Jump to content

Moto Zajednica

Mali Ika

Članovi
  • Broj tema i poruka

    278
  • Pridružio se

  • Posetio poslednji put

Sve što je postavio član: Mali Ika

  1. Mali Ika

    NC750X 2016

    Jel imao neko od vas NC druzine priliku da proba ovaj QJ svt650x? Ukoliko da zanima me koji bi bio pogodniji za mene kao neko ko treba da predje na prvi veliki motor? Honda mi se svidja zbog pouzdanosti koju je izgradila i gepeka koji bi mi mnogo znacio za svaki dan, a QJ je ipak nov pa sad brojim + - svakom. Oba motora mi deluju strasno u poredjenju sa ovim mojim prcmoljkom, seo sam na R7 i to mi je leglo lepo tako da je verovatno samo stvar navike, ali bih ipak nesto sa cime mogu da odem i na put bez da me boli sve kada sidjem sa motora, a i da ponesem vise od jednog ranca.
  2. U immo centru redovno vidjam iste motore gde je ulaz/izlaz za garazu i one pokretne stepenice. Koliko se secam mislim da je Z1000 uvek bio prekoputa tog ulaza. Ne stoji na parking mestu tako da ne zauzima nikom mesto, a cesto ima i drugih motora koji su tu vezani i pokriveni ceradama.
  3. Ninja 250r 2008: 4 - 4.5, zavisi koliko zurim, odnosno koliko kasno krenem gde treba
  4. Od NS do ZR 50 minuta kolima. Meni toliko treba do faksa koji je 10km od mene, + vreme dok nadjem parking. Motorom doduse manje to traje, ali opet bez 35 minuta nista jer ne volim da srljam kroz guzve, tako da i nije neka vremenska udaljenost. Bar za nas u BGu gde guzve nema samo preko noci.
  5. Imaju teme za oba motora koje su veoma aktivne, preporucujem ti da ih izlistas jer niko nece duplo da pise vec ce te samo uputiti na temu.
  6. Ja imam HJC kacigu, konkretno HJC i70 i veoma sam zadovoljan njom. Ima proreze za naocare tako da ne bi trebalo da bude problema sto se toga tice. Za 300e mozes da uzmes jaknu i pantalone, ali racunaj da ce ti kad tad trebati i druga jakna, jedna letnja jedna za prolece jesen i zimu. Imaju i jakne koje mogu da se nose i tokom sve 4 sezone, ali one su generalno dosta skuplje. Ukoliko zelis takvu neku jaknu, malo ce pantalone ispastati. Ja sam sto se pantalona tice kupio DIG pantalone i protektore za kolena. Cuo sam tek nakon kupovine da nisu najbolja opcija jer nisu prave moto pantalone, ali za sada nisam imao prilike da ih testiram (i nadam se da ce tako i ostati). To je mozda neka najjeftinija opcija sto se pantalona tice, ukoliko si spreman da rizikujes zbog manje zastite. Za 50e mozes da uzmes skroz adekvatne rukavice, ja nosim Oxford RP-6s i prezadovoljan sam. Vise su za leto, tako da kad zahladni (ispod 15 stepeni) nosim ispod njih neke tanke pamucne rukavice.
  7. Uzeli za sestru u junu, ona odugovlacila sa polaganjem tako da je tek sad pred novu godinu isao na prvi servis nakon 1000km. Vozio sam ga ja dok ona nije polozila, fin skutercic. Trosi jako malo, moze da ide do 90km/h. Mana je mali gepek, ne moze da stane kaciga nikakva, samo ona kao za bajs, a za kofer moras da ugradis nosace jer fabricki nije predvidjen da ima kofer. Pitao u autoprometu sta da radim, kazu idi kod Sebe nece ti to uticati na garanciju. Ako te zanima jos nesto pitaj.
  8. Savet da umesto MT-07 gledas Tracera 700 (Tracer 7 za 2021+ godiste), i obavezno GT verziju. On spada u sport-touring klasu i za voznju u dvoje i duze rute ce ti biti mnogo udobniji od MT-a. Od ovih navedenih Honda ima veliki plus zbog onog gepeka umesto rezervoara, a to dosta znaci po gradu, mada i generalno prostor na motoru uvek fali. Mana joj je sto je najslabija od navedenih modela, a ima skuplju registraciju. Stroma ces verovatno najlakse naci jer ih ima dosta, a sto se Yamahe tice ima najjaci agregat pa ce lakse terati vas dvoje + teret. Od ostalih motora, i Kawasaki Versys spada u tu kategoriju pa pogledaj i njega. Generalno ces na YT naci dosta videa o svim ovim motorima, a i videe gde ih direktno porede pa ce ti to pomoci da doneses odluku, mada bi bilo najbolje kada bi sam mogao da probas. Posto je prvi motor najbolji bi bio neki polovan sa crash barovima jer ce sigurno padati.
  9. Koliko znam, osiguranje placa stetu svakako ako nisi kriv jer vec imas neku dozvolu, sto znaci da poznajes pravila saobracaja, a policija ce te juriti za to sto je preko 35kW. Drug je u auto skoli za A2, ima B polozeno. Imao je saobracajku motorom i isplatice mu stetu, ali ce i platiti kaznu jer je vozio bez dozvole. Doduse postupak jos nije zavrsen, ali to je ono sto su mu rekli.
  10. Lep motor, i Aprilia se baca u borbu za 35kW krunu
  11. Mali Ika

    AliExpress

    Javljaj utiske, a znacilo bi i da okacis neki snimak ili sliku kada stigne
  12. Mali Ika

    AliExpress

    Da li je neko uzimao akcione kamere sa Ali-ja? Uzeo bih neku da stavim na kacigu ali ne znam kakav kvalitet mogu da imaju, dzabe je ja namontiram ako ne moze da se procita tablica.
  13. Malo je falilo da odustanem zbog kise, drago mi je sto nisam
  14. Vec jesam...
  15. Kakav je u odnosu na nc700? Razmatram sta bih mogao kao sledeci motor a da nije prevelik skok sto se snage tice, i ova dva modela mi se za sada najvise svidjaju. Ukoliko ima nekog ko je probao obas, znacili bi mi utisci. Da napomenem da sam 180/75, verujem da ce biti od znacaja. Naravno da je bolje novo nego polovno, ali me zanima sa strane voznje, udobnosti i ostalih stvari koje nisu vezane za izgled/cenu/stanje.
  16. Мислим да је овоме место овде https://www.polovniautomobili.com/motori/22579572/honda-vfr-400r
  17. Moze na sajmu, ja isao par puta imas da biras gde ces
  18. Mislim da polako shvata da je u pitanju kosmar
  19. I 70 poena izmedju njih dvojice
  20. Bar Binder cini trku zanimljivijom
  21. @srbac kao da si znao.. MM najeba na kraju ni kriv ni duzan
  22. Sa 15 na 5, dao je sve od sebe ali steta.. Rekao je na ig da je svakako zadovoljan
  23. Aleix je mnogo nervozan u poslednje vreme..
×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja