Jump to content

Moto Zajednica

Mali Ika

Članovi
  • Broj tema i poruka

    278
  • Pridružio se

  • Posetio poslednji put

Sve što je postavio član: Mali Ika

  1. Zdravo, pre par dana je jedan nesrećnik u nepreglednoj krivini ušao autom u moju traku iz suprotnog smera, na putu gde je dosta prašine i šljunka po asfaltu. Dok sam kočio osetio sam da mi kliza prednji točak i bilo je dve opcije, da pustim motor da padne ili da pustim kočnicu i da se zakucam u njega jer mesta za izbegavanje nije bilo. Tako da mi sada treba novi levi retrovizor (ili samo prozor za isti jer je plastika prošla sa manjim ogrebotinama) migavac i leva plastika/oklop (kako ko zove). Stavljam i slike da ljudi lakše prepoznaju ako imaju. Unapred hvala svima na odgovrima
  2. Važi, čujemo se ako se odlučim za ove
  3. Gde imaju da se nabave?
  4. Zdravo, zanima me da li neko prodaje, ili zna nekoga ko prodaje ili gde se prodaju slideri za Ninju. Da li pasu za zx6r na 250r (sumnjam ali njih ima svuda)? Gledao sam u Motolandu i Maxmomentu ali trenutno nemaju na stanju. Nasao sam neke na AliExpressu ali ne znam kakvog su kvaliteta. Da li je neko imao iskustva sa nekim sliderima/rol barovima sa AliExpressa, ili nekom drugom opremom sa njihovog sajta generalno. Unapred hvala svima na odgovorima.
  5. Vazi, hvala na savetu.
  6. Bolje vas nasao, otvorio sam jos jednu temu sto se tice kupovanja motora tako da predlazem da pogledas, mozda mi i pomognes.
  7. Na zalost ne, A2 prvo, tek mi je 21 a previse sam nestrpljiv da bih docekao 24.
  8. Cao Jozzo, hvala ali nema potrebe za brigu, polazem sad u utorak i nadam se da ce to proci uspesno. A i da hocu nemam na koji motor bez dozvole
  9. Kao i kolega sa prethodnog posta, otvorio sam nalog pre oko 6 meseci, i vec sam imao jednu temu objavljenu ali i tad sam zaboravio da se predstavim. Tako da veliki pozdrav svima, zovem se Ilija, zivim u Beogradu i student sam. Trenutno nemam motor, mada ni dozvolu, ali to bi sve trebalo da se promeni kroz par nedelja.
  10. Zdravo svima, za nekoliko dana konacno izlazim da polazem voznju za A2 kategoriju, nakon visemesecnog cekanja zbog zimskog perioda tako da se konacno upustam u avanturu kupovanja polovnjaka. Budzet za kupovinu mi je oko 2000-2500 evra, i prva meta mi je cuvena Ninja 250, ali naravno nije jedino sto je u opticaju. Iz Beograda sam tako da ponude koje su mi blize imaju prednost, ali uz adekvatan dogovor dolaze u obzir i motori koji su mi malo dalje. U opticaj dolaze i drugi sport i naked motori do 300cc, ne stariji od 2005 godista i ne neki motori koji su poznati kao motori koji se cesto kvare (Peda), ili motori koji su poznati po tome da im je dusa vadjena (Aprilia rs125). Svidelo mi se i par Sym modela, pre svega Sym Wolf sb250ni, drug ima jedan i kaze da je veoma zadovoljan sa njim, kao i Sym Nhx, s tim sto se plasim da njemu ipak fali snage. Prihvatio bih i neki motor od 500cc (Er5, Gs500) ako je ponuda dobra, ali bih najradije izbeogao jer ce mi dodatnih 200cc sluziti samo za podizanje cene registracije i potrosnje. Kozmeticka ostecenja i potrosni delovi nisu problem sve dok su glavne stvari na mestu. Ako se pronalazite ili znate nekog ko ima neki motor slican ovom opisu, spreman sam za saradnju. Izmedju ostalog, znacila bi mi i preporuka za majstora i/ili nekog ko bi bio voljan da mozda podje sa mnom da pogleda motor, sa obzirom na to da ja nikakvog iskustva sa motorima nemam. Unpred hvala za svaku ponudu i savet koji mi prenesete.
  11. Ja sam njima pisao da li moze da se zameni roba ako ne odgovara velicina i da li cu ja morati da placam postarinu u tom slucaju, i Ricard (koliko sam shvatio vlasnik prodavnice) mi je rekao da nije problem i da ce oni snositi troskove. Ali ovo sto Bojan kaze se poklapa sa onim sto su pisali 2016 godine. Hvala vam puno na odgovorima, nadam se da ce jos ljudi videti.
  12. Zdravo, zovem se Ilija i zivim na Novom Beogradu. Zavrsio sam casove teorije za A2 kategoriju i istrazivao sam po internetu sta da uzimam od opreme, i za oko mi je zapala navedena prodavnica. U pocetku nisam znao da je to online prodavnica pa sam hteo da vidim kakva su iskustva ljudi imali sa njima i jedino sto sam nasao je clan iz 2016 godine gde su misljenja podeljena pa sam hteo da postavim temu opet, verujem da se situacija dosta promenila na bolje cim prodavnica jos uvek postoji.
×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja