Jump to content

Moto Zajednica

Mali Ika

Članovi
  • Broj tema i poruka

    278
  • Pridružio se

  • Posetio poslednji put

Sve što je postavio član: Mali Ika

  1. Mali Ika

    AliExpress

    Jel neko imao iskustva sa DB killerima sa AliExpress-a? Narucio bih jedan za svoj auspuh jer se mnogo dere, pa me zanima da li rade ili su bacanje para.
  2. Mislim da to nece biti problem, visok sam 180cm sa 75kg tako da je veca sansa da mi motor bude veliki nego mali Verovatno ce i biti tako ali nada posledja umire.. Mislim da je za ovo najveci razlog gabarit, sa obzirom na to da sam pogledao par reviewa i svi su rekli da im je motor udoban, ali svi vlasnici su bili izmedju 170-180cm. Ja sam pocetnik tako da ce taj manjak snage vise pomoci nego odmoci. To sto je idealan za grad je odlicna stvar jer najveci deo voznje i provodim u gradskim uslovima. Slazem se da nisu jeftini ali opet je do potreba i mogucnosti vlasnika da li ce dati te 2000e ili ne. Sto se tice menjaca, u auto skoli sam vozio MT07 i koliko se secam ponasao se bas kao navedeno. Secam se da se motor ceo zaljulja kada se ubaci u prvu brzinu na semaforu. Ali koliko vidim, to je kod dosta modela Yamaha motora tako i stvar je navike. Svakako su mi R motori na prvom mestu, ali devojci nikako nisu Kada god se vozimo kuka kao joj ne neudobno, kako je auspuh glasan, da se ukoci nakon 15 minuta voznje... Jos moj motor nije pravi R motor tako da ce na nekom ostrijem sedenju biti vise zaljenja a samim tim manje uzivanja u zajednickim voznjama. Voleo bih da zajedno putujemo tako da ce biti prelamanja izmedju R i touring motora. Bas ovako nesto i ja planiram za sledeci motor. Verujem da ce mi sve sa preko 400cc biti zivahno u poredjenju sa sadasnjom ninjom Video sam da se dosta njih zali na vizir, tako da su malo omasili sa tim vizirima. Ja se jos vise zaljubih u motor.. Sva sreca pa nemam para trenutno jer da ih imam znam gde bi zavrsile.
  3. Pre par dana bacim se u razmisljanje, sta sledece uzimati? Sve su to sanjarenja sa obzirom na to da za A mogu da polazem tek za godinu dana, a na mojoj Ninji nisam ni blizu granica motora. I tako, razgledam ja motore i prvi na meti R7 jer sam ljubitelj sportaka. Razgledajuci naidjem i na novog Tracera, i zaljubih se u motor. Mnogo mi se svidja u zelenoj varijanti tako da sada razmisljam koliko ce da padne cena Tracera za 2-3 godine i pravim racunicu preko moje Ninje Zanima me vase misljenje o motoru, posto vidim da teme na novije modele nema. Kako vam se svidja redizajn i specifikacije motora? Kakav je u odnosu na prethodne generacije? Vidim da je 2021 sa manjim diskovima napred, tako da je 2022+ bolji izbor. Takodje mislim da se isplati doplatiti za GT verziju, jer mislim da dosta skuplje izadje kada bi uzimali dodatnu opremu sami kasnije. Evo i par slika motora: GT Stock
  4. Tacno, ali iskren da budem ne znam koja je razlika. Znam da je rekao sto gusce, i ja sam takvo uzeo, 80w-90. Ovo koje ja imam pise da je za osovine, ali verujem da nema neke velike razlike, mislim da je gustina najbitnija. Ispravite me ako gresim.
  5. Tacno, ali iskren da budem ne znam koja je razlika. Znam da je rekao sto gusce, i ja sam takvo uzeo, 80w-90. Ovo koje ja imam pise da je za osovine, ali verujem da nema neke velike razlike, mislim da je gustina najbitnija. Ispravite me ako gresim.
  6. Ja podmazujem motornim uljem, po preporuci Ryan F9-a. Litar 500 dinara, podmazujem svakih 400-500km i za godinu dana potroseno svega 75-100 ml. Evo i linka, ima i dobar klip za chain cleaner pa bacite pogled.
  7. Idi kod majstora kod kog inace odrzavas motor, trebalo bi da moze bez vecih problema da sredi to. Meni se desilo nesto slicno prosle godine kada sam imao udes, odvezao motor kod Kocke, i ispravio mi je bez naplate. Doduse, nije jedina stvar koja je radjena na motoru tako da ce tebi verovatno naplatiti nesto, ali sumnjam da ce biti mnogo.
  8. Rade Kocka, svoj motor sam do sad tamo vozio i uvek je sve bilo gotovo brzo, i sto je najbitnije, uradjeno kako treba.
  9. Mozda ga vozio u nazad
  10. Meni se to desavalo jer prednja kocnica nije popustala skroz, vrsila je mali pritisak i kad se ne koci. Otisao kod majstora, on ocistio kocnicu i nemam vise taj problem.
  11. Zdravo ljudi, napukao mi je onaj prozorcic za ulje na dekli. Nije skroz otpao, ima linija po celom precniku i moze da se napipa pukotina. Da li mogu da vozim motor tako ili je opasno i do majstora ga terati? Takodje jel zna neko gde u Beogradu moze to da se sredi, i koliko kosta otprilike? Nadam se da necu morati celu deklu da menjam..
  12. Kakva je onda procedura kada stigne nesto pogresno, jel se lako dogovori zamena ili mora da se juri covek dok ne odustane od izbegavanja?
  13. Jel si narucio gume koje si zeleo pa je on nabavio ili su na sajtu bile dostupne, jer trenutno kod njega ima samo 2 para guma cije dimenzije ne pasu na moj motor.
  14. Ja koristim ipone za moju ninju, po preporuci coveka od kog sam kupio motor, nikakve probleme nisam imao.
  15. Za njega sam cuo dosta pomesana misljenja, verujem da si ti saradjivao sa njim cim ga preporucujes. Kakvo je bilo iskustvo?
  16. Gde kupujete gume za motor? Istrazivao sam malo po netu i za moju ninju preporučuju dunlop gt601 i bridgestone bt46, medhutim njih sam nasao samo na jednom sajtu, na kome su gume skuplje za 30% od konkurencije (konkretno Michelin pilot street kod njih 16200, dok su u dve druge prodavnice 12200).
  17. Na zalost samo do 125cc moze jer je A1 kategorija u pitanju. Sto se opreme tice kupili smo pre par dana flip-up kacigu i jaknu, rukavice su jos ostale jer je u trenutku kupovine imala duze nokte pa nismo mogli lepo da procenimo potrebnu velicinu.
  18. Hvala na predlogu @JevtaNS
  19. Da li imas neke preporuke za nize motore? Ja sam gledao Sprint pulser i Keeway speed, ali ih slabo ima negde dovoljno blizu meni da mogu da odem da pogledam motor, i da nije veliki trosak u slucaju da se ne pazari.
  20. Tako i ja razmisljam, ja sam za A2 polozio nakon 3 godine svakodnevne voznje B kategorije, i opet je bio veliki bum kada sam presao na motor. Visok nivo koncentracije i paznje je daleko potrebniji na dva tocka.
  21. Da li moze pomoc oko ove sitnice @jasminko VIR
  22. Hvala puno, zanima me samo koji skuter je u pitanju?
  23. Zdravo svima, imam par pitanja koja se ticu moje mladje sestre. Ona u septembru puni 18 godina i samim tim nikada nije ucestvovala u saobracaju. Ona je pre par meseci upisala auto skolu i upisala je dve kategorije odjednom, A1 i B. Od te dve bira koju kategoriju ce prvo da polaze, a za drugu joj vazi teorija pa ce kad polozi jednu moci da krene na prakticnu obuku iz druge. Tacnije, teoriju za obe kategorije je zavrsila odjednom, a obuku ce posebno jednu za drugom. Mene zanima sta je pametnije, da zavrsava prvo A1 da bi izbegla besmislen zakon da vozi sa nekim ko ima dozvolu 5 godina do isteka probne dozvole, odnosno do 21 godine (ispravite me ako gresim, ali sam cuo obe strane, i da ce smeti sama posle 18 i da nece smeti sve do isteka probne), ili da ipak polaze za B jer nema nikakvo iskustvo u saobracaju a auto je ipak dosta bezbedniji. Druga mana kod zavrsavanja B kategorije je to sto ne bi imala sa kim da vozi, jer ja tek u oktobru punim 5tu godinu vozacke, a tata nam radi do oktobra u inostranstvu, pa bi joj vozacka bukvalno bila beskorisna do oktobra (odnosno septembra ako moze vec sa 18 sama da vozi). Postoji i opcija da ceka za polaganje do septembra, kada puni 18 pa bi onda mogla sama da vozi, ali ona je veoma nestrpljiva i jedva ceka da postane deo Beogradskog saobracaja (verujem da ce je brzo proci euforija u beogradskim guzvama). Takodje, prednost A1 kategorije je to sto bi odlazak u skolu, fakultet/posao bio dosta laksi jer ne bi imala problem sa parkingom, a i guzve se lakse proguraju . Ako se ipak odlucimo za A1, sta onda? Skuter ili motor? Po mom misljenju, motori su bezbedniji u saobracaju jer su uocljiviji i stabilniji, dok su skuteri generalno laksi, i za odrzavanje a i po gabaritima (ovo je isto bitno obzirom na to da je ona visoka 160 sa 55kg), ako skuter da li 50cc ili 125cc itd. Generalno mi trebaju preporuke za A1 vozilo da bih znao sta da gledam. U auto skoli ce se uciti na Suzukiju dr125 ali njega je tesko naci, pa bi nesto slicnih gabarita bilo odlicno. Do sada sam gledao Sprint Pulser, Sprint Trek, Keeway rkw i Keeway speed. Pulser mi se cini kao najbolji jer su enduro motori poznati po svojoj lakoci upravljanja. Od skutera sam gledao manje vise sve na sta sam naisao, i 50cc i 125cc, ali svakako sam otvoren za sve preporuke i iskustva. Tako da ljudi, pucajte, svaki savet je dobrodosao!
  24. Ja sam prosle godine kupio ove, idem sa njima na faks i ne sasvim su solidne sto se udobnosti tice. Vodootpornost nisam testirao jer izbegavam da vozim po kisi, a sto se leta tice provetrenost je za moje potrebe bila odlicna. Doduse ovo je jedini par moto obuce koji posedujem pa ne znam koliko sam strucan da dajem savete.
  25. Mali Ika

    Yamaha R7

    Meni R7 izgleda kao pun pogodak za nekog kao ja, neko ko voli R motore a jos uvek je neiskusan. Trenutno samo mastam o njoj jer A2 i ne dopusta nesto mnogo jace od trenutne ninjice. Cini mi se kao bolje sredstvo za ucenje od 600cc sa 100+ konja. A i za nekog ko vecinski vozi po gradu, to sto pocinje da vuce na 2000 a ne na 12000 obrtaja doprinosi vecem uzitku, jer stignes da promenis i koju brzinu od semafora do semafora, a i manja je i potrosnja. Ovaj novi zx4r mi ne uliva neku nadu, ali jos je rano komentarisati o njemu. To je svakako druga tema. Sto se cene tice, jeste visoka za ono sto nudi ali mislim da nije cisto prepakovan mt07. Koga zanima moze da pogleda video od FortNine-a, odlicno je spakovano 3 teme u jedan video: Savetujem svakako da pratite FortNine (ubi ih Fortnite sa imenom), po mom misljenju jedan od najboljih moto kanala.
×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja