Jump to content

Moto Zajednica

Disko Nindža

Članovi
  • Broj tema i poruka

    7943
  • Pridružio se

  • Posetio poslednji put

Sve što je postavio član: Disko Nindža

  1. Meni se oduvek sviđao SV, i bio sam na granici da uzmem "S" ali prelomio sam i uzeo Bandita jer je više odgovarao zbog udobnosti. Nisam bio u Molu jer ovde kod nas je padala kiša pa sam batalio. Ako nešto mrzim to je vožnja po kiši
  2. Što se tiče potrošnog materijala, cena održavanja im je manje više ista, jer imaju iste točkove i kočnice, znači iste gume, iste kočione pločice, gumice i klipovi za kočiona klešta... SV prednjači u tome je što ima dve svećice i dva karburatora manje za popravku jer je V2, Ali, sa tim idu neke komplikacije, ima jedan razvodni lanac i španer više + klizači. I da dodamo tome još to da SV ima vodeno hlađenje a sa tim ide još jedna briga o kojoj vlasnici Bandita ne razmišljaju a to su vodena pumpa, termostat, rashladna tečnost antifriz... Tako da kad sve sračuna, isto mu dođe.
  3. Pa sad, brži baš i nije, bar ne na pravcu
  4. Predpostavljam da imaš N verziju golaća, na njemu ubi vetar, toga nema sa S verzijom, stabilan je na 170kmh kao i na 70kmh
  5. Lepo izgleda, a verujem i lepo se cuje
  6. Dobro nam dosao
  7. Ja godinama idem u CG i dobro mi je, mada primećujem da mi zadnjih godina sve više smeta gužvetina na plaži, ali i to ima leka, mislim da ću od sada pa na dalje samo u Donji Štoj-velika plaža, Buljarica i tako te ogromne plaže, tamo nema gužve i problem rešen.
  8. I mi se nećkamo, krenuti ili ne, pitanje je sad...
  9. Dobro nam došao
  10. Dobro nam došao
  11. Dobra ideja, i ja bi otišo al nemam pojma gde je susret, slabo poznajem Mol, bio sam tamo možda 2x3 puta davno
  12. Naoružanje na nivou
  13. Ne pereš ti to kako treba, i ne dovoljno često, ne pereš jako zaprljan lanac kada pereš redovito pa je mnogo lakše i brže, sa jednom bocom bi trebao bar 4-5 puta da opereš komplet lanac lančanike i felne, Akra K2 NIJE agresivna na plastiku i gumu i nemoraš da se brineš za gumice u lancu, ja je koristim godinama i nikad problem nisam imao, tako da bez brige. Naravno, poželjno je da imaš onu trostruku specijalnu četku za čišćenje lanca, to mnogostruko olakšava i ubrzava radnju.
  14. Imas na pumpama Akra K2, odlicno sredstvo za pranje lanca
  15. Ne znam odakle ti da se tako vozi, ali NEMA potrebe da ga voziš u petoj brzini 80-100kmh, to nije davljenje, komotno ga ubaci u šestu i ne sekiraj se. Brzinom 80-100kmh voziš petom samo ako je si na nekom usponu. Banditov agregat je vrlo elastičan, s obzirom da su mu skinuli 10ks naspram "GSXF600 Katana" modela čiji agregat koristi, i sa tim manjkom snage u visokim obrtajima su mu malo ispeglali niži režim obrtaja.
  16. Definitivno ima nesto u tome
  17. Tajna male potrošnje kod velikih 1000ccm motora je što nemoraš da ga zavrćeš ko manijak da bi išao brzo, mašina od 150ks ide 100kmh na leru, 150kmh može komotno ceo dan i noć, tek sa 200kmh počinje da se napreže, sa 250kmh pre će vozač da se umori nego mašina, tako da ako voziš legalnim brzinama po propisu iznenađujuće je koliko razumna potrošnja može da bude sa tako nerazumno jakim mašinama.
  18. Meni je Nindza ZX-9R trosila oko 6,5 litara sa osrednjom voznjom, naravno, vozio sam je brze nego Bandita, ali mnogo znaci kad krenes u preticanje pa ne moras da razmisljas u kojoj si brzini i u kojim obrtajima i ne moras da saltas brzinu-dve dole... vec samo zavrnes gas i ooooode zelena raketa
  19. I kad na tu 125-icu stavis saputnicu, pa natovaris 20-30kg prtljaga i krenes uzbrdo, pa jos i da pretices.... ode mast u propast... nema snage i ni obrtnog momenta, nista od toga bez vece zapremine, a kad imas 600ccm onda mozes laganica da vozis istom brzinom jer je motor rasterecen a 125-ica bi se raspadala jer je do daske na obrtajima.... Bitno je UBRZANJE, a ne velike brzine (bar meni), i zato su 600-tke idealne, imaju dovoljno snage i ubrzanja da preteknes i da se vozis normalnim putnim brzinama na pola gasa da se motor ne raspada od obrtaja. Ne trose nama malo, nego tebi trosi puno Nasteluj to pa da se nadjemo negde na zlatnoj sredini
  20. Ja generalno nisam neki ganjator, magistralu vozim 80-100kmh, tu i tamo ga malo navucem 150-160kmh i to je to, zato i imam nizu potrosnju, nemam razloga da lazem, i nisam retard da ne znam da izmerim potrosnju.
  21. @Nemanja Pavlović Druze menjaj majstora, toliko (7-10lit) ni Bandit 1200-tka ne trosi kad se normalno vozi. Moj Bandit 600 trosi oko 5,5 litara na autoputu sa suvozacem pri 120kmh
  22. Ni malo, jer da je obrnuto i oni u kolima bi uradili isto, i treba, jer je to sasvim logicna stvar, ja kad sam u kolima ni malo se ne iscimam kad nas obidje neki motorista. Da je to kolona motora onda se naravno nebi obilazili, to nema smisla, isto kao sto kamioni i autobusi idu posebno, ja tu ne vidim nikakav problem.
  23. Možda je bila retka 2012-te ali sada 2022 nije, ima ih, voze se, odlični motori.
  24. Zarko baksuze!!! Nek mu dovedu ciganku, vreme je Bravo Peko, bravo Vinjales!
  25. Pirelli Angel City
×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja