Jump to content

Moto Zajednica

aca-pn

Članovi
  • Broj tema i poruka

    6756
  • Pridružio se

  • Posetio poslednji put

Sve što je postavio član: aca-pn

  1. 1-2 ks je mnogo veliki dobitak za tako slab motor. Tesko da ce da ih dobije samo zamenom auspuha.
  2. Citaj malo pazljivije, nisam napisao da je prevara, vec da meni smrdi na prevaru i sa takvom firmom ne bi saradjivao. Od kontakta jedino javni mail, to meni budi sumnju. Sta nekog kosta da napravi sajt, ponudi dobru robu povoljno stavi mail adresu za kontakt i po javljanju kupaca kaze da robu salje po uplati na racun ? A kad legnu pare, cao, nema robe.
  3. Vidim ja da ima e-mail, ali firma koja za kontakt ima jedino e-mail i to na gmailu koji moze otvoriti svako je u najmanju ruku neozbiljna, a meni licno smrdi i na prevaru.
  4. Kakva je ovo firma nema ni broja telefona na sajtu, a kamoli adresu ?
  5. aca-pn

    BJB enduro fanovi

    Auuu pa on je za te pare mogao da kupi motor
  6. http://www.motodelovi.com/catalog.php?ord=3&cat=41&cid0=30
  7. Cena moze i malo dole.
  8. aca-pn

    BJB enduro fanovi

    Kakva cigara i natanane kad znas da te suma ceka, tu je uvek zurba, bar kod mene
  9. Tesko da ce nesto puci u kardanu ako blokira agregar, meni je jednom blokirao agregat, motor sa lancem i nista nije puklo, tocak je blokirao. Kad je to izdrzao lanac izdrzace sigurno i kardan koji je visestruko jaci. Sem toga mnogo su vece sile na kradan kod naglog polaska i dizanja na tocak nego blokiranje agregata.
  10. Ne odustajem od SM. Kad nadjem povoljno excel felne onda cu da napravim da bude to kako valja ili necu ni da prepravljam uopste. Za neku normalnu voznju dobre su i ove kineske, al ja necu da vozim normalno
  11. Ma debljina materijala nije problem, na oko deluju sasvim ok, nije to mnogo tanje nego original felne. Materijal je mozda problem, a to mozda mene koci. Necu da razmisljam, jednostavno nemam poverenja u kineze.
  12. aca-pn

    Enduro Jabuka

    Ova je najbolja od svih, volim akcione slike, hebes poziranje
  13. Ipak odustajem od ove prerade. Felne su sa kineza, a ja nesto nemam poverenja u njihov kvalitet. Na oko deluju kvalitetno, ali ipak necu da dodjem u situaciju da sve prepravim (a ima dosta posla), pa da mi crv posle ne da mira i da sam dzaba krecio Ako nekom trebaju, dajem ih po nabavnoj ceni.
  14. Ma da, razvuci ga, treba i sledece godine nesto da pises
  15. Odlicno, obozavam ovakve teme
  16. aca-pn

    Lazer LZ6

    Pa upravo se o tome i radi, zbog bolje ventilacije, udobnosti, buke, zavrsne obrade su neke kacige skuplje, sto ne znaci nuzno i da su bezbednije.
  17. Sta ima da ga perem kad za vikend opet idem u blato, nije mnogo prljav kakav zna da bude Na felnama ne pisu dimenzije, a gume su 110/80-17 i 130/70-17. Prednju ostavljam istu, a zadnja ce da bude 140
  18. Jel su to ove felne? http://forum.bjbiker...post__p__935969 Meni čovek rekao 15 i 17mm pa sam zato odustao. Jesu te felne. Ima reducira koji su 15 i 17 mm (ubaceni u lager), kad se oni izvade onda je 20mm.
  19. Platio sam ih 150e. Ne znam od kog su motora, prodavac kaze da su od nekog KTM-a, mada ja ne verujem u tu pricu. Lageri su 20mm unutrasnji precnik, tako da original osovine od drz-a original upadaju.
  20. aca-pn

    BJB enduro fanovi

    Odlicne su felne. Ajde da pricu nastavimo OVDE
  21. Stigli mi SM tockovi, pa bi mi trebalo par saveta kako da uradim prepravku. Na srecu, zadnji disk je isti kao na enduro tocku, pa zadnja klesta ne moram nista da prepravim, odgovara i sirina glavcine, tako da ce i lancanik da se uklopi bez problema. Moracu da napravim nove podloske, ali to je najmanji problem. Posto felna ne stoji na sredini viljuske, odnecu tocak da mi prepletu zice i pomere felnu u odnosu na glavcinu za 6 mm u stranu. Oko prednjeg tocka ima vise posla, moram da uradim distancer za klesta jer je nov disk veci za 20 mm od starog na enduro tocku, takodje jednu stranu tocka moram da skinem na strugu i napravim "usice" za pinjon jer ne moze da stane pinjon za brzinomer, a i SM tocak nema usice za pinjon. Da li je dovoljno da distancer za klesta bude od 5 mm debelog gvozdenog profila ? Ako imate jos neki savet, dobrodosao je, ovo prvi put radim, pa nisam bas upucen. Evo slika kako to sve izgleda
  22. aca-pn

    BJB enduro fanovi

    Meni bas juce stigli SM tockovi, samo sto su moji zicani. Jel mozes malo da objasnis oko prepravke, distancera itd. Gde koji distancer ide, od kog su materijala, sve sto je tebe zanimalo pre nego sto si poceo prepravku
  23. aca-pn

    Lazer LZ6

    A kakve veze ima cena sa bezbednoscu kacige ? Kako je Volvo star 15 god. bezbedniji od novog Ferarija, a visestruko je skuplji ?
  24. Pa sam si napisao da sto je veci nagib, manja je mogucnost kocenja i tada se primenjuje ispravljanje motora, naglo kocenje, pa ponovo zaleganje u krivinu. Ako je motor u vecem nagibu znaci da: 1. ide dosta brzo u blagoj krivini 2. ne ide tako brzo, ali je u ostroj krivini. 3. ne ide tako brzo, ali je u ostroj i preglednoj krivini. U prva dva slucaja vreme reakcije od uocavanja prepreke do dolaska do prepreke je vrlo malo. U prvom slucaju jer se krecemo brzo, u drugom slucaju jer smo zbog ostre krivine kasno videli prepreku. U trecem slucaju, ostre pregledne krivine, necemo doci u situaciju da moramo naglo da kocimo, pa je ona van trenutne teme. Moje pitanje ostaje otvoreno, u kojoj situaciji je moguce primeniti ispravljenje motora, pa kocenje, sem u trecoj ? A ko dovede sebe u situaciju da u trecem slucaju mora to da radi, znaci da je neiskusan, slabo procenjuje situaciju ispred njega, samim tim i slabo vozi. Takve vozace treba uciti da se ne zalecu dok ne steknu iskustvo.
  25. Ovo bi voleo da mi neko objasni, posto se kosi sa mojom logikom. Usli ste brzo u krivinu, vec ste u skoro punom nagibu, odjednom ispred vas na 15 m traktor. Recimo da idete 80 km/h, to mu dodje 22 metra u sekundi. Znaci da od trenutka kad ste videli traktor dok ne dodjete do njega imate 0,68 sek. Za to vreme treba da ispravite motor, naglo kocite, i odradite kontra upravljanje (da, postoji srpski izraz za caunter steering) da bi motor ponovo upao u krivinu ? To mozda moze Supermen i Betmen, ali ja nema sanse Za tih 0,68 sek jedno sta mogu da uradim je da korigujem putanju.
×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja