Jump to content

Moto Zajednica

aca-pn

Članovi
  • Broj tema i poruka

    6758
  • Pridružio se

  • Posetio poslednji put

Sve što je postavio član: aca-pn

  1. aca-pn

    BJB enduro fanovi

    Tako ce i da bude, ponesite planinarske cizme
  2. Sve ti je receno sto ima da se kaze, procitao si dosta iskustava iz PRVE RUKE, sad ostaje samo da sve to izvagas i da se dogovoris sa sobom.
  3. aca-pn

    BJB enduro fanovi

    Ja bi da mi to probamo na proleće :D Vazi, na pocetku uspona delimo redne brojeve vozaca i motora. Motor i vozac isti redni broj, pa kad se motor otkotrlja do podnozja, onda znamo cija je to gomila gvozdja.
  4. Prodajem zatamnjeni vizir za Lazer kacige (60% zatamnjen) fakticki nov, par puta stavljen na kacigu. Nema ni jednu ogrebotinu, ni najsitniju. Link: http://www.louis.de/...tnr_gr=20014833 Cena 30e Tel. 064/255-96-26
  5. Neverovatno koliko su prekopirali BMW GS-a. Cak je i auspuh isti. Pa zar kompanija koja je napravila istorijski iskorak u proizvodnji i konstrukciji motora da kopira nekog ? Lepi jesu, ali su ciste kopije.
  6. Meni je pri konstantnih 140 trosila 7 lit, a pri 150-160 7,5 lit
  7. Zato sto vozis k'o baba Poteraj je na autoputu 140, pa javi potrosnju
  8. Gledao sam gume kod njega, polovne su polupotrosene, takve za mene ne vrede nista, a on trazi 20e. Nove su 60e neke vijetnamske, za te pare ima da se kupe metzeler ili pireli. Tako da je nepovoljan sto se mene tice. Broj nisam uzeo.
  9. A i registracija je tu negde, skoro duplo skuplja S'obzirom da se raspituje za potrosnju, ne verujem da mu je to nebitna stavka.
  10. Ako naletis na dobru polovnu 18", meni treba
  11. Oni imaju: http://www.vulkanizer-lesanovic.rs
  12. Kupio ja jednom japanca za 750e, mislio sam da sam super prosao dok nisam pozeleo da od krsa napravim pouzdan motor. Na kraju je kostao skoro duplo
  13. Jesi ga bar iskritikovao kao stariji i mudriji brat
  14. Jos je bitno ako varis maticu za sraf, sacekaj da se ohladi, pa tek onda odvijaj.
  15. Evo ti preciznih podataka, imao sam oba motora koji te interesuju. TA trosi od 4,5-6 lit/100 km, AT za litar vise u istim rezimima voznje. Ja bih na tvom mestu svakako odabrao Afriku.
  16. Ulje je staro verovatno koliko i motor, 10 god. Jel to postoji varijanta da se promeni ulje u zadnjem amortizeru kad me to pitas ?
  17. Na africi nema stelovanja rebounda, samo kompresije. Nego kad smo vec kod toga, kad na mom motoru sabijem zadnji amortizer i pustim ga, motor se vrati gore, pa posle jos malo potone dole. Da imam stelovanje rebounda, znam sta bi, malo bi ga usporio i sve bi bilo ok. Medjutim i ja takodje imam samo stelovanje kompresije. Ima li leka ? U principu nemam nikakvih problema u voznji, nego eto, samo znam da tako ne treba da se ponasa amortizer
  18. Ali onda ne bi uzeli Oxtar TCX koje su opet bolje od madheadovih, ali su zato i skuplje. Ako mislis na one druge madhead-ove, losije su od ovih. Ove su do skoro kostale 200e, sad su na popustu.
  19. Na srafcicu na boci se steluje tvrdoca zadnjeg amortizera. Ako ti je suvise mekan, okrenes ka "hard" i suprotno. Ako te katapultira po rupama, trebalo bi da ga omeskas malo (okreni ka "soft")
  20. Da si postavio oglas pre 3 dana, vec bi bile kupljene i broj i cena odgovaraju.
  21. Jos ociglednije je da ga ti nisi drzao (mislim amortizer ), covek je sve lepo objasnio, posebno to boldovano. Ja ne mogu da verujem da se razvila ovolika polemika oko proste stvari. Jos mi je cudnije da se neki nisu potrudili ni da pogledaju amortizer i da pokusaju da razumeju kako radi, a tako se grcevito drze svoje teorije.
  22. aca-pn

    BJB enduro fanovi

    Jager jel se zaebavas ? Mozda bi se i uspentrali da uz svaku kamilu ide paralelno po 3-4 pridrzavaca
  23. Tomos T-15. Ni jedan motor koji sam imao se nije kvario, a pogotovu me ostavljao na putu, ali je ovaj Tomos bio najjeftiniji
  24. Sve to sto si napisao da ne moras sa EFI, moras
  25. aca-pn

    Dihtung

    Aj da probam ja Uzmes parce klingerita, skines izduvnu granu, na izduvnoj grani gde je nekada bio stari dihtung namazes ravnomerno tovatne masti. Naslonis parce klingerita, tovatna mast ce preslikati oblik dihtunga na klingerit. Uzmes makaze, izrezes preslikani oblik i imas nov dihtung. Jasnije ?
×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja