Vojnu vrecu sam koristio par godina, vise puta. Njena najveca prednost je gumirani sloj odozdo, tako da moze da se spava direktno na travi. Za sve ostalo je losija od drugih vreca. Teska, neudobna, velika. Pre dve godine sam kupio vrecu u metrou koja je isto topla kao vojna, a duplo manja i laksa kad se spakuje, a neuporedivo udobnija.. Platio sam je 1200 din. Ima kao kapuljacu, koja moze da se stegne oko glave, pa idealna za hladnije noci, nema gde da ulazi hladan vazduh.
Inace, svaka vreca ima svoj temperaturni opseg u kom je konforna, pa nije sve jedno kakvu cete vrecu kupiti i na osnovu toplote je uporedjivati sa vojnom.