Jump to content

Moto Zajednica

DjordjeMijailovic

Članovi
  • Broj tema i poruka

    1697
  • Pridružio se

Sve što je postavio član: DjordjeMijailovic

  1. Moj komentar na ove statistike bi bio da je najvise problema u 2 kategorije: 1. uzrok nesrece je drugo vozilo gde se ne moze kriviti motociklista (do 60km/h) ili 2. uzrok nesrece je neiskustvo u kombinaciji sa jacom masinom nego sto vozac moze da kontrolise R motori su jake masine koje traze znanje i iskustvo ako mislite da ih terate u skladu sa njihovim mogucnostima, a mnogi koji su u poslednje vreme stradali nisu imali ni iskustva a cesto ni opremu. R masine su lepe mocne i privlacne i iz tog razloga i neiskusni ce ih cesto kupiti kao svoj prvi ili drugi motor. Pre ili kasnije povucice ih snaga a znanja i iskustva nigde... Ovo ne vazi samo za R motore, ali oni kao najjaci prednjace na listi zelja 18-godisnjaka. Molim iskusne i kvalitetne R vozace da se ne osecaju prozvanim, ovo je usmereno prema onima koji imaju jake masine a nisu u stanju da ih kontrolisu.
  2. Sale doliva malo ulja na vatru, ceka se odgovor skuterasa PS taman sam pomislio da ce biti dosadno
  3. I to je to! Planulo je!! E sad pocinje da bukti
  4. Bilo je ovakvih tema mnogo na forumu i to veoma skoro i uvek se pretvore u besmislene raspravke i svadje. Prelistaj neke i videces zasto sam rekao da je bolje da se zakljuca
  5. Ja mislim da ce ova tema da plane u zestoke raspravke ako se ne zakljuca
  6. Nazalost, ovo moze da se protumaci i na stetu motocikliste jer ovaj magarac moze da kaze da je promenio traku jer mu je tvoj drugar skrenuo paznju. Opet, moze i da pomogne, zavisi od sudije i uvidjaja... Nadam se da ce ipak ispasti kako treba! Nastavi molim te da pises sta se desava
  7. Pratim temu. Ne smem nista da kazem samo cu da seiznerviram jos vise. Molim te javi sta se dogodilo na kraju, umirem od zelje da saznam.
  8. XJ6 ili XJ600 ? Verovatno mislis na XJ600. U svakom slucaju, ako si tek polozio tesko da ce ti bilo koji motor biti dosadan Sto se tice zahvalne voznje i upravljivosti, ukratko da kazem da je ovi modeli upravo za to i namenjeni. Mene kao pocetnika veoma iznenadilo koliko se zapravo ovi motori lako voze. A sto se tice cuvanja glave, jbg glava je ta koja te povuce da je izgubis a ne motor Motor ide koliko ti hoces a ne koliko on moze. Samo lagano
  9. Odlican izbor! Bio sam nekoliko puta na Tari i jedva cekam i ove godine da odem opet, upravo na ova mesta. Voznja oko Zaovinskog jezera je fantasticna a vidikovci prelepi! Isplati se!
  10. Ima bre diversionista i to bas iz Sapca
  11. Da li Robert stavlja karbonsku foliju ili je to mozda pravo vlakno? Ako je folija, kako podnosi temperaturu?
  12. Cenim ovo, samo izgleda da mora covek malo da se nervira dok ne dodje u stadijum da moze ovako da se opusti
  13. Druze, meni je vec jedan motor iskrivljen jer ga je komsija posle udarca stavio na copavu koja nije ispruzena do kraja pa pao opet. Ni ovaj ga nije dobro stavio a motor star mesec dana. Pri tom me je psovao zestoko, nakon mog pristojnog pitanja kako bi bilo da ja u njegova kola udjem. Ne znam zasto ti poistovecujes moj slucaj sa samarom detetu. Nikakve veze nema. Meni je bas drago kad neko hoce da sedne na motor (ne i da ga vozi). Ne znam gde vidis problem u mom reagovanju. Lako je biti dobar ovde pisuci na Internetu.
  14. Prvi put kad sam kupio motor nisam imao: kacigu, saobracajnu, tablice, kategoriju niti jedan jedini dokument kod sebe Razlog je taj sto su me uhvatili 20m pored dvorista kada sam prvi put probao motor kada je dosao kod mene. Znaci zaustavili su me posle 2km voznje Kazna (stari zakon): 15000din. Bez zabrana i oduzimanja vozacke. Kulturno sam nastupio kod sudilice, lepo priznao sve i ona je sama dodala u zapisnik odredjene izjave da mi olaksa presudu samo zato sto sam bio dobar Mislim da ne pali nikakvo kukanje, a izmisljanje nekih razloga ne dolazi u obzir. Svadja i rasprava takodje! Svesno si napravio sranje, kao i ja tad. Nema sad kukanja
  15. Grmlavina je prava rec
  16. 1 i 2 vidikovci su prelepi! Na jedinici je lovacka kucica gde je sniman film sa batom zivojinovicem i nekom bolesnom devojcicom, nesto "ptice koje nikad ne polete"... valjda... Mada ti putevi ka vidikovcu nisu bas za tvoj motor, ali nije ni nemoguce Voznja oko jezera je super! 95% je asfalt i nesto malo obicnog puta (bar pre par godina). Na mitrovcu nema nista specijalno ali on ti dodje kao raskrsnica odakle ides na jezero, vidikovce, mokru goru... Ako volis serpentine, krivine, ne propusti put mitrovac-bajina basta. 10km cistog spusta (ili uspona) sa "lakat" krivinama sa pogledom na perucacko jezero (nemoj ga pomesati sa zaovinskim oko kojeg se obilazi) Predlazem da u jednom smeru odradite put B Basta - mitrovac, a u drugom da izadjete na mokru goru, obidjete zlatibor, pa preko valjeva za BG uz obavezan obilazak petnicke pecine. Evo par slika restorana u pecini, mada slike same pecine nemam :S
  17. Ja sam imun na ovu temu, moj motor prakticno nema auspuh Znaci da mogu da budem papucar na miru
  18. Tara, planina. Voznja oko Zaovinskog jezera, poseta vidikovcima (biljeska stena npr). Od sadrzaja, tu je Kusturicin grad, voz Romantika, par vidikovaca, voznja oko jezera. Predlazem put preko valjeva i posetu restoranu kod petnicke pecine, tacnije u petnickoj pecini. Dobro mesto za odmor je i Brankovina gde je sahranjena Desanka Maksimovic. U povratku mozete preko Loznice pa usput posetite Soko Grad, Trsic, Tronosu.. Takodje mozete i u Sabac na kafu, pivo, sok Dobijete pratnju nesto kilometara gratis Ima jos zanimljivosti na ovoj ruti al tek sam ustao..
  19. xj6 4.9 - 5.3 mesovita voznja do 6000rpm
  20. Mala sala Cekamo
  21. E super je putopis
  22. Udaljili smo se od teme, ali ja sam je zapoceo zato sto mislim da policajci u ovom konkretnom slucaju su radili samo za novac ne za bezbednost. Nisam protiv kazne, ali kada ona zaista ima smisla. Kada je neka deonica puta posebno opasna, po mom misljenju je najbolje resenje da se tu stavi stalni radar ili patrola i da se obelezi. Niko ili skoro niko nece juriti tuda i samim tim povecace se bezbednost tog mesta, sto je valjda cilj. Oni koji stvarno ne mare ni za to treba da budu debelo kaznjeni. Neobelezenih patrola mora biti naravno, ali ne na ovakvim mestima gde nema razloga za 60, i gde niko ali niko ne vozi 60 vec normalnih 70-80. Pravac bez ukljucenja, sirok put, pregledno... Idealno mesto za mlacenje love. PS nisam mrzitelj policije. do sada imam samo pozitivna iskustva sa njima. jedan mi je i gurao kola da upale. Licno sam za stroga pravila saobracaja i uglavnom postujem sva ogranicenja i kolima i motorom pa nisam jedan od onih sto samo zele da pljuju policiju.
×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja