Jump to content

Moto Zajednica

Šumopis

Recommended Posts

  • Enduraš, 6299 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

  Nije neko putovanje, pa ga ne mogu nazvati putopisom i kilometraza nije neka, 70km, ali kakvih ! Takvih da me je posle 70km svaki misic i koska bolela, telo je propatilo, ali je dusa uzivala :) Ko god se zbog problema lati flase ili jos gore droge, nek proba pre toga ovaj nacin, garantujem da ce da zaboravi na sve probleme, sem toga ovaj nacin jaca telo i odmara dusu ;)

 

Nedelja, dan pre toga sam konacno sklopio magare i red je da ga isprobam, od kad sam ga kupio sem par kratkih voznji nisam isao u ozbiljniji offroad. Doslo je vreme da se proba sta magare moze, a sta ne. Saljem poruke potencijalnim offroaderima, niko ne moze, znaci krecem sam. U mojoj okolini imam dva offroad igralista - voznja uz i oko Morave, kao i kucajske planine. Posto imam ceo dan na raspolaganju, odlucujem se za ovo drugo.

 

Spremam opremu, palim motor - nece ! Skacem na kurblu 10 min, pa 10 odmaram, pa jos 10 skacem i konacno upali nekako. Nisam ovome pridavao neki znacaj, ali kasnije cu se dobro namuciti zbog toga. No krenimo redom. Od Paracina krecem ka cestobrodici, na zadnjoj pumpi pre prevoja u mestu Izvor tankujem do cepa. Negde na polovini uspona postoji makadamski put desno koji je zatvoren rampom, sumska sekcija ga odrzava i koristi za izvlacenje drva iz sume. Rampu obilazim i pocinjem da se penjem odlicnim makadamom. I sa tog makadamskog puta se odvajaju puteljci ka sumi odakle konjima i traktorima izvlace drva do makadama, gde se onda tovari u kamione.

 

6OPPz_img0752800x600.jpg

 

kakav bi to bio put, da ne mora da se predje potok :)

x82Pm_img0751800x600.jpg

 

putem odavno niko nije prosao, pa nije utaban

Dqdss_img0753800x600.jpg

MMIia_img0754800x600.jpg

 

 

penjem se dok nisam dosao do ovog stabla, nisam imao volje da ga preskacem, pa okrecem nazad. Tu pravim i prvu pauzu, vec sam gola voda, u opremi sam, vlaznost je velika, a ni napor nije mali. Popio sam flasicu od pola litra skoro na iskap, sto me upucuje gde drugo, nego na vrelo reke Grze. Nista gore nego ostati bez vode u sumi, znao sam kuda idem, gde ima izvora i kladenaca u izobilju, pa nisam nosio vecu flasu.

 

WoORr_img0760800x600.jpg

KplOP_img0763800x600.jpg

 

 

vracam se istim putem do makadama, pa makadamom nastavljam dalje. Put se penje i izlazi tacno na vrhu prevoja Cestobrodica, ali su pogledi sa njega daleko lepsi nego sa magistrale

 

zpDxp_img0773800x600.jpg

eJesI_img0776800x600.jpg

hUjt1_img0780800x600.jpg

 

konacno dolazim do asfalta i spustam se na Grzu, pravac vrelo. Sve bi to bilo idealno i fino da usput nisam video jos jedan zanimljiv "put" koji se velikim usponom penje negde u sumu. Resim da i njega ispitam i krecem. Usput nailazim na oboreno stablo koga uspevam da zaobidjem, ali ce me kasnija prepreka konacno oboriti - veliki useci od vode u putu koji su mi odneli prednji tocak i spustili malo da prilegnem :)

 

UnlOL_img0787800x600.jpg

mdKr5_img0783800x600.jpg

aKQ3l_img0785800x600.jpg

d368d_img0788800x600.jpg

 

Podizem motor, pokusavam da upalim na kurblu, nema sanse. Dovrsavam vodu koja mi je preostala i smislim da okrenem motor i upalim ga nizbrdo "na gurku". Velika greska ! Nizbrdica je velika, a podloga klizava, jednom probao u drugoj da upalim, drugi put u trecoj i dok sam trepnuo ispred mene se stvorio ono drvo koje je palo na put, dok samukocio vec sam dosao do drveta. Posto je palo pod kosinom sada sam morao da gurnem motor pozadi i zaobidjem drvo, ali tu je problem, nagib je preveliki, put neravan i ne uspevam da ga pomerim. Pokusavao sam 15 minuta, izgubio snagu, a nista nisam uradio. Pravim pauzu 15 min da odmorim, obaram motor na bok i vucem prednji tocak preko drveta. Uspeo sam, mojoj sreci nema kraja ;D Iza drveta uspevam da upalim motor i pravac vrelo, dehidrirao sam skroz.

 

Na vrelu se snabdevam ledenom vodom, a u koferu me ceka njamb da povratim snagu :) Tu pravim i duzu pauzu da se oporavim od napora.

 

I6RkP_img0801800x600.jpg

nSoUq_img0800800x600.jpg

 

Kad sam stigao na vrelo, samo sam mislio da se napijem vode i bezim kuci na spavanje, posle oporavka sam se predomislio, nije mi dosta voznje :) Znam jos jedan put kojim nisam smeo da se uputim Afrikom, red je da se sad ispita gde vodi. Prelazim reku i ponovo se penjem u sumu, ovog puta nagib je manji, a blato dublje.

 

Hmmmm da li levo boljim putem ili pravo losijim... pa pravo naravno. Put se kasnije pretvara u potok, pa ulazi u gustu sumu

IYwa7_img0803800x600.jpg

JKAyv_img0805800x600.jpg

o25Pm_img0806800x600.jpg

 

izlazim iz guste sume, nalecem na duboku baru, dublju nego sto sam ocekivao, voda je prekrila prednji tocak. Prelazim je i okrecem se da pogledam, odjednom osetim kako mi bezi prednji tocak i ponovo pad :)

 

bara krivac

wQ226_img0811800x600.jpg

 

mesto pada

FT4Cx_img0810800x600.jpg

 

izlazim na cistinu, u daljini se vidi fabrika cementa Novi Popovac. Tu negde pocinje da pada kisa, cujem protivgradne rakete kako pucaju, bice nevremena. Staje i oblacim donji deo kisnog odela, nisam daleko od kuce, jakna ce izdrzati, pa mi gornji ne treba.

404.jpg

 

Kisa se pretvara u pljusak, vec sam sisao u selo Buljane

jMK9P_img0818800x600.jpg

 

posle ovoga slika nemam, ali je bila takva provala oblaka kakvu ja u zivotu nisam doziveo, put se pretvorio u reku, a ja nisam imao gde da stanem da se sakrijem. Kolateralna steta provale oblaka je foto aparat kome vise ne radi ekran i mobilni telefon, kome radi ekran, ali ne radi touchscreen. I telefon i aparat su bili u spoljnim dzepovima jakne koji se vode kao nepromocivi :(

 

Sve u svemu jako zanimljiv dan, jedva cekam da ga ponovim sa malim izmenama :) Motor me je odusevio, bas je ono sto mi treba za offroad tako da je testiranje proslo uspesno, jos samo da naucim da palim na kurblu i mogu na mesec sa njim :)

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Negotin
  • Motocikl: @ UBER ALLES

BRAVO !

Bas mi je drago da si nasao mazgu za maltretiranje.Ko se nije oznojio, taj se nije naucio ! ;)

Aj izgustiraj tu XL 600 pa da pazarimo po jedan DR350 kao second bike . 8)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2314 postova
  • Lokacija: Staro Selo
  • Motocikl: Yamaha XT600

Interesantno kako se ove Honde malo prljaju po offroadu :)

 

Dok mi se oporavi rame idemo zajedno na jednu vožnjicu ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6299 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

BRAVO !

Bas mi je drago da si nasao mazgu za maltretiranje.Ko se nije oznojio, taj se nije naucio ! ;)

Aj izgustiraj tu XL 600 pa da pazarimo po jedan DR350 kao second bike . 8)

 

Nema sanse ovo da izgustiram, motorce je ultimativna masina za zabavu :) Gledao sam i DR-ove, al su preskupi da mi bude kao drugi bajk.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1359 postova

bravo bravo, tacno znam kako ti je bilo  :D ali bolje da ne ides sam u off, cisto za svaki slucaj

 

ja se slazem sa kalinom pogotovo sto si krenuo u planinu , daleko od puteva i naselja  . ja sam se u ponodeljak jedva vratio kuci a vozio sam u blizini kuce po blatu zena me zamalo nije ubila kakav sam kaljav stigao . elektronika koja ti se okvasi odmah vadjenje baterije i susenje fenom . nema vracanja baterija i probe dok se dobro neosusi . ponesi po koju najlon kesu na off roud ja video posle prve voznje i pada u potok da mogu lepo da sluze iako nisam skroz bio okupan ali mogao sam .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 160 postova
  • Lokacija: Njemacka
  • Motocikl: BMW K1200R i F650GS Dakar

Covjek lijepo izmislio asfalt a ti tako, nijesi normalan ( ali si zato srecan brate ).

U Ceskoj su mom drugu zbog ovakve voznje konfiskovali motor a mislim da bi Njemci ( ja zivim u Njemackoj ) cak i pucali pa zato uzivajte dok se moze jer se i to moze brzo promijeniti . :D :D :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6299 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Da mi oduzmu motor i pucaju na mene ? Nisam vozio po nacionalnom parku, vec po drzavnoj sumi, a ja sam drzavljanin ove zemlje, placam porez, pa valjda imam pravo i da uzivam u njoj :) Ako ulazak u EU podrazumeva ovo sto si napisao, u sledecem krugu glasam za one druge, "patriote" ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 251 postova

Da mi oduzmu motor i pucaju na mene ? Nisam vozio po nacionalnom parku, vec po drzavnoj sumi, a ja sam drzavljanin ove zemlje, placam porez, pa valjda imam pravo i da uzivam u njoj :) Ako ulazak u EU podrazumeva ovo sto si napisao, u sledecem krugu glasam za one druge, "patriote" ;D

Mi smo  imali  bliski  susret u  shumi    sa  nekim  da  kazem  sherifom.Zapaso  covek  pistoljce  i  misli  da  je  Fruska  Gora  njegova!Kao  nacionalni  park,ekologija, nema narusavanja  prirode  i  slicne  price  a  s druge  strane  kasape  shumu  kako  ko  oce, zbog  cementa  nestaju  brda a  nas  par  endurasa  smo  problem!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 145 postova
  • Lokacija: Negotin

 

 

    Opa Aco al si iskaljao motor ;D ;D ;D

 

Nemoj da se brines za EU i vožnju po šumama  :),neće to kod nas još dugooooo  :D;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 181 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Suzuki DL 650 V Strom

svaka cast. U sumu treba uvek ici sam. Kad  zaglavis  u sumi, saznas koliko mozes, a saznas i  koliko imas prijatelja, koji hoce i mogu da dodju da te nadju i pomognu.  ::)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5496 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Aco lepo si se ti navozao,a bogami i malo namucio. I ja kao i ti cesto idem u sumu sam, nije sto hocu, nego cesto ne mozemo da se uskladimo. Stalno razmisljam sta da se nesto desi po nekim vukojebinama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6299 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Aco lepo si se ti navozao,a bogami i malo namucio. I ja kao i ti cesto idem u sumu sam, nije sto hocu, nego cesto ne mozemo da se uskladimo. Stalno razmisljam sta da se nesto desi po nekim vukojebinama.

Zato vozim pazljivo, ne jurcam i ne izlazem se nepotrebnim rizicima iako mi vise puta dodje da odvrnem gas. Naravno, padam, ali sve je to pri malim brzinama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5496 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Aco lepo si se ti navozao,a bogami i malo namucio. I ja kao i ti cesto idem u sumu sam, nije sto hocu, nego cesto ne mozemo da se uskladimo. Stalno razmisljam sta da se nesto desi po nekim vukojebinama.

Zato vozim pazljivo, ne jurcam i ne izlazem se nepotrebnim rizicima iako mi vise puta dodje da odvrnem gas. Naravno, padam, ali sve je to pri malim brzinama.

 

Isti slucaj, kad sam sam vozim mnogo opreznije nego kad smo u grupi. Nesto slicno i kad vozim snowboard, po sumi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja