Jump to content

Moto Zajednica

Oboren policajac

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 617 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha SR250 Honda NTV650

http://www.blic.rs/Vesti/Beograd/405705/Policajac-povredjen-u-sudaru-sa-taksistom-otezan-saobracaj-u-centru-grada

 

Pokupio ga taksista kada je pokušavao da skrene u Zmaj Jovinu iz Vasine. Dobro je da je lakše povređen, na taksiju odvaljen retrovizor, ulubljenja sa strane, ostalo fino bele boje od motora... motor klizao 5-6 metara, fino izgreban asfalt. Kada sam prilazio (peške) mislio sam da je bila neka sačekuša, pa rade veliki uviđaj. Onda pomislim da se snima neki film, pa ugledam motor na zemlji. Rotaljke na sve strane (3-4 kola), policajaca kolko oćeš, nekoliko njih fotografiše mesto udesa, dvojica civila trče sa kamerama, k'o da Kusturica režira. Fotkao i jedan momak koji je bio na skuteru, reko okačiće ovde, ali pošto ga nema - prosleđujem vest iz medija.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 120 postova
  • Lokacija: Sabac,beograd
  • Motocikl: yamaha 600 r thundercat

Verovatno je bilo nisam te video. Zamalo danas da prisustvujem situaciji "nisam te video" izmedju pegaza i punta na batajnickom drumu. Sva sreca pa je pegaz uspeo da ukoci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Flying wolf, 404 postova
  • Lokacija: Shenzhen / Hong Kong
  • Motocikl: R1200GS ; vespa px200e

Dobro je da je lakše povredjen. Iskreno, oni nemaju nikakvu zastitnu opremu, odnosno osim kacige ono sto obuku ne moze da zastiti...

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 108 postova
  • Motocikl: Vetropir

Ovo je ko zna koji po redu saobraćajac na motociklu koji je oboren ove sezone. Želim mu da se oporavi što pre, a isto tako se nadam da će ovakve stvari podstaći saobraćajnu policiju da dodatno zaštiti motocikliste od debilnih vozača.

  • Podržavam 10

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova

U nedelju 15.03 preko puta Bona Fides-a, isto je oborem policajac na motoru.

Bulevar K.Aleksandra je bio zatvoren, u Beogradskoj je bila poprilicna guzva, policajac je isao uz Beogradsku iz pravca bazena Tas.

Iskreno provlacio se izmedju kola , pa ga malo "zalomi" skroz u levo ili desno, bude paralelan sa branikom kola iza sebe.

Tako se i desio sudar, ako se tako moze nazvati posto ga je kombi iza samo dotakao, ali dovoljno da padne, iskreno. mislim da je on isekao coveka.

Polozaj motora na asfaltu kao i ostecenje tablice kombija koja je zguvana sa leve na desnu stranu iitd.

 

Ono sto mi se nije svidelo je sto je jos na zemlji ukljucio rotaciju koja do tada nije imao.

Ustaje policajac sve je naizgled Ok , vadi zapisnik itd....medjutim pritrcava kolega pesak i pocinje da cepa nogavicu i naravno krv lipti, bukvalno. Dakle vensko krvarenje(ipak bolje nego arterijsko), rane skoro da i nema ,tacnije ubodna.

Zaustavljaju prvo civilno vozilo i sa kolegom na drugom motru pod roatcijom krecu u Urgentni.

istina u oakvim situacijama , minuti bukvalno mogu odlucivati o zivotu ili smtri.

 

Sustina nema dovoljno male brzine da se ne moze glava izgubiti, naravno od opreme policija ima samo kacigu, nazalost.

Drzava bi morala mnogo vise da se potrudi oko nabavke kvalitetne opreme.

Moralni aspekt ove nezgode je zaista diskutabilan, da li vozac kombija treba sad krivicno da odgovara za nesto sto realno nije mogao da izbegne niti je izazvao.

Nadam se da je i ploicajac dobro i da je krvarenje na vreme sanirano. U savkom slucaju zelim mu brz oporavak, da unzdravlju razmisli o svom postupku.

 

Ako admini misle da je ovo za novu temu neka je i postave, ja nisam zeleo da multipliciram iste naslove i teme.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1892 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: XRV 750

Nekad su ( SFRJ ) policajci, pardon milicioneri, imali opasne kožnjake...

 

Verovao ili ne, ali i danas formacijski imaju te koznjake, ali problem je sto su postavljeni, tako da sve iznad 20 stepeni je kuvanje. Ove plave kombinezone koje nose su sasili u privatnoj reziji, i precutno im je dozvoljeno da voze u njima.

Ovo je prica od policajca, ako je on mene lagao, i ja lazem vas... :zdravo:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 143 postova
  • Lokacija: Бијељина
  • Motocikl: Kawasaki KLE 500

А Мића Шафт?! :)

Шалу на страну, нека се он опорави, а ваљда ће бити толико паметан да не гони човјка ако није био крив...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Triumph sprint 900 Kawasaki Z500, Triton 650 Gilera 500 LTE 1938g.

Zvuči neverovatno,ali nemaju čak ni službene kacige,nego ih sami kupuju!To mi je više njih potvrdilo u razgovoru!

 

Mirko

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 197 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: MaxSym 400i

Ruku na srce i ne voze bas nezno i po propisima.Ne znam da li sam ikada video ijednog marsovca da vozi po propisima,jurcaju preko 80 gde je ogranicenje 40,cak i gde ima kamera (Ustanicka),obilaze celu kolonu ispred Slavije niz Bulevar oslobodjenja...i sve to bez rotacije i sirene sto mislim da ne bi smeli.Sve to i mi radimo ali nas kaznjavaju.

Inace kum koji radi u jednom od Deltinih servisa kaze da je mnogo pandurskih motora izlomljeno ove godine,nadam se da su oni prosli bez vecih povreda,ipak su i oni ljudi :) .

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

koliko sam ja sklopio kockice bajker je učetvovao u nezgodi koju je sam izazvao, i to nezgodu u kojoj je jedno lice povređeno!?

 

želim mu brz oporavak, i pojačanu pažnju kod sledećeg provlačenja. pretpostavljam da se to više ne tretira kao nasilnička vožnja, jer neko ko sprovodi zakon, sigurno ga i poštuje. naročito propis koji je donet kako bi se zažtititli životi i povećala bezbednost.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Чачак/Београд
  • Motocikl: Kawasaki KLE 500

Zvuči neverovatno,ali nemaju čak ni službene kacige,nego ih sami kupuju!To mi je više njih potvrdilo u razgovoru!

 

Mirko

U ovo mi je stvarno teško da poverujem? Zar je moguće da im ni to ne obezbede.. <_<

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja