Jump to content

Moto Zajednica

JawaMania

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 222 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Kawasaki GPZ500R, Yamaha FJ1100, Kawasaki GTR1000, Honda VF500F(II), Honda VF500F, NSU Pretis 175, Suzuki DR750S Big, Honda XL600LM

Moraces menjati vile zbog kocionih klesta. Uzmes sve od mz etz250 lux ili etz251

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 79 postova
  • Lokacija: kragujevac
  • Motocikl: suzuki rf600r

 

E pa super, trenutno još tražim ko će da mi peskira i razmatram najpovoljniju varijantu, imam te u vidu pa kad dođe vreme za točkove javljam se :)

sto se tice  tockova najbolje je kupiti nove obruce. kostaju oko 23-24e novi. zice mozes niklovati ili cinkovati i bice odlicni. Ako Forest bude u frci sa vremenom rado cu ih i ja ozicati

 

sta si radio sa srcem felni cinkovano i ako jeste kakva priprema bila. 

I imam jednu molbu ako neko moze da slika zadnji tocak da vidim kako se kaci posto sam ja rasturao a neznam kako bilo. poz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 79 postova
  • Lokacija: kragujevac
  • Motocikl: suzuki rf600r

Pozdrav drugari ja sam poceo od jave 350 iz 78 god da pravim cafe raceraostalo je sklapanje i jos jedno rasturanje posto ne ide kao sto sam zamislio, nisam triput merio pa sekao nego seci pa posle imrovizuj. heheh evo par slicica pa moze misljenja...

 

http://postimg.cc/gallery/338ge3i34/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 222 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Kawasaki GPZ500R, Yamaha FJ1100, Kawasaki GTR1000, Honda VF500F(II), Honda VF500F, NSU Pretis 175, Suzuki DR750S Big, Honda XL600LM

Nemam, ali

ako su precnici stapova isti od jave i mz onda ih samo zamenis ako nisu onda treba videti duzinu vrata i precnik lezaja u vratu na oba modela.

Po meni ako stapovi nisu istog precnika najbolje da kupis vile s trouglovima od mz-a a ostalo ce doci samo.

Na mog IŽa sam upasao vile od ko zna čega (mislim da su od triumpha/bsa) a uskoro cu staviti od honde xl. :) Tako da sve moze kad se mora.

 

@kanda82

Lepo uradjeno, mozda sedalo....  ;) , jel su opruge farbane ili plastificirane?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 79 postova
  • Lokacija: kragujevac
  • Motocikl: suzuki rf600r

Nemam, ali

ako su precnici stapova isti od jave i mz onda ih samo zamenis ako nisu onda treba videti duzinu vrata i precnik lezaja u vratu na oba modela.

Po meni ako stapovi nisu istog precnika najbolje da kupis vile s trouglovima od mz-a a ostalo ce doci samo.

Na mog IŽa sam upasao vile od ko zna čega (mislim da su od triumpha/bsa) a uskoro cu staviti od honde xl. :) Tako da sve moze kad se mora.

 

@kanda82

Lepo uradjeno, mozda sedalo....  ;) , jel su opruge farbane ili plastificirane?

sediste sam pravi sam tako da ima jos jedno u planu mada videcemo. opruge su plastificirane i prednje i zadnje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Moraces menjati vile zbog kocionih klesta. Uzmes sve od mz etz250 lux ili etz251

Može i tako ali nije to jedini način. Plus što Mz glavni kočioni vazda kuburi sa gumicom.

 

Pošalji mi pakne da ih odnesem jednom matorom gde sam ja lepio, oči će ti ispadnu od kočenja.

 

A ako baš hoćeš disk, može i ovako. Zadržavaš originalni doboš minus tri rupe i samo treba da napraviš aluminijumske umetke. Nosač klešta kačiš na jedan od tri prikazana načina. Tako možeš da biraš od kog ćeš japanca disk i klešta :

 

5e86fef4906e.jpg

 

8b743ced5ef5.jpg

 

f3a0ca1f3251.jpg

 

2_518.jpg

 

3_181.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 72 postova
  • Lokacija: Batocina
  • Motocikl: CZ 350

 

Moraces menjati vile zbog kocionih klesta. Uzmes sve od mz etz250 lux ili etz251

Može i tako ali nije to jedini način. Plus što Mz glavni kočioni vazda kuburi sa gumicom.

 

Pošalji mi pakne da ih odnesem jednom matorom gde sam ja lepio, oči će ti ispadnu od kočenja.

 

A ako baš hoćeš disk, može i ovako. Zadržavaš originalni doboš minus tri rupe i samo treba da napraviš aluminijumske umetke. Nosač klešta kačiš na jedan od tri prikazana načina. Tako možeš da biraš od kog ćeš japanca disk i klešta :

 

5e86fef4906e.jpg

 

8b743ced5ef5.jpg

 

f3a0ca1f3251.jpg

 

2_518.jpg

 

3_181.jpg

Hajd dok ne nađem odgovarajuće vile, čućemo se u vezi paknova.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Jawa 350 ts

Srecna nova godina i praznici svima Jawarosi moji,jeste da je sa zakasnjenjem ali eto.....

Jel ima neko da prodaje radilicu za ts 350?

moze i remontovana a moze i izvadjena iz masine ako je dobra.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 74 postova

Imam ja druze ceo agregat Jawe 350ts u izvanrednom stanju (uradjena generalna, remontovana radilica - stavljeni SKF lageri, remontovan menjac - zamenjene viljuske itd.).

 

Ram je iskrivljen pa zbog toga je rasturen motor.

Motor je sa papirima, vodi se na mene, znaci sve legalno.

 

Imam i jos brdo delova za TS 350...

 

Javi ako si zainteresovan da kupis.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Jawa 350 ts

Meni treba samo radilica posto je ceo agregat u skoro pa odlicnom stanju, sem radilice koja se iskrivila dok sam je ubacivao u kucista,

Pomoglo bi mi i da ponovo remontujem moju radilicu samo ne mogu da nadjem ni jednog majstora koji bi mogao da je ucentrira kako treba.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 74 postova

Poslao sam ti u privatnoj poruci broj telefona od majstor Koleta iz Nisa, meni je on remontovao radilicu pre 5-6 godina.

 

E sad, ne znam odakle si ali ako se dogovoris sa njim verovatno bi mogao da mu posaljes brzom postom i sl.

 

Pozdrav i srecno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 415 postova
  • Lokacija: sokobanja
  • Motocikl: Honda cbx 750f, Jawa 350/361, Jawa 250/559,

 

 

E pa super, trenutno još tražim ko će da mi peskira i razmatram najpovoljniju varijantu, imam te u vidu pa kad dođe vreme za točkove javljam se :)

sto se tice  tockova najbolje je kupiti nove obruce. kostaju oko 23-24e novi. zice mozes niklovati ili cinkovati i bice odlicni. Ako Forest bude u frci sa vremenom rado cu ih i ja ozicati

 

sta si radio sa srcem felni cinkovano i ako jeste kakva priprema bila. 

I imam jednu molbu ako neko moze da slika zadnji tocak da vidim kako se kaci posto sam ja rasturao a neznam kako bilo. poz

 

srce felne sam polirao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 415 postova
  • Lokacija: sokobanja
  • Motocikl: Honda cbx 750f, Jawa 350/361, Jawa 250/559,

Hajd da pitam nešto pametno, znam da je već pisano o tome ali baš razmišljam o zameni prednjeg doboša nekim diskom. Od čega bi se to moglo upasovati s najmanjim izmenama?

U pitanju je moja cz 350,za neupućene.

ja sam upakovao celu vilu od Yamahe rd 350 uz minimalne izmene. samo skratio vrat vile. ostalo se sve pase. i disk od rd napasovao na glavcinu od Cz.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: VN1500A 88 Clasic

Evo i mene u Jawa svetu... :)
Novi ponosni vlasnik Jawa CZ175..
Planovi su da je farbam u fabricku boju,dodam naslon za sediste,neki manji kofer iza i kutiju za alat izmedju zadnjeg blatobrana i filtera vazduha..
Naravno sve zelim sam da pravim,ne zelim da kupujem gotove proizvode pa ako neko ima ideju ili savet tu sam :) sve je dobro doslo :)
 

post-33619-0-86884300-1455728501.jpg

post-33619-0-83206600-1455728525.jpg

post-33619-0-26580200-1455728541.jpg

post-33619-0-21168100-1455728557.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 222 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Kawasaki GPZ500R, Yamaha FJ1100, Kawasaki GTR1000, Honda VF500F(II), Honda VF500F, NSU Pretis 175, Suzuki DR750S Big, Honda XL600LM

Skroz kul izgleda.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: VN1500A 88 Clasic

Skroz kul izgleda.

Hvala :) Za to je zaduzen prosli vlasnik...Sad je moj red da dodam/oduzmem stogod... Da vidimo sta mogu da mu ucinim :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova

Drugari potrebna mi je vasa pomoc. Naime sredjujem Jawu cz 175 model 365 iz 1960. Potrebno mi je par delova pa ako mozete da me uputite gde bih to mogao da nabavim:

1. Potreban mi je lager prednjeg tocka,ili ako neko zna njegove dimenzije

2. Potreban mi je par semeringa prednjih vila,ili ako neko zna njihove dimenzije

3. Potreban mi je far u nekom pristojnom stanju

4. Cep rezervoara,niklovan,trenutno imam od MZ

5. Gde nabaviti neke niklovane migavce na 6v

6. Potrebna mi je vasa preporuka za niklovanje delova

 

Svaka preporuka bi bila dobrodosla.

Hvala unapred

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 415 postova
  • Lokacija: sokobanja
  • Motocikl: Honda cbx 750f, Jawa 350/361, Jawa 250/559,

-lezajeve prednjeg tocka mozes naci u svakoj radnji. kod mene je bio veci problem glavcina koja je iamla lufta,

-semeringe vila mozes kupiti kod zorana iz Novog Sada, Oni su isti za vecinu modela,

-far je malo teze naci, ali mozes tvoj stari niklovati,

-neznam kakav je tvoj cep, mozda imam neki u boljem stanju, ali i njega mozes niklovati,

-ta jawa nije imala migavce, bilo bi steta busiti limariju zbog migavaca, ali pogledaj na KP, ja sam tamo nasao neke vintage migavce

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja