Jump to content

Moto Zajednica

Кацига не ваља?

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 184 postova
  • Lokacija: atar Stare Pazove

Ovakva kaciga pruža minimalnu zaštitu dozvoljenu zakonom :takoje:

 

NE, ne i ne, ako nema sertifikat ne moze da se nosi i tacka. A zakon je na snazi vec dugo, ali ga policija nije primenjivala. Iz tvog iskustva vidim da su dobili naredjenje da ga primenjuju.

 

Добро. :takoje: Хвала свима на појашњењима а посебно последњем саговорнику. Чим будем имао лове купујем праву кацигу, која не само да ће законски задовољавати, већ ће и боље штитити моју главу, здравље и живот. Поздрав свима :zdravo:

 

Прелепа за мој укус. :care:
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Quid Quid latine dictum est altum viditur!, 949 postova
  • Lokacija: vrsac / bgd bezanija
  • Motocikl: KTM 1190 ADV, Yamaha R1 RN22 Big Bang
vec si ti promasio pamet
::)

 

nemoj odmah da primas k' srcu :takoje:

 

 

ne znam koji motor vozis, ali koj god billo pri padu se obicno udara glava, cesto u predelu vilice i to jako boli, zato zajebi komociju "nosa" kaciga i nabavi normalnu kacigu. pad sa hayabuse i sa skutera pri brzini od 60 km/h je jednako koban tako da prica za skuter mi ne treba bolja kaciga ne pije vodu. smara kaciga sve nas ali je uglavnom ne skidamo sa glave. nekako je lakse ziv sa kacigom nego mrtav bez nje.

 

doduse ima i ono: padnu dvojca sa motora, suvozac bez kacige prosuo mozak po putu a vozac sa kacigom kao da spava :D

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1542 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XLV 1000

Marisave, ako te brine zakon, ti lepo napiši na bilo koju kacigu da ima certifikat (i od crkve, ako treba)... nalepnica, etiketa.... kako god. Misliš da prosečan policajac zna napamet koje kacige imaju cert? Rešen problem kazne.

 

A ovo što je Lenji rekao... druga priča :) Video sam u TC Ušće - imaju lepe šešire, možda ti to bolje stoji :P

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kontraš!, 1271 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: KLX 650 sm/enduro

kao sto ti rekose vec jet kaciga je najmanje sto moze! Da bi lakse razumeo otprilike kaciga mora da ti pokrije sve one delove gde ti kosa raste(teme, potiljak i bocne strane glave) i celo! Nijedan slem kolko ja znam nema i ne moze da dobije homologaciju, koja je obavezna po nasem zakonu!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Negotin
  • Motocikl: @ UBER ALLES

za usi ne znam,ali znam da mora da ima vizir...

 

Ne mora vizir.

Kros kacige nemaju vizir, ali imaju sertifikat. :zdravo:

 

Ko se zajebava od vas dvoje !? :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2846 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Ako ima ECE sertifikat ušiven na postavu ili na kaiš, onda je to legalna i ispravna (zakonski) kaciga. Ništa drugo. Nema filozofije.

 

Ko će šta da nosi je njegova stvar, inteligencija, procena...

 

 

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

Ova kaciga može da te zaštiti od udarca tvrde stolice vrapca, asfalt ti ne bih želeo da isprobaš sa istom...

 

Bravo za policajca, na stranu loša iskustava sa istima, izgleda da si naleteo na bajkera u srcu, koliko mogu da vidim iz date situacije...

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1342 postova
  • Lokacija: Beograd-Srbija
  • Motocikl: ZX10-R

Ako sami o sebi nevodimo racuna....netrebaju ni drugi....ovakvu kacigu nosim kada idem na put ako naidje neka suvozacica....po meni za ozbiljniju upotrebu nije....bez obzira ima li ili nema certifikat.....

 

bikepics-2250471-full.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

kako da uzme full face, pa onda ga niko nece prepoznati na motoru, jet je jedino sto te vadi, dozvoljena zakonom a i dalje mozes da se kurcis u vreme velikog odmora pored srednjih skola.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 198 postova
  • Lokacija: Zvezdara
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere xtz 750, Honda VFR 800 Fi

Ma za koji moj služi kaciga , to je čista glupost. Ko želi da je nosi nek je nosi ko ne želi ne mora. Samo neka posle ne kuka kako se zahebo. Samo posle j_ b_nj_ nema kajanja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Значи полицајац је био у праву. Време је да размишљам о куповини друге кациге. :Mina:

 

Ajd da i policajac nekog potakne na razmisljanje... :lol:

 

Bez zezanja, da ja vladam, kaciga uposte nebi bila obavezna. Ne moze se na silu tjerati ljude da razmisljaju.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Vincha
  • Motocikl: KLE 500

Mislim da je ova "nosa" odlicna stvar koju treba imati pri ruci na duzim turama od preko 5000 km, pogotovu u EU. Odlicno moze da posluzi prilikom zamene ulja na putu kako se isto ne bi prolivalo, jer su kazne za zagadjenje zivotne sredine izuzetno visoke 1nanana.gif

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 198 postova
  • Lokacija: Zvezdara
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere xtz 750, Honda VFR 800 Fi

Bravo mališa odlična ideja, moraću uskoro da uzmem jednu hehehe mislim ipak sam ekolog hehehe

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 503 postova

Moj prvi pad sa ozbiljnog motora se završio tako što sam imao izgrebane nadlaktice i ogrebotinu na kacigi. Udarac je bio na bradi. Da nisam nosio full face kacigu imao bih malko krivu vilicu i verovatno bih čudno pričao sada ...

 

Pandur te je upozorio tebe radi. Neke ljude je džabe upozoravati, ili im treba dozvoliti da sami saznaju ili ošamariti po džepu, ali tako da jako mnogo boli.

 

Ako smatraš da ti ta kaciga može spasiti globus što ga nosiš na ramenima, samo napred, uživaj u ekstremnoj sigurnosti. A mnogi su ti rekli da ne može, pa vidi šta ti je činiti.

 

Pandur drnd'o ne drnd'o u pravu je. Još da ti nije bila vezana pa da ti opali čveger u istu i da je vidiš kako leti u neki jendek, možda bi iz dupeta u glavu stiglo da stvarno nije za zajebanciju to što ti je čovek dobronamerno rekao.

 

Људи знам ја да тај тип кациге није безбедан као ваш фул што носите. Само питам да знам из законске перспективе, да се наоружам аргументима кад следећи пут полицајац стане да ме дрнда. :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 595 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Liman
  • Motocikl: Yamaha FZS600, Piaggio Free, Suzuki GN125

kao sto ti rekose vec jet kaciga je najmanje sto moze! Da bi lakse razumeo otprilike kaciga mora da ti pokrije sve one delove gde ti kosa raste(teme, potiljak i bocne strane glave) i celo!

 

Znači opet zakon usmeren protiv slobode, vetra u kosi. Ćelavi ne moraju nositi kacige, a oni kojima raste kosa moraju svugde gde raste. Šta nam radi ova Evropa?! Jaooo. :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja