Jump to content

Moto Zajednica

Dileme pri kupovini maksi skutera

Recommended Posts

  • U prolazu, 29 postova

Hvala Bozo i Darko na odgovorima.
I ja sam mislio da će možda biti problem zbog moje visine naći zavetrinu iza vizira, ali skuter mi je zaista prelep, pogotovo u crvenoj boji. Tako da bih radije uzeo neku ozbiljniju kacigu i rešio problem vizira, nego da gledam nešto drugo zbog te "mane" ako to uopšte i možemo tako nazvati.

Na ovaj sam bacio pogled, samo što je izgleda prodavac pogrešno napisao da li kubikažu ili konjažu, pošto ne idu jedno sa drugim tako napisane brojke.

8e9c3a3ba814-1920x1080.jpg

WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM
Gilera Nexus 250 ie, 2007. godište, Scooter, vozilo prešlo 34000 km, Beograd. Cena 2.500 € - Motori - Polovni Automobili


Takođe i ovaj mi deluje fino, samo me zanima da li je što se tiče održavanja između 250 i 500cm3 drastična razlika?

WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Gilera nexus 500, 2005. godište, Scooter, vozilo prešlo 20000 km, Beograd. Cena Po dogovoru - Motori - Polovni Automobili



Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk



Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3049 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Specifikaciju lako nađeš na Netu. Trebalo bi da ima 22.4 HP, odnosno 16.4 kW za 250, a 40.1 HP i 29.3 kW za 500 cc.

Ono što onespokojava je to što prodavac ne želi \ne ume ni ispravno da popuni oglas, a šta tek očekivati od istorije i stanja :(

Promenio član boza_kg
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1913 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

Nije registrovan ,NP tablice,auspuf nije original,mogu da zezaju na TP. 4 lit. moglo bi manje da trosi.

A lep je ,tako crven.

Promenio član cezarpa
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1329 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650
Pre 6 sati, Satelis je napisao:

 

Sta je zanimljivo za Nexusa i T-Maxa....

Ne znam zasto, vecina vlasnika je istripovana da vozi ne znam ti ni ja sta, pa noge drze pozadi na fuzasteru suvozaca.... valjda neki komleksi posto ni malo prirodan polozaj nije, masu vidjam da tako drzenoge. :na_glavi:

Hehe. I ja sam ovo primetio i stalno se pitao, zasto? Rekoh, aj mozda sam ja prost i glup i ne razumem se. Kao ni sto mi nikad nece biti jasno sto je kaciga na laktu ili na celu???

 

Elem, i meni se mnogo svidjaju Nexus i Tmax, ne zbog karakteristika vec zbog dizajna. Po meni najlepsi, a meni novcano prihvatljiv, skuter je tmax, model iz 2009-2010. Mozda bih se razocarao (sto se udobnosti tice) da ga provozam 20-tak km po gradu... sta znam. Do tada, skupljam pare :)

 

Onomad vozio stariji burgman od mog, i upola nije udoban kao moj model... A mozda sam se i mnogo navikao na moj...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova
  • Lokacija: Osijek
  • Motocikl: Siso s Versysa 650 na Yamaha xmax 300
8 hours ago, Satelis said:

ut napred, sediste je tvrdje, delovaces i bice ti skuceno na Nexusu sa 1.90cm.

 

Sta je zanimljivo za Nexusa i T-Maxa....

Ne znam zasto, vecina vlasnika je istripovana da vozi ne znam ti ni ja sta, pa noge drze pozadi na fuzasteru suvozaca.... valjda neki komleksi posto ni malo prirodan polozaj nije, masu vidjam da tako drzenoge. :na_glavi:

Ne znam meni je na tmaxu tako retardirano sjedenje da ne mogu da opisem..

Ljepse mi se sjedi i konforniji mi xmax300

 

Moram Integru probat provozat..

Samo lanac.. :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 718 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: X8
On 3.4.2021. at 23:13, Satelis je napisao:

Ima jedan Scarabeo 250i 2008 godiste crne boje na pordaju.... dobro stanje.

 

Menadzeri, strucnjaci, skolovani ljudi se malo zabrojali kad su formirali cene rez. delova.

 

Jos jedna stvar, nemojte uzimati karb verzije jer idu u zaborav i bas se radujem tome.

Scarabeo, malo mesta u prtljazniku, a hteo bih da izbegnem kofer ako moze. Inace bi se lako dogovorili.

Znaci izbor od 250 moram traziti izmedju Satelisa i Xevo, a tu je Peugeot u prednosti po ceni u nabavci. Uh.

Shvatam da je Piaggio laksi za sve radove i delove kod nas.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 423 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Scarabeo 250ie
On 3.4.2021. at 23:13, Satelis je napisao:

Ima jedan Scarabeo 250i 2008 godiste crne boje na pordaju.... dobro stanje.

 

Gde je bio pre par meseci:tras2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8943 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
2f75710c8f19-1920x1080.jpg
WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Aprilia Scarabeo 250ie, 2008. godište, Scooter, vozilo prešlo 17892 km, Beograd...

 

 

Ima cela istorija zbivanja pa koga zanima imaće dobar komad pod guzzcom.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3049 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Videh najavu od Kymco.rs, stiže uskoro Agility+ 300 :jee1:

Ako bude imao cenu sličnu Xtownu, to će biti jako interesntantna ponuda, jer će biti dosta povoljniji od Beverly-a, a verovatno i bolji ;)

 

 

Malo me brine što ima samo 23 konja, ali doduše ja ovaj svoj vozim na vrh gasa, nisam možda par puta u životu odvrnuo ručicu preko 2/3, pa će verovatno biti dovoljno snage.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3049 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Pa ne znam, videćemo, što bi rekli slepci ;). Xtown je 4.590€. Nadam se će biti blizu tome.

 

Dodatak. Kod komšija u HR, Euro4 model je oko 4.900, a Euro5 preko 5.100 €. Sve u svemu, i nije baš jeftino.

Promenio član boza_kg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 839 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM

Pošto je stavio u opis ko ga je održavao vredi 2200 :)
Lep skuter,stvarno. Realno nije ružan kao prethodni modeli,skroz liči na Beverly a manje košta. Ko uzme ima da se navoza.

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova

Ajde ako još neko prodaje skuter, a da ga je održavao kod Dareta, pa da vidimo šta ima u ponudi

Što više gledam skutere, sve manje znam šta ću da uzmem... menjaju mi se mišljenja iz sata u sat.
Sad sam naleteo na ovog SW koji mi po opisu deluje obećavajuće

ad841c88b206-1920x1080.jpg

WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM
Honda Sw T400 ABS, 2009. godište, Scooter, vozilo prešlo 58000 km, Sremska Mitrovica. Cena 3.400 € - Motori - Polovni Automobili

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

A našao i Xmax-a u komšiluku

WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Yamaha xmax250, 2014. godište, Scooter, vozilo prešlo 16000 km, Novi Bečej. Cena 3.450 € - Motori - Polovni Automobili



  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Honda Integra NC700D

Ovaj SW 400 ccm u Mitrovici stoji bogami poduze vreme na oglasima, mozda cak vise od god dana, ako se ne varam, a mozda i gresim nisam 100% siguran. Da li je cena problem, ili nesto drugo ne bih znao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5718 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku
Pre 11 sati, deJansbc je napisao:

Ovaj SW 400 ccm u Mitrovici stoji bogami poduze vreme na oglasima, mozda cak vise od god dana, ako se ne varam, a mozda i gresim nisam 100% siguran. Da li je cena problem, ili nesto drugo ne bih znao.

Mislim da je tu upravo cena prepreka. Motor mi deluje odlican i cena vise nego realna. E sad, poplavom kojekakvih grobova kod nas sa dopadljivom kilometrazom, ovo ispada skupo i dosta preslo a u stvari je vise nego realna kilometraza a stanje za to godiste sjajno. Sa druge strane, motor je klot pa buduci kupac mora da nabaci kofer, mozda drugi vizir i eto dodatnih troskova na ne bas malu cenu... Jbg, ljubav boli... :neznam:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3049 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Još jedan novi Kymco model, kao neka mini Honda X-ADV :)

 

Košta oko 6.100 € u Hrvatskoj, nema ga još kod nas.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1329 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Ja sam vec komentarisao, ali, mislim da su honde preskupe, bez obzira na puzdanost. A za to su kupci i hvalospevi, najveci krivci. Tesko da se nadje model iz 2009 ispod 3.500, svi ostali u klasi bar 1.000e jeftiniji. A modeli 2010+, idu do 4.600e. Svi imaju relano 50-tak kkm . Retko koji manje, a takav je papren. Vredi li skut star 10-11 godina, ma koloko pouzdan bio kao drugi slicni nov iz prodavnice. U svaki, pa makar bio i idealan je nakon kupovine ulozeno brdo para u dotezivanje i servise. Pola ih servisira Darko i iznosio slike. Sa kupovnom cenom i ulozenim parama u reg i servise, moze da se kupi prilicno doooobar skuter.

Recimo, upravo kymco 300 i 400 modeli. Po meni je to glupost. Takodje je u ceni ili malo skuplja honda forza 2018-2020. 

 

Vredi li taj jedan cilindar viska toliko prosecnom vozacu, kakvi su uglavnom skuterasi???

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3049 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Pa i nije da nije. Imaš malu Hondu ADV 150, i pravu veliku. Kymco se uglavio negde između, po ceni male Honde.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3049 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
pre 20 minuta, MaxiS je napisao:

Ja sam vec komentarisao, ali, mislim da su honde preskupe, bez obzira na puzdanost.

Ima tu svačega, precenjene su naravno, ali opet, u praksi, veća je šansa da Honda bude u boljem stanju i da zahteva manja ulaganja nego Suzuki istog godišta, recimo. I to se može videti iz Daretovih majstorija. Tako da ima i neke realne osnove što je skuplja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5718 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku
Pre 12 sati, boza_kg je napisao:

Pa i nije da nije. Imaš malu Hondu ADV 150, i pravu veliku. Kymco se uglavio negde između, po ceni male Honde.

Tek se ta 150-ka nije ocesala o ADV... Velika je za nju i ovo Kymco cudo izmisljena makina ali takva je i cena jbg...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 414 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Honda Forza 350
Pre 20 sati, boza_kg je napisao:

Još jedan novi Kymco model, kao neka mini Honda X-ADV :)

 

Košta oko 6.100 € u Hrvatskoj, nema ga još kod nas.

Zanimljiv model, ali je ipak nekako "mali". Gledao sam spec, 14/13 gume napred/pozadi, a polako 15/14 postaje standard, zbog toga mislim da i nije neki osecaj u voznji, samo sminka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja