Jump to content

Moto Zajednica

Hornet s ili Bandit s pitanje je sad. Misljenja i saveti.

Recommended Posts

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Hornet je za klasu bolji motor od Bandita 600, samo je pitanje da li čovek sme da ga vozi i da li ima dovoljno para za njega. Pak, Banditu ništa ne fali ko ima takve prohteve.

 

Sa Hornetom se može porediti GSR, a ne Bandit.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1061 postova
  • Lokacija: Jagodina,Serbia

Hornet je za klasu bolji motor od Bandita 600, samo je pitanje da li čovek sme da ga vozi i da li ima dovoljno para za njega. Pak, Banditu ništa ne fali ko ima takve prohteve.

 

Sa Hornetom se može porediti GSR, a ne Bandit.

 

Pa i ja bih rekao...ne znam kako je uopste doslo do ove dileme. Kada sam kupovao motor,ova dva modela su mi zapala za oko. Ali kada sam se malo blize upoznao sa njima,zakljucih da mi nijedan ne odgovara ali i to da bas i nemaju neke slicnosti.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 31 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Honda CBR1000F Dual

Ja stvarno ne mislim lose o Banditu, obozavam zvuk uljare i postujem ga, samo sam realan. Hornet ima masinu zujalice, to odmah shvatis cim das gas i poludi na visokim obrtajima. Nije za pocetnike definitivno.

Prva stvar koju sam primetio na Hornetu je ogromna zadnja guma 180, mislio sam da je to preterivanje, ali kad sam video kako ubrzava - matere mi htela srcka da me strefi :)

Gde sam isao sa SV 140, Hornet ladno ide 180. Menjac kod Horneta je san snova, neznam koji menjac bolje zvuci i salta, ja do sada nisam naleteo na bolji.

 

To je moje misljenje totalno nepristrasnog bajkera, ne bi hteo da ovo postane duskusija kao npr. Golf II je najbolji auto na svetu.

 

Stvar je u tome sta se kom svidja i koji nacin voznje voli. Meni je poprilicno tesko sad da savladam Horneta na ulasku u jacu krivini pod zaletom, jer sam se navikao na SV. Vremenom ce i to nestati, ali SV mi je ostao kao extra muscle motor, koji je perfektan za prelazak pocetnika u ligu motora od 600ccm pa na gore. Hornet je bezobrazna Rka u kozi nejkeda koja slabo prasta pocetnicke greske ako ga przis iznad 7000 obrtaja, dok moze i u 6toj brzini ici 60 ladno i voziti se po gradu bez ikakve galame.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1061 postova
  • Lokacija: Jagodina,Serbia

Hornet je bezobrazna Rka u kozi nejkeda koja slabo prasta pocetnicke greske ako ga przis iznad 7000 obrtaja,

 

Upravo me je to i pokolebalo. Ali znam za jadac...provalio sam ga na vreme 8) Mada mi je ta spoznaja bila dosta mucna jer mi se motor bas svideo. A sa svojom tezinom/visinom je bas ono sto sam trazio. Medjutim kada sam video sta se krije ispod slike malog nakeda...

 

A od Bandita sam odustao jer mi je bio velik i tezak a meni je motor prvenstveno bio za urbane sredine plus koje putovanjce.

 

E sad,mozda je sve ovo sto sam reko samo moj subjektivni osecaj ali da je Bandit 20-ak kg laksi,verovatno bih pazario njega...ili da sam planirao neka ozbiljnija putovanja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 177 postova
  • Lokacija: Kosjerić
  • Motocikl: Enduro

Tema ko poručena, kao da sam je ja otvorio. Upravo sada kupujem bike i imam istu dilemi kao i Driver023 prošle godina. Nisam samo shvatio jel čovek kupio na kraju neki motor i kakvi su mu utisci na posle svega. Sve ovde rečeno mi dosta pomaže, zbog moje visine (175cm) izgleda da će karta pasti na Hornetu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 121 postova
  • Lokacija: Borča
  • Motocikl: hooooonnddaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

Po svemu sudeći i ja sam sveo izbor na horneta, naravno treba se paziti konja ali za predostrožnog i obazrivog početnika mislim da neće biti problema. Veći je problem naći ne izakanu mašinu jer je kupuju i za sprž! Valjda će da iskočci neka?:moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 77 postova
  • Lokacija: Banglades
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600 N

Valjda hoce, zato ja tu prednost dajem Banditu, neunistiv je (za iole normalnog vozaca), manje obrtaja a i tih 20 Kg vise se nesto ne oseti bas po gradu, jbga stvar navike valjda. Nego da ne se...m preterano posto Horneta ne probah jos.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova

ja uskoro treba da menjam motor...i ova dva modela me interesuju,postavlja se pitanje sta bi meni vise odgovaralo zbog moje visine..187cm i 90kg za sve ostalo sto me interesuje sam vec procitao....molim nekoga da mi odgovori ...:zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 121 postova
  • Lokacija: Borča
  • Motocikl: hooooonnddaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

ja uskoro treba da menjam motor...i ova dva modela me interesuju,postavlja se pitanje sta bi meni vise odgovaralo zbog moje visine..187cm i 90kg za sve ostalo sto me interesuje sam vec procitao....molim nekoga da mi odgovori ...:zdravo:

 

Kad sam ih isprobavao, najviše mi je čučnuo hornet 2003-2006, jer su i stariji i mlađi modeli za koji centimetar viši a bandit je teži. Ja sam 173cm-73kg i iskreno mislim da ti je ovaj model mali, opet zavisi kakva će ti biti namena motora, za kratke vožnje ok ali ako ćeš na put...? Bilo je valjda u opštim temama neki simulator položaja tela u odnosu na tip motora, isčačkaj malo, možda ti pomogne.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honada Varadero XL1000V

ja uskoro treba da menjam motor...i ova dva modela me interesuju,postavlja se pitanje sta bi meni vise odgovaralo zbog moje visine..187cm i 90kg za sve ostalo sto me interesuje sam vec procitao....molim nekoga da mi odgovori ...:zdravo:

 

ako mislis na naked evo ti moj primer... 187cm i 110kg... malo je mali 1hmm.gif al mislim da ni bandit nebi drugacije izgledao...

ovo je stari pc34, a pc36 (2003-2006) izgleda malo veci.

post-14117-0-32518900-1345463599_thumb.jpg

post-14117-0-57760400-1345463604_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 213 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda XL650V Transalp

I ja dajem glas Hornetu...Posto vozim bas taj S model...

Inace sam ja 186cm i nekih 95kg...

S model je vizuelno veci od brata bez ikakvog oklopa tako da je bolja varijanta za nekog krupnijeg. Ne kazem da je idealno ali mogu reci da sam skoro isao za rumuniju a dupe mi je bilo u stanju kao da sam isao kolima, ali stvarno...

Ide ko blesav, ima kakvu-takvu zastitu od vetra, koja bar meni pomaze...do 120 km/h je super a posle pocinje da samara vetar.

Bandita nisam vozio ali mi je honda vizuelno lepsa...(lepota je u oku posmatraca).

Glas za Hondu 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 421 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: afrika

Postadoh i ja vlasnik jednog horneta :moto3:

Motor ide kao nevreme, s obzirom na to da sam do juce terao afriku :lol: heheeheh, al stvarno sam prezadovoljan masinom

Prvi put kad sam seo na njega bilo mi je malo zeznuto posto do tada nikad nisam probao ovakav tip motora, al sam se posle pola sata voznje odlicno skapirao sa njim

 

Motor je 2002 god

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honada Varadero XL1000V

Postadoh i ja vlasnik jednog horneta :moto3:

Motor ide kao nevreme, s obzirom na to da sam do juce terao afriku :lol: heheeheh, al stvarno sam prezadovoljan masinom

Prvi put kad sam seo na njega bilo mi je malo zeznuto posto do tada nikad nisam probao ovakav tip motora, al sam se posle pola sata voznje odlicno skapirao sa njim

 

Motor je 2002 god

 

ako nije tajna koliko te je izasao? i u kakvom je stanju?

 

planiram svog uskoro da prodajem pa cisto da znam sta da ocekujem...

 

pozdrav i da sa srecom da se druzite puno km...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 31 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Honda CBR1000F Dual

bbole ja sam svog 2002.g prva registracija 2003. prodao za 2.400. Stvarno je bio u extra stanju, uvezen iz Svajcarske. Od ulaganja je bilo samo zadnja guma i registracija mu isticala za mesec dana. Sretno sa prodajom, mada si malo okasnio :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 421 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: afrika

Mene je izasao 2500e u ok stanju 2002 god

nove gume ,radakov izduv :D

jedino sto hocu da zamenim je cajger, posto je na njemu od modela s koji je malo ruznjikav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 106 postova
  • Lokacija: Beograd-Dorćol
  • Motocikl: Honda hornet, Fz6,f800gs

Hondica je po meni lepsi od bandita mada je sve to subjektivno. Ja sa 193cm normalno vozim horneta i ne bole me ni noge ni ledja a putujem cesto sa njim. A vizuelno kako delujem na njemu mogu samo da zamislim(kao medved na biciklici) ali ga ja nisam ni uzimao da bih bio lep na njemu vec da bih uzivao u voznji bilo u gradu bilo na putu. A ko zeli sminku i pozeraj onda bmv i pravac straje baje sa slemicem i bog da ga vidi.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova

Kupio sam Hornet CB600F pre 15 dana platio sam ga 2500 € U besprekornom stanju Što se tiče vožnje pravo uživanje toliko je povozit i upravljiv da prosto neverujem snage ima na pretek 95 KS potrošnja oko 5,5 - 6 l jednom rečju FENOMENALNA.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja