Jump to content

Moto Zajednica

Hornet s ili Bandit s pitanje je sad. Misljenja i saveti.

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 221 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: BMW F800GS

Mislim da nije,ima ga Armin sa foruma sedeo sam na njemu i ok je.A sto se cene tice ima nekoliko komada na moto berzi za 3300-3400e i mislim da bi dali za 3000e ako zaista hoce da prodaju

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 595 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Liman
  • Motocikl: Yamaha FZS600, Piaggio Free, Suzuki GN125

Joj ljudi, vi ubacujete vec i FZ6N s2 kao i Z750, ali to nema sanse do 3000e da se nadje, a da valja i da je celo. A takodje necu obican naked, nego da ima neku plastiku kao Hornet S i Bandit S, tj tu zastitu od vetra...

 

Stara Yamaha Fazer (FZS600)? To se može naći do 3000, ja vozim jednu i prilično mi je OK (za putovanja, za grad, a i dosta je visoka da se pretera preko lošijeg puta kad baš mora). Probaj sva tri pa vidi koji ti paše. Mislim da su sva tri dobri motori.

 

Kvalitet završne obrade je kod Honde najbolji. Kod Yamahe hoće izduvne grane da malo hvataju rđu, a kod suzukija kažu da je završna obrada najlošija. Međutim, cene su u skladu sa tim (Honda je najskuplja, Yamaha malo jeftinija, a Bandit bi trebalo da je najjeftinij od ta tri).

 

Honda ima prilično udoban sic i čini mi se da je bolja za grad od Yamahe, ali to su nijanse. Bandita nisam probao. Imam 178 i zaštita od vetra mi je OK sa serijskim vetrobranom do nekih 120 km/h. Ne želim motor na kom ne osetim vetar, dovoljno je da mi ne duva previše i ne skida me sa motora.

 

Prednosti ovih motora su malo vibracija i miran rad. Pitomi su dok ne pređeš neke 2/3 obrtaja do crvenog. Udoban prirodan položaj za dužu vožnju (blago povijen napred). Mane: za vožnju u dvoje po drndavim putevima, voleo bih amortizer sa nešto dužim hodom i malo mekši. Ali jedino rešenje za to su (meni pregadne) endure. No, to nije ništa strašno, podneli smo i stari put za BG više puta, ostalo je pesma. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 402 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda VFR800F

Hvala na ovom linku, ovo mi u potpunosti odgovara ako je takav prema opisu i slikama...

 

@Slaninar, nikako mi se na svidja po izgledu stari Fazer(sa četvrtastim farovima), ovaj noviji je ok.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 595 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Liman
  • Motocikl: Yamaha FZS600, Piaggio Free, Suzuki GN125

Hvala na ovom linku, ovo mi u potpunosti odgovara ako je takav prema opisu i slikama...

 

@Slaninar, nikako mi se na svidja po izgledu stari Fazer(sa četvrtastim farovima), ovaj noviji je ok.

 

Od 2002. do 2003. je sa mačkastim farovima, a i dalje je sve skoro isto kao na ranijim modelima, uključujući i približnu cenu. Taj s mačkastim očima ima najveći kapacitet rezervoara (22 l mislim) i najbolje farove (i po funkciji). Naravno, ako ti se ni taj noviji Fazer ne sviđa, a Hornet i Bandit da, onda gledaj samo njih.

 

Suština moje priče je da su to sve dobri motori i da nećeš (što se motora, ponašanja na drumu i pouzdanosti tiče) pogrešiti ni sa jednim. Zato se na tvom mestu ne bih unapred odlučivao ni za jedan tip posebno ("Hornet vs Bandit vs Fazer"), već bih birao prvi koji nađem da je povoljan, a dobar. Takvi motori, do nekog 2002. godišta bi trebalo da se mogu kupiti za manje od 3000 evra u kešu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Kragujevac

Imam Bandita 600 s 3 godine mogu ti reci ako ga budem prodao ponovo cu kupiti Bandita samo mladjeg, vozio sam i Hornet-a kad sam seo sa Bandita na Hornet-a kao da sam seo na biciklu koliko je uzi. O nekom potezanju je glupo i pricati to nisu R masine. Naduzu turu bez silazenja sa motora sam napravio 600 km nisam je ni osetio koliko je udoban. Sa Banditom neces sigurno da pogresis.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bez čvaraka, 1212 postova
  • Lokacija: na severu
  • Motocikl: Naked u najavi

Posto svako hvali svoga konja, evo mene sa pitanjem da li si razmisljao o Suzukiju sv650s ?

Evo ti dva linka sa naseg foruma :BJB3: ako sam te zainteresovao:

 

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/19626-sv650-sv650-s-2003-i-noviji/page__p__938967__fromsearch__1#entry938967

 

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/50617-suzuki-sv-650-s-09/page__pid__946487#entry946487

 

P.S.

Ja svojeg ne prodajem....... :moto2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

Evo ja vozim samo Yamahe i moje misljenje je da je mozda honda bolja. Ima jos jedna cudna stvar ne mora da bude vazno ali...

Pogledaj cenu novog horneta i njegove konkurencije u suzukiju ili yamahi i videces da je hornet skuplji za oko 2000e od njih znaci poredim istu kubikazu i klasu. Ali bih mozda ipak ozbiljno razmislio o banditu zbog toga sto ima servis i dostupniji i zastupljeniji kod nas. A sto se tice motora iz uvoza za koje si pitao a niko da ti kaze, stoji da iz uvoza uzimas samo ako imas nekoga da ti doveze ali da ga bas dobro znas ne ono ortak od ortaka itd zato sto su 90% ti po placevima iz uvoza lesevi. Idealno bi bilo da uzmes od nekoga da znas sta se radilo na njemu i da te ne farba. Vidim da ti je cak neki decko na forumu i ponudio svoj. Sta god da radis dobro razmisli pogotovo sto kao sto kazes pare uzimas od caleta. Srecno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 60 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX-R1000

Pozdrav .

Svako ovde ima neko svoje mišljenje, za koje misli da je objektivno,

pa tako i ja.

Vozim Bandita 600n K5 , i veoma sam zadovoljan sa njim.

Za početak veoma kulturan motocikl.

Održavanje: približno je jednako kod svih motocikala ove klase.

Jedina razlika je , sto je Bandit teži od svih ostalih , ali je sasvim lak za vožnju i veoma upravljiv.

Ako tražiš brzinu , onda definitivno gsx-r.

 

pozzz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Husaberg FS650e Yamaha WR426f Yamaha Raptor 660R

Vozio sam nekoliko Horneta i mislim da je od 2005 pa na dalje super motocikl jer su stavili USD Showa viljusku napred, ali mi se modeli pre 2005 godine uopste ne svidjaju jer mislim da prednja viljuska uzasno gusi potencijal tog motocikla.

IMO: razlika u voznji Horneta pre 2005 i 2005god je ogromna.

 

Na zalost nisam vozio ni jednog jedinog Bandita, pa ne mogu da napravim poredjenje, ali imam neki trip da Suzuki u toj klasi vise ulaze u ogibljenje od Honde...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova

Ja vozim Bandit 650 S 06.god. Kada sam tražio motor, istu sam dilemu imao. Probao sam i Horneta i Bandita. Međutim, pošto uglavnom imam i suvozača, a i moji gabariti nisu mali, izbor je pao na Bandita. I nisam se pokajao nijednom. Hornet je "drskija" mašina, ali Bandit vuče ravnomerno iz svih obrtaja. Prema tome, probaj i jedan i drugi, pa odluči. Ako se odlučiš za probu, u "Ryu motors" u Zemunu imaš u ponudi oba, otiđi tamo i probaj oba, sigurno će ti izaći u susret, posavetovati te pa nakon toga reši dilemu. Ja sam tamo uzeo svoj motor i uradio sam isto kako sam ti napred opisao. Pozdrav.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1225 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Keeway Speed 150

Probao sam yamahu i imao osecaj da sedim pravo, vozio sam i bandita ali N i vise mi se svidja polozaj sedenja na banditu, krupniji i stabilniji, udoban motor, lepo "svlaci" sa sedista kad se potegne, ja volim ubrzanje iz malih oobrtaja, trenutno rasprodajem opremu da ih pazario ovaj model od brata, motor je bio havarisan ali sam ga ja licno sredjivao i znam u kakvom je stanju, ima vizuelnih nedostataka i potrebne su jos neke finese, oko 17.000km, '04 god, leo, nefabricko udobnije sediste, prosli vlasnik je sa njim isao za Grcku na more, u principu i ja trazim motor za po gradu + putovanje, evo i nekih slika, nadam se da nije problem, a ostali kazite da li vredi za oko 2300 + prenos.

 

Horneta sam vozio ali davno, iimam osecaj da je bandit krupniji i udobniji (mozda zbog sedista) kao da sedim u fotelji.

I ja se dvoumim izmedju Horneta i Bandita, mozda mi se svidja bandit jer mi je pred nosom?

 

Nadam se da se ne ljutis za ovaj off, obrisacu post ako ti smeta.

Pozdrav

post-1009-0-82880500-1295529726_thumb.jpg

post-1009-0-17319000-1295529754_thumb.jpg

post-1009-0-64391900-1295529763_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 595 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Liman
  • Motocikl: Yamaha FZS600, Piaggio Free, Suzuki GN125

Probao sam yamahu i imao osecaj da sedim pravo, vozio sam i bandita ali N i vise mi se svidja polozaj sedenja na banditu, krupniji i stabilniji, udoban motor, lepo "svlaci" sa sedista kad se potegne, ja volim ubrzanje iz malih oobrtaja, trenutno rasprodajem opremu da ih pazario ovaj model od brata, motor je bio havarisan ali sam ga ja licno sredjivao i znam u kakvom je stanju, ima vizuelnih nedostataka i potrebne su jos neke finese, oko 17.000km, '04 god, leo, nefabricko udobnije sediste, prosli vlasnik je sa njim isao za Grcku na more, u principu i ja trazim motor za po gradu + putovanje, evo i nekih slika, nadam se da nije problem, a ostali kazite da li vredi za oko 2300 + prenos.

 

Horneta sam vozio ali davno, iimam osecaj da je bandit krupniji i udobniji (mozda zbog sedista) kao da sedim u fotelji.

I ja se dvoumim izmedju Horneta i Bandita, mozda mi se svidja bandit jer mi je pred nosom?

 

Nadam se da se ne ljutis za ovaj off, obrisacu post ako ti smeta.

Pozdrav

 

Naked motor može smarati na putovanju. Poluoklopljeni ima svojih čari.

 

Što se toga da li vredi tiče, pogledaj cene po oglasima i raspitaj se za prodate pošto su otišli. Meni se čini da je cena OK. Ako planiraš duže voziti motor, onda "preplatiti" 200-300 evra nije ništa - pogotovo što znaš motor. Sama činjenica da znaš šta mu je i da nije mačka u džaku vredi dosta: u živcima, parama, vremenu. Barem za mene poznat motor u startu ima dva bambija više od ostalih. :)

 

Hornet jeste Honda, ali bi Bandit trebalo da je jeftiniji za isto godište i stanje, pošto je Suzuki. Je li. :)

Znači:

Cena: Suzuki.

Udobnost: Hornet s fabričkim sicem je super udoban, ali je nekako manji i ne znam kakav je za dvoje. Suzuki mi deluje bolje po tom pitanju.

Izgled: Fejzer, Bandit, Hornet - tim redom. U S varijanti.

Kvalitet: Bandit je super mašina, ali Honda je Honda. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 152 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: Varadero

Ne znam koju masinu si nameracio,ali ako gledas 600 ccm,onda Honda. Jaci model - Bandit 1200. Neunistiv,komotan,ide kao automatik -ubacis u 5 ne mijenjas ..Pozzz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 121 postova
  • Lokacija: Borča
  • Motocikl: hooooonnddaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

Nema veze ima nas još uvek sa istom dilemom, izgleda ne iscrpna tema!? Što se izgleda tiče, za nas koji se teže odlučujemo nema pomoći, ali sa tehničke strane svaki komentar i te kako znači.Nastavite jer imam još koji metar do kupovine

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 31 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Honda CBR1000F Dual

Evo ja sam upravo kupio Hornet 600 2002 prva registracija 2003, uvoz Svajcarska. Svi srafovi fabricki obelezeni, stanje salonsko za 2600 jura, samo ostala registracija.

 

Naime ja sam presao sa SV 650N 1999 na Horneta. Razlika je drasticna, Hornet mnogo bolje ubrzava i na pravcu je neprevazidjen za nejkede 600, ali SV ga sije u krivinama.

 

Sto se tice mene, tu nema dileme, izmedju Bandita i Horneta, uvek bi uzeo Horneta, ali ako volite krivudave puteve verujte mi SV je car.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1225 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Keeway Speed 150

To kazes zato sto imas hornet, ja imam bandita i moj glas ide za njega.

 

Moj ti je savet bilo koji od ova dva samo da je u dobrom stanju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja