Jump to content

Moto Zajednica

ryumotors ?

Recommended Posts

  • U prolazu, 31 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Honda CBR1000F Dual

Evo i ja da dam utiske o ryumotorsu.

 

Bio sam kod njih prosle godine, pozvao na tel. jer dolazim iz Nisa, ugovorio vreme. Vlada me je lepo primio. Rekao sam da sam pocetnik sto se tice vecih motora, i odmah me je odvratio od Bandita kojeg ste vec spomenuli. I meni se puno svideo, a i naravno cena mu je minimalna. Tako da mi je preporucio XJ600N, upalio ga, objasnio gde treba gledati motor pri kupovini, na sta obratiti paznju itt.

 

Sve u svemu prilicno ljubazan i posten prodavac, to je moje misljenje. Ne gleda da vam proda sta god moze, vec se cak i brine sta ce te kupiti u odnosu na vase iskustvo. Motore koje imaju, za cenu koju traze, su bam badava, jos i daju vam dva servisa. Ipak, koliko para - toliko muzike.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XJR 1300
Bio sam u Ryu motorsu prosle godine sa drugarom bez iskustva koji je za sebe pazario svoj prvi motor. Pricali smo sa jednim visim gospodinom duge kose koji na prvi pogled stvarno ima lepu pricu i hoce da pomogne.. Posto se medjutim prica zahuktala, oni su gledali motore, bacio sam oko na neki sv 2004. Bilo mi je cudno da motor star 6 godina ima na satu 8000, i na moje pitanje o istinitosti kilometraze digla se dreka, kako jelte smem da posumnjam u tacnost njihovih informacije jer su oni, jelte, firma.

 

Poštovani kolega uspeli ste vašim komentarom da izazovete još jednom potrebu da se umešam u diskusiju. Moram Vam u startu priznati da Vas se ne sećam niti epizode koju opisujete kao neprijatno iskustvo, ali poznat mi je snenario koji želite da prenesete kao što su mi i akteri poznati, jer simptomatično i periodično se dešava jedna te ista stvar, odnosno protivno našim apelima da se početnici i neiskusni motociklisti ne upućuju kod nas sami već u društvu mehaničara ili već veštog motocikliste (koga je muka naterala da nauči i mehaniku), povremeno isti dolaze sa personama (neretko u grupi od 4 do 5 osoba) koje često imaju malo iskustva iz tražene materije ali koji znaju da zauzmu negativan stav i veoma su hostilnog ponašanja prema prodavcu, podcenjivačkog prema motociklima u ponudi i kritičnog prema detaljima, tipa zagreban blatobran, auspuh, itd. a da pri tome ne obraćaju pažnju na ciklični deo ili ispravnost agregata, na šta neretko moramo da ih sami uputimo.

Predpostavljam da tako ponašanje vuče koren iz nekog ranijeg lošeg iskustva koje je možda ostavilo traume ali to nije opravdanje za loše manire koje ispoljavaju.... Mene su kao malog učili da kada uđem u tuđu kuću domaćine ne nazivam lažovima i prevarantima. Vršim poređenje sa kućom jer je najpribližnije našim ciljevima i prema zadatom se i ponašamo, ne samo ja nego i zaposleni koji su u svakom trenutku spremni da izađu u susret, ali dozvolićete da i mi ne znamo baš sve odgovore na vaša pitanja i zahteve i da budem iskren, smatram da naša iskrenost da kažemo "ne znam" je u isto vreme i jedan od naših kvaliteta. A činjenica je da smo jedni od retkih u Srbiji a možda i jedini (kada je profi uvoz i prodaja u količinama preko 100 motora) koji ne "čačkaju" kilometražu (o poreklu i ispravnosti da ne pričamo), jer mi imamoi motore sa 800, 2500 i 4000km ali i sa 80.000 i 93.000km...Šta je, tu je.

 

RYU MOTORS doo je po svom obrtu, lageru i opremi broj 1 u srbiji i u regionu u prodaji polovnih motocikala, te nas teško možete okarakterisati sa komentarom "jelte, neka firma". Napominjem da Kupovina motocikla na placu pravnog lica (firme) vam garantuje mnogo više prava, veću sigurnost i bezbednost.

 

Koliko vidim negativne ocene našem Moto centru mahom daju kolege koji su bili sa nekim ili koji su bili pa je bilo zatvoreno ili su čuli da...ili nisu mogli da.... A pozitivne dobijamo od ljudi koji su kupili motor, gume ili koristili naše usluge. Nije potrebno biti ekonometričar da bi se izvukao zaključak i ocena.

 

Apelujem još jednom da svi koji žele da kupe motocikl a nemaju neko preterano iskustvo, da prvo dobro prouče koji im motor treba i odgovara, nemojte oklevati, pozovite ili dođite do nas na konsultacije (bez ikakvih obaveza)i tako na još 2 mesta. Nakon toga obično sledi kupovina i tu treba da budete oprezni u odabiru savetnika. Po mogućnosti uz vas treba da se nađu maksimalno još 2 osobe, od kojih je i vaš dobar prijatelj jer ćete dobiti na samopouzdanju (dobro je ako je on bajker ali nije presudno) i po mom iskustvu najbolje je da platite majstora da dođe sa vama (dnevnica pošto ćete obići nekoliko motora) i to će vam biti najbolja investicija u kupovini motora, jer će iskusna osoba znati da prepozna rane znake potencijalnih naknadnih ulaganja (gume, lanac, španer, semerinzi, itd), naravno ukoliko imate prijetelja koji je maher, iskoristite ga, bitno je samo da vam niko ne mlati pred očima zagrebanim repom, blatobranom, deklom, itd jer je to sve kozmetika koja se dotera za prosečnih 150 do 200 evra (farbanje kompletnog motora). Nema potrebe da se ponašate šizofrečno ako motor ima tragove ranijeg ili ranijih padova jer stara poslovica kaže da postoji dve vrste motora 1. Oni koji su pali, 2. Oni koji će pasti. Mala je verovatnoća da se kod nas nađe motor koji je 10 godina star a da nije padao, ali nema mesta za dramu ako su nepromenjene tehničke i ciklične osobine koje je proizvođač propisao, međutim treba paničiti ukoliko su opravku vršili Žika sa kumom u šupi iza tečine garaže, što je na žalost kod nas (i po nama) čest slučaj.

 

Napominjem da nekoliko godina vožnje motorom ne čini potrebno iskustvo da bi nekoga savetovali do te mere da bi vas slepo slušao, jer i ja znam da radim na računaru, da igram igrice i da serfujem po internetu ali kada me neko pita za savet koji računar da kupi ja ga uputim na par proverenih adresa... Tako da znanje i sigurnost ove firme ne čini iskustvo mojih 34 godina vožnje motorima već kvalitet nabavke, izuzetan tim, marljivost i savest naših majstora i prodavaca.

 

Veliki pozdrav svim ljubiteljima motocikala.

Ryu Motors

  • Podržavam 14

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne glasam - ne ćutim, 395 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZX-14R

Upoznao sam Vladu, razgledao njegovu ponudu, nisam kupio motor kod njega ali je na mene ostavio dobar utisak. Za svaki motor mi je dao savet i pokazao eventualno oštećenje. Nijednog trenutka nije tvrdio da su motori kao čaša, vozila baba nedeljom i slično. Posebno mi se svidelo što me je odvraćao od kupovine motora koji nisu za mene. Kome treba motor neka pogleda Vladinu ponudu, ništa ne košta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 371 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW GS, Versys 1000, GSA, ZX-6R, Aprilija Caponord,Africa Twin, Super Tenera XTZ 750

Bio dva puta i oba puta proveo prijatno vreme u razgovoru sa Vladom. Na moju žalost u tom

trenutku nisu imali motor koji sam ja želeo ali ako mi se ukaže prilika da promenim postojeći motor obavezno svraćam do njih.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 31 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Honda CBR1000F Dual

Kupio sam skaj od njih i prijatelj mi presvukao sic od skutera, kaze da sa kvalitetnijim materijalom nije radio i odmah mi je trazio broj tel.

 

Svaka pohvala, prezadovoljan sam.

post-15345-0-82090100-1301949894_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • veloce come un proiettile , 728 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vespa Primavera 50

Bio pre neki dan u garazi polovnih motora i ostao sokiran.

Niti jedan motor nije ceo,svakom nesto fali.

Gledao,zagledao i trazio da mi se bar neki od njih dopadne.

Lanci zardjali,svima plocice na kraju,diskovi takodje rdjavi.Ovom fali plastika,onom ovo,onom ono.

Garaza prljava,motori prasnjavi,a zena me pita:"Jel ovo groblje motora?"

 

Sto se tice ljubaznosti,skidam kapu,ali ljudi,garaza Vam stvarno lici na groblje motora.

Nemam nista protiv ali tako se ne radi posao.Kad dodje neko,trebao bi da ne moze da se odluci koji motor da uzme a ne da jedva ceka da izadje.

 

Zaposlite nekog higijenichara,sto za motore sto za garazu.

  • Podržavam 10

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 108 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Kawasaki versys

Ja hocu da kupim makinu od njih? Da li da se upustim u avanturu? Ja sebe smatram previse postenim, (verujem na rec i verujem ljudima), da li uci u pricu sa njima? Para ima, ali ne previse?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XJR 1300
jedna stvar mi se nije svidela, a to je ili neznanje(mada kazete stari bajkeri) ili prevara. Naime, covek(taj visoki srednjih godina sa duzom kosom, inace jako prijatan i deluje prilicno prijateljski nastrojen) je hteo da me ubedi da se na horneta od 2000. godine ugradjuje ona novija analogna skala a ne od 2003. A skoro svi motori koje sam gledao su prilicno iscvrkani a imaju cene kao da su tip top modeli... sta znam... ne volim samo kad me lazu...

 

Druže... Vrlo se dobro sećam tvog dolaska (iako imam dosta godina vrlo dobro pamtim) i nije mi jasna tvoja primedba jer ti je prezentovano dva cajgera jedan polovan koji mije adekvatan po godiđtu modela koji je tebi potreba (ali se može ugraditi) i drugi koji je nov ali kineske proivodnje za koji ti je rečeno da liči (ko jaje jajetu) na original za traženo godište, ali niko nije u stanju da ti garantuje kako i koliko će funkcionisati. Objasni ti nama ko je i šta je pokušao da ti "uvali" , a što se tiče izloženih motora, verovatno si pomešao informacije i cene, u ponudi od preko 60 motora (tada kada si ti bio) bilo je i top modela a i onih sa malo oštećenja a bogami i onih sa više oštećenja... A cene su uvek prikladne stanju, estetskom izgledu i kilometraži motora... Što se može proveriti ne samo pregledom našeg sajta nego i ličnim dolaskom u salon. Ako koza laže rog nelaže, odnosno činjenica da godišnje prodamo blizu 100 motocikla govori o našoj ponudi.

Sledeći put (ako budeš uopšte i dolazio) molio bih te samo da sve primedbe izneseš na licu mesta kako kasnije nebi došlo do nesporazuma i nepotrebnog objašnjavanja. Što se mene lično tiče vrlo mi je žao što je došlo do toga a po najviše što nas nazivaš lažovima... Naročito što sam se potrudio da ti izađjem u susret. Što se tebe tiče,

nadam se da si pronašao cajger koji ti odgovara i po odgovarajućoj ceni.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kontraš!, 1271 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: KLX 650 sm/enduro

konkretno je bio jedan model(od nekoliko) 2001. godiste, zastali smo na njemu posmatrali i uocio sam da mu stoji cajger koji se ugradjivao na modele od 2003. godine(ne krece skala iz vodoravnog polozaja vec otprilike iz polozaja male skazaljke kada je 8h na casovniku). Kad sam prokomentarisao da je zamenjen cajger tvoj odgovor je druze bio da su tu cajgeri poceli da se ugradjuju 2000. godine, i na moje pitanje "jeste li sigurni" odgovor je bio "nisam siguran dal krajem '99 ili pocetkom '00 ali od 2000. 100%". Nisam nista rekao jer ni ja nisam bio siguran 100% ali kad sam dosao kuci i proverio bio sam siguran 100% da sam u pravu!

Ja samo prenosim svoje iskustvo, sta postuje i sta ne volim...

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Sa Ryumotors sam imao ne bas lepo iskustvo> hteo sam da kupim gume, pozvao telefonom, javila mi se neka devojka i preko smeha i ocigledno jako obilnog zalogaja krajnje nezainteresovano i neljubazno rekla da zovem drugi broj i trazim nekog majstora...naravno da se nije predstavila kada je digla slusalicu.

 

Jedan neodgovoran radnik ne mora da znači da je i cela firma neodgovorna. Ovo pišem kao vlasnik privatne firme, a sa Ryu Motors nemam nikakva iskustva.

 

Ljudi, ako kritikujete ili hvalite, dajte argumente, svima nam je istina u interesu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 378 postova
  • Lokacija: Beograd-Jajinci

Jedan neodgovoran radnik ne mora da znači da je i cela firma neodgovorna. Ovo pišem kao vlasnik privatne firme, a sa Ryu Motors nemam nikakva iskustva.

 

Ljudi, ako kritikujete ili hvalite, dajte argumente, svima nam je istina u interesu.

 

Upravo tako, svi smo bre nesto na kraj srca ako nismo dobili odmah informaciju. Koliko sam shvatio devojka je uputila na osobu koja je zaduzena za gume i to je to.

 

Samo malo strpljenja, nista zlonamerno, samo malo da se svi opustimo.

 

Pozdrav :zdravo:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XJR 1300

Ne mora da znaci, ali puno govori o firmi ;)

 

Voleo bi da kolega svima nama objasni šta misli pod floskulom "ali puno govori o firmi". Naročito bi nas sve zanimalo koja to lična iskustva iz sopstvenog rada i organizacionih sposobnosti kao i stečenih veština može da podeli sa nama kako bi unapredili naš rad.

Posebno me zanima da li je kolega bio do Ryu Motors-a i sa kim je to imao negativna iskustva ili je to tek paušalna ocena dodeljena prikupljanjem usputnih neproverenih informacija i napamet datih mišljenja, ili pak (ne daj bože) smišljeno iz nama "nepoznatih" razloga.

Postavljam pitanje svim čitaocima ovog sajta koji sebi daju za pravo da napišu bilo šta o bilo kome bez predhodnog iskustva ili još gore na osnovu "rekla kazala" (imam drugara čiji je ortak bio tamo i ...) da ne samo da je neprincipijalno već da takvi natpisi mogu imati veoma velike (nepopravljive) posledice... Razmislite malo o tome, jer u Beogradu, Novom Sadu i ostalim krajevima Srbije postoje ljudi koji su uložili sav svoj trud, vreme i novac (većina svu imovinu) kako bi zaposlili ljude i organizovali svoj posao bez kojeg većina vas/nas nebi imala što sada poseduje, a to je: motor, delove, gume, servis, opremu, potrošne materijale, itd... Sve to bi morali da nabavljate sami po mnogo većoj ceni uz beskonačne peripetije... Pitajte bajkere sa dugogodišnjim stažom kako su se ranije snalazili.

Ne želim ovim da pravdam ili optužim ali u Ryu Motors-u postoji više segmenta i ukoliko pitate nekog iz drugog odeljenja da vam objasni nešto što nije iz njegove oblasti on će vas uvek uputiti na odgovarajućeg kolegu (br.tel.) ukoliko vas već mrzi da dodjete lično. Ukoliko niste u stanju to da razumete onda suvišno je dalje objašnjavati jer na primer devojku koju spominjete je zadužena za opremu a za sve ostalo upućuje dalje.

U ostalom ne bi postali vodeća firma za uvoz i prodaju motora u Srbiji (za relativno kratko vreme) da je sve tako crno kako pojedini vole da prikažu, ali sreća oni se računaju u veoma malom procentu (možda i promilima) jer je absulutna većina klijenata i posetioca zadovoljna i isti nam pružaju satisfakciju svojim pozitivnim ocenama koji su rezltat našeg rada i truda i daje nam elana da u skorije vreme proširimo delatnost, i to opet sa ciljem da pružimo još kvalitetniju i raznovrsniju uslugu.

Svim sadašnjim i budućim ljubiteljima dvotočkaša upućujemo poziv da nas posete i uvere se lično o našim kvalitetima, ili pak svojim konstruktivnim, izvodljivim i održivim predlozima usmere ka obostrano korisnim rešenjima.

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1822 postova
  • Lokacija: Beograd

To apsolutno nije floskula, to je naprosto jedna velika istina i ko to ne zeli da prihvati cini ozbiljnu gresku

Da apsolutno stojim iza izjave da ponasanje zaposlenog ne mora da znaci da je cela firma neodgovorna, ali govori puno o toj firmi, o tome kako biraju te iste zaposlene o disciplini jer ako rukovodilac nije sposoban da odabere punomocnika koji je kulturan i koji radi svoj posao koji nije kvantna fizika kako treba kako se tek onda nosi sa ostalim malo komplikovanijim stvarima.

Dragi Vlado, ne prilici vam ako se smatrate za kulturnog i ozboljnog coveka da se tako ponasate, ali ipak da ne bi ostali uskraceni za informaciju, moje organizacione sposobnosti su izuzetno dobre i poziv za koji sam se opredelio me nije pojeo i pored ozbiljne konkurencije, a opet valja vam da shvatite da je firma male velicine kakva je vasa od strane klijenta/musterije shvacena kao tim(skoro kao porodica) a vi kao kapiten morate sa izuzetnom paznjom birati svoje saigrace jer oni mogu bitno umanjiti vase zalaganje, jer ne treba potencijalni kupac da drzi palceve da li ce dobiti vas koji ce biti poslovan ili osobu kojoj je u tom trenutku bitniji savrsen manikir ili makrobiotska uzina koja je tog dana na rasporedu zdrave ishrane. Pri tom nisam rekao da je naci sposobnog radnika ni malo lako

Ja ne zelim da se prepirem preko Interneta ni sa kim, a vi razmislite o tome i videcete da sam u pravu(ako ne u potpunosti onda barem u vecem delu)

Pozdrav

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Banatsko Novo Selo
  • Motocikl: Varadero(Krmaca) 1000

Moje iskustvo: Video sam oglas za Hondu CB 750 iz 2001 (seven fifty) crne boje,po navodima iz oglasa u fabrickom stanju,nazovem,priupitam jos par detalja i zatim ubedjen da je bajk u zaista dobrom stanju odem da pogledam...

Stanje ispod proseka,da je upalimo Vrm-Vrm-vrm,nece,preko kablova,vrm-vrm.....posle dvominutnog verglanja sastavi ali radi na dva klipa...Vise i nije potrebno pisati...

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 430 postova
  • Lokacija: MLADENOVAC

Vr,vr,vr radi na dva klipa i sta si ti mogao iz toga da zakljucis sem da radi motor na dva klipa.Dali si sacekao da motor proradi na sva cetiri pa da onda vidis sta je i kako je.Mozda je bas i bio odlican,to na dva nije nista neobicno za motore koji stoje malo duze i nevoze se.Nekad je potrebno samo da se zagreju i svecice prorade.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Banatsko Novo Selo
  • Motocikl: Varadero(Krmaca) 1000

Vr,vr,vr radi na dva klipa i sta si ti mogao iz toga da zakljucis sem da radi motor na dva klipa.Dali si sacekao da motor proradi na sva cetiri pa da onda vidis sta je i kako je.Mozda je bas i bio odlican,to na dva nije nista neobicno za motore koji stoje malo duze i nevoze se.Nekad je potrebno samo da se zagreju i svecice prorade.

Jesam! Sacekao sam i nije proradio! Da naglasim da je motor navodno bio izuzetan!

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XJR 1300
Jesam! Sacekao sam i nije proradio! Da naglasim da je motor navodno bio izuzetan!

 

Nisam u toku sa ovim događajem ali mogu da se opkladim da su zatajila dva desna cilindra, odnosno prvi i drugi sa desne strane, jer je motor stajao na ćopavoj... hm.. smatram da je to neotklonjiv kvar :stabre: . A verovatno je i bilo prašine na njemu što dodatno potvržuje neispravnost motora... Ali dozvolite mi da i dalje tvrdim da je motor izvanredan, pa makar se ugušio u sopstvenom neznanju, te prilažem sliku kao dokaz (zimska idila) pa vi sami procenite, a uzgred rečeno motor je 2000 god i agregat radi perfektno za svojih 20-ak hiljada kilometara.

Izvinjavam se kompletnoj fast-fud klijanteli što tračimo njihovo dragoceno vreme što pojedini motocikl ne upale po naredbi (naročito oni od 10-ak i više godina starosti)... ali za to postoji niz razloga koji će vam se ukazati tokom vremena i sticanja znanja i iskustva.

Ovo sa kablovima (paljenje pomoću spoljnog akumulatora) se provlači već nekoliko puta i smatram da je vreme i da vam objasnim razlog... 1. kupovina od 100 do 120 akumulatora godišnje (da bi svaki imao nov) je veliki izdatak koji nije neophodan, već se kupuju sukcesivno u tranšama od po 20-30 kom... 2. Retko ostavljamo akumulatore na motorima jer time izbegavamo radoznalima da se zabavljaju paleći motore bez nadzora i još bitnije je to što ako nekoliko puta zaverglate motor a radi samo par sekundi vi drastično sanjujete životni vek istog (jer se isprazni i dopunjuje punjačem i tako nekoliko puta)... Svako ko je kupio motor dobio je opciju da bira nov akumulator.

 

Uostalom pitajte sve one koji su kod nas kupili motore da li ima prostora za sumnju i strah, barem u približnoj meri kojoj vi sami želite da iskažete ovim tekstom... Naravno da nema, ali kako bi svi spavali mirno postoji garancija od 1 godine, koju ne dajemo napamet već time potvrđujemo kvalitet i poreklo naših motora... Što neznači da se neće nijedan pokvariti, ali ako se to desi imate kome da se obratite, a to, morate priznati, mnogo znači.

Ukoliko ste stvarno došli sa namerom da kupite navedeni sevenfifty a to niste učinili zbog navedenog u tekstu, moje lično mišljenje da ste strašno pogrešili, ali kao što stalno govorim "mi smo tu da vam ponudimo a vaša je odgovornost gde i od koga ćete kupiti".

 

Vrr, vrr do sledeće vožnje

post-7316-0-41884000-1308087687_thumb.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd-Čačak
  • Motocikl: XRV 750, TZR 125

Vlado, primećujem u tvom tonu veliku dozu nervoze. Naravno da je opravdana, jer kada se pomene i moja firma za koju život dajem, diže mi se kosa na glavi. Možda bi trebao da predstavljaš svoju robu kao najlošiju, pa da ne bude zabuna oko kupovine. Ljudi, RYUMOTORS se bavi prodajom polovnih motocikala. Niko na svetu ne može sa sigurnošću da tvrdi da je polovno u savršenom stanju. Zato je uspostavljena garancija i po iskustvu mog drugara koji je kupio kod Vas bandita 600, ta garancija je ispoštovana maksimalno korektno. Priče, sekretarica, telefon, pa ako je neko zainteresovan i zapaljen za kupovinu, stvori se tamo i lično uveri u stanje, a ne ko trotovi preko telefona i tastature. Vlado, trebao bi za trutove da uvedeš dodatnu uslugu:"Na zahtev kupca dovozim motocikl do mesta stanovanja". Onda bi verovatno radila sva 4 cilindra, ali bi bilo komentara po nekom trećem osnovu, verovatno debilnom.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drrmrr, 751 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: projekat rinfuz ;)

Ortak je uzeo bandita 1200, covek zadovoljan, motor ok, sta reci, koliko para toliko muzike...

Iznenadio ga poziv ljudi iz RJU-a posle godinu dana i cestitka za NY...

Ja sam zvao za varadero devojka bila ljubazna.. ali nikako da se skupim sa vremenom da odem da pogledam, sad vidim da je prodat...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Banatsko Novo Selo
  • Motocikl: Varadero(Krmaca) 1000

acimo: Vlado, trebao bi za trutove da uvedeš dodatnu uslugu:"Na zahtev kupca dovozim motocikl do mesta stanovanja". Onda bi verovatno radila sva 4 cilindra, ali bi bilo komentara po nekom trećem osnovu, verovatno debilnom.

 

Nisam trazio da mi se motocikl doveze do mesta stanovanja vec sam nazvao,receno mi je da je motocikl u fantasticnom stanju pa tek onda seo u auto napravio 50km i video da motor nece da upali!!! Mislim sta jos treba da prilozim kao dokaz svoje tvrdje da motor nije u onakvom stanju u kakvom mi je preko zice receno da jeste???

P.s. Tema je i pokrenuta sa idejom da se iznesu iskustva sa odredjenim prodavcima opreme tj.motora! Ovo je moje iskustvo! Uostalom ko ne veruje neka ode pa vidi!

Inace slika koju ste postavili malo govori!

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XJR 1300

To apsolutno nije floskula, to je naprosto jedna velika istina i ko to ne zeli da prihvati cini ozbiljnu gresku

Da apsolutno stojim iza izjave da ponasanje zaposlenog ne mora da znaci da je cela firma neodgovorna, ali govori puno o toj firmi, o tome kako biraju te iste zaposlene o disciplini jer ako rukovodilac nije sposoban da odabere punomocnika koji je kulturan i koji radi svoj posao koji nije kvantna fizika kako treba kako se tek onda nosi sa ostalim malo komplikovanijim stvarima.

Dragi Vlado, ne prilici vam ako se smatrate za kulturnog i ozboljnog coveka da se tako ponasate, ali ipak da ne bi ostali uskraceni za informaciju, moje organizacione sposobnosti su izuzetno dobre i poziv za koji sam se opredelio me nije pojeo i pored ozbiljne konkurencije, a opet valja vam da shvatite da je firma male velicine kakva je vasa od strane klijenta/musterije shvacena kao tim(skoro kao porodica) a vi kao kapiten morate sa izuzetnom paznjom birati svoje saigrace jer oni mogu bitno umanjiti vase zalaganje, jer ne treba potencijalni kupac da drzi palceve da li ce dobiti vas koji ce biti poslovan ili osobu kojoj je u tom trenutku bitniji savrsen manikir ili makrobiotska uzina koja je tog dana na rasporedu zdrave ishrane. Pri tom nisam rekao da je naci sposobnog radnika ni malo lako

Ja ne zelim da se prepirem preko Interneta ni sa kim, a vi razmislite o tome i videcete da sam u pravu(ako ne u potpunosti onda barem u vecem delu)

Pozdrav

 

 

Dragi Skyrunner-u,

u prinudi sam da Vas oslovljavam po pseudonimu jer mi je vaš identitet nepoznat. Prema tome kao rukovodilac prozvanog preduzeća shvatam veoma ozbiljno svaki animozitet usmeren ka zaposlenima kao i prema robi koju prezentujemo, naročito kada je upućeno anonimno.

Kažem anonimno ne samo zbog tajnosti vašeg identiteta, već po prirodi napada (kadrovsko) za koje se niste ni u jednom trenutku prezentovali po pitanju obrazovanja i stažom stečenih radnih veština i sposobnosti. Nemojte misliti da sam arogantan ili neosnovano ljut ali ja sam se, za razliku od vas predstavio u nekoliko navrata na ovom forumu (gunđanje protiv uvođenih nameta na motocikle) i nije tajna da za svojih 50 godina života (skoro)i kao diplomirani ekonomista, imao preko 20 godina iskustva i staža, na raznim rukovodećim mestima i funkcijama (direktor, član i predsednik u nekoliko upravnih i nadzornih odbora, itd) a poslednjih 5 godina, pre stvaranja Ryu Motors-a, predsednik UO i VD direktor biroa za razvoj malih i srednjih preduzeća R.S.

Za razliku od vas ne pravim nikakve familijarne ili fudbalske klasifikacije u kadrovskoj strukturi preduzeća, nismo ni familija niti smo fudbalski tim, već određen broj zaposlenih (prijavljenih) koji imaju određene radne zadatke koje obavljamo u skladu sa Zakonom i Pravilnikom o radu, što neko čini uspešnije a neko manje... Moram Vas naučiti da o jednoj firmi govore njen kapital i finansijski godišnji rezultati a ne da li se neko javio na telefon onako ili ovako... To su budalaštine, jer firmu koju nazivate malom (nadam se iz neznanja) spada po kapitalu i obrtu u srednja preduzeća i trenutno je broj jedan u Srbiji po ponudi i prodaji legalnih polovnih motocikala sa kapitalom od ... To Vam neću reći jer je poslovna tajna, ali nije tajna da renomirana firma iz Francuske je sa nama udružila kapital i znanje, te je u toku osnivanje zajedničkog preduzeća o kom će se, na ovom forumu, tek voditi polemika.

Osoba koju ste tako lako napali i okarakterisali je jedna izuzetno kulturna i fina damica koja je zaposlena u Ryu Motors-u od novembra 2010 god. i čiji je zadatak da Vaš poziv usmeri ka odgovarajućoj osobi ili pak zabeleži vaše podatke u slučaju da želite da Vam se pošalje roba brzom poštom, a ne da polemiše o motorima (u koje se ne razume), o gumama ili šta već... Ali moliću lepo, svako ima puno pravo da se ponaša adekvatno sagovorniku, odnosno ukoliko je sagovornik drzak, nevaspitan ili provokativan (a znamo da ih ima), odobravam ravnopravan tretman, naravno ne sa oduševljenjem ali stalo mi je da zaposleni u firmi, radi očuvanja ličnog integriteta i identita, drže distansu jer veliki broj ljudi ne shvata razliku između ljubaznosti i servilnosti.

Još jednom podvlačim da su svi zaposleni u firmi izuzetno spremni da Vam izađu u susret sa savetom ili informacijom, naravno ukoliko je to moguće. U samom procesu rada, trudimo se i uspevamo da imamo najkvalitetnije proizvode, bilo to motori, gume, skajevi, delovi itd, tako da nam je zajednički cilj i interes da našim proizvodima pružimo zadovoljstvo kod klijenata a ne cvrkutom izgovorene šarene laže telefonom... Naravno pri tome se ne ponašamo kao neandertalci.

Priznajem da sam jednom prilikom naseo na priče organizovane hajke protiv jedne predhodno zaposlene devojke, koja se, takođe po navodima pojedinih "klijentima", nije ophodila shodno njihovim očekivanjima.

 

Ukoliko niste želeli prepirku preko interneta (kao navodite) niste trebali ni da je započinjete...

Svesnan sam činjenice da će uvek postojati grupa ljudi spremni da iz raznih pobuda kritikuju, bez obzira koliko se vi trudili, kao i činjenice da će se retko ko mašiti pera da pohvali nešto što bi bilo od opšteg interesa... takav smo narod... Ali jedna od mojih dužnosti je da sprečim ili osujetim sve neosnovane napade na firmu, ma koliko one naivno delovale, pa čak i one iz "dobre namere", jer mogu naneti konsekvence sa dugosežnim posledicama.

Inače iz vašeg odgovora mogu zaključiti da se bavite privatnim poslom, tako da ću vrlo rado prihvatiti vaš poziv na obilazak vašeg preduzeća, kako bi razmenili iskustva iz obostrane koristi u cilju unapređenja poslovanja.

 

S poštovanjem

Vladimir Nikolić

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja