Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • BJB Maxi Scooter Club, 1083 postova
  • Lokacija: Beograd - Vinca
  • Motocikl: sprint explorer, Malaguti Madison S250, Suzuki Burgman 400

Pred kraj sezone vodena pumpa je malo pustila, kako parkiram motor pojavi se mala barica, nista strasno al nervira te odlucim da narucim set za reparaciju vodene pumpe

 

658a7bd50207a1d0a79cca5e9caa20d3.jpg

 

Ovde se vidi kako pusta

d2fc7ca5a820f4ca059bf3d25171bebc.jpg

 

Pumpa rasklopljena

04f5ecd6a3232a568d0f048d073518f4.jpg

 

Mehanicki semering i ispod njega ide gumni, ovaj mehanicki je malo teze skinuti tako da ziveo internet

db1021b26a0d0b00d2d49bd469aa3322.jpg

 

Nove gumice, semerinzi, propeler, sveeee

d7dd5b23f6ca9f16834901e0cc0631ff.jpg

 

Sve oprano i vraceni semerinzi u vodenu pumpu, ide gumeni pa mehanicki

95770cc24162d71f0f9433dbe0a0e995.jpg

 

Nova gumica za poklopac pumpe

44f3388eb9cb32d2ea1c7b3c3e571737.jpg

 

Lezaj nisam menjao jer je postojeci odlican a i nisam imao alat a da pravim alat za vadjenje lezaja nisam imao volje, stari lezaj opran break cleaner-om i ponovo natopljen mascu i stavljene nove gumice

e6f2c36f622b85680551e68ee705462d.jpg

 

Postavljen propelercic

7aad0febe9c46f06b09304f98eb5c04c.jpg

 

Vraceno sve na mesto, nigde ne curi i ostaje jos da se isproba, srafovi na vodenoj pumpi a ima ih pet stezu se na 10nm

f73527eaae46e4860b009330d0fb2f14.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1083 postova
  • Lokacija: Beograd - Vinca
  • Motocikl: sprint explorer, Malaguti Madison S250, Suzuki Burgman 400

Pazi 'vako, zvao ja Vektor Horgos uvoznik za Suzuki, decko se zove Đula ja kao hteo da sve bude oriđiđi, ustvari sam hteo da mi stignu kesice sa natpisom Suzuki  :tuzno:  pricam ja sa njim, posalje on meni sliku iz manuala pa da mu oznacim sta treba bla bla bla, i na kraju skontamo da ce to izaci na kraju oko 60e a pritom bi i stiglo sredinom Februara, uz konsultacije predlog je bio da se vidi u motobike shop-u sta nude, ima RMS koji trebutno nije bio na stanju i ovaj Vparts set koji je kostao 3,600.00 din. U sustini apsolutno nema razlike u kvalitetu u poredjenju sa originalnim delovima kao na primer one gume za deklu na glavi sto sam menjao, tu bi trebalo da ide original jer je za to pravljeno i nisam nailazio na kvalitetan zamenski deo . . . tako da ovo je izaslo jeftino i stiglo dan nakon narucivanja, moj druze Pantelija 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova

Pozdrav, nisam imao prilike da se upoznam sa maxi skuterima uvek sam vozio na brzine. dok pre bar dana jedan mi je drug dao da probam i stvarno mi se dopao, posto ga je on dobio u zameni, pristao je da mi da u ratama, radi se o modelu 400 godina proizvodnje 2005. e sad ima nesto sporije uprzanje i receno mi je od strane njega da treba da se zamene rolnice i varijator, e sada cuo sam da je po tom pitanju malossi dobar, i da li mi preporucujete tog proizvodjaca da ugradim i naravno gde ima da se kupi i koja bi bila cena?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1551 postova
  • Lokacija: kragujevac
  • Motocikl: Burgman 400 2007

Nemoj ga kupovati unapred,prvo rasturi i vidi sta je problem,jer si mozda navikao na motor sa brzinama koji svakako bolje ubrzava. E sad ako je loš varijator.cena malosi -ja, mislim da je Između 150 i 200e.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Јахач змајева, 1537 postova

Dare kako si bolestan lik...

Ako ikada budem imao skuter u RS da mi stoji i da nije obavezan da se vozi svakodnevno dovešću ga tebi samo da posle mogu da gledam ove slike kako si radio na njemu...  :lol3:  :lol3:  :lol3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 102 postova
  • Lokacija: Темишвар
  • Motocikl: Yamaha XJ600 S 1998 г.

Prvo ti je potrebna VISA ili MasterCard. Mozes placati direktno sa njima, mada ti ne preporucujem. Ja imam jednu VISA karticu koja sluzi samo za internet placanje. Debitna a ne kreditna kartica. Da ne bi placao direktno sa kartice, napravis nalog na PayPal. Dobijes sifru na ziro racunu i tu sifru ukucas u PayPal da bi ga aktiviro. Dalje placas PayPalom. Pare idu avansno ali kako PayPal tako i Ebay ti garantuju za tranzakciju. Ako se nesto desi da neko zeli da te prevari, mozes se zaliti i dobiti pare nazad. Do sada nisam imao neprijatnosti. Jednom mi samo roba nije stigla, pa sam kontaktirao vlasnika i dobio pare nazad.

 

Sent from my HTC One using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 341 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Burgman 400 k7

ali ne isplati se narucivati agregat preko neta, bolje potrazi kod nas na oglasima... ili motoklinika kao sto rece Sale...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Burgman 400

Pozdrav kolegama prosle godine u okt. sam pisao o mom problemu sa burg. 400 2000 god . Naime kad pokusam da alnasujem motor  malo po malo sve teze je okretao mislio sam da je alnaser ili akumulator pa sam zamenio i jedno i drugo novo. Kolega Vitez mi je predlozio da promenim frajlauf medjutim kad sam otvorio i tu sam ustanovio ra je ispravan , Kad skinem svecicu vrti normalno a cim je vratim nemoram ni da je dotegnem kako dodje do kompresije zaustaviga da li on ima neki vbentil za rasterecenje ili nesto drugo ..... da li je neko imao slican problem i kako ga resiti .poz........

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Burgman 400

Nije alnaser jer sam stari remontovao isto, pa sam kupio novi isto se ponasa akumulator isto novi cak palio na kablove sa kola isto...kad dodje do kompresije on ukopa , probao sam rucno kad sam otvorio dekl pri kompresiji ima jak otpor ali okrene. Bez svecice vrti bez problema....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 952 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati Multistrada 1200 Enduro

Ako su klackalice, onda bi cuo da lupa ili u najgorem slucaju samleo sve unutra. Skini poklopac variatora okreci variator tako da ide klip gore dole, pre toga skini svecicu i okreci 720 stepeni dva kruga. Ako ne lupa nista onda nisu ventili i klackalice. Pogledaj kontakte kablova na aku i anaser da ne gubi tu snagu. Proveri i da li si kupio odgovarajuci aku da nije slabiji pa nema snage. Jel si siguran da je majstor dobro remontovao anaser?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 952 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati Multistrada 1200 Enduro

Ako su klackalice, onda bi cuo da lupa ili u najgorem slucaju samleo sve unutra. Skini poklopac variatora okreci variator tako da ide klip gore dole, pre toga skini svecicu i okreci 720 stepeni dva kruga. Ako ne lupa nista onda nisu ventili i klackalice. Pogledaj kontakte kablova na aku i anaser da ne gubi tu snagu. Proveri i da li si kupio odgovarajuci aku da nije slabiji pa nema snage. Jel si siguran da je majstor dobro remontovao anaser?

Moze da bude glupost a moze da bude i ozbiljan problem, ako nisi strucan vozi kod majstora da ne dodje do katastrofe.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Burgman 400

Skidao dekl sa desne strane i okretao rucno sa i bez svecice normalno okrece . dok je mogao da upali motor nije lupao nikakve znakove na motoru nije davao da nesto nije uredi vukao normalno potrosnja isto ok ulje u granicama normale znaci ... neznam ,nisam laik mehanicar sam znam sta je motor .alnaser remontovan kao sto sam ranije rekao a potom kupio novi alnaser .. palio ga preko akumulatora od kola, neka glupost je sigurno rasuturio sam ga preko vikenda u vikendici pop,,,,eo i zakljucao garazu .... :moto2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1551 postova
  • Lokacija: kragujevac
  • Motocikl: Burgman 400 2007

Meni se desilo na beverly ju pre nekoliko godina, da sam remontovao alnaser i se posle ponašao identično,tako da sa i dalje tipujem na alnaser.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Motocikl: Suzuki Burgman 400

Skidao dekl sa desne strane i okretao rucno sa i bez svecice normalno okrece . dok je mogao da upali motor nije lupao nikakve znakove na motoru nije davao da nesto nije uredi vukao normalno potrosnja isto ok ulje u granicama normale znaci ... neznam ,nisam laik mehanicar sam znam sta je motor .alnaser remontovan kao sto sam ranije rekao a potom kupio novi alnaser .. palio ga preko akumulatora od kola, neka glupost je sigurno rasuturio sam ga preko vikenda u vikendici pop,,,,eo i zakljucao garazu .... :moto2:

Druže da li si resio problem posto i ja imam  slican problem, meni  je izgoreo namotaj na rotoru anlasera I kupio sam nov anlaser. Akumulator mi je dobar kako ti rece i ja sam mehanicar pa sam ispitao!! Nekada upali kao mina a onda muke jedva vergla  dodam mu drugi akumulator od auta opet isto i onda samo odjednom pocne normalno da vergla i pali sto puta . Da dodam jos i to Napon akumulatora bez kontakta 12,12 volti sa kontaktom 11.9 a kad treba da vergla napon padne ispod 5v   a kad normalno zavergla napon je u granici 9,5v do 10v punjenje je 14,2v :tras2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Burgman 400

Jesam bila je to glupost koju sam prvo trebao da ispitam naime konektori tj krajevi na masi i pozitivnom kablu su korodirali i bili labavi tako da sam sve zamenio i posto je sve ostalo novo sad pali ko mina proveri to kod tebe i nadam se da je isti problem tako resiv ....  POZ. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Motocikl: Suzuki Burgman 400

Jesam bila je to glupost koju sam prvo trebao da ispitam naime konektori tj krajevi na masi i pozitivnom kablu su korodirali i bili labavi tako da sam sve zamenio i posto je sve ostalo novo sad pali ko mina proveri to kod tebe i nadam se da je isti problem tako resiv ....  POZ. 

Nazalost nije tako jednostavno otkrio sam da na leru puni 14 v ali kad zavrtim motor napon pada ispod 7 v .Nisam siguran da li je alternator ili regler ako neko ima iskustva moze pomoc >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.





×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja