Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha XT600 - all in one

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 377 postova
  • Lokacija: Zemun-Beograd
  • Motocikl: Honda nc750,Xevo 400

Imam jedan mali problem sa 2kf-om, kad je hladan, nije paljen dugo, pali na drugu kurblu, a  kada je topao, ili padnem, pa posle kada ga palim, pali veoma tesko, pali jedino kad ga zeznem da ga iskurblam brzo najverovatnije da izbaci gorivo, i primetio sam kad mu zatvorim gorivo na sledece hladno paljenje, mnogo bolje upali, slavina drzi dobro, jer imao neko slican problem? Ja sumnjam na karburator, citao sam negde da bi istrosena iglica  u karb. bila problem, ili ne znam dal bi plovak mogo da zeza? Rasturam kraburator ovih dana, pa cu da vidim sta se desava, pa ako neko ima neki savet dobrodoso je....

Ja mislim da tu ima problema sa poteskocama i nista drugoo,Jaaa... :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 205 postova
  • Lokacija: Bela Palanka
  • Motocikl: Yamaha XT 600 2KF

Kupujem polovan prednji lancanik 14 zuba za xt 600, pod uslovom da su zubi pravi :) , ko ima visak a ne koristi meni ce koristiti

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 205 postova
  • Lokacija: Bela Palanka
  • Motocikl: Yamaha XT 600 2KF

Za koliko novaca moze da se nadje xt600 sada? Da je u off opremi i pristojan

 

Nesto se mislim... ;)

 

90-95 tesko se moze naci takav primerak ispod 1200 jura, mozda malo manje, al bi tu bilo sitno ulaganje guma ili set lanca, ili tako nesto, dobar primerak vredi 1300 evra,samo ko ima para...ja nemam pa vozim 87 :stabre:  i kosta me blizu 1000 evra sredjen sada, bez registracije, sredio sam ga za mene

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 436 postova
  • Lokacija: SIRMIVM
  • Motocikl: Yamaha XT 660 R

Za koliko novaca moze da se nadje xt600 sada? Da je u off opremi i pristojan

 

Nesto se mislim... ;)

Ima Sale_XT sa foruma 2001 god za sitne pare :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 153 postova
  • Lokacija: Raška
  • Motocikl: yamaha xt600

Za koliko novaca moze da se nadje xt600 sada? Da je u off opremi i pristojan

 

Nesto se mislim... ;)

Ima moj drugar u Raški,mslm '93. Nema anlaser samo kurbla. Oglas na mojauto I na polovnim.

 

 

Poslato sa ALE-L21 uz pomoć Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 436 postova
  • Lokacija: SIRMIVM
  • Motocikl: Yamaha XT 660 R

tt nije mnogo laksi od xt-a

ni jedan ni drugi nisu za blatnjavi off,a po suvom mozes da vozis i tdm

 

uzmi brate kros ako ces off

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 752 postova
  • Lokacija: sokobajna
  • Motocikl: nekad

A el mora da bidne baš Džamaha ? Kod ovih naših punoletnih kršina iz prošlog milenijuma mnogo je bitnije u kakvom su stanju nego koje su marke i godišta ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 92 postova
  • Motocikl: XT600E

Ljudi imam problem, 

 

Jutros kad sam dosao na posao i zaustavio motor da ga parkiram, stisnuo kill switch, motor je poceo da vergla? 

Izvadio sam kljuc ali i on je nastavio da vergla dok izgleda nije ostao bez akumulatora???? 

 

 

Pada li kome sto na pamet :/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 205 postova
  • Lokacija: Bela Palanka
  • Motocikl: Yamaha XT 600 2KF

Koji kljuc za svecice ide za xt 600? Mislim da je 18mm, ali koja duzina, hteo bih da kupim, ja probao sa svim kucnim cevastim, gedorama itd, i ne nadjoh pravu meru,  ne bi bilo lose da neko slika ko ima odgovarajuci, trebalo bi da je tankozidni pri dnu, i neka duzina kljuca, jer neki duagacki ne mogu ni da pridju rupi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 475 postova
  • Lokacija: Temerin-Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere 750

Ljudi imam problem, 

 

Jutros kad sam dosao na posao i zaustavio motor da ga parkiram, stisnuo kill switch, motor je poceo da vergla? 

Izvadio sam kljuc ali i on je nastavio da vergla dok izgleda nije ostao bez akumulatora???? 

 

 

Pada li kome sto na pamet :/

Relej anlasera :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Ljudi imam problem,

 

Jutros kad sam dosao na posao i zaustavio motor da ga parkiram, stisnuo kill switch, motor je poceo da vergla?

Izvadio sam kljuc ali i on je nastavio da vergla dok izgleda nije ostao bez akumulatora????

 

 

Pada li kome sto na pamet :/

Jesi li skoro prao motor ili da ti je pokisao? Meni to lici da je usla voda u relej alnasera...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Koji kljuc za svecice ide za xt 600? Mislim da je 18mm, ali koja duzina, hteo bih da kupim, ja probao sa svim kucnim cevastim, gedorama itd, i ne nadjoh pravu meru, ne bi bilo lose da neko slika ko ima odgovarajuci, trebalo bi da je tankozidni pri dnu, i neka duzina kljuca, jer neki duagacki ne mogu ni da pridju rupi.

Slikam za par minuta pa saljem slike...inace sam kupio taj kljuc na najlonu u NS-u za nekih stotinjak dinara...vec 3 godine radi posao...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Evo i slika:

nOkIZQ2.jpgfOYH4Jx.jpg

 

Duzina kljuca je 8 cm, debljina je 2,6 cm, debljina zida je 2-3 mm. Inace, kljuc je 18 (dubok, za svecice).

Zaboravih da napomenem, kljuc je za gidoru, tj. treba ti i racna ili fixni terac uz njega da bi odvrnuo svecucu...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 475 postova
  • Lokacija: Temerin-Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere 750

Sta s njim? izgorio a? 

 

Jel muka to da nadjem novo promijenim sta li vec ? 

Sigurno je zalepio , ako se razumes oko elketronike otvori ga i ocisti , ili ondnesi kod nekog auto elektricara

Moze se i nov naci oko 2000 ili 3000 din ne bi trebao vise da bude

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

 

 

Sta s njim? izgorio a?

 

Jel muka to da nadjem novo promijenim sta li vec ?

Sigurno je zalepio , ako se razumes oko elketronike otvori ga i ocisti , ili ondnesi kod nekog auto elektricara

Moze se i nov naci oko 2000 ili 3000 din ne bi trebao vise da bude

Relej hoce da zalepi kada se ukljuci pa onda istane ukljucen, a u ovom slucaju kolegi je sam od sebe krenuo da vergla. Ne verujem da je relej mogao sam od sebe da se ukljuci osim ako udje voda u njega pa napravi spoj. Ja sam imao identicnu situaciju ali sa svetlom. Izgasio motor, izvadio kljuc, a svetla nastavila da svetle. Kad sam skinul relej svetlo se ugasilo. Otvorim relej a ono bio pun vode od voznjen po kisi. Sada sam kupio releje zatvorenog tipa gde ne moze da udje voda.

Taj relej za alnaser se obicno nalazi blizu samog alnasera. Nije ga tesko skinuti jer ima postolje i samo se izvuce relej. Ako je takvog tipa da moze da se otvori, lagano skini poklopac pa pregledaj u kakvom su stanju kontakti. Za svaki slucaj prekontrolisi i taster za paljenje motora, da on kojim slucajem nije zalepio.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1376 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

Na rele alnasera dolazi plus sam akumulatora, i on prespaja i salje struju ka alnaseru. Cisto da znas sta da gledas. Na njemu imas dve matice M10. Da je prekidac u pitanju prestao bi da vergla kad izvadi kljuc iz brave, tako da je rele u pitanju.

 

Obicno ovako izgleda

 

SG178752.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 752 postova
  • Lokacija: sokobajna
  • Motocikl: nekad

 

A el mora da bidne baš Džamaha ? Kod ovih naših punoletnih kršina iz prošlog milenijuma mnogo je bitnije u kakvom su stanju nego koje su marke i godišta ...

 

Ma kakvi, samo da se vrti oko 1000 jura i da mogu da se smucam po vukojebinama sa istim.

 

Siguran sam da kao iskusno kaljalo imas predloga, pa ti samo rokaj a ja belezim :)

 

Au, ja sam iskusan u p.m.  :bicikl:

 

Ja bih da sam na tvom mestu poslušao Saleta, jer je u pravu.  Za off se kupuje kroserica, a ne enduro ... Pogotovo jer već imaš motor za duže relacije, a koji za nuždu može da siđe sa asfalta. Da kupuješ jedan koji bi koristio za sve imalo bi smisla, ovako i nisam baš siguran ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5496 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

@ bocca

 

Ako te ne zanima hard enduro tj. teski tereni, onda ti hard enduro ni ne treba (ni cross koga mnogi koriste u sumi). Za sve ostalo, nesto poput XT-a ti vrlo vrsi posao.

Nikada mi nije bilo jasno, zasto mnogi pri samom pomenu reci enduro, odmah iskljucivo misle na hard enduro?  :stabre: Barem na ovom forumu ima gomila enduro voznji sa najrazlicitijim motorima, pa malo mozes da pretrazis.

Inace, ja sam pored (svojevremeno) Stroma kupio Hondu CR (cross), vozio 2-3 sezone, prodao i kupio XT-a. Jednostavno, enduro voznje na koje odem po nekad mi vise prijaju od hard endura. Pored toga tim istim motorom cirkulisem po gradu i okolini...bez promene guma.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 752 postova
  • Lokacija: sokobajna
  • Motocikl: nekad

Ono pod jedan muči većinu nas ... tako da ne bih o tome ...

 

Auto put na enduru i nije neki doživljaj ... bar meni ... mada za nuždu može i to. Ali postoje i drugi putevi sem auto puta, mnogo primereniji tom tipu motora. Kad je u pitanju vožnja po terenu, ako isti nije zahtevan, svaki enduro će ti vršiti posao ako je u iole pristojnom stanju, bez obzira na marku. I naravno, najviše zavisi od veštine vozača ... ali blato ... hmmm

 

Mislim da bi tebi najpametnije bilo da se malo strpiš i uštekaš još koji euro pa da pojuriš neki dr-z, yamahu wr 400-450 ili tako nešto, sa njima ćeš se mnogo manje patiti na offu nego sa krmačama poput xt,tt,dr,klr, i sl.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5496 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Dodjes na Xross na Taru, vidis gde voze motori poput XT-a (klasa teskasi), a gde hard enduri i manje-vise, sve ce ti biti jasno (ima ovde u temi dosta snimaka). Sve gde ima bilo kakvog puta, nije za hard enduro...on se vozi kroz bespuca...sume, jaruge, potoke, strmine, stenje i kamenje i slicno. Makadami, poljski i planinski putevi i puteljci i sl. su tereni na kojima se XT i ekipa snalaze odlicno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 436 postova
  • Lokacija: SIRMIVM
  • Motocikl: Yamaha XT 660 R

boca evo za ovo recimo nije XT,suma,blato uzbrdo,nizbrdo

mada da sam imao bolje gume.......da se ja pitam proterao bih autobus,nije to tako lose kao sto izgleda  :)

post-1636-0-53635000-1446142761.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja