Jump to content

Moto Zajednica

Autolimari i farbari na forumu

Recommended Posts

  • Drug član, 2300 postova
  • Lokacija: Beograd-Vracar

Rasturio sam ceo motor i sprema se farbanje. Oko mehanike imam dosta iskustva ali oko farbanje nista/ Medjutim i pored toga sam se nameracio da sam ofarbam  motor pa kako ispadne.

 

E sad pomagajte i savetujte:

 

Ram cu farbati u crno. posto je to aluminijum i ima par ogrebotina od pada trebalo bi to izgitovati (naravno gitom za alu)

Posle bi trebao spric gitovati i farbati. E sada, kada da stavljam prajmer za alu, pre gita, pre spric gita ili nesto trece....

 

Ako ima raspolozenih mogli bi da mi opisu postupak.

 

Ajde recite koju rec. pa necu vam posao i musterije uzeti.  ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 631 postova
  • Lokacija: SVILAJNAC
  • Motocikl: Honda Africa crf 1000

Neces pogresiti ako stavis wosh prajmer na al,pa onda filer,ili ako imas veca ostecenja,mozes popuniti tecnim gitom.Samo jedna stvar,nikako ne smes naneti tecni,pa na njega wosh prajmer,vec obrnuto.Evo ti moj br,pa me pozovi ako imas jos nekih pitanja 060-311 4949,Darko.U guzvi sam na poslu,pa me slabije ima na forumu.

A razlog zbog cega ti niko nije pisao je ocigledan,niko ne voli kada da iskren savet,da bude napadnut od nekog drugog kolege,a posebno nekog ko se ,,tek onako razume,,Ovim poslom se ne bavim dugo,nekih 13god,a od marta,sam i vlasnik takve jedne radnje,a za  savet i konsultaciju sa majstorima sam uvek raspolozen,i spreman za zamenu iskustva

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2300 postova
  • Lokacija: Beograd-Vracar

Super.

Moram da gitujem jer ima par ostecenja od pada. Pa prajmer pa spric git. E sada da li posle spric gita moram ponovo da stavljam prajmer. pretpostavljam da ne moram ali reko ajde da pitam.

 

Treba mi jos jedan savet tu bi mogli limari da mi pomognu. Pre par godina kada sam pao sa motora onaj deo rama gde se srafi amortizer volana na Sradu  se ulubio. Motor sam tada tera na "panter" i nije bio nigde povukao. E sada posto cu farbati ram i sve sam poskidao hteo bih nekako da izvucem taj deo koji je ulubljen. Rekli su mi da bi to moglo masinom za izvlacenje koja radi na "vakum". Sta vi mislite i ko bi ovo mogao da uradi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 556 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: Varadero 1000

Po meni, iskoristi to mesto za sraf,zagrej okolo aluminijum,e sad kad bi imao izvlakac sa tegom on bi ti zazvrsio posao ali mozes da probas i bez njega cisto da uteras taj sraf u pravac ako vec nece napolje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5238 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow

Zavrni do kraja duzi sharaf i navuces cjevcicu preko ili cjevasti kljuc i ispravi to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 307 postova
  • Lokacija: Osijek

Neces pogresiti ako stavis wosh prajmer na al,pa onda filer,ili ako imas veca ostecenja,mozes popuniti tecnim gitom.Samo jedna stvar,nikako ne smes naneti tecni,pa na njega wosh prajmer,vec obrnuto.Evo ti moj br,pa me pozovi ako imas jos nekih pitanja 060-311 4949,Darko.U guzvi sam na poslu,pa me slabije ima na forumu.

A razlog zbog cega ti niko nije pisao je ocigledan,niko ne voli kada da iskren savet,da bude napadnut od nekog drugog kolege,a posebno nekog ko se ,,tek onako razume,,Ovim poslom se ne bavim dugo,nekih 13god,a od marta,sam i vlasnik takve jedne radnje,a za  savet i konsultaciju sa majstorima sam uvek raspolozen,i spreman za zamenu iskustva

 

;)  :-*

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2300 postova
  • Lokacija: Beograd-Vracar

Zavrni do kraja duzi sharaf i navuces cjevcicu preko ili cjevasti kljuc i ispravi to.

 

mislis da ispravim samo sraf a udubljenje da ostavim?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5238 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow

Neeee.Ja taman poceo da kucam jesi li ispravio kad ti napiso ovo ccc.Navuces cjevasti kljuc do kraja (do rama) preko sharafa.Ajde ne komplikuj  cekam novu sliku jos 10 min. ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5238 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow

Posto si nov u ovome ako nemas bas osjecaj na taj saraf prije nego li ga uvrnes  navrni jednu maticu i kad uvrnes saraf do kraja u ram pritjeraj maticu i malo je pritegni.Da ne bi rasklamao rupu na ramu.Aj sad...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2300 postova
  • Lokacija: Beograd-Vracar

Braco, znam ja sta ti hoces da kazes. Kada je u pitanju farbanje jesam nov ali kada je u pitanju mehanika i ovakve stvari imam iskustva.

ako uradim tako kao sto kazes samo cu ispraviti polozaj gde se srafi amortizer, udubljenje u ramu ce ostati 100%.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bicker, 156 postova
  • Lokacija: O- Bre-Novac
  • Motocikl: HONDA Transalp XL700V 2011

Neko zna nekog dobro - olicnog a ne skupog farbara u BGD-u? - Blizoj okolini?

 

Hocu da ofarbam, rezervoar, prednji i zadnji blatobran na Yamahi Virago 535 '952god.

 

Ponude mozete poslati i javno, a i na pp, a i na mail

andrej@list.rs

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

Evo slike ulubljenog dela.

Pianje je kako se moze izvuci?

 

Y3JmX_img1698d.jpg

Wh1nz_img1701p.jpg

 

 

http://img46.imageshack.us/img46/4459/67985436.png

 

Evo ti slika ;D kako bi ja probao da uradim.

 

Ovo na gornjem delu ti je braca objasnio,a ovo dole napravis neku vrstu radapcigera i oslonis na neki cvrst deo rama polako zagrevas uvaluna ramu i zavrces saf i po koliko izvlacis toliko podloski stavljas ispod safa i pozljivo da ne ode navoj.

 

Nadam se da sam ti bar malo pomogao.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 307 postova
  • Lokacija: Osijek

momci...neznam kako na aluminiju,dal bi izaslo,ako uvrne zeljezni saraf,pa na glavu samo zapika sipku na kojoj je teg,pa da tegom proba da to izbije?

razmisljam,ako je uslo,moralo bi i da izadje?

ili cak skoz blicem izrezat taj navoj,poravnat,pa privarit nazad?

jbg...nije mojj fah  :-\

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2300 postova
  • Lokacija: Beograd-Vracar

odustao sam od farbanja i odluciio se za plastificiranje. danas sam ispeskario ram, zadnju viljusku i felne a prekosutra nosim na plastificiranje pa cu javiti kako je ispalo. evo slika posle peskiraja. ispali je jeftino. Sve ovo za 2200 dinara.

 

PZKjc_1002e.jpg

fRguv_1001p.jpg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 132 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Vespa T-5 lml 150

zdravo moze li neka preporuka za farbanje vespe dopada mi se metalik crvena moze li neko da mi vise pojasni o pastelnoj boji . trenutna boja jos malo na njoj je akrilna . hvala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 132 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Vespa T-5 lml 150
On 1.12.2021. at 7:08, Interceptor BP je napisao:


 

 


Nisam baš shvatio pitanje i šta treba pojasniti?

 

zdravo mislio sam na kvalitet dali je to najbolja boja po kvalittu i dali ima razlike tj. dali se razlikuje od mtalik boje po necemu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 132 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Vespa T-5 lml 150
Pre 13 sati, Interceptor BP je napisao:

Moraš pojasniti šta po tebi znači "pastelne boje" jer pastelne boje su jedan deo spektra boja " blagih" nijansi a verujem da nisi mislio na to.

zdravo lakirer mi predlozio akrilnu boju koja je jeftina varijanta sto sam odbio i rekao mu da mi kaze koje su boje najbolje on kaze metalik i pastelne boje ali to je dosta skupo kosta oko 80evra. Posto ja kupujem boju treba mi 1litar a zelim kvalitetnu sa sjajem da ta crvena boja ima lep sjaj kao metalik pa zelim preporuku strucnjaka.Hvala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja