Jump to content

Moto Zajednica

Trackday sezona 2021, deseta po redu – krećemo!

Recommended Posts

  • Ne silazi, 4595 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Ekipo, evo slika i izveštaj sa oba Trackday-a

 

TRACKDAY.RS

Proteklog vikenda održali smo TD11 i TD12. Novi asfalt, lepo vreme i raspoloženi vozači doprineli su uspešnom održavanju dva Trackday termina u jednom vikendu. Staza navak je...

 

 

Nadamo se da ste svi uživali i da vam je bilo lepo.

 

P.S. Podsećamo vas da je naredni Trackday 19. septembra i ako planirate da vozite molimo vas da se prijavite na vreme.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6819 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900
37 minutes ago, dvlns said:

Pih kakva stednja slova od ovih sto su prvi put vozili. Mi kada smo vozili prvi put smo pisali ko Dostojevski (da ne kazem Tolstojevski)

Eto ja se nakanih da dođem :) Sve nešto, šta ću ja na stazi. Međutim...

 

Preskočiću organizaciju i samu stazu. Sve je to odlično za naše uslove i tu nema greške. Može da bude samo još bolje u budućnosti.

 

Tek kad izađeš na stazu vidiš zapravo koliko je bitno kako ti je podešen motocikl, kako je servisiran i koje komponente koristi. Bar što se toga tiče, moj TDM je uvek bio u punoj borbenoj gotovosti ali u nedelju sam prvi put osetio svu vrednost toga.

 

Vožnja na stazi i na javnom putu je potpuno drugačija. Kada sam izašao, ja sam samo znao u kom smeru treba da vozim :D Kakva idealna putanja koji vrag, apeksi, kapije, sektori. Bejah kao onaj roomba robot usisivač po stanu :D

 

Staza je da kažem tehnički zahtevna a ja koji sam navikao da se zabodem samo u sedište i teram 350km od pumpe do pumpe, vidim da to ne funkcioniše i da moraš biti "aktivan". Pa ajde, daj seti se kursa za bezbednu vožnju i svih tehnika.

 

Šta je bitno zapravo, bar je meni bilo. Da mogu opušteno da probam sve ono što znam da treba a ne mogu u javnom saobraćaju. Da vidim koliko može da se nagne, koliko smem da otvorim gas a da ne prokliza, itd. Bukvalno, upoznaješ sam sebe i motocikl. Bio sam  u svom "svetu" i uopšte se nisam obazirao na druge stvari osim upoznavanja te moje veze sa motociklom. Sad, kako je to izgledalo sa strane, jebi ga, verovatno ne lepo ali to smo odavno prevazišli. Voziš za sebe, svoj motor i za svoje pare. 

 

Nije trackday samo za vreme po krugu, već mogućnost da se značajno razume vožnja, da se probaju tehnike bez straha. U javnom saobraćaju jednostavno to ne smeš jer uvek moraš da imaš rezervu za ne daj Bože. Na stazi, toga nema pa možeš da pipkaš. Eto, ipak sam oborio gumu do ivice i to sa pritiskom od 2.9 pozadi. Znam da je to previše, ali ja tako vozim kad krenem negde i hteo sam da imam realnu sliku. Na putu mi to ne bi palo na pamet a kamoli da pokušavam. Tako da, svakome savetujem da vozi na stazi bez nekih predrasuda. Prvi put, da se upoznaš sa stazom i posle na primer, jedan termin vežbati svaku tehniku zasebno. Vođenje pogledom, pa kontra upravljanje, pa kočenje, itd.

 

Kažu neki da je skupo, ne mogu da kažem da nije. Mada kad pogledaš, ni na neki moto skup ne možeš da odeš bez 50 evra. A šta ćeš tamo, da gledaš pijane prsluke, neka muzika, pasulj i pljeskavica. Sa 50 evra na stazi, nisi potrošio nego uložio u sebe. 

Eto to je moje viđenje trackday-a i ono zbog čega sam došao.

 

  • Sviđa mi se 12

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8143 postova

Jedna molba : imamo još preko 30 prijava bez uplate za nedelju sad. Molba za sve je da uplatite na vreme, da ne kreiramo stres svima u zadnji dan. Nema čak ni mesta ako svi sa prijavom uplate, onda uvek krene stres u zadnji čas, pozivi... Bolje uplatiti na vreme, za svakoga je tako bolje.

 

Hvala na razumevanju!

 

 

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4595 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Slike i izveštaj sa jučerašnjeg TD-a

 

TRACKDAY.RS

Septembarsku toplu nedelju iskoristili smo za vožnju na stazi. Uspešno smo organizovali i održali TD13. Sunčano i toplo vreme pratilo nas je celog dana tako da su uslovi za vožnju na...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8143 postova

Do kraja sezone imamo još 2 TD. Prvi sledeći, TD14, je 3. oktobra.

 

Hvala ekipi što je poslušala molbu od pre neki dan na TD13, da ne ostavljamo prijave i uplate za poslednji dan (na dan molbe 17 ljudi je izvršilo uplatu i tako rasteretilo uobičajeni haos u petak, hvala!).

 

Ista molba važi i sada: ko želi da dođe na TD14 molimo da prijavu/uplatu izvršite što pre, tj. na vreme (ove ili početkom sledeće nedelje), jer tako smanjujemo stres i neizvesnost za sve. Naravno (npr. u slučaju lošeg vremena) i dalje važi da ako otkažemo TD vraćamo pare :) . Tu nema neizvesnosti. Mada, kažu da nas do polovine oktobra čeka fino i povoljno vreme. :)

 

Kalendar i prijave:

TRACKDAY.RS

TD sezona 2021: Napomena: Za sve TD događaje važi pretplata

 

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8143 postova

Za TD 14 (u nedelju 3.11.) trenutno imamo vrlo malo prijava. Po ranijem dogovoru u ovoj temi - signaliziramo situaciju :), pa pozivam sve koji bi da voze da se prijave i uplate kotizaciju na vreme.

 

Ukoliko otkažemo TD (usled vremena ili nedostatka prijavljenih), naravno kao i do sada rutinski vraćamo uplatu.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5765 postova
Pre 2 sati, severian je napisao:

Za TD 14 (u nedelju 3.11.) trenutno imamo vrlo malo prijava. Po ranijem dogovoru u ovoj temi - signaliziramo situaciju :), pa pozivam sve koji bi da voze da se prijave i uplate kotizaciju na vreme.

 

Ukoliko otkažemo TD (usled vremena ili nedostatka prijavljenih), naravno kao i do sada rutinski vraćamo uplatu.

 

Imam predlog ne znam da li je izvodljiv, ukoliko do recimo srede ne sakupite dovoljan broj uplata da li postoji sansa da se prekalkulisete na taj broj koji je uplatio i ponudite da vozimo uz neku doplatu pa ako svi prihvate da nam ostane termiT?

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drkadzija, 1218 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno, talijansko prdekalo za grad, debeli nindza

Nas trojica uplatili.... potvrda još nije stigla... ali ako ne bude dovoljno ljudi je super predlog da se digne visina cene "čipa" i ipak da se vozi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8143 postova
On 28.9.2021. at 10:27, severian je napisao:

Ide u pravom smeru... :) 

Samo da potvrdimo - TD14 u nedelju sigurno ide, po planu. 

 

Prognoza je i dalje zaista idealna. 23C, sunčano... 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8143 postova

Stigle fotke sa TD14, link na dropbox je u okviru izveštaja:

 

TRACKDAY.RS

Toplu oktobarsku nedelju iskoristili smo najbolje što smo mogli. Uspešno smo organizovali Trackday #14. Veliki broj vozača prijavio se za vožnju na pretposlednjem TD događaju u ovoj...

 

 

ZA DVE NEDELJE JE POSLEDNJI TD U SEZONI 2021!! Prijave ovde

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8143 postova

Situacija je sledeća za TD15:

Prognoza za nedelju je korektna, verovatno će se održati i što se toga tiče TD može da ide. Ipak, prijavljenih još uvek ima baš nedovoljno (baš kao i prošli put, a na kraju je bilo puno do poslednjeg mesta i zvonili su nam telefoni non stop na sam dan :).

 

Elem, ovo nam je poslednja šansa ove godine za vožnju, mi smo rešeni da održimo TD i po cenu (razumnog) gubitka, pa pozivam sve koji bi još jednom da voze, da se prijave na vreme, nije obavezno zadnji dan ;) ...

 

Nadam se da se vidimo!!

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja