Jump to content

Moto Zajednica

Trackday sezona 2021, deseta po redu – krećemo!

Recommended Posts

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
Ne slazem se da je pristupacno.. kad pogledas da je Grobnik 3 dana 260€ navak je barem 2x skuplji nego sto bi trebao da bude.. Panonia 2 dana 150€. Samo izivljavanje jer su jedini u Srbiji i dosta ljudi nema mogucnosti da putuje preko da vozi

Tri dana grobnika 260? To je bas povoljno. Ja sam gledao preko ovdašnjih organizatora i pretežno vikendom su dosta skuplje cene, na stranu sto je već sve odavno rasprodato i da sad ako želiš možeš da prodaš svoj termin za vece pare ukoliko je ta opcija dozvoljena.

66f8c8433f43ebd3f8d3432f190ab13f.jpg
A ovo ispod je malo povoljnija tarifa, ali zato se vozi u martu po kiši i vetru. Kakvo je ludo vreme još će i sneg da im padne.

a19c961a1ba3cd1e6ea6ab6c3b0953f9.jpg


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 237 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GPZ 1100
Steta sto se ukida Intro grupa, prijalo mi da poteram autobus ponekad. Cena bila ok za pola saata mada sad gledam pola dana 6000 i tri izlaska po 20 min sto mu dodje manje vise isto, samo ne znam dali sam prespor za plavu grupu.
Ne brini, ima nas još što vozimo sa D, "D"e ćeš s'tim na stazu ..., tako da neće moći da nas zaobiđu

Sent from my M2101K6G using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • SC22, 423 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki ZX10R
9 hours ago, Savan said:


Tri dana grobnika 260? To je bas povoljno. Ja sam gledao preko ovdašnjih organizatora i pretežno vikendom su dosta skuplje cene, na stranu sto je već sve odavno rasprodato i da sad ako želiš možeš da prodaš svoj termin za vece pare ukoliko je ta opcija dozvoljena.

66f8c8433f43ebd3f8d3432f190ab13f.jpg
A ovo ispod je malo povoljnija tarifa, ali zato se vozi u martu po kiši i vetru. Kakvo je ludo vreme još će i sneg da im padne. emoji28.png

a19c961a1ba3cd1e6ea6ab6c3b0953f9.jpg


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

pa ok ... CR moto je u Januaru tj do kraja Januara dao cenu od 200e za tri dana 4,5,6, Jul. Ko je pratio taj je mogao da uplati. Ta cena je vise nego povoljna za stazu kao sto je Grobnik. Michael Fiala isto daje popuste, 170E sa osiguranjem sam platio panoniju za Jun. sad je 20e skuplje do kraja meseca za kraj Avgusta. 

Voznje na stazama ovog tipa zahtevaju pripremu i placanje ranije kad je to sve jeftinije. Ali to su staze gde dodjes i nemas problem sa mozgom, to zato kosta toliko. 

Navak,  :D ako se zaletim kao sto znam da uradim i napisem ne daj Boze sta mislim, to onda prelasi norme pristojne komunikacije. 

Mi zivimo u zemlji u kojoj smo uslovljeni monopolom i autokratijom gde god se okrenemo. Da li u Lintu, na pumpu, kod lekara ili na navak isto je ... neko te jebe. Ali ovo sad prelazi u kampalju da glasate za mene AHAHAHAHAH .... 

Mislim da se ne treba nervirati previse, jer, ako nam ukinu gorivo sve jedno nam je. 

Eto ja sam zahvalan i na tih 6 tj 4 td na koja cu moci da odem. Moglo je i da ne bude.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5341 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Pokušaću da objasnim detaljno i potpuno iskreno šta su glavni razlozi za ovako mali broj dana u kalendaru za ovu sezonu.

 

Prvo, kako je Severian već naveo, povećana nam je cena za 25%. Iako je to povećanje drastično, razumljivo je i na neki način prihvaljivo. Ipak je prošle godine staza kompletno presvučena novim asfaltom i pritom sve živo je u međuvremenu poskupelo. Povećanje cene nas nije sprečilo da, nakon inicijelnih razgovora sa predstavnicima Navak-a u januaru ove godine, rezervišemo 16 dana, kako smo i prethodnih godina radili. 

 

Kao što znate, u poslednjih 5 godina od kako smo potpuno preuzeli organizaciju trackday događaja na Navak stazi, svake godine smo organizovali preko 10 dana godišnje da bismo popularizovali vožnju na stazi i povukli ljude željne brze vožnje sa ulice na stazu. Tako smo i ove godine planirali.

 

Drugo, i za nas kritično, jeste najava predstavnika Navak-a da će ove godine sve učesnike Trackday događaja da premeste na spoljni parking. Ukratko, planiraju da asfaltiraju onaj spoljni parking na kome smo do sada parkirali kola i prikolice, i da dodaju priključke za struju. Svi učesnici će morati da budu na tom parkingu van stintova, a kad im dođe vreme za vožnju, moraće da prvo izađu na javni put i uđu u centar Navak preko glavne kapije. Kada se završi stint, moraju da izađu istim putem napolje i nazad na javni parking. Da, dobro ste pročitali- učesnici će morati da voze 30tak metara javnim putem svojim motociklima, iako su neki od njih neregistrovani jer su spremljeni samo za stazu. :staa2:

 

Dalje, na tom parkingu neće biti toaleta, što znači da će učesnici morati da se sa parkinga prošetaju do toaleta koji se nalaze u glavnoj zgradi. Nejasno nam je da li će taj parking biti ograđen visokom ogradom ili neće. Neće na tom parkingu biti ni hladovine, osim one koju učesnici sami na neki način naprave svojim tendama ili suncobranom.

 

Pozitivno što vidimo u toj promeni je što će učesnici moći da dođu na taj parking kad god i moći će da odu kad god. Ali, to bi bilo to što se pozitivnih posledica tiče...

 

Mi smo davali konstruktivne predloge da poboljšamo malo te uslove, tipa da učesnici ulaze u centar Navak putem tehničke kapije koja se nalazi bočno, čime bismo izbegli izlazak na javni put i skratili bismo distancu koju učesnici treba da prevezu do staze, ali bez uspeha. 

 

Tražili smo da vidimo projekat tog parkinga, neku skicu, da prosto možemo da zamislimo kako će to da izgleda, ali nismo dobili ništa sem šturog opisa, koji sam vam preneo, kao i hladne izjave da dok se parking ne izgradi, možemo ostati na unutrašnjem parkingu, ali čim se izgradi, svi učesnici će morati da budu napolju.

 

Eto. Sad znate zbog čega smo na kraju odustali od rezervacije 16 dana i odlučili da ove godine bude samo 6 Trackday dana u našoj organizaciji. Jednostavno, dok ne vidimo kako će taj parking u praksi izgledati, nismo prosto smeli da zagrizemo i rezervišemo svih 16 termina. Prvih par trackday termina će verovatno biti na unutrašnjem parkingu, ali videćemo da li će zaista i koliko termina.

 

Mi ćemo se svakako potruditi da većim brojem redara pokušamo da na terenu obezbedimo koliko-toliko normalne uslove za vožnju, i onoliko koliko to bude bilo moguće. Možda pak situacija na terenu bude nešto bolja od ovoga kako smo mi to shvatili, videćemo već. A možda i ne bude, pa se Navak uveri da to neće moći baš tako da funkcioniše. Svakako ćemo dati sve od sebe da Trackday nastavi da živi, onoliko koliko smo mi u mogućnosti. Ali, ne zavisi sve od nas, očigledno.  :neznam:

 

 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S
Pre sat vremena, Pablo je napisao:

Da, dobro ste pročitali- učesnici će morati da voze 30tak metara javnim putem svojim motociklima, iako su neki od njih neregistrovani jer su spremljeni samo za stazu

Nisam uopšte u toj priči, ali ovaj potez Navaka me je razočarao. Ne ulazim u uslove, ophođenje, skupo/jeftino....
Znaju ovu činjenicu. I teraju te da izađeš na javni put, toliko o brizi za bezbednost saobraćaja. Naprave korak napred i onda nazad dva.. Valjda track day podrazumeva prostor koji je komplet kontrolisan..

Savet, ostalo mi sveže od polaganja za A, kad gurate motor vi ste pešak u saobraćaju, pa tih 30 metara lagano nogu pred nogu :)

edit: takođe pretpostavljam da su alternative tanke.. tj. nepostojeće?

Promenio član nafetS

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2119 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW 1300 GS, Sherco SE 300 Factory

Ja sam iskreno sokiran...

Kakva bahatost - kao da ih je neko naterao da besplatno izdaju stazu.

Ja razumem da im nema finansijskog smisla da izdaju stazu i onda lepo kazu ne moze i cao!

A ovo izivljavanje, gazdovanje i maltretiranje je krajnje jadno

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7076 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Ako sam dobro shvatio, dok se vozi stint, nase stvari ce biti napolju "na izvol'te" svakom prolazniku koji naidje?? Ili ce taj parking biti ogradjen?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5765 postova

Pa i na drugim stazama su stvari isto tako "na izvolte" u tome ne vidim neki problem. 

 

Dok 20 ljudi vozi stint 40 je na parkingu, ne znam sta je razlika sa i bez kapije 

 

Mene buni misticna vrednost onog parkinga unutar centra, od kada dolazim se vodila borba da li ce nesto iscuriti, da li ce nesto dodirivati travu... 

 

Mora da su one ploce izvadjene iz Atlantide :)

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 87 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Zx6r

Mladen Alvirovic je izjavio na tv-u da ce se na Navaku redovno odrzavati auto trke i da su saslusali takmicare i da ce im izaci u susret za uslove koriscenja. Verovatno se to odnosilo na veci prostor. Taj parking ako se pametno uradi sa dovoljnim brojem prikljucaka za struju,moze da bude skroz ok stvar. Tu su nam prikolice,manje raspakivanja,vise prostora. Ja se vise bojim zive muzike i rostilja i kotlica.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • SC22, 423 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki ZX10R
39 minutes ago, ljusa. said:

Mladen Alvirovic je izjavio na tv-u da ce se na Navaku redovno odrzavati auto trke i da su saslusali takmicare i da ce im izaci u susret za uslove koriscenja. Verovatno se to odnosilo na veci prostor. Taj parking ako se pametno uradi sa dovoljnim brojem prikljucaka za struju,moze da bude skroz ok stvar. Tu su nam prikolice,manje raspakivanja,vise prostora. Ja se vise bojim zive muzike i rostilja i kotlica.

auticima ne trebaju grejaci ... valjda? Ja bih skupljao parice za agregate :D 

Bice to sve super, bez brige.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5341 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR
Pre 1 sat, ljusa. je napisao:

Mladen Alvirovic je izjavio na tv-u da ce se na Navaku redovno odrzavati auto trke i da su saslusali takmicare i da ce im izaci u susret za uslove koriscenja. Verovatno se to odnosilo na veci prostor. Taj parking ako se pametno uradi sa dovoljnim brojem prikljucaka za struju,moze da bude skroz ok stvar. Tu su nam prikolice,manje raspakivanja,vise prostora. Ja se vise bojim zive muzike i rostilja i kotlica.

 

Razlika između teorije i prakse u teoriji ne postoji, dok u praksi često postoji. 

 

U svakom slučaju, videćemo kako će to da izgleda.

 

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Gsx-r 750
pre 3 minuta, severian je napisao:

Moguće sasvim da su trkači zahtevali prilaz javnim putem. :) Uobičajeno je da su registrovani... ;)

Da zagreju gume :jee1:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5765 postova
Pre 3 sati, severian je napisao:

Moguće sasvim da su trkači zahtevali prilaz javnim putem. :) Uobičajeno je da su registrovani... ;)

Pa ja to nisam procitao u postu :)

 

Pise da je izjavio da je saslusao takmicare i da ce im izaci u susret za uslove koriscenja, tacka 

 

Posle toga ide verovatno.... znaci to posle verovatno nije izjavio Mladen ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Sem sto si na korak od staze i sto možeš da pratiš vožnju, ni unutra nisu bile sad neke sjajne okolnosti. Tu pretežno mislim na šuplju kocku koja je nezgodna za stabilizovati motor i potrebne su daske ispod koje opet moraš da nisanis da bi pogodio sredinu. Sa te tacke gledišta, ako se rese sitnice oko struje, ulaska na stazu i ostatka, parking ispred može da bude i poboljsanje u odnosu na sad.
Ostaje da se vidi i strpljivo sačeka kako će se stvari razvijati, a do tad samo lagano i pun gas :)


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

A sad nešto gledam, pišemo u pogrešnoj temi :)


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8143 postova
pre 48 minuta, Savan je napisao:

Sa te tacke gledišta, ako se rese sitnice oko struje, ulaska na stazu i ostatka, parking ispred može da bude i poboljsanje u odnosu na sad.

Sa naše tačke gledišta osnovni problemi sa parkingom, u konfiguraciji kako ga je Navak nama predstavio, su: ulazak na stazu javnim putem (prašina, povremen saobraćaj, pitanje registracije), dvostruka kontrola pre ulaska na stint (dakle pitanje dosta dužeg vremena od skidanja guma sa grejača do ulaska na stint), nedostatak zaštite od sunca za vozače pojedince koji nemaju svoje tende (ranije su imali šator u blizini svojih motora), nedostatak wc-a (najbliži je 200m daleko, merili smo) i nedostatak krštene ograde oko parkinga (pitanje percepcije sigurnosti).

 

Prve dve stvari su rešive ulaskom na tehničku kapiju, a tu se bukvalno radi samo o dobroj volji Navaka (koja u tom pogledu trenutno ne postoji, videćemo vremenom kako će sa tim biti. Ovako kako su predložili je zaista loše, izlazak na javni put i dve kontrole). Ostale tri stvari rešive su ulaganjem Navaka, za koje nam je sada rečeno da nisu spremni.

 

Videćemo, vreme će pokazati. A dok ne vidimo, jednostavno nismo smeli da avansiramo 16 dana, jer postoji realna opasnost da to ni na šta ne liči. Ako bude ok, svi ćemo i podržati i biti srećni.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8143 postova

Uzgred, tu je i pitanje buduće površine asfaltne ploče na tom parkingu, jer ona sada treba da bude dovoljno velika da primi automobile/prikolice + sve učesnike. Dakle, P mora da bude >= sadašnjem šoder parkingu + sadašnjem unutrašnjem prostoru za učesnike. Uverili su nas da će to biti slučaj i mi verujemo da hoće, ali ipak nismo dobili precizan podatak ili videli bilo kakav plan/projekat, što nas navodi na misao da ni Navak nije sasvim siguran u ovom trenutku kako će tačno stvar na kraju da izgleda.

 

Jedno je sigurno, videćemo kako će biti i u dobroj veri navijamo da bude bolje. U međuvremenu, sezona počinje onako kako je bilo i ranije. Unutra.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4595 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
Pre sat vremena, severian je napisao:

dakle pitanje dosta dužeg vremena od skidanja guma sa grejača do ulaska na stint

Ovo nije tako strašno, ima na nekim stazama boksovi po par stotina metara dužine gde vozači prolaze polako pa im gume ne izgube toliko temperature.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja