Jump to content

Moto Zajednica

Trackday sezona 2021, deseta po redu – krećemo!

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 149 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: RS 125; Derbi GP1 250; Daytona 675

A ja pakujem od novembra RS da bih izasao u intro, iskreno nije mi ni do para koliko su termini za pola dana, nego nikad na stazi nisam bio, i mislim da cu da kocim, em je 125ccm, nisam planirao slikove, grejače i slične stvari za stazu. Em nemam bas nekih iskustva u brzoj voznji po krivinama, bas se smorih, intro mi je bas bila da se izvozam i vidim kako mi se cini. Jel bese ima podela u 2 grupe za sporije i one brze ili kako vec ide ? 

Drugi problem je sto nemam A duze od 2 godine, a za intro nije bilo obavezno koliko se secam.

Promenio član matke92

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4595 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
pre 37 minuta, matke92 je napisao:

A ja pakujem od novembra RS da bih izasao u intro, iskreno nije mi ni do para koliko su termini za pola dana, nego nikad na stazi nisam bio, i mislim da cu da kocim, em je 125ccm, nisam planirao slikove, grejače i slične stvari za stazu. Em nemam bas nekih iskustva u brzoj voznji po krivinama, bas se smorih, intro mi je bas bila da se izvozam i vidim kako mi se cini. Jel bese ima podela u 2 grupe za sporije i one brze ili kako vec ide ? 

Drugi problem je sto nemam A duze od 2 godine, a za intro nije bilo obavezno koliko se secam.

A kategorija ili trkačka licenca je obavezna bez obzira na kategoriju.

 

Grupe su podeljene u tri: plava (najsporija), zelena (srednje brta), crvena (najbrža). Za plavu ti nisu potrebni grejači ili slične stvari. Plava grupa i jeste namenjena za one koji tek počinju vožnju na stazi i koji se uhodavaju ili dolaze povremenom, a bilo im je kratko da voze u intro grupi.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8143 postova
Pre sat vremena, matke92 je napisao:

Drugi problem je sto nemam A duze od 2 godine

Ako imaš A dozvolu (ili trkačku licencu) sve je ok, ne treba uslov od min 2 godine posedovanja. Za grupu Jovan ti je već odgovorio, plava grupa ti je sasvim ok.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

То је била интересантна опција коју сте имали та тзв. ”интро” група, да неко види на пола сата како је возити на стази.

 

Пошто возах свуда по Европи (овој Западној), такво нешто нема као опција нигде где сам возио.

 

Просто се упишеш у почетничку групу као и сви остали почетници и плати цео дан и вози колико си платио или мање од тога (ретко има опција да се узме пола дана). 

 

Сплетом околности ће тако бити и на Наваку за почетнике и ништа страшно.

 

Почетничка група за почетнике, ко загризе и буде бржи иде даље у друге групе.

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Za prvi premijerni put ako si u dilemi uzmeš pola dana. Po meni je to bolja opcija nego ona intro varijanta koja je bas kratka. Ovako dodjes malo ranije, dobiješ briefing oko toga kako se vozi i koja su pravila i probas jel to nešto za tebe. Onda kad odvozis jedan krug slegnes utiske, konsultuješ se sa nekim iz organizacija ili sa iskusnijim drugarom i probas drugi krug. Na osnovu samo one intro vožnje možeš da stekneš pogrešan utisak da ti se ne svidja bez da si dao realnu šansu vožnji na stazi.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova
  • Lokacija: Becej
  • Motocikl: Yamaha R6S, Suzuki GSXR 600, Honda CBR600RR

Iz licnog iskustva, moje skomno misljenje je da je plava(najsporija) grupa prebrza za nekoga ko prvi put izlazi na stazu. U mom slucaju bilo je nas dvojica koji smo prvi put na stazi, ostalo su bili momci sa daleko vise iskustva(ocigledno), sa daleko ozbiljnijim motorima itd.

Osecao sam se svo vreme kao levo smetalo, to mi bas upropastilo dozivljaj, a o nabijanju kompleksa da i ne pisem. Bio sam išikaniran maksimalno :ups:. Zasto je to tako bilo tad ne znam, vrv je bilo puno ucesnika, pa su i ovi brzi morali da se ubace u neku grupu...

Da sam tad to znao vozio bih u intro grupi i mislim da je to obavezno za prvi izlazak na stazu..

Šteta sto je nema vise...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6819 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Slažem se. Samo dok pohvataš stazu, pa dok skontaš šta ti motor zapravo može, pa kreneš i ti da vidiš šta možeš. Baš šteta za sve nas kojima je primaran cilj da unaprede tehniku vožnje. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

То се исто може решити са четири групе, али онда је и тајминг другачији.. имаш почетничку, плаву, жуту/зелену и црвену. Краће су паузе и дуже траје дан или су пар сесија по 15 минута уместо 20.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • .., 1740 postova

Да поменем да често зависно од броја учесника се број група мења на три или четири. Кад има више учесника онда организатор направи четири групе, када је мање три.

 

То је пре свега посао организатора, који организује број возача и распореди их према искуству - возили већ пар пута, никад или на основу времена које неко упише. 

 

Сходно томе и добијеш тајминиг за дан на мејл или на дан вожње одштампан ти поделе.

 

Ако немаш време на тој стази и ниси никад возио на стази идеш аутоматски у ту почетничку.

 

Ево пар различитих тајминга и чак и броја сесија

 

image.thumb.png.36ca7d9a394c3c34a8495ea22b32a850.png

 

 

image.thumb.png.dc4fcb8919bdfd96b39f37a9bf3a59cf.pngimage.thumb.png.0428ba59fd1e6701b4674625d047bbd5.png

Promenio član СајберГастарбајтер
да илуструјем примерима
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5765 postova

A da bi to sve uradio o cemu ti pises treba da imas zvanicno merenje vremena :P 

 

Inace neke organizacije preko kojih sam ja isao ti na osnovu vremena na nekoj od staza gde organizuju odrede i grupu za stazu na kojoj nisi bio. Npr vozio si sa organizacijom X Brno i bio si u advanced grupi prijavis prvi put Slovakiu sa njima oni ce te ubaciti u advanced grupu nece te u rookie ubaciti. Svakako posle dva stinta ide pregrupisavanje za taj dan

Promenio član dvlns

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Владо, и да и не.

 

Често и на часну пионирску упишеш своје време, јер нема мерења, већ се рачуна на твоје поштење. ;)

 

Али ако си намерно погрешно уписао с временом имаш увек маршале или ако неко каже види лудак у почетничкој вози 20 секунди брже, експедитивно промене групу или избаце (нарочито брже возаче који се намерно упишу у најспорију групу, пошто су распродата места у најбржој или средњој).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5765 postova
pre 49 minuta, Djole M je napisao:

Iz licnog iskustva, moje skomno misljenje je da je plava(najsporija) grupa prebrza za nekoga ko prvi put izlazi na stazu. U mom slucaju bilo je nas dvojica koji smo prvi put na stazi, ostalo su bili momci sa daleko vise iskustva(ocigledno), sa daleko ozbiljnijim motorima itd.

Osecao sam se svo vreme kao levo smetalo, to mi bas upropastilo dozivljaj, a o nabijanju kompleksa da i ne pisem. Bio sam išikaniran maksimalno :ups:. Zasto je to tako bilo tad ne znam, vrv je bilo puno ucesnika, pa su i ovi brzi morali da se ubace u neku grupu...

Da sam tad to znao vozio bih u intro grupi i mislim da je to obavezno za prvi izlazak na stazu..

Šteta sto je nema vise...

Moram samo da se osvrnem, ovo je tvoj licni dozivljaj ipak. Situacija unazad par godina jako varira od termina do termina. Desava se da neki termin (recimo pred trku na Navaku) bude prijavljena gomila trkaca plus svi ostali o onda je zaista problem zbog kapaciteta razdvojiti ucesnike a desavalo se i da svi trkaci budu recimo na Grobniku pa da voznja na stazi bude poprilicno opustena.

 

Sa druge strane (organizatorske) desavalo se da za neke termine bude lista cekanja od 10-15 ljudi a znamo svi da je gomila termina otkazana zbog nedovoljnog interesovanja. Da bi se moglo zaista malo profesionalnije pristupiti svemu prvo je potrebno da postoji neko konstantno interesovanje pa sve ostalo.

 

Kako god da okrenes takvo smo trziste da nikada nece biti zadovoljni svi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5765 postova
pre 3 minuta, СајберГастарбајтер je napisao:

Владо, и да и не.

 

Често и на часну пионирску упишеш своје време, јер нема мерења, већ се рачуна на твоје поштење. ;)

 

Али ако си намерно погрешно уписао с временом имаш увек маршале или ако неко каже види лудак у почетничкој вози 20 секунди брже, експедитивно промене групу или избаце (нарочито брже возаче који се намерно упишу у најспорију групу, пошто су распродата места у најбржој или средњој).

Nenade upises na casnu pionirsku i posle dva stinta imas pregrupisavanje i nema vrdanja. Postoji mogucnost da ti tog dana ne ide, da su tog dana izuzetno brsli ili spori pa da tvoje vreme koje je inace bilo za drugu grupu tog dana bude za prvu ili trecu.

 

Posle dva stinta se poredjaju vremena od tog dana i deli se najbrzih 60 ide u prvu, sledecih 60 u drugu, sledeci u trecu i ko ostane u cetvrtu grupu.

 

Kada na kraju dana pogledas vremena u max 5 sec su prvih 60 i to tako sto njoh 3-4 je 3 sec brze od ostalih 56-57

Promenio član dvlns

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5765 postova

E da organizatori sa kojima sam ja isao ne prodaju mesta po grupama to je razlika. Vidim da pogotovo u UK se prodaju mesta po grupama ali tamo za svaki event ima toliko interesenata da je njima lako

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • .., 1740 postova

Тамо где има прегруписавања имаш мерење времена. Возио сам где нема прегруписавања, већ имаш ”маршале” који возе у почетничкој групи и понеки пут у средњој и често ако више возача пријави неког лудака онда му приђу организатори.

 

Следећи викенд баш ћу возити на стази где нема мерења времена и функционише баш тако. Нема идеалних решења, већ зависно од организатора, стазе и могућности. Наравно често и људи сами траже промену групе и ту буде померања.

 

Да исто код код оних Бокс23 не уписујеш се у групу, већ те они ставе сходно твојим временима на другим стазама, али они мере време и мењају групе на пола дана.

Promenio član СајберГастарбајтер

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5765 postova

Pazi ima jedan organizator (da ne reklamiram) koji za Panoniju ima napisano pravilo ako vozis ispod 2 minuta nemozes da vozis sa nama. I veruj mi da ne prihvataju uplate. Kazu mi smo organizacija za hobi vozace postoji more drugih za brze vozace i idite sa njima

  • Sviđa mi se 2
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5765 postova

Veruj mi da je to ujedno najposeceniji organizator koji ima i najvece cene. Razlika nije nesto drasticna tipa 10-20 eur po danu ali taj organizator uvek ima cca 240 prijava za event sto je maksimalan broj

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Ja, kao relativno spor vozač, a takodje neko bez nekog preteranog drajva da to moram drasticno promeniti, osećam se sasvim ok u prvoj najsporijoj grupi. Ono sto je bitno je da na početku pre izlaska na stazu imaš dobar briefing. Da ti se lepo objasni šta su pravila i kako treba da se ponašaš na stazi, šta su do’s a šta don’t-s. Ako ti pritom se objasni da, ukoliko je moguće, treba da sklonis ogledala, ako to nije moguće - bar da ih sklopis a svakako sve to u cilju da nipošto ne pratiš iza sebe niti druge vozače iza sebe. Ko je brzi, on će te obići, i to je njegov problem a tvoj je da voziš i da se držiš koliko toliko dobrih linija na stazi koje su ti na istom tom briefingu pojasnjene.

22c4cc1395b289ce5c6543fdfc9e1882.jpg

Prvi put generalno na stazi? Naravno adrenalin ima da ti piči kroz organizam samo tako, i to je ok, to ti je barijera da ne napraviš nešto nepromisljeno. Ok je i da kažeš organizatoru kako se osećaš i da pitaš za savet, podršku, svima je u korist da se osećaš ok i da sto pre savladas tremu. U par krugova tokom jednog stinta to je teško, ali za jedno prepodne imaš već dosta šanse da si stekao pravi utisak. Naravno da je to individualno i malo zavisno od prethodnog nivoa vožnje ali eto iz svog ličnog iskustva jer sam takodje još uvek dosta svež td vozač iako mi je prvi izlazak na stazu pre 3 godine. Nikad neću zaboraviti prve korake na stazi…jutro, sveže, kišica neka pada kao da mi nije dovoljno napeto bez nje.. posle prvih 20min sam bio srecan da je sve proslo ok, da nisam pao i polupao se jer je bilo bas bas žestoko! Bar tako mi se činilo … drugi krug je već išao blago opustenije i tu je automatski vreme palo za desetak sekundi a level uživanja skočio uvis. Treći krug je već išao dosta opustenije, naučio sam malo krivine, privikao se na brzinu i najbitnije - stekao malo samopouzdanja. Pitam ja lika iz organizacije (sto je vozio ispred mene kao da malo prati kako vozim i ako ima dovoljno početnika napravi se mala grupica koju on prvu/drugu sesiju predvodi i pokazuje im linije), reko i? I? Jel sam dobro vozio sad?? Jel bilo dosta bolje? A on mi odgovara na belgijskom, pa znaš kako sve je bilo ok, samo izgledaš kao da si stavio ženu pozadi i sa njom krenuo u šoping!
Posle toga više nisam hteo da se vozim u grupi sa Brunom

A da, sad gledam slike i vidim prsluke, oni te obeleže da oni iza tebe znaju da si početnik i da malo pripaze.

e770c0953771ddb104538b4348763d77.jpg
ac5a964f4bedb6e565762bdd45a5a33c.jpg
ed19d728a77728a6851eb4eea8de8f15.jpg


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • SC22, 423 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki ZX10R

Petak je, da vam ne kvarim zadovoljstvo.

Razmisljajte da smo popili parking. Da ce struja “biti” i sva ostala sranja koja moramo da zgutamo da bi smo ovde vozili. Lepo je sto u inostranstvu ima grupa, merenja vremena, tuseva … Ovde gospodo ima parking. Sve dalje price od toga u ovom momentu su druzenje na forumu po ko je gde vise bio i para potrosio. 

Eto uplatio sam 4 dana Panonije i 3 dana Grobnika, ako odem za 1.Maj u Serres … eto podelio sam sa vama. Bice merenje vremena, imacu gde da se zaperem, i sve super …

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Slazem se, bitno je da ima staza a sve ostalo je plus.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5765 postova
pre 38 minuta, ShoneGood je napisao:

Petak je, da vam ne kvarim zadovoljstvo.

Razmisljajte da smo popili parking. Da ce struja “biti” i sva ostala sranja koja moramo da zgutamo da bi smo ovde vozili. Lepo je sto u inostranstvu ima grupa, merenja vremena, tuseva … Ovde gospodo ima parking. Sve dalje price od toga u ovom momentu su druzenje na forumu po ko je gde vise bio i para potrosio. 

Eto uplatio sam 4 dana Panonije i 3 dana Grobnika, ako odem za 1.Maj u Serres … eto podelio sam sa vama. Bice merenje vremena, imacu gde da se zaperem, i sve super …

Na Serresu nema merenja :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • SC22, 423 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki ZX10R
10 minutes ago, dvlns said:

Na Serresu nema merenja :P

ok jasno, merenje mi ne treba na open dayu imam svoje :D

 

Da dopunim kad sam se zaleteo...

Niko nije pomenuo da u inostranstvima nema intro grupa i nema pola dana. Licno mislim da su nasi organizatori dali maksimum da pod okolnostima i uslovima koje imamo organizuju ikakvu vozlju. 

Ne mislim da su BJB organizatori glupi i ludi i da nikad nisu isli na strane staze pa ne znaju za 4 grupe, satnice, kotizacije ... uslove.

Na drugim mestima tj stazama voznja krece od 9, na Navaku od 10, vozi se do 7 na navaku do 6 ... Gde da uglave 4. grupu? Moje misljenje je da i pola dana opterecuju organizaciju i da je nepotrebno, jer ... Kad trebaju standardi onda evo u Evropi je ovako, onako, ali kad treba da se plati onda jel moze pola dana. Ne moze ... Evropa ... vozis ceo dan, brzo ti je, nemoj da dodjes.

Ja, apelujem na upravu da uvedu strozija pravila, da ukinu polutke i da postave Evropski standard kome jel, svi tezimo. 

Da me ne shvatite pogresno, ali kako zamisljate da nas neko organizuje na parkingu pored boksa, pa staze? Koliko to ljudstvo treba da dodje da obuzda nase zivotinjske nagone da budemo najbrzi i najbolji, a da se ne polupamo jedni u druge.  Mislim da im je dovoljno opterecenje taj usrani parking bez nepotrebnog poturanja satnica drugih staza jer niti su ludi niti su glupi, ali smatram, u ovom moomentu nemocni, da zadrze iste standarde, one koji su "nama" bili do danas sranje, a od danas bi jako zeleli da mozemo isto tako.

Ako vec imate vremena, bavite se jedinim nejasnim pitanjem ... i ako je jesno ali ajde ... zasto smo popili parking? Sve ostalo je nebitno.

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Шоне, ниси можда видео, али баш ја сам поменуо да у иностранству нема тих интро група нити пола дана.

Нико не каже да БЈБ организатори су глупи и луди, наравно да људи раде у датим околностима најбоље што могу.

 

То не значи да неки предлог је блесав и неизводљив и чак са вожњом од 10 до 6.

 

Возио у Немачкој, где чак и немаш паузу за ручак и сва вожња са четири групе се заврши до пола пет. Оне опције са мешавином 15 и 20 минута исто могу да се укомпонују, али наравно то је све прича о визији која се има о будућности, а то је тешко јер вам стално мењају услове.

 

Што се тиче правила, неки пут се код нас плашимо да их уведемо да се људи не увреде, али можда неки пут у почетку увођење правила наиђе на отпор, али на дуже стазе људи се навикну и чак им прија јер знају шта да очекују.

 

Исто као и ред вожње за возове, тако и организација и правила на стази има своје предности за све, како за организатора (мање стреса) а тако и посебно за учеснике.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • SC22, 423 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki ZX10R
1 minute ago, СајберГастарбајтер said:

Шоне, ниси можда видео, али баш ја сам поменуо да у иностранству нема тих интро група нити пола дана.

Нико не каже да БЈБ организатори су глупи и луди, наравно да људи раде у датим околностима најбоље што могу.

 

То не значи да неки предлог је блесав и неизводљив и чак са вожњом од 10 до 6.

 

Возио у Немачкој, где чак и немаш паузу за ручак и сва вожња са четири групе се заврши до пола пет. Оне опције са мешавином 15 и 20 минута исто могу да се укомпонују, али наравно то је све прича о визији која се има о будућности, а то је тешко јер вам стално мењају услове.

 

Што се тиче правила, неки пут се код нас плашимо да их уведемо да се људи не увреде, али можда неки пут у почетку увођење правила наиђе на отпор, али на дуже стазе људи се навикну и чак им прија јер знају шта да очекују.

 

Исто као и ред вожње за возове, тако и организација и правила на стази има своје предности за све, како за организатора (мање стреса) а тако и посебно за учеснике.

Sve je u redu, ali ako organizatori zele da ima intro grupa i pola dana i ceo dan, nerealno je ocekivati vise grupa i vise svega. Nema mesta. Pauza postoji i da bi se grupe pregrupisale, jel tako? U nasem slucaju u toj pauzi je bio intro. Znaci, BJB zeli da nam svima udovolji. Ove godine ne mogu ni sebi a kamoli nama. Da bi bile grupe mora lap tajmer. Oni nisu njihovi, oni crkavaju, onda smo ljuti, onda mitingujemo organizatorima kao da su njihovi. 

Eto ako ista znaci, veoma razumem da ne mogu da organizuju onako kao zele, a siguran sam da zele najbolje. Moram da ih branim iako sam ih veoma cesto kritikovao. Ja da sam danas na njihovom mestu ja bih ovaj forum zapalio ne ugasio ... i ne bih organizovao nista. Ali ja se ne vazim. 

Posto sam danas raspolozen, molim sve koji imaju zivaca i viska vremena da citaju moja sranja, da daju podrsku organizatorima bar da se ne nerviraju oko nas. Ili je bolje da napisem nesto sasvim drugo. 

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja