Jump to content

Moto Zajednica

rollingMZ

Prva vespa

Recommended Posts

• U prolazu, 8 postova
  • Motocikl: MZ TS251 / LML vespa 150 t5

Pozdrav svima.Pre nekog vremena zainteresujem se za vespu, do sad nikad nisam imao dodira sa njom, sem sto sam povremeno citao teme na ovom forumu. Posedovao sam motore od 50-1000 ccm, medjutim kad sam pre par meseci probao (px200), nista do sad nije bilo kao voznja vespe, odmah sam hteo jednu.S'obzirom na trenutne finansije i cenu px-a ,,pala'' je LML 150 t5 iz 1990 god. (godinu dana starija od mene :)) Zvuk 2-takta,miris spaljene polusintetike...uzivancija

Par stvari koje me muce, s'obzirom da sam nov u vespa svetu su:

Vibracije, na leru je ok za 2-taktni motor ali izmedju 40-60 km/h (u 4-toj brzini orijentacije radi) dosta jako vibrira motor, osecaju se u podnici i na guvernali cak. Preko 60 kmh se smanjuje intenzitet vibracija ali su prisutne i dalje. Pa me zanima da li je to normalno za vespu, ili je ipak problem u rotirajucim delovima (radilica, magnet, kvacilo).Inace vibracije su prisutne i kad je menjac u leru.

A drugo pitanje je da li na ovo njeno paljenje moze bobina zajedno sa cdi-em od px-a. Svaka pomoc je dobrodosla.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima

• Zainteresovan, 783 postova
  • Motocikl: PX 200 E Arcobaleno

Moze cdi od px-a sa malo prelravkom instalacije.

Vibracije mogu biti od losih guma,labave masine,losih silen blokova,istrosenih rucica....

Nije bas vespa poznata po vibracijama....

Malo iskontrolisi sklopove i vozi se...uzivaj u njoj.

• U prolazu, 8 postova
  • Motocikl: MZ TS251 / LML vespa 150 t5

Igore hvala na informacijama. Pregledacu sve dok ne ustanovim odakle poticu te vibracije bas me nerviraju.Bitno mi je da znam kako kazes ,,da vespe nisu poznate po vibracijama''. 

Pridruži nam se!

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Aktivni korisnici   0 članova

Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja