Jump to content

Moto Zajednica

Sudbina ADV klase i moto industrija ovih godina

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6814 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Čekam kad će da naprave GS-a sa četiri cilindra bokserom ili dvocilindraša sa kompresorom.

 

Na šta skrećem pažnju...


Prva Africa Twin i Super Tenera su bile ogroman iskorak u odnosu na jednocilindraše.

 

Kasnije, stižu nam motori iz iste klase da direktnim ubrigavanjem, ABS-om, aluminijumskim ramovima, boljim osvetljenjem, itd. Opet, popriličan iskorak.

 

Posle toga, stiže nam kontrola proklizavanja i elektronsko podešavanje oslanjanja. Od tada, benefiti  i razlike između starih i novih modela su sve manji i manji. Motori su sve skuplji.

 

Dugo nismo imali neki veći iskorak u tehnologiji. Na stranu sve, ABS i TC (kontrola proklizavanja) su jedini vredni pomena. Ovo, LED farovi, TFT displej, centralni štender kao dodatna oprema i ostale gluposti, to ne računam.

 

Ako bih zamenio motor drugim, to bi bilo bilo samo zbog ABS-a i kontrole proklizavanja. Sve ostalo je mazanje.

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5718 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

E ovako, tema je ociscena od off-a pa mozemo nastaviti u duhu teme. Kome nije jasno o cemu se ovde pise neka procita uvodni post teme. Tema je lepa, dozvoljava odredjenu sirinu ali nije predvidjena za nicije nadjebavanje i prepucavanje. Takodje nije ni tema BMW za i protiv. Svoje frustracije BMW motorima i vozacima sirite negde drugde a takodje suprotni tabor neka se malo uzdrzi od odgovaranje na bilo koju pomisao pominjanja ili ne daj Boze kritike istog.

 

Nastavimo u duhu teme. SVI zajedno se moramo izboriti za kvalitet ovog Foruma a to mozemo najlakse ako svaku temu i autora ispostujemo.

 

Hvala!

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3497 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 36 minuta, aca-pn je napisao:

Neverovatno da svaka zanimljiva tema mora da se usere prepucavanjima oko BMW-a. 

Jedni vole da čačnu, a ovi drugi se pale ko hepo kockice i eto ode tema dodjavola. 

Tu posebno prednjači djunta, nema teme gde se pomene BMW da se on ne umeša kilometarskim postovima i odmah je upropasti. Šta si zapeo da branis taj BMW kao da ti neko dira ženu, ćerku, ne razumem stvarno. 

 

Mislim da je forum otišao u q i ako se uredništvo malo ne trgne i ne krene da briše postove provokatora i ovih paljevina što jedva čekaju da se brane neće na dobro da izadje. Ja sam odavno na forumu, razne ekipe su se ovde smenjivale, ali ovakav haos nikad nije bio. Davno nije bilo neke kvalitetne teme, a i kad se pojavi i krene lepo da se razvija upropaste ih pojedinci ocas posla. 

 

Što ne bacite pogled malo na staru temu ST vs AT da vidite šta je bila zdrava zajebancija i kako se iz toga izrodilo puno druženja i prijateljstava. Afrikanci trpali tenerase i obrtno u velikim količinama i niko se nije ljutio, a sada čim se pomene BMW eto dežurnih branilaca da objasne kako su se strasno uvredili, ucutkaju sagovornike i useru svaku temu. 

 

Jebo vas BMW i ove što napadaju i ove što brane ! 

Aco nije problem u kulturnom i šaljivom podjebavanju oko motora (kao što je bilo u zaista lepoj temi između afrikanaca i teneraša), ali kada se spomene BMW onda odmah počinje i filozofija o psihološkom profilu onih koji taj motor voze i onda motor više nije ni bitan nego oni koji ga voze.

Pa onda recimo ispadne da sam ja bio dobar drugar i kolega dok sam vozio Transalp, ali od kada sam (slučajno) prešao na BMW postao sam snob, ne javljam se drugima na putu, ....., a ja pri tome i dalje vozim samo motor i družim se sa istim ljudima i oni koji me poznaju lično znaju da me zabole "stojko" ko šta vozi i da isto cenim i nekog (ako je Čovek) i na MZ i na HD i na BMW, ....! Vozi ko šta ima, ko šta voli, kome šta odgovara, ... i ne vidim razloga da čekamo priliku da popljujemo nekog zato što vozi (ili voli) nešto što se nama ne dopada (pod uslovom da nas ne dira).

Recimo ja bih voleo da imam Norton Commando 850, ali sam igrom slučaja došao do BMW 1100GS i zadovoljan sam time.

A ukoliko smo nezadovoljni time što trenutno imamo, nikada u životiu ničim nećemo ni da budemo zadovoljni i uvek će nešto da nam fali i pokušaćemo to da nadoknadimo time što će mo da pljujemo po onima koji su zadovoljni.

Uostalom pronađi mi jedan primer gde su oni koji voze BMW upali na neku temu o Transalpu, Africi, Teneri, TDMu, ... i zasrali je, kao što se to dešava u svakoj temi gde se spomene BMW.

I ko što već rekoh, boli me "stojko" ko šta (i zbog čega) vozi, ali mi glupo kada me neko konstantno gura u neku "fijoku" i smešta u neku grupu samo zato što vozim nešto što se njemu ne sviđa. I nikako nije isto kada neko napada i kada se neko brani. 

To ti je kao ono kad pandur juri nekog i viče mu da stane, a ovaj mu odgovara da stane on jer njega niko ne juri.:lol: 

 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1735 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900
pre 14 minuta, Alekre je napisao:

 

Ako bih zamenio motor drugim, to bi bilo bilo samo zbog ABS-a i kontrole proklizavanja. Sve ostalo je mazanje.

 

Jeste, ali onda vidis kako Japanci, kako sa kolima tako i motorima, ne donose ono sto je ove godine trend, nego nekako, kao da namerno zakasne od 2 - 10 god, mene to nervira, cemu to, kad sigurno imaju tehnologiju da isprate sve to.

Ducati npr. ima od 2015.(ako sam pogresio godinu, neka me poznavaoci isprave) onu opciju da preko telefon pratis parametre motora, Versys to dobija u 2020., zasto, kad je 2015. predstavljen novi Versys, koji je ustvari samo nova prednja maska .. ???


Jos gori primer, Crosstourer, pogledajte molim vas tablu tog motora od ~15000e. Ista  je kao i kada se pojavio 2012., a i tada je bila vrlo, vrlo jadna. Nista sem palete boja nije na njemu promenjeno, ali nista. Mozda jeste neki tehnicki detalj, ali za mene kao kupca, 0 promena.


SuperTenere1200, pojava isto tako oko 2011. da bi 3 godine kasnije dobio novu tablu, jer su shvatili da stara ne biva vise, pa ubacili tablu od Tracera koja je mnogo lepsa i modernija i unapredili par stvari na motoru i on je mozda kao celina i najzaokruzeniji sa opremom posle GS-a.


Meni se svidja kako je BMW razvijao GS, ispratio je skoro svaki trend u istoj godini, ako ti se nije svideo, nisi morao da ga kupis, naravno, ali si imao izbor. A carski mi je potez da su GS1200 2018. god, kada se znalo da dolazi naslednik i da taj model, kao model ide u peMziju, opremili LCD tablom, a realno nisu morali, mogli su jos godinu dana da furaju staru tablu i cao.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
pre 5 minuta, alexanto je napisao:

E ovako, tema je ociscena od off-a pa mozemo nastaviti u duhu teme. Kome nije jasno o cemu se ovde pise neka procita uvodni post teme. Tema je lepa, dozvoljava odredjenu sirinu ali nije predvidjena za nicije nadjebavanje i prepucavanje. Takodje nije ni tema BMW za i protiv. Svoje frustracije BMW motorima i vozacima sirite negde drugde a takodje suprotni tabor neka se malo uzdrzi od odgovaranje na bilo koju pomisao pominjanja ili ne daj Boze kritike istog.

 

Nastavimo u duhu teme. SVI zajedno se moramo izboriti za kvalitet ovog Foruma a to mozemo najlakse ako svaku temu i autora ispostujemo.

 

Hvala!

 

Ne, obrisao si moj post kao reaklciju na ovo:

pre 58 minuta, aca-pn je napisao:

Neverovatno da svaka zanimljiva tema mora da se usere prepucavanjima oko BMW-a. 

Jedni vole da čačnu, a ovi drugi se pale ko hepo kockice i eto ode tema dodjavola. 

Tu posebno prednjači djunta, nema teme gde se pomene BMW da se on ne umeša kilometarskim postovima i odmah je upropasti. Šta si zapeo da branis taj BMW kao da ti neko dira ženu, ćerku, ne razumem stvarno. 

 

Mislim da je forum otišao u q i ako se uredništvo malo ne trgne i ne krene da briše postove provokatora i ovih paljevina što jedva čekaju da se brane neće na dobro da izadje. Ja sam odavno na forumu, razne ekipe su se ovde smenjivale, ali ovakav haos nikad nije bio. Davno nije bilo neke kvalitetne teme, a i kad se pojavi i krene lepo da se razvija upropaste ih pojedinci ocas posla. 

 

Što ne bacite pogled malo na staru temu ST vs AT da vidite šta je bila zdrava zajebancija i kako se iz toga izrodilo puno druženja i prijateljstava. Afrikanci trpali tenerase i obrtno u velikim količinama i niko se nije ljutio, a sada čim se pomene BMW eto dežurnih branilaca da objasne kako su se strasno uvredili, ucutkaju sagovornike i useru svaku temu. 

 

Jebo vas BMW i ove što napadaju i ove što brane

 

Kad se budeš ravnopravno ophodio, onda možeš da koristiš svoje ovlašćenje da brišeš, ovako si meni učinio ličnu uvredu uskrativši elementarnu ravnopravnost, gde spada i pravo na psovku, a to nisam iskoristio,  tolerišući to što sam boldovao. Ja sam protiv bana, zaključana je tema gde je Sashac trajno banovan, usprotivio bih tome iako smo bili prilično sučeljeni, slično ovome sada. Inače se u potupnosti slažem sa tvojom deklerativnošću, al se bojim da si je adresirao na pogrešnu adresu, na napsovanog/e a ne na psuvača. Pročitaj i obriši ovo sad, a sledeći put reaguj blagovremeno i na tačnu adresu, ne treba nam sukob. 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6298 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

@zika56

Jel te prozivao neko ko te lično poznaje ? Čisto sumnjam, a i ako jeste sigurno nije bilo iz zle namere, a za ove ostale šta te briga ? 

Skoro sam prešao sa 400cc na Enduro od 125 cc I odmah je krenulo zezanje drugara da sam prešao na dečiji motor, šta će mi to, svi napreduju ja nazadujem itd. Zezanje je trajalo do prve vožnje dok nisu videli da držim tempo po terenu sa 3x jačim motorima. Sad ja njih zezam da mi je sledeći motor apenac :) A mogao sam i da krenem da se ljutim i napravim šlagvort za još jače zezanje. Mislim da razumeš šta sam hteo da kažem. 

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 220 postova
  • Lokacija: Ježevica - Požega
  • Motocikl: KTM 450 EXC-R, Honda Africa crf1000L

                 Ako je pitanje autora bilo da damo mišljenje o tome šta se desilo i šta će se desiti sa ADV klasom, onda je moj najkraći odgovor, ekspoldirala je u maksimalno pozitivnim pravcima. Samo bih ispravio ovo klasa. Adventure ne bi mogao biti klasa već možda neka vrsta podklase kros, enduro i turing motora. Opet bih ponovio da je ovo ADV verovatno neko prepoznao kao dobru foru za prodaju. U svakom slučaju mišljenja sam da smo svi različiti po konstituciji, stilu i umeću vožnje, doživljaju iste a svi bi da u vožnji osetimo adrenalin i avanturu. Verovatno zbog toga sve pomenute klase nude podklasu ADV a i zbog toga što uz malu doradu postojećeg modela dobijaju novi sa ADV čarobnom formulom.

     Složio bih se, možda i malo iz subjektivnih razloga da KTM za sada ima najširu paletu ADV. Ako preskočimo modele koji su proslavili koncept, trenutno u ponudi imamo 390 adv kao najmanji i verovatno najspretniji model, pa 790 adv kao favorit od koga se najviše očekuje, 1090 adv koji bih lično voleo kao sledeći motor i 1290 adv kao kraljevsku kategoriju a opet laganiju od monkurencije.

        Mislim da vreme ADV koncepta tek dolazi i voleo bih da se na temu vrate svi članovi sa bogatim iskustvom na forumu i u vožnji ovih modela. Sve ovo što nesebično delite puno znači nama koji smo pioniri ali ujedno i strastveni zaljubljenici u ADV filozofiju na dva točka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5718 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Djunta, obrisao sam postove na 4 strane, pogledaj malo bolje pre nego prozoves. Nisam ni ja ni bilo ko od Urednika/Admina zaposlen ovde da zavodi red, ni kao bilo cija vaspitacica da sprecava svadju oko igracaka. Ako se nastavimo sa odgovaranjima jedni - drugima to ovu temu cini onda uzaludnom kao i svaku drugu. 

 

I tvoj odgovor meni i moj tebi cu ostaviti jos kratko i onda sve lepo obrisati u tri lepe pa nek' se duri ko koliko hoce.

 

Ja te cenim, cenim tvoju strucnost, znamo se dugo ali to ne znaci da cu se prepucavati sa tobom ili bilo kim.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1700 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
pre 7 minuta, ProMaster je napisao:

Ducati npr. ima od 2015.(ako sam pogresio godinu, neka me poznavaoci isprave) onu opciju da preko telefon pratis parametre motora, Versys to dobija u 2020., zasto, kad je 2015. predstavljen novi Versys, koji je ustvari samo nova prednja maska .. ???


Jos gori primer, Crosstourer, pogledajte molim vas tablu tog motora od ~15000e. Ista  je kao i kada se pojavio 2012., a i tada je bila vrlo, vrlo jadna. Nista sem palete boja nije na njemu promenjeno, ali nista. Mozda jeste neki tehnicki detalj, ali za mene kao kupca, 0 promena.


SuperTenere1200, pojava isto tako oko 2011. da bi 3 godine kasnije dobio novu tablu, jer su shvatili da stara ne biva vise, pa ubacili tablu od Tracera koja je mnogo lepsa i modernija i unapredili par stvari na motoru

Evo ti ga odgovor,iako malo kasne,pomalo dodaju i menjaju izgled i to privlaci kupce.Kao sa mobilnim telefonima,cim izadje nesto sa novitetima dobija nove kupce i vecu prodaju.Kvalitet?koga to danas zanima,imas garanciju i dok radi radi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

pre 5 minuta, ProMaster je napisao:

Jeste, ali onda vidis kako Japanci, kako sa kolima tako i motorima, ne donose ono sto je ove godine trend, nego nekako, kao da namerno zakasne od 2 - 10 god, mene to nervira, cemu to, kad sigurno imaju tehnologiju da isprate sve to.

Ducati npr. ima od 2015.(ako sam pogresio godinu, neka me poznavaoci isprave) onu opciju da preko telefon pratis parametre motora, Versys to dobija u 2020., zasto, kad je 2015. predstavljen novi Versys, koji je ustvari samo nova prednja maska .. ???


Jos gori primer, Crosstourer, pogledajte molim vas tablu tog motora od ~15000e. Ista  je kao i kada se pojavio 2012., a i tada je bila vrlo, vrlo jadna. Nista sem palete boja nije na njemu promenjeno, ali nista. Mozda jeste neki tehnicki detalj, ali za mene kao kupca, 0 promena.


SuperTenere1200, pojava isto tako oko 2011. da bi 3 godine kasnije dobio novu tablu, jer su shvatili da stara ne biva vise, pa ubacili tablu od Tracera koja je mnogo lepsa i modernija i unapredili par stvari na motoru i on je mozda kao celina i najzaokruzeniji sa opremom posle GS-a.


Meni se svidja kako je BMW razvijao GS, ispratio je skoro svaki trend u istoj godini, ako ti se nije svideo, nisi morao da ga kupis, naravno, ali si imao izbor. A carski mi je potez da su GS1200 2018. god, kada se znalo da dolazi naslednik i da taj model, kao model ide u peMziju, opremili LCD tablom, a realno nisu morali, mogli su jos godinu dana da furaju staru tablu i cao.

 

Skroz se slazem s tobom. Vec dugo vremena Japanci skoro nista novo ne donose, vec cekaju da se sve sto evropski proizvodjaci izmisle i isprobaju na svojim modelima dokaze i kada pocne da radi bez decijih bolesti onda to "sigurica" primene na svojim modelima. Cist trzisni pristup, smanjen R&D, smanjeni troskovi maksimalan profit i broj prodatih jedinica. Ali sta ces, tako je sada.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1700 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
pre 3 minuta, СајберГастарбајтер je napisao:

 

Skroz se slazem s tobom. Vec dugo vremena Japanci skoro nista novo ne donose, vec cekaju da se sve sto evropski proizvodjaci izmisle i isprobaju na svojim modelima dokaze i kada pocne da radi bez decijih bolesti onda to "sigurica" primene na svojim modelima. Cist trzisni pristup, smanjen R&D, smanjeni troskovi maksimalan profit i broj prodatih jedinica. Ali sta ces, tako je sada.

Plus na sve to u momentu  kad evropljani nemaju sta novo da ponude jer su vec sve sto mogu ponudili u zadnjih xxx godina

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 220 postova
  • Lokacija: Ježevica - Požega
  • Motocikl: KTM 450 EXC-R, Honda Africa crf1000L

   Pa logično je da svi idu u korak s vremenom i prate u kom delu se igra zahuktava. Pritom, svi jako cene tradiciju i sce novitete pokušavaju da upakuju u dokazane i prepoznatljive kvalitete. Od dizajna, preko mehanike do elektronike.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1735 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900
pre 3 minuta, ivica744 je napisao:

Evo ti ga odgovor,iako malo kasne,pomalo dodaju i menjaju izgled i to privlaci kupce.Kao sa mobilnim telefonima,cim izadje nesto sa novitetima dobija nove kupce i vecu prodaju.Kvalitet?koga to danas zanima,imas garanciju i dok radi radi.

Tako je, ali to sa ove distance..
Ali ako se vratis u 2014. i hoces da kupis motor ove klase o kojoj pricam, sa tempomatom, sta si mogao? Nista, mogao si da odes i kupis GS-a.
Ako se vratis jos unazad, ako si 2007. hteo da kupis motor sa TC, opet si imao izbor u vidu samo GS-a.

Da li su ovi iz BMW surovi genijalci, naravno da nisu, ali su osluskivali trziste i u pravom trenutku vrse implementaciju stvari koje cak i deluju kao neki tehnoloski napredak.

Evo sada je nova Afrika implementirala CarPlay (povezes telefon sa motorom u ovom slucaju i na ekranu motora imas sve, od poziva, preko navigacije, muzike..) , nemas ga u standardu (valjda?!?), ali imas opciju da ga kupis i to je skroz ok..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6814 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Ima jedna stvar koji su japanci implemetirali i ja bih voleo da to imaju skoro svi motocikli. Vazdušni jastuk. Što da ne u ADV klasi?

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1735 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

Video sam ovo tek pre neki dan..
Mislim da je upotrebljivost toga vrlo upitna, imaju u vidu da taj sistem u kolima funcionise uporedo sa sistemom za zatezanje pojaseva.
Znaci nije predvidjeno da putnik naleti na vazdusni jastuk.

Kada sam bio na jednoj od obuka, pitao sam predavace, zbog cega ce volan na Citroenu C4 ne okrece, tj sredina. Odgovor je bio da su, za to vreme, uspeli da najbolje iskorite zastitu koju jastuk pruza, a kasnije kako se tehnologija razvijala, dosli su do resenja koje moze da zadovolji norme.

Elem, jastuk ako ima brzinu otvaranja kao kod auta, bi u ovom slucaju smrskao rebra vozacu motora, a svakako zbog mnogo vise drugih promenljivih na motoru , ovo nije zazivelo..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3497 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 24 minuta, aca-pn je napisao:

@zika56

Jel te prozivao neko ko te lično poznaje ? Čisto sumnjam, a i ako jeste sigurno nije bilo iz zle namere, a za ove ostale šta te briga ? 

Skoro sam prešao sa 400cc na Enduro od 125 cc I odmah je krenulo zezanje drugara da sam prešao na dečiji motor, šta će mi to, svi napreduju ja nazadujem itd. Zezanje je trajalo do prve vožnje dok nisu videli da držim tempo po terenu sa 3x jačim motorima. Sad ja njih zezam da mi je sledeći motor apenac :) A mogao sam i da krenem da se ljutim i napravim šlagvort za još jače zezanje. Mislim da razumeš šta sam hteo da kažem. 

Aco nije me niko prozvao ko me poznaje lično (a i da jeste znao bih da je zajebancija), ali mi glupo da na ovom forumu nigde ništa ne smem da komenrtarišem ili da pitam o BMW, jer me iz zasede uvek čekaju bar trojica da me zaskoče i popišaju. Umem ja da odgovorim i da se odbranim, ali je pitanje zbog čega sve to? Jednostavno malo dođe žalosno. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 220 postova
  • Lokacija: Ježevica - Požega
  • Motocikl: KTM 450 EXC-R, Honda Africa crf1000L

Nisam siguran da je vazdušni jastuk za ovaj tip motora. Ovde je ipak motor predviđen da bez inprovizacija voziš off road. Već vidim kako te na nekoj vožnji kroz šumu lupi grana po viziru a jastuk te lansira pored puta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 511 postova
  • Lokacija: Vršac
  • Motocikl: Japanski

Čekaj malo, ovde se priča o nekoj ogromnoj popularnosti BMW GS i GSA motora, kako su najprodavaniji itd.... Kako su bavarski inženjeri prepoznali sve što drugi nisu? Zaokružili, kurac - palac.... Ali to važi za Evropu. Šta ćemo sa ostatkom sveta? Koji su motori najprodavaniji u SAD-u, Kanadi, Brazilu? O Aziji neću ni da komentarišem. Nije svet samo Evropa. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
pre 2 minuta, alexanto je napisao:

Djunta, obrisao sam postove na 4 strane, pogledaj malo bolje pre nego prozoves. Nisam ni ja ni bilo ko od Urednika/Admina zaposlen ovde da zavodi red, ni kao bilo cija vaspitacica da sprecava svadju oko igracaka. Ako se nastavimo sa odgovaranjima jedni - drugima to ovu temu cini onda uzaludnom kao i svaku drugu. 

 

I tvoj odgovor meni i moj tebi cu ostaviti jos kratko i onda sve lepo obrisati u tri lepe pa nek' se duri ko koliko hoce.

 

Ja te cenim, cenim tvoju strucnost, znamo se dugo ali to ne znaci da cu se prepucavati sa tobom ili bilo kim.

 

Naravno da nećemo, hvala na komplimentu, ne misle svi tako, bilo je tema sa izrazitom pogrdnošću, što lično što opšte, ko što reče Žile, zato što se ima BMW, a dok je bio na hondi, onda je bio super. To jednostavno i vređa i smeta, javno sam tražio da se to suzbije još od kada, mislim da su se navrzli na tebe il nekog od moderatora, potom putem pp-a, pa i nedavno gde je dobri i prepošteni Arakis ispaštao. Čitao si, pošto si brisao, uključio sam se čisto tehničkim informacijama, to što činim isključivo kad je u pitanju BMW, to je zato što ga poznajem, da znam o nekom drugom motoru, potpuno bih isto postupio, ovoko neću da ne lupetam. Iznošenje fakata nije nikakva odbrana, to što se nekom ne sviđa i želi da veruje da to nije tako, šta ću mu ja, jednako i sa pravom izbora raspolaganjem, zašto, zašto i kao i uvek ide u besmislenost. Podržo sam i obrazložio ugradnju lanca umesto kardana, to niko ne primećuje, a primeti kad napišem da je taj kardan dobro rešenje, opet obrazloženo. Mislim da imam prilačan broj značajnih tehničkih postova, mahom posvećenih BMW-u ali i primenljivih i za bilo koju drugu marku u manjem ili većem obimu, ne ide da budem svrstavan u istu ravan sa psovačima i čiji postovi nemaju nikakvu suštinsku vrednost, osim ako se nipodaštavanje, uvrede i psovanje, ne smatra primarnom kvalitativnošću. To ne znači naravno da insistiram na neravnopravnosti, naprotiv, ali neću da tolerišem ala Acina psovka, a slično je je reagovao na jedan od mojih prvih postova, pa pobijen, još pre 10 i kusur godina, tako da ni taj navod sa njegove strane o non stop učešću, nije tačan. Svakako, obriši kad nađeš za shodno, što se mene tiče, mogu i svih tih ne znam ni ja koliko hiljda da nestanu i ja sa njima zajedno. Drago mi je da smo razmenili reči.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1735 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900
pre 6 minuta, WoodyRider je napisao:

Čekaj malo, ovde se priča o nekoj ogromnoj popularnosti BMW GS i GSA motora, kako su najprodavaniji itd.... Kako su bavarski inženjeri prepoznali sve što drugi nisu? Zaokružili, kurac - palac.... Ali to važi za Evropu. Šta ćemo sa ostatkom sveta? Koji su motori najprodavaniji u SAD-u, Kanadi, Brazilu? O Aziji neću ni da komentarišem. Nije svet samo Evropa. 

" Zeno sto me zoves idiote stalno?"
"Pa kad budes bio Spiderman, zvacu te Spiderman-e ! "

Tako i ova prica, tu smo gde smo, bar geografski, pa se na osnovu toga i ravnamo.. 

I da napomenem, posto vidim kuda je krenulo, nisam fan ni BMW-a, niti bilo cega, samo gledam za mene i moje dupe, a i novcanik, sta bi najvise znacilo..

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

Japanci koliko zaostaju za tehnologijom toliko su jeftiniji, a nisu svi radi niti u mogucnosti da kupe najskuplji motor u klasi.

A isto tako za manje love ne kupuju losije, u nekim stvarima mozda i bolje, ali nema nove table, tempomata, veza sa telefonom, .... generalno sa stvarima koji nisu neophodne. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3497 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 9 minuta, kepo je napisao:

Japanci koliko zaostaju za tehnologijom toliko su jeftiniji, a nisu svi radi niti u mogucnosti da kupe najskuplji motor u klasi.

A isto tako za manje love ne kupuju losije, u nekim stvarima mozda i bolje, ali nema nove table, tempomata, veza sa telefonom, .... generalno sa stvarima koji nisu neophodne. 

Podržavam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1735 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900
pre 35 minuta, kepo je napisao:

Japanci koliko zaostaju za tehnologijom toliko su jeftiniji, a nisu svi radi niti u mogucnosti da kupe najskuplji motor u klasi.

A isto tako za manje love ne kupuju losije, u nekim stvarima mozda i bolje, ali nema nove table, tempomata, veza sa telefonom, .... generalno sa stvarima koji nisu neophodne. 

Bilo bi dobro, kad bi bili malo vise jeftiniji, jer cenovnici ne kazu bas tako.. Evo par primera:
 

BMW cenovnik.png

honda afrika.png

honda CT.png

yamaha cenovnik.png

 

Nista GS nije dramaticno skuplji, osim ako se ne luduje sa kupovinom BMW origialne precenjene opreme.
Mislim da se slazemo, da ko da 15500e za Crosstourer, moze lagano da kupi GS, Teneru u dobroj opremi, nije to sad ne znam kakva razlika.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 79 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda AfricaTwin CRF1000D2J, Yamaha XMAX 400
Tako je, ali to sa ove distance..
Ali ako se vratis u 2014. i hoces da kupis motor ove klase o kojoj pricam, sa tempomatom, sta si mogao? Nista, mogao si da odes i kupis GS-a.
Ako se vratis jos unazad, ako si 2007. hteo da kupis motor sa TC, opet si imao izbor u vidu samo GS-a.

Da li su ovi iz BMW surovi genijalci, naravno da nisu, ali su osluskivali trziste i u pravom trenutku vrse implementaciju stvari koje cak i deluju kao neki tehnoloski napredak.

Evo sada je nova Afrika implementirala CarPlay (povezes telefon sa motorom u ovom slucaju i na ekranu motora imas sve, od poziva, preko navigacije, muzike..) , nemas ga u standardu (valjda?!?), ali imas opciju da ga kupis i to je skroz ok..
Carplay je standard na novoj africi (CRF1100) na svim modelima, nema doplate, to je sa novog goldwinga preuzeto i radi odlično.

Gore negde, neko napisa mane stare afrike evo sad su na adv modelu ispravili sve to, niža je za par cma, tubeless, tempomat itd.. Dosta opreme i to je sve standard, ništa se ne doplaćuje, doplate su za el, ogibljenje, DCT. Istina i cena otisla sa tim doplatama u GS vode.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja