Jump to content

Moto Zajednica

Voziti i "uživati" sa BMW-om u Srbiji ili zašto ga više neću voziti!

Recommended Posts

  • Ne silazi, 5765 postova

Pa ni ne postoji u drugoj boji (samo srebrEna jos) :P 

 

Napravili mucenici C4 u vise boja i sada rasprodaju mesecima -40%

 

WWW.TC-MOTOSHOP.SI

Največji motoristični center, Motoristična oblačila, motoristične čelade, motoristični kovčki, skuterji 25 km/h, skuterji, motoristična obutev, dodatna motoristična oprema, TC...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1064 postova
  • Lokacija: Beograd- Cerak
  • Motocikl: Tracer MT09
pre 2 minuta, dvlns je napisao:

Pa ni ne postoji u drugoj boji (samo srebrEna jos) :P 

Ja imam srebrEnu ali nemam GS :jee:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Jako kreativno od Schuberta nema sta, ipak nije prikladno nesto sarenkasto ili ne daj boze facu nekog vozaca koji se krevelji na kocenju pred krivinu, ili nekakve kornjacice itd :)

Ipak je stvar bezbednosti, bela se dobro vidi (ne bas kao fluo zuta onog tipa sto se krevelji na kacigi al tu je). Znaci bela kaciga i nikako ne pustati ruke sa kormana da se javis drugom bajkeru. 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering
2 hours ago, dvlns said:

@đunta nemoj da se uvredis ali ti si daleko od ove ekipe. Uzeo si da me citiras a tebe niko spomenuo nije. Spominjes mi vrhunsku opremu a nemas pojma da imam skuplju opremu od te i da o opremi znam sve skoro kao onaj cije se ime ne spominje sto zna sve.

 

Nikakvu zavist kod mene neces naci i nemoj mi pricati da se skupljam ni sa kim jer sa kim treba da se skupim ja sam se skupio. Napisao sam cinjenice kako ljudi vide. Hoces da kazes da je Schubert bolji od Shoei ili da je BMW ili Revit bolji od Klim?  Mani se branjenja zato sto imas ili si imao stari BMW medju ovima se ne voze vise ako nisu LC a ne jos da nisu ni 1200. I treba ljudi da voze i da trose kad imaju sve dok ne trose moje novce mene bas briga

Kosmajac?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering
6 minutes ago, dvlns said:

Pa ni ne postoji u drugoj boji (samo srebrEna jos) :P 

 

Napravili mucenici C4 u vise boja i sada rasprodaju mesecima -40%

 

WWW.TC-MOTOSHOP.SI

Največji motoristični center, Motoristična oblačila, motoristične čelade, motoristični kovčki, skuterji 25 km/h, skuterji, motoristična obutev, dodatna motoristična oprema, TC...

 

Mogli bi zaposliti nekog Italijana da im dizajnira kacige, a Nemac nek bude zaduzen za kvalitet i dihtovanje :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 880 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R 1200 GS ADV LC
pre 23 minuta, dvlns je napisao:

@Creative biker a da sada sam se tek setio da ti kazem da zapravo mi vas obilazimo uvek sa spoljne strane e sad sto vi to na fotkama predstavljate kako vi obilazite sa unutrasnje to je vas problem. 

:takoje::jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 880 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R 1200 GS ADV LC

Ma neka zovu i smatraju kako god zele vise mi nije ni bitno, :)

samo nek Bog da zdravlja i mogucnosti da ja teram ovu kravu sto duze!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1266 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr

Dva vozača sa istim veštinama, jedan na r drugi na gs, mogu da se ganjaju po krivinama, gs će biti bolji na izlazu iz krivine, u samoj krivini će r biti brzi, kao i na pravcu. Uglavnom tesna borba bi bila...

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 880 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R 1200 GS ADV LC
pre 2 minuta, Gajo Sevojno je napisao:

Dva vozača sa istim veštinama, jedan na r drugi na gs, mogu da se ganjaju po krivinama, gs će biti bolji na izlazu iz krivine, u samoj krivini će r biti brzi, kao i na pravcu. Uglavnom tesna borba bi bila...

I agree! :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000

Fakat je da svaki bajker na svetu ima precizno definisan stav o svetoj kravi, ovakav ili onakav, koji mora da se izrazi. Sa drugim brendovima to nije slučaj. Deo tih bajkera se dobro sprda sa BMW i dobro me nasmeje, kao što je to slučaj sa kolegama u prethodnih 10-20 postova, ali ih ima i onih drugih koji pošto poto moraju da useru svaku temu sa pljuckanjem po bavarcu bilo da je o njemu reč ili ne.

Naravno, ima i nabeđenih pripadnika BMW sekte u pravom smislu te reči (paralela: iPhone), kao i onih drugih koji BMW voze jer je zaista odličan motor.

Sektaša ima i kod Afrikanaca, ali samo kod starijih modela. Ovaj nov je poskup za tu vrstu sektaša, ne izaziva reakcije, ne privlači pažnju, a meni se baš dopada onako skroz :) 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5765 postova

Fakat je da je jedino harley imao svoju sektu a da je ovo oko GS isforsirana prica u skladu sa promenjenim pogledima na motocikle. Dobar deo ljudi koji voze GS ne bi vozio motor uopste da nije tu ta njihova ekipa sa kojom putuju, zezaju se...

 

BMW je prepoznao medju prvima dolazak "japijevaca" u svet motociklizma (ne mislim nista pogrdno pod japijevci) i napravio pricu koja pije vodu za tu ekipu. Sve posle je sam proizvod napravio. 

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 880 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R 1200 GS ADV LC
Pre sat vremena, Singularitet je napisao:

Fakat je da svaki bajker na svetu ima precizno definisan stav o svetoj kravi, ovakav ili onakav, koji mora da se izrazi. Sa drugim brendovima to nije slučaj. Deo tih bajkera se dobro sprda sa BMW i dobro me nasmeje, kao što je to slučaj sa kolegama u prethodnih 10-20 postova, ali ih ima i onih drugih koji pošto poto moraju da useru svaku temu sa pljuckanjem po bavarcu bilo da je o njemu reč ili ne.

Naravno, ima i nabeđenih pripadnika BMW sekte u pravom smislu te reči (paralela: iPhone), kao i onih drugih koji BMW voze jer je zaista odličan motor.

Sektaša ima i kod Afrikanaca, ali samo kod starijih modela. Ovaj nov je poskup za tu vrstu sektaša, ne izaziva reakcije, ne privlači pažnju, a meni se baš dopada onako skroz :) 

Kao sto vec rekoh u momentu kupovine poslednjeg motora probao sam skoro sve ozbiljne putne motore koji su se nudili na nasem trzistu, istini za volju imao sam budzet pola od vrednosti novog GSA pa sam hteo da napravim pametnu kupovinu.

Po meni nova Afrika ne spada u klasu BMW R1200GS Adventure, pre bih je stavio u klasu sa F 800 GS po voznim karakteristikama a ono sediste njeno ne da nije za duze sedenje nego nije ni za 100 km.

I tako sam odlucio da pozajmim pare u vrednosti jos jedne Afrike i kupim ono u cemu cu uzivati a ne cekati sledecu sezonu da prodam i opet trazim pravi motor za sebe.

Ovo je samo moje iskustvo i zapazanje kao i razmisljanje a o ukusima se ne raspravlja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1064 postova
  • Lokacija: Beograd- Cerak
  • Motocikl: Tracer MT09

Ja mislim da vozači GS imaju problem što su došli do vrha, voze najbolji motor i nemaju o kom drugom da planiraju i maštaju;).

A to znaju i u BMW-u pa svake godine izbacuju neku varijaciju GS, evo sada malo povećali zapreminu i drukčije "zvekeću" ventilima ne bi li dobili gužvu od ergele konja;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering
4 minutes ago, dvlns said:

Fakat je da je jedino harley imao svoju sektu a da je ovo oko GS isforsirana prica u skladu sa promenjenim pogledima na motocikle. Dobar deo ljudi koji voze GS ne bi vozio motor uopste da nije tu ta njihova ekipa sa kojom putuju, zezaju se...

 

BMW je prepoznao medju prvima dolazak "japijevaca" u svet motociklizma (ne mislim nista pogrdno pod japijevci) i napravio pricu koja pije vodu za tu ekipu. Sve posle je sam proizvod napravio. 

Da li smo mozda pronasli razlog zasto ne mahnu? Ili je do bezbednosti? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000

^^^ E sad si prs'o! Priznaješ da si istresao zadnje pare + se zadužio za GS, momentalno ćeš da budeš počašćen sa dijagnozom :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5765 postova

A da zaboravio sam poentu da napisem u predhodnom postu.Osnovna razlika je sto je harley sekta podrzavala i trudili su se da sto vise kastomizuju i motor i izgled (makar tetovaze) a BMW sekta izgleda kao vojska u uniformama :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 880 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R 1200 GS ADV LC
pre 10 minuta, Singularitet je napisao:

^^^ E sad si prs'o! Priznaješ da si istresao zadnje pare + se zadužio za GS, momentalno ćeš da budeš počašćen sa dijagnozom :jee:

Odavno sam rekao da kupovina motocikla ne spada u racionalnu kupovinu ali merak cenu nema!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja