Jump to content

Moto Zajednica

Voziti i "uživati" sa BMW-om u Srbiji ili zašto ga više neću voziti!

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 880 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R 1200 GS ADV LC
pre 11 minuta, dvlns je napisao:

A da zaboravio sam poentu da napisem u predhodnom postu.Osnovna razlika je sto je harley sekta podrzavala i trudili su se da sto vise kastomizuju i motor i izgled (makar tetovaze) a BMW sekta izgleda kao vojska u uniformama :) 

Opet predrasude... Pa lepo sam okacio snimak na kome je 10 ljudi, nadji mi samo dva ista odela i dve iste kacige a kamoli vise ili da su svi isti...

Ja samo argumentovano ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 880 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R 1200 GS ADV LC

Mada po malo kacis poentu, da bi se poslo na visednevno putovanje motorom u vecoj grupi potrebno je da se funkcionise po principima vojske da bi putovanje imalo smisla, ustajanje u isto vreme, dorucak, tankanje, voznja...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6821 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Najgore je ako čoveka od drugih ljudi uspe da odvoji bilo koja stvar koju koristi. Tada je osoba u ogromnom gubitku.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1266 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr
pre 32 minuta, Alekre je napisao:

Gde sebe da svrstam, vozim TDM u BMW jakni? :D

 

 

IMG_20190123_121048.thumb.jpg.beb00950a97c6f6efc1691852ad4df6b.jpg

Vi spadate u one sto ih na svakoj raskrsnici čekaju :lol:

 

Šala, nemoj da zameriš ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 880 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R 1200 GS ADV LC

@Alekre A najlepse je kada ga stvar koju koristi spaja sa ljudima slicnih interesovanja sirom sveta!

Tako ja upoznah desetine bajkera iz raznih zemalja totalno neopterecenih markom motocikla i provedoh mnogo kvalitetnog vremena s njima a sa nekima bejah i na moto turi 4000 km odavde!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Misbehave Responsibly, 1577 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S

Hiljadu ljudi, tri hiljade ćudi.

 

A moja ćud (danas :)) kaže ovako. Ova tema ima mnogo veću težinu nego neke druge, naizgled, slične teme. A nije tako shvaćena od većine preostalih ćudi. Ono što nije pošlo za rukom patetičnom botu, polazi za rukom nama samima. Pišamo sami sebi na leđa.

 

Veze s'mozgom nema koji motor je bolji iii lošiji. Ovo nije tema o fabrici ili modelu.

Nebitno je koji je pouzdaniji.

Irelevantna je cena koštanja.

Nema značaja za priču to što su neki imali dobra iskustva sa (ne)pomenutim servisom.

 

Ovo je tema o borbi za potrošačko pravo. Jednog iz spektra ljudskih prava.

Tema o borbi Davida (pojedinca) i Golijata (sistema). Da li ste stvarno toliko obnevideli da to ne vidite, ili vam je Y hromozom u krizi identiteta pa je nagon za laprdanjem nezaustavljiv.

 

A možda ja vidim nešto čega nema i ja sam taj koji laprda - i to je opcija, ne bežim ni od te varijante. Al' dok me drži trenutna ćud, da završim misao.

 

Ne preudiciram da je (ne)pomenuti servis grešan. Ali ću za potrebe razmatranja da pretpostavim takvu varijantu. Dobiti odštetu (u bilo kom vidu - makar i javnog izvinjenja) bi bila velika pobeda za ostvarivanje prava da budeš tretiran kao čovek a ne da se osećaš kao klinac iz trećeg osnovne koga maltretira grupa siledžija iz osmog razreda.

 

Pa je ne bitno da li su siležije osmaci oličeni u malom proizvođaču auspuha, predstavniku koncerna ili državnom organu.

 

Ja željno iščekujem da čujem rasplet ove priče. Jer ako je Saša u pravu i ostvari satisfakciju to nije samo njegova pobeda. To je pobeda svakoga ko vozi bilo koji motor. To je pobeda BJB zajednice. To je jasan signal i poruka bilo kom zastupniku/prodavcu bilo koje marke da loše ponašanje ne može da prođe. To je malecni korak, ali korak u pravom smeru, da nam sutra svima bude bolje u ovoj zemlji.

  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 11

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 880 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R 1200 GS ADV LC

Ja sam izneo svoje iskustvo sa pomenutim servisom, nikakav komentar nisam dobio

na tu temu samo milion komentara bla bla truc... zato sam i krenuo sa odgovaranjem

u istom stilu jer sneg je napolju a dosada golema...

 

Dajem predlog da se tema zakljuca i da se Sale oglasi kad bude imao neku novu vest o razvoju situacije.

Ionako samo palamudimo vec desetak strana...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1266 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr
pre 15 minuta, drs je napisao:

To je jasan signal i poruka bilo kom zastupniku/prodavcu bilo koje marke da loše ponašanje ne može da prođe

Jasan signal je konkurencija, a pošto na tržištu kao sto je Srbija nema konkurencije onda zastupnici mogu da rade šta požele. Ja imam u krugu od 30km 5-6 kawasaki servisa, jedan ako zabrlja garantovano gubi musteriju i rejting, tako da se trude za svakog klijenta. Samo konkurencija i to je tako na tržištu bilo čega... Sve ostalo je palamudanje..

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 880 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R 1200 GS ADV LC
pre 34 minuta, Singularitet je napisao:

^^ Ubio si svu zabavu :'(

Aj da otvorimo temu Svi mi koji mrzimo BMW i njegove vlasnike, podnaslov Opsta pljuvacina, pa da tu pojedini lece svoje frustracije, da rasteretimo ovu preopterecenu temu.

Ali gde god se spomene BMW tema nema kraja, ja ne znam da je ikada neko ko vozi BMW pisao u nekoj temi o Yamahi, Hondi, KTMu i pljuvao, kacio slike i klipove slomljenih motocikala i sl.?

Neka se zapitaju malo svi koji ovo rade sta nije u redu s njima i ko su zapravo sektasi, ljudi koji voze BMW ili oni sto ga mrze, Bog dragi zna zasto?

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3976 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

I sad mi recite kako na balkanu ne vlada jedan poseban karakterističan mentalni sklop.
Do ove spoznaje sam došao čitajući ovu temu, i još neke slične.

Čast izuzetcima.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro

  • Zbunjen 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 198 postova
  • Lokacija: Moscow/Beograd
  • Motocikl: R1200GS & R1250GS
Pre 5 sati, Creative biker je napisao:

Ma koji kontinuitet, ja u 3, 4 ture napravim godisnju kilometrazu koja je sa GSom za godinj dana bila 19500 km

j toliko godisnje napravim u gradu :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Imam i ja BMW kozne cizme isti takav mali bedz bio na njima al ili je otpao ili je prodavac namerno skinuo pa ga prodaje odvojeno.

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 198 postova
  • Lokacija: Moscow/Beograd
  • Motocikl: R1200GS & R1250GS
Pre 17 sati, Creative biker je napisao:

To nije motocikl to je bajka

To nije voznja to je uzivanje

Prvi Ralja-ring s njim a shifter klizi kao puter na vrelom tiganju :jee:

 

 

vidim imas QS pro instaliran...nemoj da ga koristis dok ne dodjes do crvene zone, usedeses na sinhronizaciji brzina za jedno 40.000km ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 198 postova
  • Lokacija: Moscow/Beograd
  • Motocikl: R1200GS & R1250GS
Pre 17 sati, Creative biker je napisao:

Ako moju suprugu pitamo njen glas ide RT-u sa vazdusnim hladjenjem, kaze najudobniji motocikl ikada :)

 

Ma BMW je to, nema loseg samo su nijanse u pitanju, uzivanje zagarantovano! ❤️

 

 

 

Provozaj suprugu na RT po stazi, svidece joj se :)

2010god.

RT.jpg

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 880 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R 1200 GS ADV LC
pre 10 minuta, A.J. je napisao:

vidim imas QS pro instaliran...nemoj da ga koristis dok ne dodjes do crvene zone, usedeses na sinhronizaciji brzina za jedno 40.000km ;)

Hvala na savetu, to mi niko nije rekao mada sam provalio da tecnije salta u visokim obrtajima naravno a ja retko kada dolazim do crvene zone iskreno.

 

Ja za grad imam skuter pa ustedim koji km motoru i koju hiljadu stiskanja kvacila i kocnica a i zivim u puno manjem gradu od Moskve :)

 

A staza u dvoje.... Neka hvala! :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 198 postova
  • Lokacija: Moscow/Beograd
  • Motocikl: R1200GS & R1250GS
Pre 13 sati, Mali Caca je napisao:

OBDII sa ove dve male krokodilke i džekom ne služi ni za jedan BMW motorcikl,  možda za skuter ali sumljam da bi BMW zbog jednog ili dva modela menjajo bilo šta. 

ajd jos jednom - imas gore spisak modela koji imaju 3-pinski konektor za diagnostiku. savremena diagnostika moze da procita motore iz sipska us koristenja adaptera sa slike ;)

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 198 postova
  • Lokacija: Moscow/Beograd
  • Motocikl: R1200GS & R1250GS
Pre 2 sati, Gajo Sevojno je napisao:

Dva vozača sa istim veštinama, jedan na r drugi na gs, mogu da se ganjaju po krivinama, gs će biti bolji na izlazu iz krivine, u samoj krivini će r biti brzi, kao i na pravcu. Uglavnom tesna borba bi bila...

to sve zavisi od dihtunga....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 198 postova
  • Lokacija: Moscow/Beograd
  • Motocikl: R1200GS & R1250GS
Pre 2 sati, Creative biker je napisao:

Kao sto vec rekoh u momentu kupovine poslednjeg motora probao sam skoro sve ozbiljne putne motore koji su se nudili na nasem trzistu, istini za volju imao sam budzet pola od vrednosti novog GSA pa sam hteo da napravim pametnu kupovinu.

Po meni nova Afrika ne spada u klasu BMW R1200GS Adventure, pre bih je stavio u klasu sa F 800 GS po voznim karakteristikama a ono sediste njeno ne da nije za duze sedenje nego nije ni za 100 km.

I tako sam odlucio da pozajmim pare u vrednosti jos jedne Afrike i kupim ono u cemu cu uzivati a ne cekati sledecu sezonu da prodam i opet trazim pravi motor za sebe.

Ovo je samo moje iskustvo i zapazanje kao i razmisljanje a o ukusima se ne raspravlja.

i jesi i nisi u pravu u neku ruku.

nova afrika ima daleko veci hod amortizera i vise momenta a iako su im max.brzine tu negde (222kmh na F850 sa koferom i 217 na africa twin bez kofera, pri mojih 175cm i 95kg) afrika ima vise momenta pri ubrzanjima 60-150 i 100-200 nego F850 i lakse se upravlja van asfalta mada  F850 u pesku u na travi dere afriku ko musa jarca.

IMG_3970.JPG

IMG_3973.JPG

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 198 postova
  • Lokacija: Moscow/Beograd
  • Motocikl: R1200GS & R1250GS
pre 30 minuta, Creative biker je napisao:

Hvala na savetu, to mi niko nije rekao mada sam provalio da tecnije salta u visokim obrtajima naravno a ja retko kada dolazim do crvene zone iskreno.

 

Ja za grad imam skuter pa ustedim koji km motoru i koju hiljadu stiskanja kvacila i kocnica a i zivim u puno manjem gradu od Moskve :)

 

A staza u dvoje.... Neka hvala! :P

prvi QS koji je je isao 2013-2014 bio je bio onako...probni :) u drugoj poslivini 2014 kada su krenuli da predlazu QS Pro (koji radi u obe strane) korigovan je i softver tako da mu to pravilo za koristenje samo u crvenoj zoni i nije toliko bitno ali iz praxe - jeste. imas manje opterecenje na nekim elementima transmisije. tako da ti imas na svom GSA crvenu zonu na 9000ob i QA bi trebalo da koristis tu negde 8500 do 9000 na povisenje brzine i ispod 3000 na snizenje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja