Jump to content

Moto Zajednica

Nova pravila prilikom vrsenja Tehnickih pregleda od 5.7.2018.

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 468 postova
  • Lokacija: Selo Vrbovno
  • Motocikl: BMW R 1150 GS (2003)
pre 21 minuta, X8 Vračar je napisao:

Evo, ovoj staroj registarskoj tablici u Austriji baš ništa ne fali već decenijama...
 

Ali tamo ima reda, i njima nije samo cilj da uvodjenjem novog zakona uzmu vozacima pare kao u nasoj drzavi ??

Promenjene su tablice, stim sto vlasnici nisu duzni da uzmu nove sve dok se auto ne odjavi ili promeni vlasnika.

Promenjen je zakon o teskim prikolicama, stim sto vlasnici koji su vozili prikolice pre tog zakona imaju pravo da i dalje voze te prikolice i ako po novom zakonu nemaju odgovarajucu kategoriju za njih.

 

Znaci oni dobro razmisle pre nego sto nesto odluce, i gledaju da nikoga ne ostete sa uvodjenjem novog zakona.

Nase nije briga za narod, njima je bitno da se uzmu pare, i da je njima lepo.

 

Da vidis kako bi se bunili da se predlozi smanjenje njihovih plata, ili poskupljenje njihove hrane u kantinama ??

 

Pola njih sto je glasalo za ovaj zakon nema pojma ni sta pise u njemu, ali koga to pa i zanima ??

 

Samo udri po narodu, "sta je 100 batina po tudjoj guzici" ??

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5765 postova
11 hours ago, mile fazer said:

pa ako je sve to stavljeno onda izgleda da je motor sređen za stazu, pistu?  ako se takav ne vozi po pisti onda juri po gradskim ulicama kao luđak jer može bolje i jace kociti, stabilniji je u krivinama zbog boljeg amortizera itd. ako je tako onda još jedna kamikaza na cesti koja ce prije ili kasnije nekoga unesreciti. ako nije ništa od navedenog nego samo face lifting onda mi je žao covjeka i para ali mogao je znati i da mu je i fabrika napravila ljep i siguran motor za ono za šta je namjenjen.

Evo odgovoricu ti vrlo jednostavno i licno. Ja sam na predhodni motor to sve stavio i vozio po stazi ali takodje motor je bio registrovan i po nekada sam odlazio sa njim na kafu i ne moras mo verovati po gradu ne vozim preko 60 ne cini me srecnim kad idem lepo na stazu i tamo vozim. 

 

Da li si hteo da me nazoves kamikazom zato sto imas neki pik na mene ili zato sto bi ti bio kamikaza da si na mom mestu ili si samo onako hteo da uberes simpatije ostalih meni nije bitno ali ja znam da sam ti napisao istinu i znam da je glupo da ne mogu da registrujem motor koji ima mnogo kvalitetnije delove od fabrickih. Nadam se da sam pojasnio.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5765 postova
10 hours ago, Sale-VFR said:

Na 2 tehnicka bio svuda isto . Donesi originalne auspuhe ne moze ovako. Tako da tehnicki nisam ni uradio:grr:

I ovo je idiotarija ako ne prelazis neki nivo buke (koji ne mere uzgred) zasto ne mozes da prodjes sa homologovanim auspuhom koji se prodaje svuda u svetu i moze da se registruje, naravno ako je slip on i recimo nije skinut ni katalizator i ima db kiler. U cemu je onda problem osim u neuko napisanom propisu?

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 531 postova
  • Lokacija: Branicevski okrug
  • Motocikl: Honda Hornet 600 2005

Evo da javim da sam uspeo da zavrsim na drugom tehnickom sve...u principu kod nekih moze kod nekih ne jaa nzm sta je ovo..kod ovih moze da se registruje motor i na 6 meseci a kod mene u selu nista ne moze tako da sve ovo na mom iskustvu zavisi od mesta do mesta od tehnickog do tehnickog..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1701 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
Pre 1 sat, Sale-VFR je napisao:

Evo da javim da sam uspeo da zavrsim na drugom tehnickom sve...u principu kod nekih moze kod nekih ne jaa nzm sta je ovo..kod ovih moze da se registruje motor i na 6 meseci a kod mene u selu nista ne moze tako da sve ovo na mom iskustvu zavisi od mesta do mesta od tehnickog do tehnickog..

Kao sto rekoh i u prethodnom postu,kako ko tumaci i ko je od tehnickih spreman da pred inspekciju iznese argumente zasto to tako moze da se registruje.Mnogi TP se plase kazni od inspektora i nece da rizikuju bas nista

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3126 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

ostavio auto ortaku koji ima agenciju da mi završi tehnički i registraciju... juče ga oprao u perionici (bio ekstremno prljav posle puta od preko 2000km sa decom) i počeo potop, ono nevreme.

Sedim na poslu i čekam poziv.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Početnik, 587 postova
  • Lokacija: zemun
  • Motocikl: yamaha xtz 750 super tennere
Na žalost, koliko tehničkih odnosno inspektora koji ih kontrolišu toliko i tumačenja novog pravilnika. Lepo je rekao načelnik uprave saobraćajne policije pre neki dan za medije da se ugrađivanje dodatne opreme koja služi za prevoz prtljaga ne smatra prepravkom na vozilu i da takva vozila moraju proći tehnički pregled (naravno, ukoliko je sve ostalo što treba ispravno). Kako nakon toga neko može da te tera da skidaš nosače kofera zarad slikanja?!?
I ja sam juce taj clanak pokazao coveku na tehnickom a on meni, ja nisam nista dobio sluzbenim dopisom i odma mi izvadio spisak koji su oni dobili od mupa a na kojem izmedju ostalog pise i da zastitne lajsne na vratima ne mogu da prodju i jos sto nekih gluposti i kako je on bio zatvoren 3 meseca i morao da plati soma evra taksu za ponovno otvaranje zbog neke kazne koju na kraju nikad nije ni dobio da plati jer je bila neosnovana....
Uzgred jel neko ima telefon lošmija sa foruma da se konsultujem sa njim jer ja necu registrovati motor ako moram da skidam kresbarove i topkejs ali definitivno.

Super tenera je najbolji motor

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT
Pre 20 sati, dvlns je napisao:

Evo odgovoricu ti vrlo jednostavno i licno. Ja sam na predhodni motor to sve stavio i vozio po stazi ali takodje motor je bio registrovan i po nekada sam odlazio sa njim na kafu i ne moras mo verovati po gradu ne vozim preko 60 ne cini me srecnim kad idem lepo na stazu i tamo vozim. 

 

Da li si hteo da me nazoves kamikazom zato sto imas neki pik na mene ili zato sto bi ti bio kamikaza da si na mom mestu ili si samo onako hteo da uberes simpatije ostalih meni nije bitno ali ja znam da sam ti napisao istinu i znam da je glupo da ne mogu da registrujem motor koji ima mnogo kvalitetnije delove od fabrickih. Nadam se da sam pojasnio.

dvins ništa od navedenog, preko tvog posta sam generalizirao sve tako sređene motore ali dobro znam i to da svi vozaci takvih motora ne moraju biti kamikaze pa sam i dodao ono zadnje kao face lifting. 

nepobitno je da imaš jedan od najljepših tvornickih motora i osobno sam ga vozio i ta tvornicka postava je konkurentna mnogim nabrijanim motorima za stazu pa stoga cemu ta ulaganja i bacanje novca osim ako stvarno nije u ime face liftinga što mi ne smeta ali eto sada imaš problem zbog toga.

sada opet generaliziram, ako zakon određuje tvornicku postavu pa vratite tvornicku postavu na motor barem za taj dan teh. pregleda bilo da je imate doma ili je posudite od kolega, prođite taj jebeni tehnicki kao što to i dio nas radi ovdje i drugdje a onda ponovo vratite sve opet ono što ste imali i vozite se, drecite auspusima, natovarite razno razne arnjeve ili šta li vec, prelazite granice tako  i sl. samo nemojte plakati i kriviti sve oko sebe.

ne vidim problem, ili ili, za sada vam nema treceg.

 

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.
11 minutes ago, mile fazer said:

dvins ništa od navedenog, preko tvog posta sam generalizirao sve tako sređene motore ali dobro znam i to da svi vozaci takvih motora ne moraju biti kamikaze pa sam i dodao ono zadnje kao face lifting. 

nepobitno je da imaš jedan od najljepših tvornickih motora i osobno sam ga vozio i ta tvornicka postava je konkurentna mnogim nabrijanim motorima za stazu pa stoga cemu ta ulaganja i bacanje novca osim ako stvarno nije u ime face liftinga što mi ne smeta ali eto sada imaš problem zbog toga.

sada opet generaliziram, ako zakon određuje tvornicku postavu pa vratite tvornicku postavu na motor barem za taj dan teh. pregleda bilo da je imate doma ili je posudite od kolega, prođite taj jebeni tehnicki kao što to i dio nas radi ovdje i drugdje a onda ponovo vratite sve opet ono što ste imali i vozite se, drecite auspusima, natovarite razno razne arnjeve ili šta li vec, prelazite granice tako  i sl. samo nemojte plakati i kriviti sve oko sebe.

ne vidim problem, ili ili, za sada vam nema treceg.

 

 

 

Ovo nije resenje. 

Zasto?

Pa zato sto kod nas policija ima akcije.

Pri odredjenoj akciji, zaustavljaju samo ciljana vozila.  

Ti ces pri akciji kontrole tehnicke ispravnosti biti zaustavljen i oteran na vanredni tehnicki. Tamo ce biti dokazano da si tehnicki neispravan ,bices iskljucen iz saobracaja i kaznjen.

Nije problem taj jedan dan kada moras na tehnicki. Problem je stav po pitanju tehnicke ispravnosti. 

Kolega dvlns je potpuno u pravu. 

Njegov motocikl je ispravan, ima bolje rezultate na kocenju nego fabricki motocikl. Zasto ga proglasiti neispravnim??

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5765 postova

Upravo tako kako kaze @Astral rizikujem vanredni tehnicki i kaznu, svakako trosim vreme da sve prebacujem pa vracam, moram da cuvam npr Hondinu glupu aksijalnu kocionu pumpu ii vratim umesto radijalne potpuno nove recimo Accossato 19X20? Moram da vratim dabricka kociona creva umesto TRW pancirnih creva? Obe stvari koje sam sad naveo su renomiranih proizvodjaca sa svim homologacijama i nigde u svetu sigurno ne mora da se strepi na tehnickom kako ce neko protumaciti propis za te dve stvari

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Zna se kako se kontrolise tehnicka ispravnost. 

Merenjem buke.

Merenjem sile kocenja.

Merenjem intenziteta i oblika snopa svetlosti.

Merenjem izduvnih gasova.

 

Fizicki izgled,nije i nikada nece biti merilo tehnicke ispravnosti masine.

To je bedan izgovor da se uzme novac.

  • Zbunjen 1
  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Gde su "gospoda sa stavom"? npr. Jevtic da objasni "agentima iz agencije" (sekti bez roda i poroda) da gore navedene stvari povecavaju bezbednost ,kres bar cuva i noge ne samo motocikli a ako cuva noge onda smanjuje troskove lecenja, ako smanjujemo troskove lecenja ... 

Nikoga od njih ne zanima nasa bezbednost, sta vise ugrozavaju je a ako neko ugrozava moju bezbednost (direktni ili indirektno) onda samo jedan stav mogu imati prema takvima.

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Misbehave Responsibly, 1576 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S

Izlizaste tastaturu prežvakavajući u krug iste stvari.

Što znači - diverzija (im) je uspela. Nisu džabe angažovali strane savetnike.

Pažnja je u potpunosti na raznim trivijalnostima. Na kraju ću početi i da im se divim.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Misbehave Responsibly, 1576 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S
3 minutes ago, štampar said:

 

Како су кренули доживеће ''Букурешт 89'' или макар репризу 5.Октобра:neznam:

 

Grešiš šinko  :)  Gorepomenuto je bilo potpomognuto spolja da bi uspelo. Ovde su oni potpomognuti spolja. Surove činjenice.  :vutra:

  • Hvala 1
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 992 postova
  • Lokacija: Beograd

Ja sam lepo rekao da ne vole Srbiju. I to ce dokazati tako sto ce otudjiti jedan njen deo. Ima vise termina u narodu koji opisuju takve ljude. To ne znaci da je narod los. Samo je siromasan i malobrojan. I neobrazovan. 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3975 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue
Sumaher iz sela Stajkovce, novo paljenje vozila.






Koji on jezik govori...


Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator
Pre 4 sati, bdada je napisao:

Gde su "gospoda sa stavom"? npr. Jevtic da objasni "agentima iz agencije" (sekti bez roda i poroda) da gore navedene stvari povecavaju bezbednost ,kres bar cuva i noge ne samo motocikli a ako cuva noge onda smanjuje troskove lecenja, ako smanjujemo troskove lecenja ... 

Nikoga od njih ne zanima nasa bezbednost, sta vise ugrozavaju je a ako neko ugrozava moju bezbednost (direktni ili indirektno) onda samo jedan stav mogu imati prema takvima.

  A šta da objasni, kad drži džet kacigu u ruci ( na 2,30 ) i za istu kaže da to nije kaciga i da on ne zna šta je to. ( A naša policija je 30 - 40 godina imala takve kacige ). Ja bih očekivao od njega da kaže da je to možda loša kaciga jer nema odgovarajući atest i da se priznaju samo kacige sa homologacijom ( Obično je zašivena na kaišu kojim se kaciga zakopčava ), ali eto stručnjak to ne zna da objasni. 

 

  

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Misbehave Responsibly, 1576 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S

Sad još da Švaler obradi u narednom moto-blogu ovo oko švaler-gasa, što nam deda mraz Rade ispravno savetuje, i svi problemi oko prolaska na tehničkom pregledu - rešeni  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1652 postova
  • Motocikl: /
Pre 9 sati, deki295 je napisao:

I ja sam juce taj clanak pokazao coveku na tehnickom a on meni, ja nisam nista dobio sluzbenim dopisom i odma mi izvadio spisak koji su oni dobili od mupa a na kojem izmedju ostalog pise i da zastitne lajsne na vratima ne mogu da prodju i jos sto nekih gluposti.....
 

U takvom slucaju treba zahtevati da se pozove dezurni inspektor i da resi nedoumicu...

 

Nego, kako ide sa automobilima presvucenim folijama? Jel prolazi to sad?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Početnik, 587 postova
  • Lokacija: zemun
  • Motocikl: yamaha xtz 750 super tennere

Meni je krov i retrovizori u crnoj mat foliji i niko me nista nije pitao. Juce sam uradio tehnički

Super tenera je najbolji motor

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja