Jump to content

Moto Zajednica

Sprej za lanac

Recommended Posts

  • Drug član, 1522 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita

Aj da se javi i estetičar broj 1 na forumu (samo-dodeljena titula) :D da prozbori koju

 

Mislim da glavni problem ne leži u tome kako i koliko se podmazuje lanac, nego kad se podmazuje lanac.

 

Da pojasnim, ljudi uglavnom lanac podmazuju pre vožnje, lanac bude hladan, motor dugo stoji. Sprej koji nanesete na hladan lanac, koliko god malo da stavite, kada lanac bude vruć, sprej će da postane redji, i da prska sa strane.

 

Ja to radim ovako, posle svake duže vožnje ja motor malo operem, prebrišem a lanac podmažem na svakih 500-600km. Znači udjem u garažu, ostavim motor 10ak min, dok skinem moto opremu i onda se bacim na brisanje i ako treba podmazivanje.

 

1. Upalim motor, stavim na centralni, ubacim u prvu

2. Parče kartona 15x15cm stavim ispod lanca

3. Lanac prskam sa unutrašnje strane, dva kruga, 2 linije isprskam, gde su Oringovi, ugasim motor

4. Uzmem onu četkicu za čišćenje lanca (koja ima sa 3 strane četkice) i onda lanac "upadne" u nju, pa rukom pomeram točak i sa tom četkicom lepo razmažem sve to što sam naneo. Ne pritiskati jako, da se ne bi Oringovi oštetili.

5. Bitno je da prskanje i karton stavite skroz levo, bliže početki vile, tu ima prostora da karton bude blizu lanca i neće se isprljati ostatak motora

 

Ova slika je posle neke kraće vožnje

20210402-111101.jpg
IBB.CO

Image 20210402-111101 in Markone88's images album

 

Oprema

20210402-112359.jpg
IBB.CO

Image 20210402-112359 in Markone88's images album

 

Promenio član Markone88
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8422 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Haxaxa, joooj pa ja trljam od pre interneta i digitalnih aparata za fotkanje!
Mesto spreja sam na gorioniku mesao tovatnu mast i menjacko ulje. Time se lanac mazao.
Sada je lako biti fancy

Sent from my LLD-L31 using Tapatalk


 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8422 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Daaaa, imamo dosta pedantnih drugara ovde, mozda ne slikaju toliko ali ne zaostaju niti malo. Jedan mi je bas juce slike na viber slao, pere lanac, skoro fazera uzeo...:takoje:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1522 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
9 minutes ago, N.F.S. said:

Daaaa, imamo dosta pedantnih drugara ovde, mozda ne slikaju toliko ali ne zaostaju niti malo. Jedan mi je bas juce slike na viber slao, pere lanac, skoro fazera uzeo...:takoje:

Lako je @Zlatko LA da mu motor bude čist, kad ste se vas dvojica udruzili u toj kupovini :D

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3119 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie

Nema trke...ja to onako, za svoju dušu...najbitnije je da se nadje vreme, jer ga nikad nema dovoljno. 

Nije to ni jednostavno...voliš da ti motor bude lep, a voliš i da ga opičiš malo... Nije isto kad pokupiš insekte pri većoj brzini, od krupnijih ostanu veći ožiljci...da... i suprotno...Šta raditi? 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1522 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
7 minutes ago, shoyyka said:

Nema trke...ja to onako, za svoju dušu...najbitnije je da se nadje vreme, jer ga nikad nema dovoljno. 

Nije to ni jednostavno...voliš da ti motor bude lep, a voliš i da ga opičiš malo... Nije isto kad pokupiš insekte pri većoj brzini, od krupnijih ostanu veći ožiljci...da... i suprotno...Šta raditi? 

 

To je tek muka za sebe. To je jedan od razloga zasto vozim sporo :D

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1666 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs
Aj da se javi i estetičar broj 1 na forumu (samo-dodeljena titula)  da prozbori koju
 
Mislim da glavni problem ne leži u tome kako i koliko se podmazuje lanac, nego kad se podmazuje lanac.
 
Da pojasnim, ljudi uglavnom lanac podmazuju pre vožnje, lanac bude hladan, motor dugo stoji. Sprej koji nanesete na hladan lanac, koliko god malo da stavite, kada lanac bude vruć, sprej će da postane redji, i da prska sa strane.
 
Ja to radim ovako, posle svake duže vožnje ja motor malo operem, prebrišem a lanac podmažem na svakih 500-600km. Znači udjem u garažu, ostavim motor 10ak min, dok skinem moto opremu i onda se bacim na brisanje i ako treba podmazivanje.
 
1. Upalim motor, stavim na centralni, ubacim u prvu
2. Parče kartona 15x15cm stavim ispod lanca
3. Lanac prskam sa unutrašnje strane, dva kruga, 2 linije isprskam, gde su Oringovi, ugasim motor
4. Uzmem onu četkicu za čišćenje lanca (koja ima sa 3 strane četkice) i onda lanac "upadne" u nju, pa rukom pomeram točak i sa tom četkicom lepo razmažem sve to što sam naneo. Ne pritiskati jako, da se ne bi Oringovi oštetili.
5. Bitno je da prskanje i karton stavite skroz levo, bliže početki vile, tu ima prostora da karton bude blizu lanca i neće se isprljati ostatak motora
 
Ova slika je posle neke kraće vožnje
20210402-111101.jpg IBB.CO
Image 20210402-111101 in Markone88's images album  
Oprema
20210402-112359.jpg IBB.CO
Image 20210402-112359 in Markone88's images album  
Ma ovde ga je Markone dzibrio u foto sopu. Salim se malo ne zameri. Sto kaze Sojka ja to malo za moju dusu, volim da je pedantno i cisto, ali nebi ga nesto mogao glancati uvece posle voznje i predjenih 400-500 km, onda mi nije bas do toga. Kad se nadje malo vremena da mu se posveti paznje onda moze. Ovako sad izgleda tocak i lanac i voleo bi da moze uvek takav bitiIMG_20210402_112950.jpg

Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 930 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600

Evo i mene. Juče sam stigao samo da skinem prljavštinu sa lanca, 2 dana nismo imali vodu i juče oko 17h voda dolazi a već oko 19h je lanac bio čist. Zanimljiva je stvar sto sam bio ubedjen da je obican a ne zlatan. Evo slike za vreme čišćenja, jos uvek nije komplet sredjen kao što umem pa će zbog toga finalna slika sačekati koji dan. 43b032f1cc7a42a1c908520cd0c89b38.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1666 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs
To je tek muka za sebe. To je jedan od razloga zasto vozim sporo
, sto me nasmeja slatko. Imaju pojedine samousluzne praonice sredstvo za felne i musice. To je razlog sto uvek perem na istoj gore na Smederevcu jer su me time kupili bukvalno. Stvar je do j.... Skida sve koliko god ga ima bez problema.

Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1522 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita

@Nole Bg slažem se drug. U motoru treba mnogo više uživati nego mu robovati. Ja znam da ja ne radim to kako treba, ali ne mogu protiv sebe :D ako ne uradim tako, uveče ne mogu da spavam, ako znam da sam ostavio prljav motor i suv lanac :D

Promenio član Markone88
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3119 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie
pre 2 minuta, Markone88 je napisao:

To je tek muka za sebe. To je jedan od razloga zasto vozim sporo :D

Znaš koje je tu rešenje? 

Voziti brzo kad nema mušica:)

S druge strane njih nema kad je hladno, a po hladnoći ne može se brzo voziti...Znači sex u najavi... 

pre 1 minut, Nole Bg je napisao:

emoji1787.pngemoji1787.pngemoji1787.pngemoji1787.png, sto me nasmeja slatko. Imaju pojedine samousluzne praonice sredstvo za felne i musice. To je razlog sto uvek perem na istoj gore na Smederevcu jer su me time kupili bukvalno. Stvar je do j.... Skida sve koliko god ga ima bez problema.

Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka
 

Ja to nikad nisam koristio, mislim na plastiku, vizir i td... i kacigu isto... Samo vruća voda...naravno,ne mnogo vruća... S tim je lakše verovatno, ne znam vremenom da li ta hemija utiče na "prirodnu lepotu"? :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1666 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Ma jok, nista mu ne fali. Naprscem vizir, felne i sve ono sto je bilo na udaru insekata, odstoji 2 min i dalje redovno pranje i sleti sve. Vizir na kacigi je nesto drugo, tu samo vodom i nikakva hemija.

Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra



Ja sam prskao bar 5 krugova



Auuuuuu nemoj @Satelis da vidi šta si radio
Imaš tamo u temi kako je izgledalo kod mene. Mislim da su kolege pisale da motul najviše napravi lepljivu smesu sa prašinom.
Imaš i na yt kanal fortnine koji je to nešto testirao, a bili su i ovde linkovi.
U suštini, ako ga više napskaš neće mu bolje biti nego više napravi svinjac.
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1666 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Dare zastupa metod petrolej- menjacko ulje. Verovatno je dobro ali nemam ni vremena ni uslova za tako nesto. On mu se bas posveti onako momacki. Ovako sprej ce da radi svoje dok se ne steknu uslovi za ugradnju scotoiler-a.

Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3119 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie

Ja i dalje ne odustajem od petrolej-testerol kombinacije, opere se brzo jer nije lepljiv, samo iznutra se mazne, dobro obriše, namazan dovoljno, neprska...i čini mi se, po zvuku da je pokretljiviji nego kad je ulepljen... 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2494 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Ja godinama ne menjam za mene dobitnu kombinaciju.

Lanac ispiram/čistim  petrolejem osušim krpom i sednem na motor da ga malo provozam i zagrejem lanac. Inače većinom vozim po asfaltu tako da mi lanac nije mnogo zaprljan prašinom.

Parkiram, prebrišem još jednom lanac brzinski čistom krpom i naprskam sprej dok je lanac zagrejan. Prskam na donji deo lanca na polovini, ne prskam po lančaniku.

Najviše sam koristio Ipon, čini mi se da mi je on najbolje legao.

Ne perem detaljno lanac svaki put. Kad ga ne perem isprkam onaj sprej za čišćenje lanca i prebrišem krpom dok vrtim točak rukom i naprskam sprej.

Kad sam na dužem putu prskam na stari sloj ne pada mi na pamet da ga briskam tada.

Ne robujem da mi motor bude top čist.

Kad dođem sa vožnje uteram ga u garažu i tek sutradam ga prebrišem. Retko koristim vodu, obično za donji deo oklopa i točkove a za gornje delove imam Motulov sprej za suvo pranje i voskiranje 2u1, Arexon isto za pranje bez vode i još par sredstava za glancanje. Pokrijem ga ceradom i ne diram do sledeće vožnje. Tad samo brzinski prebrišem finom mekanom krpom za poliranje i gas.

Promenio član ZEMZEM
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 930 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600

Evo konacnog rezultata onako kako ja to radim, sad mi zao da vozim motor. 8a6b3948a90cc2cf0f28b9018b00fe88.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 47 postova
  • Lokacija: Irig
  • Motocikl: R1200RS
pre 53 minuta, Zlatko LA je napisao:

Evo konacnog rezultata onako kako ja to radim, sad mi zao da vozim motor. 8a6b3948a90cc2cf0f28b9018b00fe88.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

Čime podmazuješ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 930 postova
  • Lokacija: Vlasotince, Ladovica
  • Motocikl: Peugeot Vivacity 2, Automatik A35, Honda CM 125, Suzuki Bandit 600
Pre 4 sati, Vanja_022 je napisao:

Čime podmazuješ?

Na CB-u sam podmazivao uljem SAE 90. Sada imam sprej koji mi je Nenad poklonio kada sam došao u Kragujevac pa cu njime podmazivati. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja