Jump to content

Moto Zajednica

BMW R1200GS & Adv

Recommended Posts

• Svrati ponekad, 282 postova
  • Motocikl: versys 1000
1 hour ago, yogibear said:

@castor upravo to. :takoje:

@bokibd ne kolega, poenta postavljanja ovih klipova nije nikakvo dokazivanje nekakve GS-ove superiornosti ili brzine vec samo to da kolegi koji je nekada vozio R-ove i koji se razmislja o prelasku u novu dimenziju pokaze da i ta "Krava na kojoj se bespotrebno visoko sedi" moze da pegla rame uz rame sa motorima iz drugih klasa. Naravno da je tacno i to da ko zna, zna. ;)

Kolega, moja poenta price uopste nije bio bmw. Poenta je bila da se moze peglati sa bilo cim ako znas . ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima

• U prolazu, 18 postova
  • Motocikl: BMW R1100GS, Honda CBX 1000 BIG SIX

Ne kapiram nov pravilnik registracije. Roll barovi ne moze, Givi, Hepco Beker, Kapa i itd. su atestirani i homologovani, ne bi mogli da prodaju svoj brend u Evropi da nemaju homologaciju, ali mi u Srbiji moramo sad da budemo ispred Evrope. Isto vazi za BMW GSA roll barovi gornji mora da se skinu. Nista ja vise ne razumem.....

• U prolazu, 18 postova
  • Motocikl: BMW R1100GS, Honda CBX 1000 BIG SIX

Izvinjavam se malo sam omasio temu vezano za tehnicki, vidi m da je tema BMW R1200GS i ADV. Ovako vozim BMW R1100GS, servisiram motore pretezno BMW do vodenog hladjenja ili LC, dosta raznih iskustava ima sa BMW motociklima, ali moje iskustvo je ne adekvatno odrzavanje motocikla i ne strucan pristup istom.

Moj BMW R1100GS evo vec 100.000km, bez problema, jedini kvar mi je bio sa hallsenzorima, Lamelu sam zamenio na 80.000km, diferencijal samo otvorio oprao i zamenio semering, nije procureo ali preventive radi. E sad kod 1200 modela vazdusno hladjenje stariji modeli do 2007.god, kazu ne menja se ulje u diferencijalu, greska. Ulje zameniti prilikom svakog servisa tj.zamene ulja u motoru, kako kod novijih modela koji imaju sraf za ispust ulja tako i kod starijih otkaciti diferencijal i iscediti ulje i nutove doobro podmazati kako na kardanu tako i na krstu kardana. Najveca tegoba je servis diferencijala i zamena svih lezajeva i semeringa, to je vec posao dosta zahtevan i dosta precizan kod 1200 modela.

• Svrati ponekad, 121 postova
  • Motocikl: Super Tenere 750
38 minutes ago, Rauš said:

Ne kapiram nov pravilnik registracije. Roll barovi ne moze,

Roll barove za policijske motocikle radio Seba, kako li oni kubure sa tehnickim:)

Image may contain: motorcycle

• U prolazu, 96 postova
  • Motocikl: BMW R1200 GSA
10 hours ago, Rauš said:

Ne kapiram nov pravilnik registracije. Roll barovi ne moze, Givi, Hepco Beker, Kapa i itd. su atestirani i homologovani, ne bi mogli da prodaju svoj brend u Evropi da nemaju homologaciju, ali mi u Srbiji moramo sad da budemo ispred Evrope. Isto vazi za BMW GSA roll barovi gornji mora da se skinu. Nista ja vise ne razumem.....

Svratio kod Dzemsa na tehnicki i ko na djavola tamo inspekcija,sve sam ih ovo pitao ali nemaju precizan odgovor i dalje.....

• moto merkat °°, 2608 postova
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
On 5.4.2019. at 9:56, doktor je napisao:

Jel zna neko kako da se homologirana oprema, atestira i upise (tamo negde gde treba...u neku bazu, saobracajnu ili gde vec)...npr. Givi roll bar i sl. da se ne bi skidala na svakom tehnickom?

Trebali bi dobiti odgovor sledece nedelje, momak sa FTN-a ide u abs pa sam ga zamolio da pita za mogucnost i proceduru ispitivanja (roll bar, nosac kofera, maglenke, produzene komande-sto homologovano, sto rucne izrade) nadam se da cemo dobiti pozitivan odgovor iz prve ruke.

• Podržavam 1

• Drug član, 1103 postova
  • Motocikl: 2002 K1200RS--------1989 XTZ 750 ST
Heeeej ! :na_glavi:
Upisujem se u sektu ! Ponosni vlasnik R1200GS LC ADV plavog - za dečake :jee:
Lepši od ljubavi :BMW2:

Mašala, ode i ti u gospodu....

Oćel „oni putopis“ dobit nastavak, ili?????

Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro

• Zainteresovan, 608 postova
  • Motocikl: BMW R1200GS LC ADV

Mašala, ode i ti u gospodu....

Oćel „oni putopis“ dobit nastavak, ili?????

Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro
Naravno da hoće, nego sam skoro dobio sina, pa je sad on najbitniji. Morace malko pisanije da čeka

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

• Hvala 1

• Zainteresovan, 779 postova
  • Motocikl: Tracer MT09
On ‎16‎.‎4‎.‎2019 at 5:53, nik_sa015 je napisao:

Naravno da hoće, nego sam skoro dobio sina, pa je sad on najbitniji. Morace malko pisanije da čeka emoji16.png

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

E šta ti uradi žena, ima da ljuljaš sina i gledaš GS-a:jee:

Da ti je naslednik zdrav i veseo i viče brrrm, brrm,...:jee1:

Napravite nalog ili se ulogujte da biste postavili komentar

Morate biti član zajednice da biste mogli ostaviti svoj komentar.

Pridružite se!

Napravite svoj nalog u našoj zajednici. Vrlo je lako!

Registrujte novi nalog

Ulogujte se

Imate nalog? Ulogujte se ovde.

Ulogujte se odmah

• Aktivni korisnici   0 članova

Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja