Jump to content

Moto Zajednica

djleR1

prvo pa R1

Recommended Posts

• Princ Sherwood-a, 2438 postova
  • Motocikl: Đoka!

Aj kad sam krenuo da jedem govna, da završim... :)

Ja čak ovde nisam toliko ni pisao da li je to ok motor za početnika ili ne, mada naravno da nije!

Poenta mog pisanja a koja je upućena i iskusnim vozačima je stepen upotrebljivosti takvog motora u gradskoj vožnji. A taj stepen je vrlo mali. Za otvoreni put i stazu je sjajan ali za gradske uslove praktično neupotrebljiv, ako bi da se navozate a ne da paradirate.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima

• Svrati ponekad, 140 postova
  • Motocikl: '16 CBR500RA

@djileR1

Ako se lozis na izgled sportskih motora (sasvim razumno), a nemas iskustva i hoces da uglavnom vozis po gradu, uzmi neki R koji je *namenjen* za to, a ne za stazu. Dakle, R3, CBR500R, CBR650F, ili nekog Ninju, a ne supersport motor (R1, CBR600R, GSXR, ZX-*).

Ovi motori koje sam ti nabrojao su bas za to sto zelis, oprastaju greske, mirniji su i linearno isporucuju snagu, a u isto vreme izgledaju "sportski" i lepo. Supersport motor se zna za sta je namenjen, i ako ces da ga vozis samo po gradu mislim da nema smisla, em mucis masinu, em mucis sebe, em ce ljudi da ti se smeju :) I ja bih najradije da djiram R1, ali znam da ne znam :)

Ovo ispod ti je CBR500RA

ZlV02pC.jpg

• nekrunisani kralj moto cigana, 2836 postova
  • Motocikl: Kawasaki ZZR 600 Rat look

R1 nisam vozio, ali...

Svoj motor imam od 1991 godine, a vozio sam i pre toga, imam mnogo padova, par onako dobrih. Dizanje na zadnji još sa tomosom, proklizavanja, paljenja gume-burnouta, vožnja sa skroz ćelavim gumama, lošim kočnicama, pa i bez kočnica... sve se desi na putu za 25 godina na dva točka.

Trenutno poslednjih pola godine vozim ZZR600, oko 3.000kn sam prešao,  i još uvek ne mogu da dostignem vreme dolaska na posao kao sa GPZ-om 500. Pitanje? Odgovor: Pa prejak je, veći je, teži slalomi kroz gužvu.

A tek kada sam vozio DrBanetov ZZR1100, pa to je tvrđava koja se i ne vozi lagano, jednostavno pa da nije za vožnju po gradu. o ZX10R da ne pričam, snaga kao ZZR1100 ali mnogo opasniji motor za vožnju.

Da skratim: Ili sam ja glup i ne umem i nisam za motor ili je ok moje mišljanje DA NE MOŽE HILJADARKA ZA POČETNIKA ma koliko godina imao. Može on da brzo nauči da tera to, ali da vozi ne.

Djile,odakle si?

Evo meni na ZZRu polupane plastike. Da ti dam da ga samo u prvoj doteraš u crveno.

• Drug član, 4035 postova
  • Motocikl: Deutschland ūber alles

hteo sam ranije da ti napisem ali evo sada da potvrdim Robinovo pisanje, zaboravi kruziranje na R-u. To je u gradu sprava za mucenje (bar meni). Da se ne bi mucio moras da legnes na rezervoar kako bi ti laktovi bili u ravnni ili ispod heblova a tako ces u gradu izgledati kao kreten. Nije to samo da se ne bi mucio nego jedino u tom polozaju ruku imas upravljivost nad motorom i ne prenosis pritisak na prednji tocak. E sad ako tako zamisljas "kruziranje" samo napred a ako ces da se odreknes komfora radi izgleda opet samo napred.

Razlika u "ispaljivanju kao iz topa" izmedju 636 ili 600ccm i 1000ccm je izuzetno mala i neces je ni primetiti. Iz topa ispaljuju i enduro motori od 40-50-60 KS jer recimo V Strom 650 od 0-60 mp/h ide ioko 3,6 sec (po podatcima sa interneta) a R1 iz 2010 npr oko 2,8 sec. Moja honda 600 oko 2,9 sec itd. Priznaces da nisu bas neke razlike ;)

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_fastest_production_motorcycles_by_acceleration 

• Zainteresovan, 980 postova
  • Motocikl: Honda MBX 125,Yamaha XT600

Sad nastavite samo...djile idi prema svetluuuuuuu djileeeeeee☺

A za tebe:

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/5898-majstori-majstori/

Pročitaj sve i kašće (kazaće ti se) samo! ;)

Aaaaaaaaaaa citam placem...ljudi moji jeste vi svi ovo citali ovo je neverovatno,kakav lik :lol3:

Hvala Shumi :)

• E=mc², 945 postova
  • Motocikl: Kawasaki ZX-9R

Kawasaki je koliko se meni cini uvek bio nekako najjeftiniji za nabaviti. Meni su nudili ZX9R za bukvalno 1400e u tip top stanju dok nijedna suza nije bila ispod 2200 bar...

• U prolazu, 36 postova

Kawasaki je koliko se meni cini uvek bio nekako najjeftiniji za nabaviti. Meni su nudili ZX9R za bukvalno 1400e u tip top stanju dok nijedna suza nije bila ispod 2200 bar...

to sam i ja primetio,skoro svi modeli u svakoj klasi su jeftiniji i to primetno od konkurencije,Ne razumem zbog cega ispada da je kawasaki losiji za klasu od drugih

Mislim sumnjicav sam sad jer ne zelim da bacim pare i da pogresim oko kupovine.

• I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3734 postova
  • Motocikl: TDM 4tx

Nekada Kawasaki nije bas bio merilo pouzdanosti, tako da ih bije los glas da hoce da prolupaju. Otuda ta pojava sa cenom..

e đoka mali... kawa se ne hvali...

ja lično ne poznajem nikog ko je sa kawom imao probleme, mislim na veće probleme nego što i drugi imaju.

A vozim igrom slučaja kawu, a i pre toga isto...

• I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3734 postova
  • Motocikl: TDM 4tx

Vozio i ja, nisam imao problema, ali "bije ih glas" verovatno neki nisu imali tu srecu kao Mrle i ja.. A Mrle je svojom Kawom gurao cak autobus da upali sistemom branik na branik :D :D (moramo malo da se salimo) :lol3:

• U prolazu, 67 postova
  • Motocikl: Yamaha YBR 125 '16

Da li uopste ima smisla raspravljati da li da kupi 600 ili 800ccm kad jos nema ni vozacku, ni iskustvo?

Evo ja vec skoro sto godina vozim apn, pre dve nedelje stigao ybr 125 od plattnera i ne mozes uporediti ova dva motora.

Nema mnogo razlike u ccm, ali ima u tezini, ubrzavanju, itd...

Kao drugo, da li ima smisla da se kupi neki jaci motor ako neko nije ljubitelj jurnjave, i hoce da se vozika u gradu.

Nisam ni ja ljubitelj brze voznje i ja ga koristim u gradu, do 80 km/h ide kao raketa, u pocetku su mi se tresle noge :)

Za cenu novog ybr-a sam mogao kupiti nesto stvarno veliko, ali ako necu da vozim na stazu ni vise od 100, onda sta ce mi?!

A da...a klinke me gledaju, jer motor ima atraktivan izgled, a ja imam crni vizir, pa se ne vidi moje lice od 44 leta :)