Jump to content

Moto Zajednica

Дилема при избору кофера

Recommended Posts

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

У трилеми сам сам који top case да узмем.  Императивно одређење је да стају 2 кациге и да је Monokey систем качења.

А као неки фаворити су се издвојили:

  1. Coocase V50 – У комппу 16.100 динара, занимљиво ми ово даљинско закључавање/откључавање, не знам дал' је monokey.
  2. Kappa K53 – у мото ланду и мотоманији 18к динара. Кажу копија Гивијеве максие.
  3. Givi maxia 2 – нове максие су ми мало скупље, половне код нас се крећу око 100тињак еврића.

   Е сад, хтео бих да за што мање новаца да узмем што боље (значи не најјефтиније, него што рационалнију одлуку донети), једноставно, направити што бољу куповину. Гледам ово као ствар која се ретко купује, тако да ми је битан и квалитет, значи да ме служи што дуже.
Па ко има, или је имао, може неки субјективни утисак о коферима. И да, дал' да чекам сајам, дал' се могу очекивати неки попусти?

 

Ајде кад већ отварам тему о коферима, питао бих и за бочне, пошто и њих планирам набавити.

Имам носаче бочних кофера, али имам и проблем са њима. Ауспух је доста високо, тако да нема баш пуно простора између њега и wingrack-a. Па се бојим да већина већих кофера не би стала. Значи мени би требали неки кофери којима су оне доле рупе за качење што „плиће“, да не стигну до ауспуха. А размак између оног клинца на плочи и ауспуха је једва 3 центиметра (слика доле).

Као фаворит међу бочним коферима ми запала Kappa К22.
Ако има неко те кофере, а био би вољан да се поигра са њима и метром, ја бих био веома захвалан. А може и неки субјективни утисак о њима.  :)  :takoje:

 

 

Ево слика http://oi68.tinypic.com/2dw8pz.jpg

 

Надам се да нисам удавио, а и да јесам, иовако се ништа не пише у овој подфоруму  :)

Не замерите, први ми пут  (мислим на тражење кофера)  :na_glavi:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 254 postova

 

  1. Coocase V50 – У комппу 16.100 динара, занимљиво ми ово даљинско закључавање/откључавање, не знам дал' је monokey

Ovaj kofer ima po radnjama za 11000-11500 din (mislim da se prodaje zajedno sa pločom za taj novac) i po meni je "best-by" 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 332 postova
  • Lokacija: Beograd, Banjica
  • Motocikl: BMW R1200GS / Yamaha FZS 1000 / Yamaha TDM900 / Yamaha XTZ 750 SuperTenere

jeste, coocase bez alarma i daljinskog otvaranja je jeftiniji za 5-6000 dinara

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Vise njih u Kragujevcu ima Coocase, zagledao sam ih a i pretrazivao po netu, uopste ne zaostaju po kvalitetu za ostalima. Ne zaludjujte previse ipak je to samo parce plastike, bitno je da je plastika dobra i to je to. Posle toga samo dal ti se svidja dizajn. Ja sam uz motor dobio namontiran neki kineski kofer, evo teram ga dve godine na more, uvek brzina 120-140, kofer uvek u pretovaru, rupe itd itd. I nista mu ne fali. Slika u potpisu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 500 postova
  • Motocikl: R 1250 GS ADV

Neznam kakva je Kappa K53 drugar je ima nekoliko godine i ne planira da je menja uvek ful natovaren plus korpica sator vreca nema da makne,ja imao kappu K49 tri sezone, i u nju staju dve flip kacige, on je oko 16k din, 47 litra tvrda plastika dosta tezak kad je prazan vidi se da se nije stadelo na materijalu, posle toga Givi maxiu 3, i mogu ti reći da sam razočaran, koliko je lakši kofer od Kappe K49 nekako se sav uvija, zvecka i lupka po neravnom putu,po dizajnu vrh, prodao sam i njega posle jedne sezone i prešao na alu trekker i sa njim sam prezadovoljan. Moj glas ide na kappu k53. Imao sam ove bocne izuzetno jaki koferi monokey sistem moze i kao top case odmah pri dnu je kacenje sa donje strane:

 

https://www.louis.eu/artikel/moto-detail-hard-case-or-sidecase-44l/10025920?list=128490521&filter_article_number=10025920

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6715 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Nemoj puno da eksperimentises. Coocase jeste jeftiniji ali se odmah i vidi zasto je jeftiniji od Givija. 

 

Ja sam do sada promenio 3 Maksije, sve su radile fenomalno. Trenutno imam Kappu K53 i to jeste zapravo GIVI rebrendiran i nema nicega lose.

 

Sto se  bocnih tice, imam 2x Givija E360 (46 Litra) i savetujem da uzmes kofere slicne litraze. Bocni koferi od 2x22 litra po meni nemaju mnogo smisla.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Мишљења су, наравно подељена.  

Као што сам и очекивао, максију ће многи да хвале, и половној дају предност насупрот других, нових кофера. Вероватно иза тога стоји квалитет.

Код Coocase ме привукло што уз њега долази и аларм, даљинско закључавање и већ је опремљен лед осветљењем (није да је нека наука уградити то). Наравно, у клот верзији је доста повољнији, и за те новце имамо половну максију, и о томе не вреди размишљати. Читао сам, има и тема о њима на форуму, хвале људи coocasе.

 

А за бочне не знам, све нешто размишљам, нисам ваљда толико компликован да ми треба 140+ литара пртљага. Не знам шта толико да натоварим.

Кад се сетим прошле године да сам се спаковао за 6 дана у једну танк торбу, значи пешкир за купање, 2 шорца за купање, 3/4 панталоне, 4 мајице кратких рукава, дукс, горњи део тренерке, 5-6 пари гаћа и чарапа и патике. Јебига, папуче нису стале само  :P

 

Сећам се да је био један Стром у огласима да је носио ове бочне кофере К22, све се надам видеће тему човек, па да видимо дал вреде чему и колико стане у њих.  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6715 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Ja vucem oko 180L tovarnog prostora :D

 

Naravno putujem sa devojkom pa to vec ima smisla, jel...

 

Uglavnom, u tank torbu natrpamo neke stvari za pri ruci, aparat, telefon, dokumenta, punjace... U centralni natrpamo hranu i neke gluposti, tipa obucu, desni je njen, levi moj i taman sve stane, kulturica na kljuc.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Da pomognem ako mogu, prosle godine sam kupio ovaj Coocase od 50L ali ovu klot varjantu za 12000 din mislim, kvalitet kofera je vidljivo losiji od Givi i Kappa kofera,ali posto kada mi neko nudi nesto polovno za 100€ a ja radnji imam nov za taj novac ja cu kupiti nov. Evo posle jedne sezone u konstantnom pretovaru, brzine na auto putu do 160km/h nista nije mrdnulo. Nema ogrebotina,nema fleka od sunca. Pre njega sam imao Kappa kofer, pod rukom izgledao dosta kvalitetnije, ali za ove pare meni je i ovaj sasvim ok. Na pitanje dali je Maxija bolja/kvalitetnija, jeste da, a dali vredi polovna 100€, pa MENI ne vredi.

Gore sam video da gledas Coocase sa alarmom za 16000 i Kappa 53L za 18000 din. Uzmi taj Kappa kofer, posto ces za slicen pare dobiti realno bolji kofer. A Coocase samo klot uzimaj, onda se isplati, taj alarm im je primitivan imaju sa unutrasnje strane instalacije koje su izozene i koje ostetis kada pakujes stvari u kofer pa ti onda sve to ne radi.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Хвала на препоруци, али горњи ће бити један од она три, дефинитивно.

 

А за бочне примам све савете, па ћемо видети.

Само што Е360 не стане код мене

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2748 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

Ajde da se uključim u temu.Posle kappe 46 ponovio am se sa 53.Uopšte nisam razmišljao u drugoj kombinaciji.Za moje potrebe givi je preskup.Verovatno ima razloga za tu cenu ali za touring putovanja kappa je savršena. Hteo sam i ja da ugradim wingrack i bočne kofere ali sam odustao posle lošeg uskustava kolege koji se žalio da je motor preširok.Opredelio sam se za bočne torbe i opet prezadovoljan.Zaboravio sam litražu ali su one največe od givi-ja. Stane čudo. Treba imati u vidu da motorom ne radimo seledbe i da sve to ipak utiće i na upravljivost i sl.

DSC_0391aa.jpg?noCache=1452194263

evo slika sa kappom 46 i bisagama

 

https://www.facebook.com/TVbikerdad/videos/1635452586716434/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 423 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Scarabeo 250ie

Da dodam i ja mišljenje: u kalulacijama zaboravljate  cenu ploče za Givi/Kappa kofer. Po mom mišljenju, a tako sam i sebi kupio, mnogo je bolja kupovina novog Coocase 50 kofera sa sve pločom i čak i ugradjenim LED stop svetlom za oko 100E nego polovnog E52 za koji još moraš da dodaš oko 20E za ploču. Koristim Coocase već dve sezone i imam odredjenih primedbi na unutrašnji deo brave gde su i kontakti koji malo otežava pakovanje i zatvaranje (kod mene uvek) prepunog kofera. Ali što se tiče stabilnosti, čvrstoće i izdržljivosti na velike brzine, nikakvih problema nema. Za bočne kofere nemaš baš mnogo izbora, mora biti monokey sistem. Ja sam uzeo Kappa 40 i zadovoljan sam, ali ne znam da li kod tebe ima mesta za njih.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

Imao sam ranije nekoliko modela Givi i Kappa kofera i sa monolock i sa monokey sistemima kačenja (imam još uvek dva komada u garaži jedan monolock i jedan monokey manjih litraža). Ipak, već skoro dve godine na motoru teram Coocase i mogu da dam najtopliju preporuku. Kvalitet plastike ne zaostaje za Givi/Kappa, ploča je vrlo robusna, sistem kačenja je vrlo robustan (padao mi je motor i drljao niz put, bisaga se kompletno otcepila kao da si je nožem odsekao a kofer osim što se izgrebao, nije ni mrdnuo sa mesta... O kilometrima off-a da ne pričam (pri tom uvek pretovaren)... I dan danas aposlutno čvrsto stoji kao i prvog dana, nije se izvitoperio, odlično bravi itd... Znači, moja najtoplija preporuka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 255 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Balansero

Ovako to izgleda sa Givi-jem i bočnim Krauzerom.Unutra su sve stvari, šator,dušeci na naduvavanje,slatko,rakiica,primus i kafa. Ništa ne škripi,mrda ili se trse i uvija. Motor ne ljulja sem zbog jakog bočnog vetra, dok za torbe baš nisam sigurna i treba ih dobro vezati a lakše dobiju noge..

Sve zavisi i zašta ti koferi trebaju i da li putuješ sam ili sa "balanserkom" , ili se seliš-kako neko lepo reče. Ako je pomoglo lepo...

post-20416-0-49237300-1453903032.jpg

post-20416-0-34101700-1453903045.jpg

post-20416-0-34230400-1453903055.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1376 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

Сећам се да је био један Стром у огласима да је носио ове бочне кофере К22, све се надам видеће тему човек, па да видимо дал вреде чему и колико стане у њих.  :)

Druže to je bio moj Strom sa bocnim K22 koferima, odma da ti kazem da je to bacanje para. Koferi jesu kvalitetni ali brate u ono ne može nista da stane.

 

Ja sam sada uzeo Gs'a koji ima original bočne a najverovatnije mi stize i original zadnji i Nemačke. Da nije toga za bočne bi 100% izabrao ove sto LackyVladano prodaje , kopija E360.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1061 postova
  • Lokacija: Jagodina,Serbia

Сећам се да је био један Стром у огласима да је носио ове бочне кофере К22, све се надам видеће тему човек, па да видимо дал вреде чему и колико стане у њих. :)

Znam tog sa Stromom i k22 koferima...kao i toga od koga ih je kupio :) I ja sam ih imao na prethodnom motoru.

Po meni, extra koferi kome je ta zapremina dovoljna. Otvaraju se odozgo pa mozes da ih koristis i dok su na motoru tj. ne moras da ih skidas sa nosaca da bi nesto izvadio/stavio u njih. Drugo, ne sire motor a i lepi su. Za mene Maxia(ili neki te litraze) i ova dva malecka, super.

Sto se tice izbora zadnjeg kofera, ja bih kupio novu Kappa K53. Sada je imam i nemam zamerke.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Па избор је дефинитивно пао на К53, с' тим што ћу вероватно чекати сајам па можда ако буде неки попуст да искористим.

 

А за бочне још нисам сигуран, никад нисам имао па да знам шта ми је мало и колико ми је потребно. Код ових ме и привукло то што се отварају док су на мотору и не шире мотор много.

Свакако бих волео да их прво видим уживо, па да помогне у одлуци.

 

 

А ти Лакијеви су ми алтернатива у сваком случају, само што тренутно не видим потребу за толиким коферима.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1061 postova
  • Lokacija: Jagodina,Serbia

Ja trenutno imam KAPPA K33 i to su prakticno jedini koje bih stavio kao bocne a da su veci od K22. Svi drugi su mi ruzni nekako i mnogo strce od motora...a to me nervira jako. Naravno, ovde ne racunam fabricke kofere na pojedinim modelima koji iako veliki, mogu bas lepo da "legnu".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 407 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750x

E kolege meni treba onda bas vase misljenje, posto imam bisage a razmisljam da li da ih zadrzim ili da planiram kupovinu kofera.

Ako ne trazim previse par ZA i PROTIV, u odnosu bisage / koferi . :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 255 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Balansero

Ne bih se slozio sa ovim,u nekim slucajevima bisage mogu biti mnogo prakticnije od kofera.

Obrati pažnju, " u nekim slučajevima"

Koferi su pre svega čvršći i sigurniji. Bisage moraš dobro da vezuješ da ne landaraju ili odlete a onda moraš da ih odvezuješ da uneseš, kofere samo zaključaš i odeš ili klikneš i odneseš u šator/sobu.Kada je kiša koferi ostaju suvi, bisage prekrivaš navlakom pa opet vezuj.

Bisage su laganije i manje opterećuju motor.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja