Jump to content

Moto Zajednica

Дилема при избору кофера

Recommended Posts

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

Jbg ovo vec trazi repiku   :)

Prvi put kada si "pokusavao da stupis u kontakt" (i da narucis komunikator) je bilo 25.8.2014-e, par dana pre operacije kojom mi je bez preterivanja spasen zivot. Mislis li da je mojima bilo do odgovaranja na poruke? Vise o operaciji mozes videti u mojoj temi u berzi.

ja NIKADA nisam neprijatan prema bilo kome bez razloga. Dovoljno me ljudi zna i ovde, i na KP koji to mogu da potvrde. Umem da ljudima koji se prilikom pozivanja ne drze vremena navedenog u SVIM mojim oglasima kazem da pozovu u predvidjeno vreme i spustim im slusalicu. Moja greska sto se uopste u to vreme javim na telefon. Ja nemam definisano radno vreme, svima kazem da NIKADA nisam prepodne u lokalu i da treba da me nazovu par sati ranije da se dogovorimo kada da dodju. Ne znam da li si i ti dosao u BGD i nazvao me sa namerom da dodjes " za 5 min" ili sta je vec bilo, pa ne mogu da kazem sa sigurnoscu razlog zasto sam bio neprijatan (ako sam bio). Ako si me zvao ujutru, osnovna greska ti je bila sto verovatno nisi rekao da si sa BJB-a.  :BJB-love2:  Onda bi sve moglo    :lol:

PS: ja MORAM da imam veliki tovarni prostor - znas KOLIKA je moja odeca?   :lol:   :lol:   :lol:

PPS: moje narudzbine ne idu postom, nego kontejnerima, mada tu umeju da budu jos neozbiljniji    <_<

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 174 postova
  • Lokacija: Gardinovci
  • Motocikl: CBR 600 F4i

Iskreno, to za komunikator nisam ni brojao. :D To je bilo toliko davno da se ni ne sećam, ali proverio sam KP malo pre i moram reći da si upravu... Žao mi je što čujem za zdravstvene probleme, ali drago mi je da si uspeo da ih prevaziđeš. Nemoj pogrešno da me shvatiš, želim ti sve najbolje u životu i u poslu, samo sam izneo svoje razloge što sam kofere tražio na drugom mestu. Drago mi je da imaš mnogo zadovoljnih mušterija i nadam se da ćete i dalje korektno sarađivati. Da ne idemo više u  :offtopic: (šta je bilo bilo je...), provozao sam se danas do BG-a pa sam pogledao neke kofere. Gledajući na praktičnost i cenu, dvoumim se između K40N i K48N... K48N su jeftiniji i imaju veći kapacitet, dok K40N manje "širi" motor...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Ево, да искористим ову моју тему да се захвалим свима који су ме одговарали од оних капиних кофера од 21л.

 

Јуче за купање се једва попаковасмо у 137 литара товарног простора :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Lucky Vladano jel mogu ja da ti slikam moj sistem kacenja i plocu koju imam na motoru sa sve postojecim koferom a ti da mi nadjes nekog kineza u koji staju dve kacige ako imas. I sad imam kineza i isao dva puta na more sa njim, isao preko 180kmh, sve je ostalo na mestu. Ali mi treba veci. Mogu i snimak preeko vibera da posaljem ako ti je tako lakse.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

Ja sam uzeo za fazera k47 gore i k40 bocne,i ja i zence sa lakocom sve spakovasmo.Uzeo sam i mrezicu i peraja ,kompresor pumpu,i jos neke gluposti sve spakovasmo ...Idealna kombinacija...Verovatno cu uzeti k 53 koji sam i ranije imao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Уз ту комбинацију само К53 горе и мирна бачка. Ја сам пре задовољан, мањи би ми био мали :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

Уз ту комбинацију само К53 горе и мирна бачка. Ја сам пре задовољан, мањи би ми био мали :)

U pravu si,to je idealna kombinacija.Uzimam ga za sledecu sezonu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2481 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

 

Уз ту комбинацију само К53 горе и мирна бачка. Ја сам пре задовољан, мањи би ми био мали :)

U pravu si,to je idealna kombinacija.Uzimam ga za sledecu sezonu.

 

Oš ti prodam moj/tvoj :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

 

 

Уз ту комбинацију само К53 горе и мирна бачка. Ја сам пре задовољан, мањи би ми био мали :)

U pravu si,to je idealna kombinacija.Uzimam ga za sledecu sezonu.

 

Oš ti prodam moj/tvoj :P

 

dogovoreno...ahahahaha...Kappa se vraca kuci... :jee1:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 297 postova
  • Lokacija: Miljakovac
  • Motocikl: Bio nekad Yamaha FZ6 Fazer S2

Mislio sam da Fazeru nece lepo stajati K40 kad ih montiram, ali sam se iznenadio i izgledom i kolicinom stvari koje su stale u njih! Gore je Givi 46 u boji motora, pa mi zao da menjam...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 38 postova
  • Lokacija: Čačak/Beograd
  • Motocikl: Strom 1000 L5

Pozdrav,

 

Imam dilemu vezano za izbor velicine bocnih kofera pa da cujem misljenja.

 

Definitivno ce biti Kappa garda 33/46, a dilema je ta sto mi je nosac asimetricne sirine gledano sa zadnje strane motora, jer izduv ide sa strane pa je sa te strane nosac logicno "udaljeniji od ose motora" da tako kazem, pa nisam siguran kako da ukomponujem kofere. Da li uzeti 33l sa te strane gde je izduv a 46ticu sa ove druge, ili dve 46tice pa da bude asimetricno...  :stabre: dve 33jke nisu opcija za sad

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 328 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Hondaaaa :)

Mislim da je pametnije ili dve 33 ili dve 46, ne znam dal je pametno mesati za bocne kofere jedan manji jedan veci (zbog rasporeda tezine). A ako uzimas nove znas da se prodaju u paru tako da opcija d akupis jedan 33 a jedan 46 ne postoji...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 38 postova
  • Lokacija: Čačak/Beograd
  • Motocikl: Strom 1000 L5

Mislim da je bas fora u tom rasporedu tezine, izduv i taj duzi deo nosaca dodaju nekoliko kg na tu stranu gde razmisljam da stavim manji kofer pa da bude bolja balansiranost. Merkam u sustini polovne ali i novi mogu da se kupe pojedinacno bez problema, Moto Land ih nudi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 328 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Hondaaaa :)

Tako je ali takodje je fabrika projektovala te kofere i tipske nosace za svaki motor. Verujem da su ulozili dosta truda i da su bas takav neki problem uzeli u obzir pri izradi nosaca i kofera da mi ne bi morali o tome da razmisljamo ;)

Sve u svemu ja nisam cuo da je neko mesao bocne kofere razlicitih kapaciteta, licno ja to ne bi radio... stavio bi simetricno ili 33 ili 46

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 266 postova
  • Lokacija: Smederevska Palanka - Beograd(Jerkovic)
  • Motocikl: Yamaha Virago 535-prodat; RC36

I ja trenutno razmisljam o nabavci kofera pa sam naleteo na ovu temu. Nisam upoznat u materiju previse, neka me neko ispravi ako gresim, ali mislim da je razlika u ta dva kofera sto se tice rasporeda tezine zanemarljiva i da se nece osetiti bilo kakva razlika ako se stave jedan manji jedan veci. Ni jedan motor nije idealno rasporedjen sa tezinom (odnos leve i desne strane). Uzmi u obzir da ubrzanje zemljine teze na masu kofera deluje u samom tezistu, a s obzirom da je kofer manje zapremine u ovom slucaju malo vise udaljen od srednje ose motora veca je i poluga. Voze ljudi i sa samo jednim bocnim koferom bez ikakvog problema. Jedini "problem" bi bila estetika  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 328 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Hondaaaa :)

I ja trenutno razmisljam o nabavci kofera pa sam naleteo na ovu temu. Nisam upoznat u materiju previse, neka me neko ispravi ako gresim, ali mislim da je razlika u ta dva kofera sto se tice rasporeda tezine zanemarljiva i da se nece osetiti bilo kakva razlika ako se stave jedan manji jedan veci. Ni jedan motor nije idealno rasporedjen sa tezinom (odnos leve i desne strane). Uzmi u obzir da ubrzanje zemljine teze na masu kofera deluje u samom tezistu, a s obzirom da je kofer manje zapremine u ovom slucaju malo vise udaljen od srednje ose motora veca je i poluga. Voze ljudi i sa samo jednim bocnim koferom bez ikakvog problema. Jedini "problem" bi bila estetika  :)

 

 

Sve to stoji sto si napisao, i slazem se sa vecinom stvari, ali zapitaj se onda zasto fabrika proizvodi dva identicna kofera (iste zapremine) a ne za neke da kazes motore koji imaju "specifican" raspored tezine ne ponudi jedan kofer manje zapremine a jedan vece? 

Sve to ima svoje, nisu ti ljudi u kappi i givi-ju od juce poceli da rade pa im je palo na pamet da prave ovakve kofere... ;)

Kazem svako ima pravo da radi sta misli da je pametno, ali ja imam vise poverenja u nekog ko je ipak malo vise od mene u toj prici, kao sto su ljudi koji su tamo zaposleni :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 266 postova
  • Lokacija: Smederevska Palanka - Beograd(Jerkovic)
  • Motocikl: Yamaha Virago 535-prodat; RC36

@Funky: Givi mozda ne nudi , ne znam, nisam ni gledao iskreno. Ali recimo Bmw nudi ovo CIMG0015.jpg

 

Suzuki ovo

Suzuki_DL_1000_V-Strom_2014-2.jpg

I ima jos novijih motora koji fabricki dolaze sa ovakvim koferima. Jel su oni manje ozbiljni od Givija?  :)

Poenta onoga sto sam hteo da kazem, kao sto sam napisao u prethodnom postu, je da se nece osetiti nikakva razlika, pogotovo na malim razlikama zapremine. Ne treba se toliko opterecivati time. Ali nekome se ovo resenje jednostavno ne svidja i onda bira identicne. Stvar izbora  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 328 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Hondaaaa :)

Sve ovo sto si naveo su TIPSKI koferi koje pravi fabrika (BMW i Suzuki na fotografijama) a to je jedna sasvim druga prica. Niko ne kaze da je neko vise strucan ili manje strucan u ovoj prici.

Druga jako bitna stvar je da su TIPSKI koferi ako se ne varam barem 50% skuplji u odnosu na univerzalne kao sto su kappa, givi, shad itd, kad se covek zamisli onda i shvati zasto, prvo iz razloga sto jedan deo cene ide na IME FIRME a drugi deo ide na to sto su bas pravljeni u odnosu na liniju motora i onda moraju perfektno da legnu (kao na gore pomenutim fotografijama). Jer je neko radio te kofere bas namenski za taj model motora.

 

Ja sam generalno shvatio kao sto je kolega Krupni napisao da on trazi ne TIPSKE vec UNIVERZALNE kofere (kao sto su KAPPA i GIVI) shodno tome sam mu odgovorio da se ti koferi ne prave kao ovi TIPSKI i da su zato identicnih dimenzija (litraze).

Poenta moje price je da ne valja mešati takve kofere razlicitih zapremina (barem ja to ne bi radio). Druga stvar ko god je kupovao NOVE bocne kofere kod kappe ili givi-ja zna da ne mozes kupiti jedan od 33 a drugi od 46 jer je prosto fabrika odredila da se tako ne prodaju (a to verovatno sa razlogom), za polovnjake je vec druga prica... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja