Jump to content

Moto Zajednica

Doslo vreme da se menja kaciga

Recommended Posts

  • Drug član, 534 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: Suzuki GSF 650 S Bandit

Kao sto naslov vec kaze, doslo je vreme da se zameni kaciga. Budzet siromasan, zahtevi veliki a izbor... pa slabasan. Elem... do sad sam koristio HJC CS-R1 full face kacigu I s obzirom da mi je to prva I jedina kaciga do sada recimo da sam bio zadovoljan. Malo je bucnija, nema pin lock ready, nema breath guard, luftiranje bi moglo da bude I bolje, mehanizam zatvaranja vizira vrlo osetljiv na prasinu I po meni najveca mana su losi plasticni srafovi koji drze ceo mehanizam vizira. No to sam resio zamenom sa metalnim. E sad... sta hocu?

 

Full face, svetlu kacigu (nikako crnu ili bar sa minimalnom kolicinom crne boje), koja ima breath guard, koja ima isto ili bolje luftiranje od moje kacige, pozeljno je da ima sun visor I pin lock ready. Budzet mi je vrlo skromnih 150e.

 

U potrazi sam naisao na 2 koje su usle u uzi izbor ali ni jedna nije ispunila sva ocekivanja. U pitanju su HJC TR1 I Scorpion EXO 410 Slicer.

 

Koje je vase misljenje, imate li neki savet ili predlog?

 

Hvala

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

ja sam za 129e pazario exo 500 u louisu pre par nedelja.. a za 149e ih imas i sa svetlim sarama.. nisam je jos vozio ali mislim da ce ispuniti moja ocekivanja..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 122 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650

Exo 1000 bi trebalo da je napravljena za položaj koji se zauzima na enduro motorima dok je exo 500 plića kaciga tj. više je za neki npr. naked gde si ipak malo vise povijen ka napred. U zavisnosti od vrste motora koji voziš biraš kacigu tako da ti se sužava izbor modela i "olakšava" kupovina. Inače drugar koji vozi gs1200 je 2-3 godine koristio exo 1000 pa je opet kupio istu samo noviji model.Mozda on nije preterano zahtevan što se tiče buke a čini mi se da se žalio jedino na čeonu ventilaciju prve hiljadarke sto su u narednom modelu poboljšali.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 228 postova
  • Lokacija: Mostar, BiH
  • Motocikl: Honda NC 750X

Ako napraviš paypal konto i imaš nekoga u njemačkoj (ili slično) možeš doći do odlične kacige za 50-100 E a ostatak potroši po želji.

 

Prošle godine sam kupio IXS kacigu : (IXS 15040 HX397 Fiberglas-Helm Motorradhelm Integralhelm SMOOTH schw-silber matt) za 49 E plus 4,90 E dostava u njemačkoj kod moga dobrog prijatelja koji mi je poslao autobusom.

 

Kaciga nova, sunčani vizir, dostavljena sa pinlockom (ne sa pripremom nego sa pinlock vizirom) i još od ovih adjustarija ima i pumpicu za napuhavanje unutrasnjosti,

 

Cijene opreme za motore, tj. opreme za bilo kakvu aktivnost koja nije povezana sa grahom i kupusom su još uvijek previsoke u zemljama bivše SFRJ u odnosu na Evropu, Ne znam zašto naša raja ne koriste vieše njemački ebay - skoro svako ima nekoga u njemačkoj ili barem austriji...

 

To ti je priča o kacigi do 150 E, pozdrav iz Mostara

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

A generalno imas li iskustva sa Scorpionom? Kakav je?

Nisam imao do sada, nadam se da ce biti ok, ima sve potrebno, i u rukama, zavrsna obrada izgleda mnogo, mnogo bolje od moje stare Hjc kacige i mislim da trenutno nema bolje za te pare. Probao sam u radnji i Nolan n 86, ali je kaciga jako plitka i virila mi brada iz nje, pritom Scorpion izgleda kvalitetnije u ruci,a dobija se i pinlock u standardu.. Za te pare covek mora biti spreman na kompromise, a to je masa kacige, zavisi od skoljke, moja je xxl i tezi 1700gr,prave je u 3 velicine skoljke, tako da sve manje od xxl je lakse.. A recimo hjc sam nosio xl, tako da kapiram da im se kalupi malo razlikuju..

Nosio sam vec flip up ove mase i nisam imao problem, mislim da ce biti ok, a naj vise se radujem pinlock-u.. Ja nisam za ovaj novac nasao bolju kacigu.. Ja sam imao budzet od oko 200evra a ako mi se neka kaciga od 250 evra svidi, zaljubim se u nju i sve to, nategao bi se i do tih 250€,medjutim nisam nasao ni jednu koja je vredna te razlike u ceni, tek od 300€ kacige imaju neke razlike.. Eto nadam se da sam ti pomogao.. Javi sta si uzeo, srecno! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 534 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: Suzuki GSF 650 S Bandit

Slazem se,

 

Juri sajam, moze da se uzme FG17, odlicna je kaciga.

Ma sajam vise nije ono sto je nekada bio. Prosle godine kada sam bio na sajmu sva roba koja je bila na popustima je vracena na redovnu cenu (doduse ovo nije bio slucaj na svim standovima). Veci su popusti sad preko zime nego na sajmu. Ali problem je sto ne mogu da nadjem nista sto bi me vecinski zadovoljilo vec sve trazi suvise kompromisa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

Imam viska Scorpion Exo500 u L velicini(mada to po meni vise vuce na M).

Prakticno je nova, nosena samo 15 minuta na probnoj voznji kada sam shvatio da mi je ipak malo tesnija nego sto bih zeleo. Skinuta je samo glavna nalepnica sa vizira i montiran je pinlock, sve ostalo je isto kao i u salonu. Uz kacigu ide i njena kutija, dokumentacija i torba/kesa za nosenje. Jedini problem je sto je u pitanju crna metalik boja a ne bela.

Cena je 100e pa ako si zainteresovan pusti pp.

Sto se mene tice da sam stigao da je zamenim za vecu ne bih je ni menjao jer je za klasu bolja od moje prethodne kacige.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1376 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

E sad si mi otvorio oci. Sutra pravac po Arai a u ovu od 120 evra cu da zasadim cvece, ako se ne bude raspala.

 

Послато са GT-I9301I

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova

Imas samo dva tipa kacige, a to su Shoei i Arai.

Ostalo su samo malo deblje kape!

Kupio skijasku kapu za 10E ili neku kacigu za 100E, isto ti je.

 

moj brat hahahaahahahaahahaahaahahhahahaahahahaahahahaah ipak... stara poslovica kaze.... shoei je mama

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3497 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

vidi ovog padobranca

Jadni padobranci, malo malo, pa su nekom za nešto krivi?
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

 

vidi ovog padobranca

Jadni padobranci, malo malo, pa su nekom za nešto krivi?
:lol: Pusti Ziko,ma salio se on.. :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 614 postova
  • Lokacija: Beograd/Užice
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Black Widow

Imas samo dva tipa kacige, a to su Shoei i Arai.

Ostalo su samo malo deblje kape!

Kupio skijasku kapu za 10E ili neku kacigu za 100E, isto ti je.

Naravno svi bismo mi Shoei i Arai, al' sad ne znam da li si ozbiljan obzirom da je covek na pocetku teme napisao koji je budzet ili si jedan od "blazenih" koji su nesvesni generalne situacije i toga da 80% ljudi ovde ne moze sebi da priusti kacigu od 500+ eura, ili si pak od onih koji npr uvezu polovnu litru od 20 'dina pa je nasminkaju, pa cucne par "dobrih" polovnih guma, ali bitno je da je litra i da se moze zavrtati od semafora do semafora pa tu dodje i Shoei npr TXR ili Arai NR od 30e, al' bitno da je Shoei i Arai, pa ti toplo oko srca a? :D

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 294 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha MT09

Po meni je kaciga jedna od najbitnijih stvari moze da sacuva zivot nedao Bog a to je neprocenjivo ako se ima za motor od par hiljada evra e onda mora da se ima i 200e za kacigu a za 100e sigurna kaciga da se kupi cisto sumnjam...mozda ja nisam upravu svako nosi svoju glavu i sta mu je volja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 430 postova
  • Lokacija: MLADENOVAC

Ja godinama vozim shoei XR800 i nekoliko puta sam nabavljao nove i odmah ih prodavao jer su mi bile mnogo losije od moje polovne.Ako vozis turing motor ja bih ti preporucio XR800 stariji model ali je dosta dublja od XR1000,XR1000 je vise za R motorcikle.Shoei XR800 polovnu mozes dobiti za 70-80e

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja