Jump to content

Moto Zajednica

Doslo vreme da se menja kaciga

Recommended Posts

  • Mr., 508 postova
  • Lokacija: Prijedor RS BiH / Pakse Lao PDR
  • Motocikl: BMW R1250GSA 2023 Trophy , Yamaha MT-09 Tracer 2017 Tech Black,

Shark s900. Nosio je proslu sezonu i vise nego zadovoljan. Dolazi gratis Pinlock sto nije mala stavka i ima intergrisan sun visor koji i nisam koristio. Imao cak i udes i sve 5.

Otprilike u dometu tvog budzeta-mozda 10 e skuplja ali za te novce odlicna kaciga. i sto je najbitnije:

http://sharp.direct.gov.uk/testhelmetlist?sharp-make=132&sharp-model=S900&sharp-type=All&sharp-rating=1&sharp-price-from=0&sharp-price-to=9999&discontinued=1

4 zvjezdice na sharp testu..

 

Pozdrav.

 

PS imas je u Yamaha Barellu-nije reklama nego da se covjek informise.

 

Sasa262082_3.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova

Nikada nisam niti cu nositi polovnu kacigu. Stvar principa, higijene i sujeverja :popovanje:

 

postava se kompletna opere u ves masini... ako je tako onda ne treba voziti polovan motor, fuj neko je drzao dupe tu na njemu... 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Exo 500 odlična kaciga. Ja sam pre nje nosio top model od schuberta, i lagao bih kad bih rekao da schuberta nije bolja, ali nije 3x bolja koliko je skuplja. Ja sam moju kupio za nekih 180 evrica sa sve pin lokom. Verujem da ako je potražiš sad godinu i kusur kasnije i online da ces je naći i za 150.

 

Mislim da nema bolje za te pare. A da ne praviš kompromise ni po kvalitetu izrade, ni po bezbednosti a ni vizuelno ništa joj ne fali.

 

Verstuurd vanaf mijn SM-N910F met Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 534 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: Suzuki GSF 650 S Bandit

 

Nikada nisam niti cu nositi polovnu kacigu. Stvar principa, higijene i sujeverja :popovanje:

 

postava se kompletna opere u ves masini... ako je tako onda ne treba voziti polovan motor, fuj neko je drzao dupe tu na njemu... 

 

Vidi druze, ako je tebi isto dupe I lice ne znam sta bih ti rekao. Inace nije samo stvar da li ce da se opera ili ne, vec je stvar izmedju ostalog I formiranja kacige prema glavi. U svakom slucaju... postujem ja tvoj izbor da nosis polovne kacige, alija to necu nikada raditi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova

Svidja mi se kaciga ali jednostavno nemam toliko love :(

Poslusaj ti mene! Pusti ove mamipare nek prodju pored tebe.

Prvo moras imati dobru kacigu, pa tek onda dobar motor.

Naravno, kacigu kupujes uvjek novu. Nikad, ali bas nikad polovnu!

To je zlatno pravilo motociklizma. Moras znati da kaciga ima rok trajanja. Manje-vise, 5 godina. Poslije kupujes opet novu.

Mozes kupiti Shoei ili Arai.......ja koristim Shoei kacige, nazalost Arai mi ne odgovara obliku glave. I ne salim se sa ovim.

Ako kupis neki drugi brend, bacio si novac! Zato, pamet u glavu, kupi kacigu, Shoei ili Arai, a prava je ona koju kad navuces na glavu imas osjecaj kao da si stavio rukavicu na ruku. Znaci snug-fit!

I ako nemas lovu, onda podigni kredit da kupis kacigu!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1376 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

Znaci kaciga je dobra samo ako pise shoei ili arai. Predpostavljam da pri padu stvaraju neku  nevidljivu barijeru oko sebe ili jako magnetno polje koje te odbija od drugih predmeta. Zato postoje testovi koje pored ove dve marke prolaze sa dobrom ocenom i drugi brendovi. I kako to prolazi rok posle 5 godina, istruli fiberglas,plastika ili vec neki kompozitni materjali od kojih je pravljena.

Sta se sve moze procitati po netu da vec postaje besmisleno traziti neki pametan odgovor preko njega. 

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

 

Svidja mi se kaciga ali jednostavno nemam toliko love :(

Poslusaj ti mene! Pusti ove mamipare nek prodju pored tebe.

Prvo moras imati dobru kacigu, pa tek onda dobar motor.

Naravno, kacigu kupujes uvjek novu. Nikad, ali bas nikad polovnu!

To je zlatno pravilo motociklizma. Moras znati da kaciga ima rok trajanja. Manje-vise, 5 godina. Poslije kupujes opet novu.

Mozes kupiti Shoei ili Arai.......ja koristim Shoei kacige, nazalost Arai mi ne odgovara obliku glave. I ne salim se sa ovim.

Ako kupis neki drugi brend, bacio si novac! Zato, pamet u glavu, kupi kacigu, Shoei ili Arai, a prava je ona koju kad navuces na glavu imas osjecaj kao da si stavio rukavicu na ruku. Znaci snug-fit!

I ako nemas lovu, onda podigni kredit da kupis kacigu!

 

Imao shoeiNeotec,i prodao je posle 2 meseca.Tad sam shvatio koja je to glupost.Mnogo para za kacigu ne znaci mnogo bezbednosti,tisine,neduvanja...Sharp test,nedvosmisleno to pokazuje...ili bi i njega da osporis...Sinu sam uzeo Nolan xlite 551,i ona je u kompoziciji sa njenim komunikatorom zaista opravdala novac...Sto se tice olupavanja,retko ko je poginuo zbog marke kacige(sem da nije kinezija)A reci da je shoei i arai(imao sam vajperku)jedino dobro,ipak ne mogu shvatiti ozbiljno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova

Kile,a polovnu kacigu,ako poznajes prodavca i znas koliko je stara,i ako je ocuvana...nije nikakav problem uzeti...

Kile, kad se ženiš, ženi devojku, a ne baku sa desetoro dece.....cak i ako je dobro ocuvana...isto je problem....

Kacigu nije lako kupiti. Ne kupuje se kaciga po istim merilima kao TV.

Razne SHARP testove, izbore za MISS itd.......sve zanemari. Ides sledecim redom. Prvo, kupujes novu kacigu, bas nikada polovnu; drugo, kaciga mora da bude kao stvorena za tvoj oblik glave, i da blago i ravnomerno sa svih strana steže; treće, kaciga mora da bude Shoei ili Arai.

To ti je to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 294 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha MT09

Brate realno si smorio arai arai shoei ja mogu da dam i 500e za kacigu ali ne znaci da je da za 500e sigurnija o neke za 200e..ja sada bas gledam kacige i u dilemi sam ali koliko gledam ispod nekih 200e tesko da ima sta valjano...po meni su odlicni i Shark Agv Hjc...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

 

Kile,a polovnu kacigu,ako poznajes prodavca i znas koliko je stara,i ako je ocuvana...nije nikakav problem uzeti...

Kile, kad se ženiš, ženi devojku, a ne baku sa desetoro dece.....cak i ako je dobro ocuvana...isto je problem....

Kacigu nije lako kupiti. Ne kupuje se kaciga po istim merilima kao TV.

Razne SHARP testove, izbore za MISS itd.......sve zanemari. Ides sledecim redom. Prvo, kupujes novu kacigu, bas nikada polovnu; drugo, kaciga mora da bude kao stvorena za tvoj oblik glave, i da blago i ravnomerno sa svih strana steže; treće, kaciga mora da bude Shoei ili Arai.

To ti je to.

Amin,

 

Jedino tačka broj 3 je sa šaljivom konotacijom jer ima I drugih A marki koje su na zavidnom nivou sa kvalitetom. A i ne može se osporiti da određene marke ulazu više para da bi dobile bolji krajnji proizvod.

 

Dalje je na tebi da odeš do prodavnice i isprobas sve ponuđene kacige i vidiš koja ti najbolje odgovara. Ona će ujedno biti i ta koja će biti najmanje bučna i dobro ventilirana.

 

A ujedno bih se složio i sa komentarom nekog od kolega da je bolje i da 'uzmeš kredit' za dobru kacigu nego da kupiš neku od 149 koja će te žuljati a npr neka od 210 eura bi ti legla kao da su kalup pravili po tvojoj glavi. Možeš i sam izvući zaključak ako kupiš kacigu koja ti 100% odgovara kako će ti biti lepo da se voziš sa njom u odnosu na neku koju ti je mrsko i navući u startu. Da ne pominjem smanjenu koncentraciju sa kacigom koja ti odvlači pažnju zbog žuljanja ili magljenja ili vrućine.

 

Gledaj na to kao na dobar par cipela koje kupuješ za neki trekking od par dana. ;)

 

Poz i srećno sa kupovinom.

 

Verstuurd vanaf mijn SM-N910F met Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 430 postova
  • Lokacija: MLADENOVAC

Ja sam vise puta prodavao nove kacige i vrate mi se posle par meseci a da znam da nisu stavljene na glavu,zameni se motor i vise neodgovara.Takva kaciga je polovna i dosta jeftinija.I sad imam nekoliko kaciga koje su kao nove a nisu nove.I sto bi dao 300e za novu kad mozes dati duplo manje za istu stvar.Gladas ako je neogrebana,vizir neostecen,legne lepo nepravi buku,ne zuji uzmes i pevas

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

 

Kile,a polovnu kacigu,ako poznajes prodavca i znas koliko je stara,i ako je ocuvana...nije nikakav problem uzeti...

Kile, kad se ženiš, ženi devojku, a ne baku sa desetoro dece.....cak i ako je dobro ocuvana...isto je problem....

Kacigu nije lako kupiti. Ne kupuje se kaciga po istim merilima kao TV.

Razne SHARP testove, izbore za MISS itd.......sve zanemari. Ides sledecim redom. Prvo, kupujes novu kacigu, bas nikada polovnu; drugo, kaciga mora da bude kao stvorena za tvoj oblik glave, i da blago i ravnomerno sa svih strana steže; treće, kaciga mora da bude Shoei ili Arai.

To ti je to.

 

Ja te molim,sa tolikim znanjem oformi svoj test kaciga,jer ipak svi su glupi,samo si ti pametan.Kaciga poprimi oblik glave vremenom,i to zavisi samo do unutrasnjosti.Jednostavno u mnogim kacigama obrazi su ti koji diktiraju velicinu.Nije kaciga neudobna,vec unutrasnjost.Drugo,mnogi ljudi promase vrstu kacige,koja ne odgovara odredjenim indeksima voznje(citaj vrtlozenja vazduha usled odredjenih brzina i vrsta vetrobrana)Kile ima 150 evra,i ti ga zajebavas sa arai i shoei,gde je najjeftinija 500 evra.To govori o tebi,vise nego ista.Zato,predlozi coveku nesto u tom cenovnom rangu...

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

Ja sam uzeo od Gixera Shark s 900 novu za 140 evra.i od njega sam uzeo i pin lock.Polovna je jer nema racun,ali je ustvari nova.End of story.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 290 postova
  • Lokacija: reci dje si i eto me tu sam
  • Motocikl: s1000xr

kaciga mora da bude Shoei ili Arai.

To ti je to.

Zaboravljas da napises da ne moze da bude bili koja Shoei i Arai nego iskljucivo njihov najskuplji model

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7077 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Gluposti, ja imam HJC i AGV, i ako je jedan Jorge Lorenzo zadovoljan sa HJC-om i ja sam :D
i tek da ne govorim o AGV kojeg Valentino Rossi nosi od samog pocetka karijere, a obojica su padali i razvaljivali se i glave su im uvek ostale citave. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 189 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vstrom DL1050XT M2

Ja sam nosio skoprion,i posle sezone promenio,jer je duvalo kao kacket da nosim..prebucna..elem,sve zavisi koji bajk,sta i kako..."srecu" sam pronasao sa Nolan N104 Evo (flip je doduse)..totalno je zatvorena dole,udobna jako,tiha,vidno polje ogromno,pinlock...i sto je najvaznije,opravdala je sebe...imao sam pad ove godine,od motora nije ostalo nista,a kaciga se samo ogulila pozadi...( da je makar tako moja noga :) ) ja sam je platio 330e  ovde,sad je imas za 260 u Louisu na popustu...znam da prevazilazi budzet,ali mozda je bolje da skupis jos tu stotku preko zime,pa uzmes..

Ukoliko nisi za tu varijantu vec za full face,preporucujem ti Nolan N86...kad sam kupovao ovu moju,prodavac mi je nudio nju,i izasao sam na put sa njom na test...Kaciga je super,lagana,lep dizajn,unutrasnje suncane naocare,lepo naleze,i jos tisa nego moj 104evo..ali ja sam hteo flip i to je to..po meni za tu cifru nema bolje kacige....Tada je kostala oko 28000,sada je imas u Luisu za ravno 150e..

Nemoj mislis da reklamiram sad Nolan ili sta vec,da imam para uzeo bih Schuberth C3pro,ili Neotec,ali sam i sa ovim prezadovoljan.

A sto se tice AGV-a , i HJC ,Rossija i Lorenza ,to sto oni nose nema veze sa ovim kupovnim HJC i AGV kacigama...nema veze sa kacigama koje prodaju preko,a kamoli kod nas,roba trece klase. :)

Evo ti linkovi ispod:
 

N104Evo : https://www.louis.eu/de/artikel/nolan-n104-evo-classic-n-com-klapphelm/216201?list=133931591

 

N 86 :    https://www.louis.eu/de/katalog/suche/produkte?search_term=nolan%20n86&searchButton=&page=1&main_category_id=150
 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1376 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

Ne sekitaj se ti, za tebe znamo odavno :) :) :)

 

Gleda to sve Veliki brat ;)

 

 

 

Послато са GT-I9301I

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja