Jump to content

Moto Zajednica

niklovanje zbica tocka

Recommended Posts

  • U prolazu, 42 postova

zdravo svima!

repariram tockove od bmw-a r25!zbice bih niklovao ili hromirao,jos uvek sam u dilemi...,znam koja je vizuelna razlika,ali neznam sta je trajnije od ta dva.takodje me interesuju i cene po kojima se to radi,a i cene novih zica(ako ih ima).

pozdrav!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 483 postova
  • Lokacija: Smed. palanka
  • Motocikl: HONDA CB 750 boul d"or, free-style

Prvo moras skinuti vec postojeci hrom ma kakav bio, mehanicki ili hemijski(dehromiranje). Zatim ide poliranje,delovi se moraju sijati kao da su hromirani, onda se nanosi sloj bakra,pa nikla i na kraju dekorativni hrom koji mu daje onaj pravi ljubicasti odsjaj. Sobzirom da su u pitanju zbice mozes odraditi i niklovanje, mada on ima onako zuckasti sjaj. Sto se cene tice nije bas jeftino i ide od do. Najjeftinija je drzavna firma DES u Bgd. Ja sam 2000-te godine pravio trajk i sve sam radio u zavodu Rudo(medicinske proteze) u Bgd i Onda je kostalo 3DM po dm2 povrsine po operaciji. Ako jos uvek rade tu je najbolje u zemlji, Jer oni hromiraju delove koji se ugradjuju u ljudski organizam, tako da mora da bude kvalitet. Cuo sam i za jednu firmu u Simanovcima, kazu da su dobri i cena je prihvatljiva. Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 222 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Kawasaki GPZ500R, Yamaha FJ1100, Kawasaki GTR1000, Honda VF500F(II), Honda VF500F, NSU Pretis 175, Suzuki DR750S Big, Honda XL600LM

Ne bih se slozio da je razlika neprimetna i da je hrom providan "ko staklo", hrom ima plavicast odsaj, a nikl zuckast. Nisam ih uporedjivao kad su svezi ali sa godinam razlika je ocigledna.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 194 postova
  • Lokacija: indjija
  • Motocikl: honda cb 500,puch 250sg,MAS175 1930, kawasaki klr 650,tomos tori, tomos mc 50,

razlika izmedju nikla hroma je estetski velika a o mehanickoj izdrzljivoste tek netreba trositi reci vidljiva je odmah razlika bas kao sto kolega kaze. u svakom slucaju bakarisanje pa niklovanje pa hromiranje. takvo je brem moje iskustvo :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 292 postova
  • Lokacija: Nju nau
  • Motocikl: XF 650 freewind

razlika izmedju nikla hroma je estetski velika a o mehanickoj izdrzljivoste tek netreba trositi reci vidljiva je odmah razlika bas kao sto kolega kaze. u svakom slucaju bakarisanje pa niklovanje pa hromiranje. takvo je brem moje iskustvo :zdravo:

 

 

Pa jel' možeš da prepoznaš od predmeta na slici koji su samo niklovani a koji samo hromirani...a kod kojih je hrom preko nikla?

 

DSCN1518.jpg

Pa sa slike je malo teze,ali uzivo iskusno oko primeti ;)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 194 postova
  • Lokacija: indjija
  • Motocikl: honda cb 500,puch 250sg,MAS175 1930, kawasaki klr 650,tomos tori, tomos mc 50,

Moj komentar se odnosio na moje iskustvo zato sam to i napisao kod mene u fazi nikla felne i zbice su imale malo zuckastu boju a kada je dosao hrom na to dobilo je mnogo lepsu boju, inace to mi je radio neki komsija koji je imao proizvodnju dugmadi. :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 194 postova
  • Lokacija: indjija
  • Motocikl: honda cb 500,puch 250sg,MAS175 1930, kawasaki klr 650,tomos tori, tomos mc 50,

Inace sam i sada u toku neke restauracije pa svaki komentar pratim je covek se uci dok je ziv pozdrav kolege.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja