Jump to content

Moto Zajednica

GSX 550 EF (kao neko sredjivanje)

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 312 postova

KOYO progam drzi "ASTRID" u Trise Kaclerovica, nedaleko od Autokomande.

U poredjenju sa bugaskim SKF-om i slicnim su skupi ali se vrlo jasno vidi razlika u izradi i materijalu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova
  • Lokacija: Paracin

Stedi mast, ovaj lezaj se ne vrti pa je ok ali mi je jedan majstor rekao da ne valja preterivati kod lezajeva koji se vrte, vise se greje lezaj od previse masti, onda iscuri mast itd.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6336 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Sve navoje da ocistis ureznicama. Zvuci sasavo i muka je, ali posle problemi sa 'letrikom mnogo redje :takoje:

Samo napred.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -+-, 1005 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha ♥

Sve navoje da ocistis ureznicama. Zvuci sasavo i muka je, ali posle problemi sa 'letrikom mnogo redje :takoje:

Samo napred.

 

Da znam, zbog mase. Hvala na savetu u svakom slucaju!

 

Vidim da su kolege odgovorile na sva pitanja, tako da nemam sta da dodam...

 

 

Inace slabo se radilo, jurio sam da ispravim zadnju felnu i malo ko radi ispravljanje felni za motore u Beogradu, na kraju nadjoh ko radi i trazi mi 60e i tako kupih drugu za 40e 1hmm.gif

 

Inace napakovao sam zadnje vesanje, na zalost nemam puno slika, uglavnom lezajevi nafilovani mascu kao i oni u upravljacu sa dosta masti zbog vlage

PHOTO_20140312_200352_zps164e0365.jpg

 

Srafove na zadnjem vesanju sam "osigurao" sa:

PHOTO_20140313_151156_zps25b241cb.jpg

PHOTO_20140313_130856_zps5d22eefc.jpg

 

Zatim sam presao vile, ispustih ono sto je nekad bilo ulje, po service manualu treba da ide oko 360ml il tako nesto, ja jedva istocih nekih 200-tinjak ml..

PHOTO_20140316_154757_zps7ea9151c.jpg

PHOTO_20140316_154725_zps3b20dfd0.jpg

Izjedne cizme trebam da izvadim onaj oblaznuli brezon, takodje planiram da cizme ofarbam ili da plastificiram u istu bolju kao i felne. Uzeh da skidam boju sa cizmi i setih se da imam onu hemiju za skidanje boje...auuu kakva je to hemija, zlo! Ko krv Alien-a, cim dodirne kozu pece, a bogami ubi pluca, srecom otvoren prozor...

 

 

Znaci namazes cetkicom farbu koju zelis skinuti

PHOTO_20140316_163237_zpsd151018c.jpg

 

I posle 10-tak min, sve samo otpada...i sa dela koji si namazao a i sa tebe 1lol.gif

PHOTO_20140316_164703_zps1ab8efa3.jpg

 

Svi delovi iz vila oprani i onda iznenadjenje uzeh da proverim stapove i utvrdih da je jedan kriv! Negde po sredini jedno 1.5-2mm, pa dokle vise sa sra*ima??? 3gaa.gif

I sad? Ispravljati? Gde? Juriti drugu? Neko skoro iz CG ka Bgd-u ili SRB-CG-SRB? Jbm ti...

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1292 postova
  • Lokacija: Lazarevo
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650 XT, Transalp 600 pd10

Kako se zove ta hemija? Trebalo bi imati ovako nešto u radionici... :)

Zanimljiv projekat, pratim.1Mina.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Kod mene nije izašlo ni 100gr ulja, tješi se :D

 

Ja čekam neke pare da mi legnu pa da nosim da mi neko ispravi štap, isto tako, par milimetara, vozio sam tako godinama, krajnje vrjeme da sredim, sada kad je sve na stolu. Ako se dobro sjećam neki Dragan sa Južnog bulevara radi to ispravljanje, ima neđe na forumu i broj

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

Kako se zove ta hemija? Trebalo bi imati ovako nešto u radionici... :)

Zanimljiv projekat, pratim.1Mina.gif

rekao bih da je ovo Skid koji inache ako se udahne/udishe uchini te sterilnim na god-dve. Vrlo zajebana hemija..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1292 postova
  • Lokacija: Lazarevo
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650 XT, Transalp 600 pd10

Kako se zove ta hemija? Trebalo bi imati ovako nešto u radionici... :)

Zanimljiv projekat, pratim.1Mina.gif

rekao bih da je ovo Skid koji inache ako se udahne/udishe uchini te sterilnim na god-dve. Vrlo zajebana hemija..

 

Onda mi ne treba. :D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -+-, 1005 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha ♥

Elem, Charli rece kako se zove hemija, nisam proveravao ovo za sterilitet mada malo mi mnogo god -dve...

 

A sta se radilo ovih dana, pa sve i svasta, moraju se i uzeti neke pare...

PHOTO_20140314_124739_zps820a039c.jpg

PHOTO_20140321_143537_zps063d3102.jpg

PHOTO_20140321_171326_zps82162dc5.jpg

 

 

A sto se tice GSX pa nista posebno, estetika i uglavnom delovi su se jurili po belom svetu, trebalo bi da od nedelje bude naruceno manje vise sve ...

 

Zavrseno je sa onom hemijom, kada se osusilo samo lagano celicnom cetkom i sve otpada

PHOTO_20140317_092227_zps7da2a7c9.jpg

 

Takodje je u medjuvremenu stigla zadnja felna pa su obe felne i obe "cizme" dobile novo ruho 1oda.gif plastificirano je u crno ali sa perla efektom, ja sam veoma zadovoljan kako izgleda, mislim da slike ne mogu da docaraju al da pokusamo:

 

CIMG0461_zpsd81d1642.jpg

 

CIMG0459_zps33db8604.jpg

 

CIMG0462_zpsfcf58320.jpg

 

Treba da ispravim onu vilu to ce kod Bokija, onda trebaju gume - ako neko zna polovne a dobre nek javlja 100/90-16 i 110/90-18 moze i malo sire 120/16 i 130/18

 

Eto tako da ne padne tema u zaborav....1zdravo.gif

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 436 postova
  • Lokacija: Čačak City
  • Motocikl: Suzuki Gz 250 Marauder

Kako je vama dobro, koji ste nadareni za takve poduhvate.:takoje:

 

Hvala za ovakve teme, ja prosto gustiram fotku po fotku, stranicu po stranicu, kao pokeraš kada otvara karte :)

Ona fotka rama u foliji, meni izgleda, paaa, skoro kao nov motor u sanduku :)

Svaka čast i samo napred.;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • lone wolf, 519 postova
  • Lokacija: Kumane(prašnjavi drumovi Banata)
  • Motocikl: Suzuki LS 650 , Suzuki GSXR 750 , Suzuki GSX1300R

Prosto ne mogu da verujem da ti neko tražio 60e za ispravljanje felne.Ubuduće zlu netrebalo OVDE ,doduše u NS-u možete kvalitetno ispravljati felne za motore...ja sam takođe imao "malu" zaravan i ljudi mi sve to sredili da se ne primeti za 1500din.

 

Inače pratim temu. :Mina:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -+-, 1005 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha ♥

Cime si ocistio blok motora od onog automobila , ja mog Tomosa ne mogu da ocistim nikako da bude kao sto si ti uradio ?

Celicna cetka, malo smirgle, spakne, celicna na brusilici...

 

Prosto ne mogu da verujem da ti neko tražio 60e za ispravljanje felne.Ubuduće zlu netrebalo OVDE ,doduše u NS-u možete kvalitetno ispravljati felne za motore...ja sam takođe imao "malu" zaravan i ljudi mi sve to sredili da se ne primeti za 1500din.

 

Inače pratim temu. :Mina:

E gde bi ranije, bas sam i status postavio sa pitanjem za ispravljanje felni... u BGD sam zvao 4-5 firmi koje rade masinsko ispravljanjje i ni jedna ne radi felne za motore a ona koja radi mi je trazila tu cifru...bio sam i kod Djoleta u bulevaru (on je poznat u Bgd za felne) kaze ne radi vise moto felne....Posle sam saznao da i Dragan (juzni bulevar Bgd) valjda i bivsi bajker i majstor radi ispravljanje...

 

Sve u svemu nije se nista radilo na motoru zavrsio se Clio i cekaju se delovi iz DE...

 

Medjutim nije mi djavo dao mira, svratim ja do Radeta Kocke i pitam ga gde da proverim trouglove, kaze on kod gore pomenutog Dragana i nemas sta da mislis...

 

Odem ja do Dragana, ponesem oba trougla i naravno oba trougla uvijena 1hmm.gif1hmm.gif1hmm.gif

 

Znaci na motoru su krive obe vile/stapa, oba trougla i osovina prednjeg tocka...a neko me je pitao u oglasu (bio sam okacio jesenas motor u oglase) sta znaci rasplesti vile - e pa evo i odgovora....

 

Ne znam sta cu dalje, polako gubim volju... i ovako sam probio sve budzete a kraja raspadima nema... 1hmm.gif1neznam.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MC Coyote, 273 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Honda CBR1000 F

Sto se tice zadnje bolje lezi 120/90 nego 130/70 i vizuelno i bolje leze na felnu, upravo provereno.

 

Bas tako ja sam na zadnji stavio 130/70 i bukvalno se skupila i izgleda kao 110 0stabre.gif

post-6986-0-44663300-1396694165_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -+-, 1005 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha ♥

Dao sam oglas kupujem polovne gume pa ako neko ima javite!

 

Elem pade tema, ali evo da je osvezimo. Stiglo nesto delova, bitno mi je da su mi stigle vile, od nedelje nosim ih kod majstor Dragana na proveru.

Inace nemac kaze "prodajem ostecene vile, pitam ga sta je osteceno? Posto se na slikama nista ne vidi, jesu li krivljene? Kaze on ne ali je krenula korozija po stapovima, "bubuljice"

 

Evo i slike tih "bubuljica"! e moj rodjace da ti vidis moje stapove, na sta oni izgledaju i kakve riseve imaju....

vile1_zps1f47c3ea.jpg

 

Stigli i dihtunzi da mi vise ne slini ulje po patikama, filter ulja, prekidac za stop svetlo da budem bezbedniji u saobracaju...fale jos neki semerinzi, ulje svasta-nesto...

delovi_zps1bc5e48a.jpg

 

A i kupio sam nove dizne, tako da Boki racunam na tebe, da sklopimo ove karburatore, vidimo se uskoro 1zdravo.gif!

dizne_nove_zpsc23c6d57.jpg

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -+-, 1005 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha ♥

Samo da prijavim da ni nemci vise nisu ko nekad (to Srecko zna najbolje), jedan stap je kriv 1hmm.gif1hmm.gif1hmm.gif1hmm.gif doduse mnogo manje nego ovi sto bili na motoru. Ako mi je za utehu stapovi su bez i jednog risa i ostecenja, bubuljice nestale posle blagog poliranja...dok su stari stapovi su uzas! Majstor Dragan kaze da skoro nije video ostecenije stapove i pita se sta li su radili sa njima??

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Samo da prijavim da ni nemci vise nisu ko nekad (to Srecko zna najbolje), jedan stap je kriv 1hmm.gif1hmm.gif1hmm.gif1hmm.gif doduse mnogo manje nego ovi sto bili na motoru. Ako mi je za utehu stapovi su bez i jednog risa i ostecenja, bubuljice nestale posle blagog poliranja...dok su stari stapovi su uzas! Majstor Dragan kaze da skoro nije video ostecenije stapove i pita se sta li su radili sa njima??

Koliko je koštalo sređivanje tih manje krivih štapova i poliranje? Mož i na PP, interesuje me orjentaciono cjena. Jel ti ispravljao i trouglove?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -+-, 1005 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha ♥

Dok cekam vile ajd malo i da radim.

 

Danas sam proverio ventile i nastelovao ih. U principu jako dosadan posao ali sta se mora mora se...

 

Po specifikaciji isti je zazor na usisnim i izduvnim 0.08-0.13mm ja sam ih stelovao na 0.10. Svi bili sa vecim zazorom oko 0.15mm i to mi je drago jer ako je prestegnut vetil moze da "ïzgori"... a samo hladni vetili su srecni vetili - negde to cuh i istina je...

 

Kao sto rekoh dosadan posao, htedoh da napisem malo uputstvo ali toliko ima po netu i na youtube-u da stvarno mislim da nema potrebe, al ako neko hoce napisacu...

vent_zps5fe96391.jpg

 

Posle nastelovanih ventila namestili smo karter, prvo ponovo dosadno ciscenje starog dihtunga i silikona pa onda novo, sve lepo ocistili, namestili, dotegli i bili zadovoljni na kraju 0a-smiley.gif

 

kart_zps59b6b641.jpg

 

 

Inace da se jos malo pohvalim stiglo ulje za masinu a i za vile, fale jos semerinzi...ko zna mozda se i budem vozio ove godine. Za vile sam uzeo po katalagu 15w, ali se plasim da ne budu tvrde... A za masinu, e pa tu malo eksperimetisem! Po spec je 10w40, ali uzeo sam 15w50 i promenio sam bazu ulja. Pa cemo videti kako ce prijati masini, mozda je navikla na krdžu 1lol.gif

ulje_zpsa7567694.jpg

Toliko za sada...1zdravo.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja