Jump to content

Moto Zajednica

Minsk TRX 300i

Recommended Posts

  • Zbunjen, 888 postova
  • Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
  • Motocikl: XRV 650 RD03, KLE500

Interesantan, mozda malo pretezak model za tu klasu i kubikazu, ali cca 3500 eura nov...

 

color1_1.png

 

 

TRX 300i

 

reborn-belarusian-m1nsk-shows-trx-300i-enduro-touring-model-photo-video_2.jpg?1392046624

 

I youtube video sa relija Brest - Dusanbe.

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Za sta mu sluze koferi, ne izgledaju mi da su veci od 25L :S

Izgleda za alat :D

 

Jel ovo ista kompanija koja radi onaj stari 2t Minsk?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5517 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Osim ovog prednjeg tocka 18, motor deluje skladno...sad bas da je 300ccm za daleka putovanja...moze, al' nije bas...ako naprave nesto ovako od jedno 750ccm, moze biti zanimljivo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 269 postova
  • Lokacija: Svedska
  • Motocikl: Silver wing 400, Suzuki AN 650 Executive, Suzuki GSX 1100 R, Suzuki DR 350 SE, Kawasaki KLX 300 R, Yamaha Majesty 250 DX, Yamaha TT-R 250, Puch Korado 50

Inace sam pristalica Japana ali ovo je za voznju po Srbiji i regionu mozda i dovoljno, pogotovo ako ide sa opremom kao na fotki. E sad je dilema , dobar japanski polovnjak ili nov Minsk... ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponosni BJB Redar, 1214 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1100GS

Ne znam gde je kolega iskopao da su kinezi kupili pravo na ime Minsk ali znam da se jedan od beloruskih puniša isprsio za par desetina miliona € pre godinu-dve da obnovi fabriku i proizvodnju u Belorusiji. Inace vec neko vreme sam u kontaktu sa momkom koji im je radio neka graficka resenja i po najavama postoji mogucnost da se pojave u regionu. Zavisi od zainteresovanosti trzista ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zbunjen, 888 postova
  • Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
  • Motocikl: XRV 650 RD03, KLE500

Osim ovog prednjeg tocka 18, motor deluje skladno...sad bas da je 300ccm za daleka putovanja...moze, al' nije bas...ako naprave nesto ovako od jedno 750ccm, moze biti zanimljivo.

 

Ne vjerujem da su proizvodjaci ovog modela imali u vidu neku ozbiljniju prodaju u Evropi. Vjerujem da su dimenzije tockova prilagodjene lokalnom kineskom trzistu, gdje je 18" prilicno zastupljena dimenzija na velikom broju drugih modela i nije problem naci gume u toj dimenziji. Kao ni rezervne dijelove.

 

Ista stvar je i sa kubikazom. Ciljaju se trzista u razvoju, Kina, Indija, ostale azijske zemlje, kao i juzna amerika. Na tim trzistima je 250-400 cc trenutno najtrazenija roba, prvenstveno zbog ekonomskog faktora (niska cijena, jeftino odrzavanje, jeftina registracija).

 

Svi svjetski proizvodjaci motora su se posljednjih par godina usmjerili prema tim trzistima i izbacuju modele u tom rasponu kubikaza.

 

Spominje se na mychinamoto forumu, pod raznim oznakama :

 

Mychinamoto

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1893 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: XRV 750

Ne znam gde je kolega iskopao da su kinezi kupili pravo na ime Minsk ali znam da se jedan od beloruskih puniša isprsio za par desetina miliona € pre godinu-dve da obnovi fabriku i proizvodnju u Belorusiji. Inace vec neko vreme sam u kontaktu sa momkom koji im je radio neka graficka resenja i po najavama postoji mogucnost da se pojave u regionu. Zavisi od zainteresovanosti trzista ;)

 

Ne verujem u to da su kinezi platili da bi koristili ime, ali verujem da je taj punisa ulozio kintu u reklamu, a da je prozvodnju prepustio kinezima. Sve se svodi na prevaru krajnjih korisnika, od samog imena (koriste poznati brend da podmetnu anonimus), preko naziva modela (300, a ima 250ccm), do "poklona" sva tri "kofera" (pod navodnicima su jer ovo nisu koferi vec kutijice, koje imaju svrhu da lice na iste).

Sve u svemu da je cena upola manja mozda bi i bili privlacni za klince, da se vozikaju do skole i nazad, jer ovo za put nije definitivno.

A za ovu cenu od 3500, moze da se kupi LEP MOTOR, doduse ne nov, ali motor sa kojim se moze ici i na put i za svakodnevnu upotrebu.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: Bad Wörishofen
  • Motocikl: Yamaha xv535 virago Kawasaki KLE 500

Ako nešto nisam video uživo, nisam vozio, kako da komentarišem(o)? Čisto sumnjam da je ovaj motor neko od nas vozio. I ja sam pristalica Japanskih motocikala ali moram priznati da je lep motor. Možemo samo da nagađamo kakav je ali dok se ne proba to su samo nagađanja. Zašto sam ovo napisao? Zato što na forumu ima puno pametnih ljudi koji nisu ni seli na motor, a znaju šta valja i šta je krš.Svaki dan i ceo dan sam na putevima Srbije, pa da ima toliko "bajkera" kao što nema bilo bi isto toliko motora na putu koliko ima automobila ili kamiona.

 

 

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1893 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: XRV 750

Ako nešto nisam video uživo, nisam vozio, kako da komentarišem(o)? Čisto sumnjam da je ovaj motor neko od nas vozio. I ja sam pristalica Japanskih motocikala ali moram priznati da je lep motor. Možemo samo da nagađamo kakav je ali dok se ne proba to su samo nagađanja. Zašto sam ovo napisao? Zato što na forumu ima puno pametnih ljudi koji nisu ni seli na motor, a znaju šta valja i šta je krš.Svaki dan i ceo dan sam na putevima Srbije, pa da ima toliko "bajkera" kao što nema bilo bi isto toliko motora na putu koliko ima automobila ili kamiona.

 

Jel se ovo mozda odnosi na mene ili mi se ucinilo :zbunjen:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

ja bi ovo rado drajvo..lepo izgleda,sad kvalitet...verovatno ima tu decijih bolesti koje treba u startu otkloniti,...

kolko para tolko muzike...

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: Bad Wörishofen
  • Motocikl: Yamaha xv535 virago Kawasaki KLE 500

Čini ti se. Gledam stvari u globalu. Cenim ja kolege koje su na forumu ozbiljni, ali mi zato smetaju oni koji samo pametuju ili samo provociraju one koji žele malo ozbiljnije da se posvete ovom forumu

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Jbga, ko je debeo i ima debelu ženu i u avanturu ide autoputem, noseći pri tom i portabl televizor, bojim se da mu je ovaj kinez premali. :zvizduk:

 

Kome treba nešto malo udobnije i komotnije nego Sprint Pulser i Qingqi Supermoto, sa većim sjedištem, zaštitom od vjetra i kakvim takvim prtljažnikom, nešto što bi moglo da ode i malo dalje bez velikih bolova, a da se ne odrekne klirensa, jeftinog održavanja, male potrošnje i jeftine registracije, taj neka sačeka da ovome Minsku malo padne cjena :D 3500€ je ipak malo previše :zvizduk:

 

Inače ovo brendiranje je već viđeno, neko otkupi staro ime, naruči kineze u djelovima(prvu, drugu, treću klasu), uposli radnike(prvu, drugu, treću klasu), nabavi štampač za sopstvene naljepnice i onda pravi Minsk, Kreidler, Tomos... :zvizduk:

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

Inače ovo brendiranje je već viđeno, neko otkupi staro ime, naruči kineze u djelovima(prvu, drugu, treću klasu), uposli radnike(prvu, drugu, treću klasu), nabavi štampač za sopstvene naljepnice i onda pravi Minsk, Kreidler, Tomos... :zvizduk:

...sachs kojeg je bilo i na nasem trzistu i bili su sasvim ok motorici.

 

Sta kaze wikipedia(pa ako ona laze i ja lazem vas):

In 2007 Motovelo became the private company. New state-of-the-industry models of street and dual-purpose touring motorcycles, as well as scooters, ATVs and snowmobiles go into production.

 

In 2010 introduced new logo and M1NSK signature, echoes the name of the first motorcycle of the Minsk brand. Also the current models codename system has been introduced in addition with existing world standards and also easier to understand.

 

Сurrent M1NSK codename system:

C - the model code;

4 - four-stroke engine;

250 - engine capacity.

 

Today, the factory can boast a full production cycle and a modernly equipped R&D center.

 

Another milestone of the brand was the Brest-Dushanbe 10,000 km rally organized in cooperation with the CSTO and run in 2013 by three TRX 300 motorcycles.

 

In 2014 М1NSK received People's brand Award in Belarus.

 

M1NSK is the only mass motorcycle brand on the today's market which has the State quality mark of the USSR.

 

Tako da izgleda da se ovo mozda i sklapa u Belorusiji iako svi njihovi modeli jakooo lice na kineske pandane. Mozda je neka varijanta da kinezi prave delove a belorusi samo sklapaju ili sl. Sve u svemu trebalo bi da je kvalitet motora pristojan.

 

Motor izgleda jako zanimljivo ali tesko da ce sta uraditi sa ovom cenom, ali sa druge strane mislim da nije realno ni ocekivati duplo manju cenu. Takodje one kutije/koferi su ok dodatak, ne smetaju a mogu da posluze, zameniti top case za neki veci i mirna Backa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja