Jump to content

Moto Zajednica

Extreme Kamere?

Recommended Posts

  • Ne silazi, 5813 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

E sada sam te bolje razumeo ;)

 

Uzgred, ja imam 4 black od pre neki dan, ali razmišljam da kupim i jednu SJCAM, neka imam još jednu za svaki slučaj, a ide i gomila nosača :) Pak, nervira me kod kineza što ništa nije dorađeno i nikako ne može baš sve da radi kako treba. Imaju puno problema sa softverom, a kako im proizvodi postaju bolji tako i cene idu gore, tako da mu na kraju sve dođe isto. Imao sam nekoliko kineskih tableta, recimo, i bilo je problema koliko hoćeš, a imao sam i više generacija iPadova i oni rade kao sat. Razlika u ceni je sasvim opravdana obzirom da tako sačuvaš živce. Eto, SJCAM 4000 su nekako doveli da radi kako treba, ali zato sa novom generacijom (5000) ima problema preko glave. Takav proizvod zapadna firma ne bi izbacila na tržište jer je to u stvari prototip, a ne finalni proizvod.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2309 postova
  • Lokacija: Beograd-Vracar

Ja sam dugo vagao da li sj4000 ili osnovni gopro model.

Prelomio sam ipak za gopro i tih 30tak eura vise vredi dati. Snimak kada se uploaduje bolje deluje nego sa sj. Da li youtube vise oskrnavi snimak sj u to necu da ulazim jer je vecini ovde bitniji YT.

Baterija na ovom gopro modelu traje 2h i 30min sto je super. A ono sto je najbitnije posto vecini treba za motor je sto je stabilizacija bolja na gopro. Sj ne trpi vibracije.  

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1826 postova
  • Lokacija: DE

Vidim da niko nije pomenuo Mobius - mini HD kameru. Mozda nije idealna moto kamera, ali pravi kvalitetan HD snimak i ima dosta opcija. Kosta ispod 60EUR sa besplatnom postarinom. Najveca prednost su joj male dimenzije, nizak ceoni profil i tezina, sto je cini veoma popularnom u RC aero modelarskom svetu, ali i kad je bitno da kamera ne strci. Meni se licno nikako ne dopada "foto-aparat" koncepcija, koju je nametnuo Gopro, a sad je mnogi slede. Totalno nepraktican dizajn za akcionu kameru!

 

Mobius je jednostavnog izgleda, sa svega 3 tastera za snimanje i izbor modova. Tasteri imaju vise funkcija, i moguce ih je programirati, kao i podesiti sve opcije kamere posredstvom USB kabla na racunaru ili telefonu, koji moze da sluzi kao daljinski, sa zivim prikazom. Komunikacija preko USB-a meni ne predstavlja problem jer ugao kamere podesim preko telefona i diskonektujem kabal. Moze da se konfigurise i kao dash cam (automatski start snimanja cim se da kontakt)

 

Dolazi u 2 sirine objektiva. Postoje razni dodaci za montazu, kabal za odvajanje cipa i objektiva od kucista, pa je moguca veoma neprimetna montaza. Nosim se idejom da je trajno montiram na enduro kacigu.

 

Svoju sam porucio sa ebaya. Veoma pouzdan prodavac: http://www.ebay.co.uk/itm/1080p-hd-mini-auto-record-with-power-mobius-actioncam-sports-camera-camcorder/221259368601?hash=item3384160899

 

Ovo je moj snimak iz kvadkoptera sa Kucaja, (Velika Brezovica, Valkaluci) Youtube ga je prilicno unistio, pa nikako nije merilo kvaliteta. Preporucujem da skinete sirove HD snimke sa Technomoan sajta: http://www.techmoan.com/blog/2013/7/8/the-mobius-camera-the-do-it-all-mount-anywhere-1080p-micro-c.html

 

 

Poredjenje sa Gopro 3 Black:

 

 

Mobius USB Tools: https://play.google.com/store/apps/details?id=therau2000.amcamobiusac

 

Zanimljiva modifikacija:

20140705_205042_zpsi4mqfjdp.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

Ne kapiram u cemu je problem, jesu li zabranjeni? Koliko znam, nisu.

Mislim njegov je dron, polovan, covek fotograf, strani drzavljanin, sta hoce?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • enduro exploring, 500 postova
  • Lokacija: ZEMUN, Serbia
  • Motocikl: Suzuki Vstrom DL1000

 

Ne kapiram u cemu je problem, jesu li zabranjeni? Koliko znam, nisu.

Mislim njegov je dron, polovan, covek fotograf, strani drzavljanin, sta hoce?

 

 

Hitno, javite Đuri da blokira aerodrom  :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 99 postova
  • Lokacija: Chicago IL
  • Motocikl: Yamaha FZ8

Pitanje za one koji korite gopro.

Kako vam se racunar nosi sa fajlovima i gopro studiom??

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Црна Гора- Бар
  • Motocikl: Suzuki V-Strom DL-650 L0
Pitanje za one koji korite gopro.

Kako vam se racunar nosi sa fajlovima i gopro studiom??

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Ja koristim gopro i kad sam prvi put prebacio snimke na lap top kuci zamalo nisam sve razbio kada sam vidio da mi lap top blokira kada hocu da pustim klip.

Isto tako i njihov program, po 100 puta mi blokira dok obradim i memorisem neki video.

 

Sreca pa na poslu imam baš dobar računar koji mogu da koristim i u privatne svrhe pa sad preko njega sve ovo radim i nemam problema.

 

Sent from my GT-I9195

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • enduro exploring, 500 postova
  • Lokacija: ZEMUN, Serbia
  • Motocikl: Suzuki Vstrom DL1000

Pitanje za one koji korite gopro. Kako vam se racunar nosi sa fajlovima i gopro studiom?? Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Imao sam sličan problem. Blokira ti ne toliko zbog procesora koliko zbog raspoložive memorije RAM. Potrebno je dosta memorije za obradu video materijala, kao i brz i velik hard disk.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 99 postova
  • Lokacija: Chicago IL
  • Motocikl: Yamaha FZ8

Meni na

I7

16bg rama

4gb m960

Zakuca racunar na 100%% stalno i to samo fajlovi sa gopro, bilo koju karticu da koristim (imam dvije).

Ubi mi laptop samo tako, snimci sa telefona nikakav problem rad u premijeru super samo ako nije gopro fajl (mislim snimljen sa gopro).

Zato sam i pitao za iskustva.

Dešava li se ikome slično??

@Marko - jel ti dobro radi na racunaru na poslu ili i tu koči??

@Bigdaddy - pa i meni se tako nesto dešava sa 16gb i sa 1tb HDD sa nesto malo SSD na sebi(hibrid)!

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1842 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Odavno nisam ništa kačio. SJ4000 i dalje radi kako treba, jedna od dve baterijeje dosta izgubila na kapacitetu. Snimak je sa putovanja od prošle nedelje :)

 

 

 

 

  • Podržavam 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • enduro exploring, 500 postova
  • Lokacija: ZEMUN, Serbia
  • Motocikl: Suzuki Vstrom DL1000

Meni na I7 16bg rama 4gb m960 Zakuca racunar na 100%% stalno i to samo fajlovi sa gopro, bilo koju karticu da koristim (imam dvije). Ubi mi laptop samo tako, snimci sa telefona nikakav problem rad u premijeru super samo ako nije gopro fajl (mislim snimljen sa gopro). Zato sam i pitao za iskustva. Dešava li se ikome slično?? @Marko - jel ti dobro radi na racunaru na poslu ili i tu koči?? @Bigdaddy - pa i meni se tako nesto dešava sa 16gb i sa 1tb HDD sa nesto malo SSD na sebi(hibrid)! Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Imenjače, isti problem sam imao sa laptopom koji je kasnije zbog pregrevanja i ciknuo. Laptop je bio Toshiba Satelitte sa pristojnim performansama, AMD procesor i 4 GB ram, ali i HD na 5200 obrtaja. Sada imam desktop računar,i7, 16GB, 2TB hard na 7200 obrt i SSD na kome je instaliran windows. Zaista nemam nikakvih problema...

 

Pre toga je bila muka živa, isto mi je pucao u toku dodavanja, slaganja clipova. Takođe dođe do 100% i smrzne se. Nekada mi ostane upotrebljiv fajl, a nekada ne...

 

Ima problenma GoPro aplikacija,bez daljnjeg...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • enduro exploring, 500 postova
  • Lokacija: ZEMUN, Serbia
  • Motocikl: Suzuki Vstrom DL1000

Odavno nisam ništa kačio. SJ4000 i dalje radi kako treba, jedna od dve baterijeje dosta izgubila na kapacitetu. Snimak je sa putovanja od prošle nedelje :)

 

 

 

Fenomenano  :takoje:  :takoje:  :takoje:  imaš plusić  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1842 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Hvala ljudi. Smatram da mi je ovo najuspeliji video projekat i drago mi je da vidim da se i drugima sviđa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1292 postova
  • Lokacija: Lazarevo
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650 XT, Transalp 600 pd10

Hvala ljudi. Smatram da mi je ovo najuspeliji video projekat i drago mi je da vidim da se i drugima sviđa.

To je zato što si išao sa suvozačicom. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1842 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

I ostali, do sada objavljeni, filmići sa tog putovanja su sa suvozačicom pa se ni meni samom ne sviđaju nešto naročito :D U ovom se nekako sve složilo. Inače treba još 1 ili 2 komada da obradim...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rođen da peca, nateran da radi, 260 postova
  • Motocikl: FZS 1000 (ostali samo dugmići)

Dobra fora, nisam do sada video tu poziciju kamere. Klasican nosac ne moze da se savije do tog ugla, tako da bi u tom slucaju bilo resenje dodavanje jednog ravnog nosaca na nalepnicu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja