Jump to content

Moto Zajednica

Selim (se) na selo

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 121 postova
  • Lokacija: Borča
  • Motocikl: hooooonnddaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

Pomaže Bog braćo i sestre bajkeri!

Kaže u naslovu, selim se na naše lepo i Bogom dano selo, i pošto je ovo zajednica manje-više trudoljubivih ljudi osećam slobodu da mogu da zatražim ovakvu vrstu pomoći.

Naime, tražim seosko domaćinstvo koje sadrži kuću(u kojoj se može živeti uz minimalna ulaganja) sa okućnicom (što više zemlje to bolje) koja sadrži neke pomoćne objekte i obaveznim izvorom vode u vlasništvu.

Valjalo bi da u posedu bude neke šume, možda neki voćnjak mada polazim od toga svako imanje to već ima.

Udaljenost od asfalta nije od presudnog značaja ali opet ne bi valjalo ni da je predaleko.

Pošto je Srbija na rasprodaji već neko vreme mislim da se tako nešto može naći za + 10.000 evropskih novčanica.

Od dobrovoljnih koji žive na selu, ili odlaze u seoske krajeve bih molio neke informacije u vezi takvih imanja npr. telefon vlasnika, neka fotka možda.

Kačim i sliku područija na kom bi se to imanje nalazilo, široko zar ne?

post-19480-0-85141900-1390577647_thumb.jpg

Usput će to biti dvojaka pomoć i onima koji prodaju i meni koji kupujem.

Poruke možete ostavljati ovde u temi, na pp ili lično na mob.063-640-797 Neša

Unapred zahvaljujem na trudu i dobroj volji!

Živeli!

  • Podržavam 19

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova
  • Lokacija: Paracin

Podrazavam u potpunosti, nisi jedini koji planira ovako nesto, od nekoliko kolega/prijatelja sam cuo nesto slicno. A i ja imam slicnu viziju, s tim sto meni roditelji zive na selu pa imam malo bolji "uvid" u zivot na selu a i ziveo sam na selu, sto bi se reklo ja sam otisao iz sela ali nije ono iz mene i sve vise tezim da se vratim. U mojoj okolini inace (nije u tvom reonu) mozes cak i za manje para da nadjes to sto trazis ali za tu cifru mozes sasvim pristojno domacinstvo da nadjes. Srecno .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12093 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Preporucujem da se raspitas u Belanovici - obuhvatio si je krugom na slici. To je jako mirno, skoro penzionersko mesto. Okolina skoro nenaseljena, sa dosta domacinstava koja su napustena i na prodaju su. Mozes za sumu koju pominjes da kupis kompletno domacinstvo sa par hektara zemlje. A mozda i vise od par :) U mestu imas poljo apoteku, kafanu, dva kafica i Jugopetrol pumpu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 121 postova
  • Lokacija: Borča
  • Motocikl: hooooonnddaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

Prvo da se zahvalim JevtiNS :jee1:što je na ekspresan način spojio mene i kuma mu, koji eto ima neku nekretninu,svaka čast!

Hvala na željama i sugestijama, naravno da dolazi u obzir i malo van obeleženog kruga, stim da je veći problem kod obilaženja dolazak zime i ostvarivanja kontakata sa vlasnicima. U smislu ''oni žive u gradu, a ja nemam telefon'', desilo mi se da sam ubio 300 i kusur kilometara a da nisam pogledao ni jedno imanje.

Zato je, čini mi se, varijanta skupi nekoliko telefona, ovim ili drugim načinom, u određenom kraju efektnija, nego prosto bazanje motorom :moto3:(koje samo po sebi ima smisao)!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Preporucujem da se raspitas u Belanovici - obuhvatio si je krugom na slici. To je jako mirno, skoro penzionersko mesto. Okolina skoro nenaseljena, sa dosta domacinstava koja su napustena i na prodaju su. Mozes za sumu koju pominjes da kupis kompletno domacinstvo sa par hektara zemlje. A mozda i vise od par :) U mestu imas poljo apoteku, kafanu, dva kafica i Jugopetrol pumpu.

 

I na svaku stranu odlične puteve za vožnju motorom !

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Којекуде, 484 postova
  • Lokacija: Borča-Bgd
Druze dodji ti kod nas,u nas lepi Banat pa da te vidi bog! :takoje:
Voli covek ipak Sumadiju, nema zamerke.. ;-) Poslao sam ti pm.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 121 postova
  • Lokacija: Borča
  • Motocikl: hooooonnddaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

Cvele 1389- Ceo sam ti život ja na jugu tog Banata, lep je i neću da ga kudim, moj je to kraj! Do sad i nekako, ali mi se više ne uklapa u filozofiju života!

 

bojssa- hvala još jednom!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblaj Khan, 3245 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: motor, da

Ja planiram Banat...odma mi je preko Dunava, a i koreni su mi odatle....samo da nadjem nesto slicno ovome st o trazi Sanke po Sumadiji.

 

Srecna ti potraga , burazeru :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

Ti Vlado da nisi mrdnuo odande !!! :tras1:

Priredio si nam takav divan i nezaboravan dan jesenas da mislim da bi bilo steta to ne pretvoriti u tradiciju ! :hej:

jos jednom velika zahvalnost od svih nas ! :care:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

Веома храбро од тебе да се у ово време преселиш у село. Сви беже одатле а ти се тамо враћаш?! Одумире село у Србији само тако, убрзано! Не познајем те и не знам твоју породичну ситуацију, али, да ли си размишљао како ће се уклопити твоја деца - у случају да их имаш - и шта им селидбом у неку забит ускраћујеш?

 

Ја сам са села и знам о чему причам. Колико само ја ствари нисам могао да приуштим јер их у селу нема?!

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6488 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

...како ће се уклопити твоја деца - у случају да их имаш - и шта им селидбом у неку забит ускраћујеш?

 

Ја сам са села и знам о чему причам. Колико само ја ствари нисам могао да приуштим јер их у селу нема?!

 

Ovo jeste kočečeća dilema za mnoge gde uključujem i sebe. Moj otac je tuko svaki dan dva puta po 10 km peške, dosego do profesora i mnogi iz familije su stekli visoko obrazovanje i ostali čestiti ljudi, što danas nije na ceni. Starija ćerka je u periodu osnovne bila uskraćena za uličnu pristojbu, živeli smo ko Robinzoni, sad je na faksu i ja mislim da joj nije dobro koliko uči, ko da nije moja. Mlađoj smo priuštili sve što starijoj nismo, ulicu, parkić u kraju, Fejs, pink, Knez...Slobodno mogu da tvrdim da imam zebnju za njenu budućnost a nisam u mogućnosti da joj uskratim odnosno ne priuštim-zabranim što i druga deca u okruženju imaju a po mome je sve to vrlo negativno i obećavajuće pogubno. Sve ono drugo što mi roditelji podrazumevamo kao gradsku dobrobit je vrlo diskutabilno, mislim konkretno na bavljenje sportom, muziciranjem i sličnim mas opscenim hobijima za koje mi subjektivni roditelji smatramo da će biti životni uspeh naše dece, čista zabluda. Jedan od glavnih vrednosti gradskog života je niz diskoteka u koje se izlazi od 23h a red za ulaz u pojedine je i u 5 ujutro što se tumači kao izuzetna vrednost tog "nobl" mesta i čik da ne pustiš. Da mi je onda bila pamet, sad bojim se da je prekasno; uzdam se u sreću da će mi dete doći uveče čitavo sa treninga i sve redom tako. Meni niko nije a i nije ni mogao bilo šta da uskrati ali nije ni bilo ovoliko lošeg što mi roditelji hteli ne hteli prušćujemo našoj deci danas. Mislim da svi previše nipodaštavamo selo, čak mrzimo, želeći da satremo svoje korene.

  • Podržavam 21

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

Ovo jeste kočečeća dilema za mnoge gde uključujem i sebe.

 

Тек кад сам се преселио у Беч стварно сам увидео колико је погубан живот на српском селу.

 

Moj otac je tuko svaki dan dva puta po 10 km peške, dosego do profesora i mnogi iz familije su stekli visoko obrazovanje i ostali čestiti ljudi, što danas nije na ceni.

 

И да ли је остао да живи на селу? Рекао бих да није. Исправи ме ако грешим...

 

Mlađoj smo priuštili sve što starijoj nismo, ulicu, parkić u kraju, Fejs, pink, Knez...Slobodno mogu da tvrdim da imam zebnju za njenu budućnost a nisam u mogućnosti da joj uskratim odnosno ne priuštim-zabranim što i druga deca u okruženju imaju a po mome je sve to vrlo negativno i obećavajuće pogubno.

 

Слажем се.

 

Jedan od glavnih vrednosti gradskog života je niz diskoteka u koje se izlazi od 23h a red za ulaz u pojedine je i u 5 ujutro što se tumači kao izuzetna vrednost tog "nobl" mesta i čik da ne pustiš.

 

Тачно, али и одлазак у биоскоп је немогућ у већини села још увек...

 

Da mi je onda bila pamet, sad bojim se da je prekasno; uzdam se u sreću da će mi dete doći uveče čitavo sa treninga i sve redom tako. Meni niko nije a i nije ni mogao bilo šta da uskrati ali nije ni bilo ovoliko lošeg što mi roditelji hteli ne hteli prušćujemo našoj deci danas.

 

Ово је тачно али зато што смо се покварили и постали временом лоши људи.

 

Mislim da svi previše nipodaštavamo selo, čak mrzimo, želeći da satremo svoje korene.

 

Не ми, драги ђунта, већ наша држава која се немилице труди да уништи живот на селу. И уништила га је и све је горе!!! Зар стварно мислиш да би ја отишао са своје дедовине да није догорело до ноктију?! На селу је лепо да се живи али не од села и не од пољопривреде, ко има могућности за то онда је на коњу!!! Чак сам и малу фирму затворио и отишао!!! Држава ме није чекала за доприносе а то што она мени дугује 150000 - 200000 динара нема везе?! Ка би пребијали дугове било би много лакше, али не, то је као у Армији: "Изврши па се жали!" Зато људи одлазе и одлазиће све више јер немају снаге ни могућности да се боре са државом! У мом крају се каже: "Шут с'рогатим не може!"

Кад се пољопривреда на малим домаћинствома не исплати и не може се од тога више живети онда људи оду сами...

 

Није ми циљ да поколебам колегу који се жели одселити на село већ да му скренем пажњу колико је на селу тешко живети, поготову за децу...Број људи који се враћају мери се промилом... Нажалост! Моје село на попису после другог светског рата 450 домаћинстава а 2002. (чини ми се, нисам сигуран) 220 домаћинстава... Да ли ове бројке нешто говоре?

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1292 postova
  • Lokacija: Lazarevo
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650 XT, Transalp 600 pd10

Po meni, za decu je najbolje da odrastaju na selu, iz mnogo razloga. Posle nek´ idu gde hoće i da li hoće. Svi moji drugovi i drugarice hoće da što pre pobegbnu sa sela,i ako mogu, i iz ove države. Bio sam preko, video haos, vratio se, hteo opet da idem (zbog nezaposlenja), nešto mi se izjalovilo, ali neka je, ko zna zašto je to dobro.

Uglavnom, na selu (gde sam i odrastao i ostao) imam apsolutno sve. Grad mi je na 10 minuta, pa ako treba nešto da uzmem, samo skoknem i za pola sata sam opet kući. Živeo sam i u NS-u 3 godine kao student, nisam se pronašao u toj priči nije to za mene. Sad samo odem na predavanja i odmah se vratim na selo. I opet, iako sam živeo u gradu, nisam mogao bez sela, te sam se vraćao svakih nedelju, plafon dve nedelje.

Uglavnom, možda će ti biti u početku malo nezgodno, dok se ne privikneš, ali navika je čudo. Ja jedva čekam leto, da pobegnem malo u planine, na par dana, da se psihički odmorim. Malo zemlje u početku uzmeš, kasnije samo kupuješ i uvećavaš bogatstvo. Moja baba je meni rekla (sve pade na mene skoro): "Sinko, nemoj zemlju nikad prodavati, doće crno vreme, zemlja nikad neće zakazati. Ako ništa, imaćeš nešto da pojedeš, iako može da bude da ti se ne isplati da prodaš usev, koji si obradio." (to mi je rekla davno, još kad je i moglo dobro da se zaradi od obrade zemlje). I eto, crno je vreme došlo.... Predam žito u mlin i imam brašno za hleb (nekad se desi da presušimo, da nemaš za hleb jbt da uzmeš. Onda keva izvadi brašna i zamesi, nikad joj nije teško) i kukuruz u kotarku za stoku.

Želim ti svu sreću u pronalaženju svog mira i slobode, a naćeš ih sigurno...

  • Podržavam 21

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

Da je selo dobro ne bi izumrlo...Mir moras naci u sebi,i ljudima oko tebe,a mesto zivljenja nema veze sa tim.Mi imamo prelepo imanje na Zlatiboru,okvirno 6 hektara,i sami smo na imanju.Zamisli ispod nas Zlatarsko jezero,svugde okolo suma,livade,sopstveni izvor,kuca tuto kompleto,Malinjak,sljivik...da ne nabrajam.I posle tri dana ja hocu da poludim...Lepo je posetiti,ali ziveti je druga stvar...Evo par slicki...

post-13797-0-89096400-1390917658_thumb.jpg

post-13797-0-82484300-1390917668_thumb.jpg

post-13797-0-92800700-1390917693_thumb.jpg

post-13797-0-16736500-1390917702_thumb.jpg

post-13797-0-64433100-1390917717_thumb.jpg

post-13797-0-02529700-1390917724_thumb.jpg

post-13797-0-75529300-1390917734_thumb.jpg

post-13797-0-38102000-1390917762_thumb.jpg

post-13797-0-95703700-1390917771_thumb.jpg

post-13797-0-35095400-1390917802_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Vi poredite neke zabiti i vikendice i sl. a to nije bas isto. Moze selo i da ima 5000 stanovnika, ne mora 500. Meni je drago sto sam odrastao na selu, mnogo vise igranja sa drustvom, nikada dosadno, sve sam imao i nista mi nije falilo ovde. Posle sam otisao u srednju i faks u NS, trenutno sam kuci zavrsavam par ispita. Inace Novi Sad mi se zgadio, ne znam ni sam zasto tacno valjda zbog silnog putovanja non stop itd. Danas je to grad sa najvise kriminala, tuga. Ne bih voleo da ostanem u mom mestu jer odumire i posla nema, ali ne bih voleo ni da zivim u Novom Sadu- mada ako budem morao, sta da se radi. Radije bih ziveo u nekom manjem mestu (gradicu), bez nepotrebne guzve i previse betona. Mrzim guzvu :neznam: Volim da putujem i da idem svuda ako to mogu, ali da zivim u gradu, nisam ljubitelj. Jos nesto-ziveo sam i u domu 4 godine i u stanu 4 godine. Nisam se uspeo naviknuti na stan. To je meni kao jedna kutija. Volim bre kucu, da izadjem u dvoriste kada hocu, da se zezam sa dzukcem, pecem rostilj, leti sednem u dvoriste i popijem pivo, zovem drustvo, kosim travu... Primetio sam isto i na caletu kada je dolazio kod mene u stan-jedva covek izdrzi sat vremena da sedne, mislim kad bi morao da prespava da bi umro :lol: Valjda sam na njega. Kod njega je ono sto sashac kaze- lepo je posetiti a ziveti druga stvar. E pa tako je njemu u gradu.

 

Meni ne bi bio problem ni ziveti na selu ako ima posla-dobrog posla. Uopste nemam potrebu da budem u gradu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

Vi poredite neke zabiti i vikendice i sl. a to nije bas isto. Moze selo i da ima 5000 stanovnika, ne mora 500. Meni je drago sto sam odrastao na selu, mnogo vise igranja sa drustvom, nikada dosadno, sve sam imao i nista mi nije falilo ovde. Posle sam otisao u srednju i faks u NS, trenutno sam kuci zavrsavam par ispita. Inace Novi Sad mi se zgadio, ne znam ni sam zasto tacno valjda zbog silnog putovanja non stop itd. Danas je to grad sa najvise kriminala, tuga. Ne bih voleo da ostanem u mom mestu jer odumire i posla nema, ali ne bih voleo ni da zivim u Novom Sadu- mada ako budem morao, sta da se radi. Radije bih ziveo u nekom manjem mestu (gradicu), bez nepotrebne guzve i previse betona. Mrzim guzvu :neznam: Volim da putujem i da idem svuda ako to mogu, ali da zivim u gradu, nisam ljubitelj. Jos nesto-ziveo sam i u domu 4 godine i u stanu 4 godine. Nisam se uspeo naviknuti na stan. To je meni kao jedna kutija. Volim bre kucu, da izadjem u dvoriste kada hocu, da se zezam sa dzukcem, pecem rostilj, leti sednem u dvoriste i popijem pivo, zovem drustvo, kosim travu... Primetio sam isto i na caletu kada je dolazio kod mene u stan-jedva covek izdrzi sat vremena da sedne, mislim kad bi morao da prespava da bi umro :lol: Valjda sam na njega. Kod njega je ono sto sashac kaze- lepo je posetiti a ziveti druga stvar. E pa tako je njemu u gradu.

 

Meni ne bi bio problem ni ziveti na selu ako ima posla-dobrog posla. Uopste nemam potrebu da budem u gradu.

 

Prijatelju,prvo nije zabit,nije vikendica vec staro porodicno imanje(200 god)drugo kad ovakva idealna mesta dosade,zamisli tek klasicno selo.Pa selo o kom ti pricas nije selo vec varosica,stalno se brkaju pojmovi.Klinci su danas nafurani totalno,tako da selo vise ne nedri lepo vaspitanje i vrednocu kao nekad.Vrednosti su poremeeecene odavnooo.Ako o tome pricas...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Којекуде, 484 postova
  • Lokacija: Borča-Bgd

Dzaba sto imas vikendicu i imanje u lepom kraju kada si tamo samo turisticki. Ljudi koji su odrasli na selu znaju kako se tamo i lepo i tesko zivi a ima se vremena i za druzenje, lov itd itd. Mir se istina trazi u dusi i samom sebi ali je to na selu daleko lakse jer na selu u glavnom zive vredni domacini ljudi a u gradu ima svakakve fukare.. Tamo gde ti je srce i dusa, tamo je i mir.

  • Podržavam 15

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 175 postova
  • Lokacija: Tara
  • Motocikl: nemam

i kakve veze ima sad ova rasprava, covek je trazio kontakte, pomoc oo informacije gde ima imanje na prodaju, nije vas pitao za vase misljenje o zivotu na selu.

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro maniac, 1751 postova
  • Lokacija: Beograd/Krupanj
  • Motocikl: Yamaha XT 600 E 3TB

Веома храбро од тебе да се у ово време преселиш у село. Сви беже одатле а ти се тамо враћаш?! Одумире село у Србији само тако, убрзано! Не познајем те и не знам твоју породичну ситуацију, али, да ли си размишљао како ће се уклопити твоја деца - у случају да их имаш - и шта им селидбом у неку забит ускраћујеш?

 

Ја сам са села и знам о чему причам. Колико само ја ствари нисам могао да приуштим јер их у селу нема?!

 

Prema mom misljenju, nisi u pravu. Kao ni moji roditelji sto nisu u pravu, kao ni 98% Srbije koja zivi u zabludi i tudjini zbog proklete pare.

 

 

...како ће се уклопити твоја деца - у случају да их имаш - и шта им селидбом у неку забит ускраћујеш?

 

Ја сам са села и знам о чему причам. Колико само ја ствари нисам могао да приуштим јер их у селу нема?!

 

Ovo jeste kočečeća dilema za mnoge gde uključujem i sebe. Moj otac je tuko svaki dan dva puta po 10 km peške, dosego do profesora i mnogi iz familije su stekli visoko obrazovanje i ostali čestiti ljudi, što danas nije na ceni. Starija ćerka je u periodu osnovne bila uskraćena za uličnu pristojbu, živeli smo ko Robinzoni, sad je na faksu i ja mislim da joj nije dobro koliko uči, ko da nije moja. Mlađoj smo priuštili sve što starijoj nismo, ulicu, parkić u kraju, Fejs, pink, Knez...Slobodno mogu da tvrdim da imam zebnju za njenu budućnost a nisam u mogućnosti da joj uskratim odnosno ne priuštim-zabranim što i druga deca u okruženju imaju a po mome je sve to vrlo negativno i obećavajuće pogubno. Sve ono drugo što mi roditelji podrazumevamo kao gradsku dobrobit je vrlo diskutabilno, mislim konkretno na bavljenje sportom, muziciranjem i sličnim mas opscenim hobijima za koje mi subjektivni roditelji smatramo da će biti životni uspeh naše dece, čista zabluda. Jedan od glavnih vrednosti gradskog života je niz diskoteka u koje se izlazi od 23h a red za ulaz u pojedine je i u 5 ujutro što se tumači kao izuzetna vrednost tog "nobl" mesta i čik da ne pustiš. Da mi je onda bila pamet, sad bojim se da je prekasno; uzdam se u sreću da će mi dete doći uveče čitavo sa treninga i sve redom tako. Meni niko nije a i nije ni mogao bilo šta da uskrati ali nije ni bilo ovoliko lošeg što mi roditelji hteli ne hteli prušćujemo našoj deci danas. Mislim da svi previše nipodaštavamo selo, čak mrzimo, želeći da satremo svoje korene.

 

Slazem se u potpunosti.

 

 

Vi poredite neke zabiti i vikendice i sl. a to nije bas isto. Moze selo i da ima 5000 stanovnika, ne mora 500. Meni je drago sto sam odrastao na selu, mnogo vise igranja sa drustvom, nikada dosadno, sve sam imao i nista mi nije falilo ovde. Posle sam otisao u srednju i faks u NS, trenutno sam kuci zavrsavam par ispita. Inace Novi Sad mi se zgadio, ne znam ni sam zasto tacno valjda zbog silnog putovanja non stop itd. Danas je to grad sa najvise kriminala, tuga. Ne bih voleo da ostanem u mom mestu jer odumire i posla nema, ali ne bih voleo ni da zivim u Novom Sadu- mada ako budem morao, sta da se radi. Radije bih ziveo u nekom manjem mestu (gradicu), bez nepotrebne guzve i previse betona. Mrzim guzvu :neznam: Volim da putujem i da idem svuda ako to mogu, ali da zivim u gradu, nisam ljubitelj. Jos nesto-ziveo sam i u domu 4 godine i u stanu 4 godine. Nisam se uspeo naviknuti na stan. To je meni kao jedna kutija. Volim bre kucu, da izadjem u dvoriste kada hocu, da se zezam sa dzukcem, pecem rostilj, leti sednem u dvoriste i popijem pivo, zovem drustvo, kosim travu... Primetio sam isto i na caletu kada je dolazio kod mene u stan-jedva covek izdrzi sat vremena da sedne, mislim kad bi morao da prespava da bi umro :lol: Valjda sam na njega. Kod njega je ono sto sashac kaze- lepo je posetiti a ziveti druga stvar. E pa tako je njemu u gradu.

 

Meni ne bi bio problem ni ziveti na selu ako ima posla-dobrog posla. Uopste nemam potrebu da budem u gradu.

 

Ubo' si poentu. :)

 

 

Zvuci smesno, al' ko malo promucka glavom docice do zakljucka da u gradu imas sve ali nemas nista. I kako vreme prolazi, bice sve gore i u gradu i na selu, ali... na selu ces bar imati sta da pojedes ;)

 

 

 

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Пријатељ, 365 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XT 1200 super tenere

Evo mog skromnog viđenja u nadi da nećemo postavljaču teme stu razvodnjiti.

Srećko i Đunta gađaju u srž problema.Pored toga što su potpuno suprotni,istina je tu u sredini.Siguran sam da čovek može biti srećan u Beču,ali isto tako i u srpskom selu.Jedeini način je da je zalaganje,inicijativa i obrazovanje uslov.U koliko nešto dobro osmislite i imate jaku i nepokolebljivu želju,naravno i prilično strpljenje,rezultat,samim tim i sreća, neizbežno dolazi.

Ako očekujemo da na selu sedimo ispred prodavnice,mrka kapa.

Ja svakome sa ovog foruma ko poželi da napravi vino,crveno,belo,roze,kupinovo,vino od malina sa dodatkom meda,pa tako redom,predajem nesebično svo znanje koje sam sticao nekoliko godina,pritom proveo u gradskoj biblioteci dane,obišao skoro sve vinare i enologe,kupio svu raspoloživu literaturu vezano za proizvodnju vina,družio se godinu dana sa ludim profesorom....Šta hoću da kažem-evo jednog od primera kako u nekom od sela,bavljenjem mikro proizvodnjom,sigurno se može zaraditi vrlo pristojna plata,verujte vrlo pristojna.Ako dodate na to još neki slični proizvod,eto već dve plate.Jedini uslov je da budete srećni i da predano i pošteno radite.

Što se tiče dece,ona će biti srećna ukoliko su i roditelji srećni i složni.

Mislim da sam bar malo pomogao nekome čisto da vetar reči ne nosi.Stojim iza svega što sam rekao.

Verujte u sebe,ne očekujte ništa od države,budite vrlo vredni,edukujte se,budite hrabri,pravite mikro svetove,ne dozvolite da budete deo mase i najvažnije od svega uvek budite srećni.

  • Podržavam 16

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1020 postova
  • Lokacija: Sopot
  • Motocikl: BMW R1200RT Honda VFR 800 v-tec MotoGuzzi falkone NSU SuperMAX Tomos T12

Ja svakome sa ovog foruma ko poželi da napravi vino,crveno,belo,roze,kupinovo,vino od malina sa dodatkom meda,pa tako redom,predajem nesebično svo znanje koje sam sticao nekoliko godina,pritom proveo u gradskoj biblioteci dane,obišao skoro sve vinare i enologe,kupio svu raspoloživu literaturu vezano za proizvodnju vina,družio se godinu dana sa ludim profesorom....

 

Ja se javljam,kada to da se proba!!!!?????Družiću se sa učenikom ludog profesora....a kaberne....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja