Jump to content

Moto Zajednica

Aqua park Arandjelovac: 150km na 2 kw

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 117 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Baotian speedy 49ccm, Yamaha Majesty 250, Elektro skuter made in China, eletricni trotinet, Suzuki VL800, Capriolo mountbike

Uvod:

 

Osvanuo je divan suncan dan....

 

 

j64m.jpg

 

 

Volim putovanja, ali na zalost realnost je surova i drugacija. Pre deset godina sam zavrsio fakultet, ali plodovi tog poduhvata nisu dosli na naplatu. Deset godina bez posla.

 

Vozacku dozvolu imam16 godina, ali auto ne.

 

Nema ruku nema dzema.

 

Stalno skupljam neki novac da kupim auto , ali za sve ove godine kupih samo biciklu. Dva puta nista je nista. Crva nije ni bilo. Htedoh pre par godina da kupim neki skuter, al ajde da ne krcmim novac, koji skupljam za auto. A novac se stalno krcmi. Te treba za ovo, te treba za ono. A priliv slab, ustedjevine i nema.

 

Kad, prosle godine moj prijatelj prodaje skuter!!! Kinez btm 49ccm. 250evra.

 

Opet nedoumica. Slusam komentare, ne kineza, pogotovo ne polovnog itd. Mislim se ja, ide zivot, samo se nesto odlaze. Cekam da se nesto desi a nista se ne desava. Zazmuri, kupuj pa sta bude. Sad se desava, nema popravnog za ovaj nas zivot!!!

 

jfkw.jpg

Skuter baotian 49ccm 2007. Godiste

 

I krece voznja. Prvo po gradu Kragujevcu, kilometri se nizu, ali ja volim i da putujem. Citam po nasem forumu i nadjem clanak legendarnog nntom-a. Ode covek do crnogorskog primorja sa 50 kubika. Opusteno. Cela njegova zivotna prica me dotakla, kao da citam o sebi. A njegov poduhvat oko odlaska na more me je dosta motivisao. Reseno je. Idem i ja negde na izlet sa skuterom J

 

Putopis:

Uzimam kartu, sestar i crtam neki razuman krug oko Kragujevca. Vidim AQUA PARK u Arandjelovcu. To je ta destinacija. Crkve i ostale stvari cemo da obilazimo kad Ana ne bude mogla da obuce bikini. Ne treba mnogo ubedjivanja. Moja devojka Ana daje podrsku i krecemo.

 

3l6c.jpg

Kragujevac:

Moj navigator Ana i ja polazimo. Crveno se obukli radi urokaJ

 

0c7k.jpg

Cumic:

Voznja je bila ok. Usput malo konsultacije sa lokalcima, a ida se malisa odmori pred uspon, brdo Svetinju.

 

rnpn.jpg

Vec silazimo sa Svetinje. To nas je brdo plasilo, kako ce nasa 2 kw da nas iznesu. E pa 30km na sat i strpljenje i stize se svud. Slika nedaje utisak koliki je uspon, a i ovo je trenutak kad vec silazimo.

 

i9ln.jpg

Moze on i brze od 30 km na sat naravno. Ali nama je plan da dodjemo do aqua parka i lepo se provedemo a ne da se trkamo.

 

8hjh.jpg

Put ispred nas. Kilometri se nizu. Osecaj je super. Osvajamo prostor i sve smo blizi cilju.

Problema nema , ali ni moto opreme na nama. Pa smo dobili gratis suncanje a da jos nismo platili ulaznicu u aqua park.

Put do tamo protekao ok.

 

Arandjelovac

snda.jpg

Posle sat i po vremena i nekih 60 tak kilometara stizemo na destinaciju.

 

nx0g.jpg

Aqua park hotel Izvor Arandjelovac.

 

mojx.jpg

 

Ulaznica je:

 

Za studente i djake: 500,00 radni dan, 600,00 dinara vikend

 

Za odrasle: 800,00din radni dan, 1000,00 vikend

 

Polu dnevna su oko 70% od vrednosti dnevne karte.

 

Grupna karta je oko 80% od vrednosti dnevne karte.

 

Uostalom ima njihov sajt pa ko zeli moze da pogleda.

 

Mi smo isli na varijantu studenti, i platili malo jeftinije :)

 

x6vz.jpg

i jos Aqva park

 

qork.jpg

 

uyf3.jpg

 

suqh.jpg

Aqua park vrhunski.

 

Cena se u prvi mah cini malo veca, ali kad se pomisli koliko to isto zadovoljstvo kosta u Turskoj ili Grckoj, oko 20 evra, onda ovo i nije lose. Plus je tu, kod nas u srcu Sumadije.

 

Proveli smo se ekstra. Kao mala deca. Trci na jedan tobogan, trci na drugi tobogan. Valjda nas je sva ova situacija i kriza kroz ove godine,ostavila gladnima da uzivamo. Pa u ovim prilika to i cinimo. Aqua park vrhunski

 

 

5i0k.jpg

Mogli smo mi ovako i tri dana...

 

8tkn.jpg

Park je stvarno na svetskom nivou.

 

y0ga.jpg

 

df9d.jpg

 

1ndw.jpg

Ana je odlucila da bude Pamela na kratko J

 

Pravili smo mi i pauzu, nije da nismo. Evo ima jedna slika

 

68r5.jpg

 

Ovako izgleda ujutru, ali od 12h pa na dalje je ogromna guzva. I dugo se ceka red za tobogan. Tako da je savet da se ode pre podne od otvaranja pa dok ne pocne guzva. Ovde hocu i da napomenem, da je aqua park opremljen ekstra toboganima, ali je siromasniji sto se tice vodenih povrsina. Ima par bazena ali nemojte tamo ocekivati ogromne vodene povrsine.

 

Uzivali smo tu do nekih 14h i ajmo mi dalje. Tada pocinje guzva i ceka se dosta na redu za tobogane. A i sve ove lezaljke postaju pune. Mi vise volimo mir, bez galame, i odlucujemo da krenemo dalje. Kuci? NEEEEE

 

7jel.jpg

Ana je ogladnela pa smo prvo morali da svratimo na klopu.

 

 

Bukovicka banja:

A ondasmo obisli i Bukovicku banju. Sto da ne kad se ona nalazi na 50 metara od aquaparka.

 

0d8q.jpg

 

fi0g.jpg

 

Obisli smo i idemo dalje . Pravac Oplenac, Topola.

 

Oplenac, Topola:

 

q8f8.jpg

Bista Kralja Petra I na Oplencu, Topola

 

61lc.jpg

Crkva na Oplencu.

 

Do Topole je u putu bilo sve ok. Ali na Oplencu je tolika uzbrdica da nisam verovao. Isao sam ja tamo i ranije, ali nikad sa 50 ccm.

Mislio sam da ce ljubimac da posustane. Ali nije. Koliko je strmo neko brdo tek saznas kad vozis 50ccm.

 

Posle toga smo krenuli kuci puni pozitivne energije i utisaka.

 

sz67.jpg

Kinez na Svetinji.

 

Na putu Topola-Kragujevac, je opet nezaobilazno brdo Svetinja. Penjemo se I primecujem neobican zvuk motora. Agregat je promenio zvuk. Nije bilo neke drasticne promene, ali se ipak nesto drugacije cuje.

 

Odlucujemo da se malo odmorimo svi, i da proverim ulje. Otvorim cep kad iz kartera gejzir!!!? Brzo ga zatvorim. Konsultujem se sa majstorom putem telefona. Kaze nista, pustio gorivo u karter. Sto? Nemamo pojma. Kaze majstor odmorite malo i vozi. Tako je i bilo.

 

Posle odredjenog vremena sledi sledeca provera u karteru.Sve ok. Nivo ulja normalno, gorivo isparilo, sto od vrucine sto od temperature u karteru. Nema gejzir!! Ovo se vise nikada nije ponovilo.

 

Zbog ove avanture, se nisam pokajao sto sam kupio skuter. A bilo je jos dosta ovakvih stvari za 6000km koje sam presao za sezonu 2013. Covek moze da se oseca ziv, treba mala iskra. Svima bih preporucio skuter odnosno dvotockas. To je spas za letnje guzve. A moze i vise od toga. Dobro odrzavanje i sve ce biti ok.

 

 

Ovo je bila nasa mala avantura, koju smo hteli da podelimo sa svima.

 

 

w6hg.jpg

Ucesnici ove male avanture

 

1. Ana, A kategorija, yamaha genesis 600ccm i kawasaki ninja 1200ccm

 

2. Marko, b kategorija, baotian 49 ccm

 

 

Potrosnja 2.5 l/100km

Ukupna kilometraza 150km

 

Nije bitna kubikaza vec kilometraza.

 

 

 

Sportski pozdrav!!

Promenio član Kraljevic Marko
  • Podržavam 33

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Baotian speedy 49ccm, Yamaha Majesty 250, Elektro skuter made in China, eletricni trotinet, Suzuki VL800, Capriolo mountbike

 

 

Hvala svima :)

aca-pn Aqua park je super. obavezno ga obidji, i gledaj da to bude u prepodnevnim satima i da nije vikend. neces se pokajati sigurno 1oda.gif

herman, i ja se nadam :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 9038 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Bravo kolega, samo napred, eto dokaza da i male stvari mogu ciniti coveka sretnim 0takoje.gif

 

mali savet:

promeni ulje u motoru 5W40 4T, kupi 1L ( staje 700ml u agregat ) jer gorivo kad se pomesa sa motornim uljem ne moze ispariti il nestati, f. ulja ne moras menjati jer je periv.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Baotian speedy 49ccm, Yamaha Majesty 250, Elektro skuter made in China, eletricni trotinet, Suzuki VL800, Capriolo mountbike

Satelis: Hvala na odlicnom savetu za promenu ulja. To sam i uradio, iako je majstor rekao da ne mora0namigivanje.gif. pa necu da ustedim 1000din, pa da posle platim 100e za generalnu. Od tad sam prosao nekih 3500 km i sad je na redu da menjam ulje ponovo. Aktivno ga vozim i u januaru. Da li imas iskustva ili znas zasto je prelio benzin u karter?

 

Sta je to f. Ulje? izvini nisam iz ove motoristicke branse, a trudim se da ukacim stvari :)

 

ukapirao sam. filter ulja. 1neznam.gif1lud.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Baotian speedy 49ccm, Yamaha Majesty 250, Elektro skuter made in China, eletricni trotinet, Suzuki VL800, Capriolo mountbike

Hvala puno kolege 0takoje.gif

kneža user_popup.png druze da li poznajes u Prijedoru mog prijatelja kosarkaskog trenere Sinisu Solaju kk Hunters

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 291 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: Honda PCX 125

Razmisljam se ja da li da idem sa devojkom na neki slican put..malo je 12 konja za nas dvoje..te plasim se ovoga te plasim se onoga..sta ako se desi ovo a sta ako se desi ono..prvo nntom, a sad i ti..ma idem brate, pa sta bude nek bude, sve je to deo avanture!

 

Sent from my GT-I9001 using Tapatalk 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblaj Khan, 3245 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: motor, da

Lepo, lepo... :takoje:

 

Ja bio jednom tamo u AR i izgoreo ko licna..... a onaj najstrmiji tobogan je dojajan....samo treba petlja

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja