Jump to content

Moto Zajednica

Pomoc oko kupovine motora SX525 ili yz450F

Recommended Posts

  • U prolazu, 26 postova

I tako poslje svih vaših sugestija i komentara i savjeta ja još uvjek ne mogu da se odlučim šta zapravo da kupim malo se skupilo jos parica nekih sad je budzet oko 2000 eura i par modela mi onako zapalo za oko i u pravoj sam dilemi

 

 

 

http://www.pik.ba/ar...ss-cros-enduro/

 

 

http://www.pik.ba/ar...ha-yzf-250-ccm/

 

 

http://www.pik.ba/ar...0-cr-ktm-cross/

 

 

http://www.pik.ba/ar...onda-crf-cross/

Promenio član matrix92

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • taj sam, 175 postova
  • Lokacija: Bosna i Hercegovina
  • Motocikl: Bandit 600

moj prijateljski savjet je da nađeš negdje takav motor da ga isprobaš.

pa da vidiš da li je to za tebe.

vidim iz banja luke si SX

pa lijepo čuj se čovjekom,popijte pivce ,probaj ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6840 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

A neka Yamahica DT125? Mislim da bi bila okej za prvu sezonu dok se pohvatas sta i kako, moze u sumicu a mozes i da se svrckas okolo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1016 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999

Citam gore kako ga savetujete da je 125 dobro za sumu .

 

Druze menoj da te lazu jer 125 u sumu nece da mrdne nigde . Suma se podrazumeva da treba da stanes negde na nekom brdu i kada trebas da krenes neces moci nikako . Jedino da drzis na kvacilu dok krene i ne dobije zalet ali zalet za sumu i nije od neke vrednosti jer su u sumi ide polako . Jedino ako sumu ne podrazumevate puteve kroz sumu i slicno . Za stazu moze 2t jer mozes da ga vrtis i da juris gde bi i on imao snagu inace ovako nikako ispod 250 ako hoces 2t . E sad ako si neiskusan onda je druga rec i bolje je 4t . I to svi ovi sto ti pricaju nisu promenili jedno 10-ak motora za offroad pa moze samo da nagadjaju . Motore menjam kad god mogu i ne cuvam kao neki po dve tri godine i zato ti iz iskustva pricam . Neznam za sta bi ti sluzio motor ( koja vrsta offroad-a ) . Nisam citao od pocetka sve jer me smaraju ovi suvisni komentari .

 

Ali vidim da si ma pocetku napisao ktm ili yamaha . Vozio oba modela i mogu da ti kazem da je ktm u voznji na zescem offroad-u bolji nego yamaha . Za yamahu imas i ovde delove i svi su ti dostupni i u prodavnici i nisu skupi dok za KTM ima da se namucis dok nadjes deo kada ti nesto treba . A ovako je i najlakse udjes u prodavnicu , covek lepo pokaze na kompjuteru sta ti treba i to narus ( naravno pogledas sliku dela koji ti treba ) . Pisem ovo bas iz iskustva sa nasim Srskim dobavljacem delova za ktm jer mi vec 3 puta salju pogresan deo . A i svecicu je poslao i naplatio kao iridijumsku a poslao obicnu . Ne bi o tome ovde nije prikladno . Ali eto toliko mogu ja da ti kazem kako ovde kod nas .

 

I da naravno pisem ovo iz iskustva a ne lupetam .

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova

125 ccm nebi jer mislim da je to slabo za ono sto ja ocu da radim sa motorom e sad neznam 250 ili 450 tu je dilema, potrosnja nije velka razlika al zato snaga jeste.a hocu motor kad ga stisnem da ide ne da mi se gusi li nesto slicno.

 

Izgleda dok ne probam par modela necu moci da se odlucim i znacu sta mi odgovara......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5254 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow

Vidi ti zemo moras prvo da provozas neki od motora a posle toga u skolu kod nekoga ko nije "sobom" ucio da vozi. Podcjenjujes 125ccm a ja ti garantujem da gdje dobar vozac istjera taj motor nece moci izaci 95% "ovih" ostalih sto sa 250 sto sa 450. U poredjenju sa ova dva motora taj motor nije nista manje superioran jedino sto mora da se vrti isto kao i 600ccm na cesti pa ja posto imam 40god vise volim 1000 da peglam, cisto da izgledam ozbiljnije :). Ono sto sam ja primjetio je da vecina ovih vozaca je samouka i vecina voze kontra od onoga sto je enduro ili ti cros pa se onda vade na kubike i na kile. Vjestina je presudna u hard enduru, ne kazem da treba biti slina, sto si jaci to je jos bolje za ponijeti preko balvana ali ta faza je vec nesto drugo. To ti je otprilke kao ovi vozaci sportskih motora sto obaraju svojom masom i nekim silama pa ispadne da bi Rosi ili Stoner trebali imati po 140kg nego se to na Tv ne vidi.Pogledaj malo a jos bolje pronadji postove sa redbul romanijaksa gdje su nasi ljudi bili pa su o tome i pisali kako nisu mogli cudom da se iscude kako preko pola vozaca nemoze kako treba da dohvati tlo a usput mozes vidjeti o kakvom se takmicenju radi.Da sad ne rovim evo prvi video jedne 125ice

 

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Stvarno smorise ovi suvisni, sto lupetaju, a ne znaju. Pa jos i lazu, a matori. tztztz msm da covek strada jbt..

Nisam ni ja sve procitao, ali ipak znam sigurno. Ko lupeta, govno mu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 243 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: Yamaha YZ 250

Odlican video - dokaz da je ISPRAVAN 2T od 125 veoma upotrebljiv u sumi. Tesko da bilo ko sa 4T moze ovako tecno i bez greske da odvoza 7 minuta ( ovim tempom, a tempo je bitan za adrenalin ) po gore prikazanom terenu. Moze profesionalac, ali i oni su videli da je i za njih to prevelik napor, i zato se sve vise njih vraca na 2T za neku ozbiljniju hard enduro voznju ili takmicenje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja