Jump to content

Moto Zajednica

Ispravljanje felni "Princ", G. Milanovac.

Recommended Posts

  • Integrisan, 9237 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Da iznesem golgotu koju doziveh kupovinom sire prednje felne za moju Hondu...

Posto vozim prvi model cbr1000f, svake godine sam u obavezi da trazim 110 gumu, 120 ne lezi lepo i sva se deformise... Nadjem felnu preko oglasa, tu u Cacku, 3.5 sirina. Covek je kolega motoras, zna sta hocu.

Zagledam okrecem, dobra! Sav sretan organizujem odmah peskarenje i plastifikaciju...

E tu me ceka iznenadjenje, pri skidanju bele farbe na peskarenju felna otkrije svoje pravo lice! Varena sa dve strane, lose obradjena brusilicom ali sve je vesto poliester kitom prekrio neki farbar. Covek koji mi je prodade nema pojma o cemu je rec, tih 30 cm vara su nepoznanica!

Estetiku cu rekoh srediti, nosim kod farbara...

Uradim sve, stavim u stapove i zavrtim... Ejbg! Uvija se kao zmija!

Odmah nadjem link do vulkanizerske radnje "princ" u Gornjem Milanovcu, javi se vlasnik Misa, motoras kaze, vozi Kawu vn, sede je kose i brade. Sve moze ispraviti, jedini u Srbiji ima masinu namenjenu za to, 20 eura cena.

Odnesem odmah, par dana ima pre ovih praznika, da ne propustim priliku.

Ponavlja pricu, svemocan je kaze, pokazuje mi lepo uskladistenu Kawu i Hondicu cm, uliva mi poverenje, kolega je bajker!

Na dan n.godine zove me gore pomenuti gospodin "evo me u Kg-u, uradio sam ti ovo, dodji kod medicinske skole" Dodade mi felnu u ruke i naplati 4000 dinara, dogovor je bio max 20 eura, kako je sam rekao.

Ni to nije problem, bitno da je felna tu! Trcim kod vulkanizera, namestam gumu, lezajeve, semeringe, loctite na srafove diskova i..... Nista!!!

Kriva felna! Nista radio nije!

Zvah ga odmah, spusta slusalicu uz reci "Cao Sine"...

Nas kolega, motoras...

 

 

Ne pisem ovo kako bih se jadao vec da upozorim na potencijalne probleme u saradnji sa ovom "firmom", licno, debelo sam razocaran...

http://www.princgm.co.rs/index.html

 

 

Pozdrav i sigurne kilometre zelim.

post-4737-0-09412900-1388567883_thumb.jpg

post-4737-0-72093500-1388567889_thumb.jpg

post-4737-0-40951800-1388567896_thumb.jpg

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 9237 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Da dodam, uz felnu uz malu doplatu uzeh i stapove, 41mm. od modela sc24. Nisam ih rasturao, mada sudeci po felni sigurno su ocajni... Mogu da ponudim nekom mazohisti ovu "ispravljenu" felnu sa novim lezajevim i semerinzima, stapove, i zadnju felnu od cbr1000f sc21 sa 150 gumom na sebi za jednu prednju felnu sirine 3.5, estetika nije bitna vec fizicko stanje.

Felna koju nudim do sada je kostala 300eura, nemam zivaca vise...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svaki Totalitarizam Ubija U Ime Optimizma!, 358 postova
  • Lokacija: Neoplanta
  • Motocikl: BMW R 1150 GS ADV Los

Da iznesem golgotu koju doziveh kupovinom sire prednje felne za moju Hondu...

Posto vozim prvi model cbr1000f, svake godine sam u obavezi da trazim 110 gumu, 120 ne lezi lepo i sva se deformise... Nadjem felnu preko oglasa, tu u Cacku, 3.5 sirina. Covek je kolega motoras, zna sta hocu.

Zagledam okrecem, dobra! Sav sretan organizujem odmah peskarenje i plastifikaciju...

E tu me ceka iznenadjenje, pri skidanju bele farbe na peskarenju felna otkrije svoje pravo lice! Varena sa dve strane, lose obradjena brusilicom ali sve je vesto poliester kitom prekrio neki farbar. Covek koji mi je prodade nema pojma o cemu je rec, tih 30 cm vara su nepoznanica!

Estetiku cu rekoh srediti, nosim kod farbara...

Uradim sve, stavim u stapove i zavrtim... Ejbg! Uvija se kao zmija!

Odmah nadjem link do vulkanizerske radnje "princ" u Gornjem Milanovcu, javi se vlasnik Misa, motoras kaze, vozi Kawu vn, sede je kose i brade. Sve moze ispraviti, jedini u Srbiji ima masinu namenjenu za to, 20 eura cena.

Odnesem odmah, par dana ima pre ovih praznika, da ne propustim priliku.

Ponavlja pricu, svemocan je kaze, pokazuje mi lepo uskladistenu Kawu i Hondicu cm, uliva mi poverenje, kolega je bajker!

Na dan n.godine zove me gore pomenuti gospodin "evo me u Kg-u, uradio sam ti ovo, dodji kod medicinske skole" Dodade mi felnu u ruke i naplati 4000 dinara, dogovor je bio max 20 eura, kako je sam rekao.

Ni to nije problem, bitno da je felna tu! Trcim kod vulkanizera, namestam gumu, lezajeve, semeringe, loctite na srafove diskova i..... Nista!!!

Kriva felna! Nista radio nije!

Zvah ga odmah, spusta slusalicu uz reci "Cao Sine"...

Nas kolega, motoras...

 

 

Ne pisem ovo kako bih se jadao vec da upozorim na potencijalne probleme u saradnji sa ovom "firmom", licno, debelo sam razocaran...

http://www.princgm.co.rs/index.html

 

 

Pozdrav i sigurne kilometre zelim.

 

Gospode Boze!I sta ces to sad pustiti da prodje tako?Kod nas u N.Sadu ima firma Srdanov koja to moze uspesno da odradi.Oni od samlevene felne naprave novu.Videh to...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6341 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

I meni nije bas najjasnije, otvoreno ti je podvalio, sad je u stilu "cao ko te jebe" i ti ces to tako da ostavis ?? A pri tom znas ko je, bio si kod njega u radnji...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 9237 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Nisam vise pametan, razmisljam je li svrsishodno da bacam novac na puteve tamo-amo,bolje da kupim drugu felnu, jednostavnije i mirnija mi je glava tako.

Ovom Misi cu inspekciju poslati, naplatio je uslugu koju nije uradio i nije mi racun dao, tri svedoka imam... Strah me je suocavanja, moze me izazvati... Otici cu kada se pomirim sa prevarom.

 

Pozdrav Nenad.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 9237 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Kao razlog za povecanje cene naveo je dodatne poslove koje je morao na felni odraditi... Platih mu bez pogovora uz pitanje " Posto ste stariji motoras biste li Vi ovako radjenu felnu vozili?" Bez problema dobih odgovor! Otisao sam sretan kod vulkanizera... Obavestio sam ga sms-om da ocekuje inspekciju...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2573 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F & NMAX155

Zbog takvih majstora ja uvek tražim da mi precizira cenu i ako nešto se pokaže dodatno da mi obavezno javi da ja prihvatim ili ne prihvatim dalju intervenciju.

Evo sad mi je majstor radio kulir i pogodimo cenu koju je on tražio a ja ga pitam možeš li ti to tako da uradiš - sledi odgovor NARAVNO.

 

Kad je završio dao je pola para za materijal koji je kupljen i za ruke me je častio jer nije odradio kako treba. Bilo mi ga je žao inače platio bi i sav materijal.

Ima majstora koji prihvataju sve poslove samo da bi uzeli pare a sad da li znaju da to odrade - snaći ću se u hodu. Muka mi je od takvih majstora. I imam još jednu praksu koja se pokazala korisnom, Kad sklapam dogovor, kad je malo više stavki u pitanju, sve stavim na papir pred njim, cenu i šta treba da uradi i rok koji mi daje za završetak radova.

Evo sad mi bila dvojica pre jedno mesec dana da mi daju ponudu za zatvaranje terase onom folijom za bašte kafića. Kad su videli kako sam se postavio i da znam šta tražim nisu se pojavili sa ponudom. Bili uzeli mere i ne javiše se više.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Meni licno, kolega N.F.S. ne djeluje kao neko dovoljno neozbiljan da ovako nesto tek tako izmisli.

 

@N.F.S.

Da li je clan foruma? Posalji mu email sa ovom temom i sansom da se cuje i njegova strana.

Ako ne reaguje, znaci da je stvarno prevarant i da shodno tome treba da se tretira.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 9237 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Temu otvorih da iznesem iskustvo i upozorim na potencijalne probleme u saradnji. U Milanovac sam isao sa suprugom i dva drugara, jedan je i clan naseg foruma, Kanda82. Nije mi poznato da li je Misa clan foruma, nije mi ni bitno...

Covek je delovao ozbiljno, po godinama mi otac moze biti...

Iza svega napisanog stojim, neistine nemam razloga da iznosim... Ovo sto napisah moze se licno u Kragujevcu videti.

 

Hvala na interesovanju za temu, Nenad.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12917 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Čim neko priča o sebi hvalospeve.. "jedini u Srbiji" trt, mrt,... beži koliko te noge nose. Sere mi se od tih samohvalisavaca i uvek je kompenzacija za neku rupu. Il je lopov il ne zna da radi ili je kao u N.F.S-ovom slučaju i jedno i drugo.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

To " jedini u Srbiji ima mašine za ispravljanje felni " nek okači mačku o rep . Ko što kolega " Shaft 021 " reče, u N. Sadu postoji servis za sve felne - " Srdanov " - koji uspešno sređuje felne - čak i kad ih donesete u komadima ( lično sam gledao ) ! Kog interesuje evo linka :

http://www.alufelne.com/index_sr.html

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 9237 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Preporucuju mi prijatelji nekog Babica kod Kraljeva, pobacu jos tu posto mi je blizu... Zahvaljujem se na savetima, za "Srdanov" servis nisam znao, uz kvalitetan rad verovatno ide i proporcionalna cena a u ovom trenutku obzirom na dosadasnje kostanje tocka jeftinije mi je da kupim drugi, polovan.

 

Pozdrav Nenad.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 9237 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Primih poziv od g.Mise koji je isao ovako-

 

Kakva je ovo poruka orle?!?

-Gospodine, ja nisam ptica vec musterija, insistiram na kulturi posto mi se licno takvim tonom nebiste obratili... Vi ste meni spustili slusalicu.

Kakva inspekcija, dodji da ti pokazem sta masina kaze, garantujem da je felna prava, odakle tebi balanserka pa da primetis?

-Vidi se golim okom odgovorih, cak je krivlja nego sto je bila...

Decko, ja vidim da si ti srednjeg staleza da kazem, i gumu si celavu doneo, sta da ti pricam dalje!

- Neka Vam je na cast Miso, sretnu Vam novu godinu zelim.

 

 

Tako smo razgovor zavrsili, iza svake otkucane reci stojim...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svaki Totalitarizam Ubija U Ime Optimizma!, 358 postova
  • Lokacija: Neoplanta
  • Motocikl: BMW R 1150 GS ADV Los

Primih poziv od g.Mise koji je isao ovako-

 

Kakva je ovo poruka orle?!?

-Gospodine, ja nisam ptica vec musterija, insistiram na kulturi posto mi se licno takvim tonom nebiste obratili... Vi ste meni spustili slusalicu.

Kakva inspekcija, dodji da ti pokazem sta masina kaze, garantujem da je felna prava, odakle tebi balanserka pa da primetis?

-Vidi se golim okom odgovorih, cak je krivlja nego sto je bila...

Decko, ja vidim da si ti srednjeg staleza da kazem, i gumu si celavu doneo, sta da ti pricam dalje!

- Neka Vam je na cast Miso, sretnu Vam novu godinu zelim.

 

 

Tako smo razgovor zavrsili, iza svake otkucane reci stojim...

 

Sta reci o jadniku koji svoje musterije deli na staleze.Trebao si da mu kazes da je on nizi stalez po karakteru...Mislim da treba postavljati ovakve teme da vide ljudi kakvih sve presedana ima...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 290 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Honda cb750k -- cbx 125 f -- yamaha xv 1900 star raider

Primih poziv od g.Mise koji je isao ovako-

 

Kakva je ovo poruka orle?!?

-Gospodine, ja nisam ptica vec musterija, insistiram na kulturi posto mi se licno takvim tonom nebiste obratili... Vi ste meni spustili slusalicu.

Kakva inspekcija, dodji da ti pokazem sta masina kaze, garantujem da je felna prava, odakle tebi balanserka pa da primetis?

-Vidi se golim okom odgovorih, cak je krivlja nego sto je bila...

Decko, ja vidim da si ti srednjeg staleza da kazem, i gumu si celavu doneo, sta da ti pricam dalje!

- Neka Vam je na cast Miso, sretnu Vam novu godinu zelim.

 

 

Tako smo razgovor zavrsili, iza svake otkucane reci stojim...

Ako se zovu bajkeri oni koji prvi put sednu na motor u 50+ godina to je on.Ima mašinu za ispravljanje zaista vrhunsku ali nezna da radi.Meni je ispravljao dva puta istu felnu i nije ispravio,na kraju sam sam ispravio pomoću čekića,hidraulike...

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 290 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Honda cb750k -- cbx 125 f -- yamaha xv 1900 star raider

Da dodam da mašina ima sva merenja koja su potrebna da bi se odredila iskrivljenost sa velikom tačnošću.Ispravljanje vrši hidraulika kojom se rukuje dzojstikom uz stalno merenje . Stvarno je šteta što je u pogrešnim rukama,i meni je naplatio 2500 din. i nije ništa uradio i više nikad kod njega...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 9237 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Nije usamljen slucaj znaci... Nastup mu je los, mogao je reci nisam mogao ispraviti cena za trud je tolika...

@Kwiss, sedeo sam u kaficu desno od radnje, gde dolaze Rebelsi, na zalost lose je vreme bilo pa nikoga od motorasa nisam zatekao, mozda bih neki savet dobio...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 290 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Honda cb750k -- cbx 125 f -- yamaha xv 1900 star raider

Nije usamljen slucaj znaci... Nastup mu je los, mogao je reci nisam mogao ispraviti cena za trud je tolika...

@Kwiss, sedeo sam u kaficu desno od radnje, gde dolaze Rebelsi, na zalost lose je vreme bilo pa nikoga od motorasa nisam zatekao, mozda bih neki savet dobio...

 

Da sam te sreo nebih te poslao kod njega.Mogao sam da ne platim ali neću da ispadnem dripac,to je jedino što je zaradio od mene i nikad više.

Ispravio sam "ručno! mnogo felni ali kad sam čuo da je nabavio mašinu reko aj da probam.Video sam da ne zna da radi i pored nekih mojih sugestija kako bi trebalo on tvrdoglavo tera po svome tako da je i drugi put istu ispravljao i nije ispravio.

Neće se on najesti hleba od tog posla :zdravo:

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

Грешиш од самог почетка!!!

После разговора ниси требао да му шаљеш СМС и да га обаштаваш о својим намерама!

Само му пошаљеш инспекцију а он нек се чеше ко га је почастио и зашто... Па кад прође пар дана пошаљеш му другу, и тако једно два - три месеца а он нека размишља...

Вероватно ниси једини. Сада си га обавестио шта ћеш радити. Ако му и неко други пошаље инспекцију или (по Марфијевом закону) сами дођу, ето њега код тебе а ток разговора можеш и сам предпоставити...

 

Требао си како сам ти написао, а кад ти падне (а то ће бити пре или после) направиш му штету од 4000 па до 20000 дин. (више је увек боље) и будеш с'њим и даље у релативно коректним односима,

 

типа:"Били сте у праву, гума је била крива. Купио сам другу и сад је све ок"!

 

И онда, после 8 месеци,

ето инспекције и то из Београда!!! Пријавиш га и кажеш да не шаљу локалце зато што сумљаш да их плаћа да зажмуре... А инспекција једва чека такву пријаву, поготову неки млад инспектор жељан доказивања и напредовања у служби...

 

Надам се да ниси направио грешку и спомињао овај Форум?!

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 9237 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Naravno da nisam pominjao niti forum niti bilo koga, poruka je poslata u afektu zbog drskog spustanja slusalice... Nisam cvecka i rog u rog mi nije stran ali trudim se da sve izgladim na lep i kultivisan nacin, gde se moze tako...

 

Pozdrav Nenad.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 290 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Honda cb750k -- cbx 125 f -- yamaha xv 1900 star raider

Требао си како сам ти написао, а кад ти падне (а то ће бити пре или после) направиш му штету од 4000 па до 20000 дин. (више је увек боље) и будеш с'њим и даље у релативно коректним односима,

 

I ispadneš gori od njega , ne mogu da verujem ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

Требао си како сам ти написао, а кад ти падне (а то ће бити пре или после) направиш му штету од 4000 па до 20000 дин. (више је увек боље) и будеш с'њим и даље у релативно коректним односима,

 

I ispadneš gori od njega , ne mogu da verujem ...

 

Испадам гори од њега?!

 

Видиш, ја за своје паре поштено радим и зарадим исте, а нешто нисам приметио да је овај "мајстор" баш тог мишљења и васпитања... Онај ко "заврће" људе на сваком кораку мора знати да ће осванути дан кад ће и он сам бити "заврнут"!!!

 

А онда му реченица: "Пали сине..." - или како је већ рекао колеги кога је преварио добити сасвим други смисао!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja