Jump to content

Moto Zajednica

Za ljubitelje STREETFIGHTER -a

Recommended Posts

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: BiH

Evo samo da se prijavim sa svojim staklenim masinama:)

Braco nije mozda tvoj stil ali o ukusima je naravno tesko raspravljat jer da smo svi isti ne bi ni valjalo a na kraju ULJARA JE ULJARA ;)

ps;ako se neko pita zasto zadnja vilica produzena pa zato da se ne dize na zadnji pri startu,a i nesto novo samo da nije normalno.

post-3515-1287907542903_thumb.jpg

post-3515-12879075430915_thumb.jpg

post-3515-1287907543162_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5225 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow

Nadam se da je stara viljuska kod Kemice(s' ovim nema vozanja po Romaniji) ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1137 postova
  • Lokacija: Beograd

meni nije jasno jedno

 

ovde 90% motora na slikama

 

cemu to sluzi???

 

zar nije street fighter motor za divljanje, dizanje zadnji prednji

 

cemu guma 220 pozadi

cemu produzena viljuska

cemu rep pod uglom od 700 stepeni uvis

zasto heblovi nisko na vecini slika

zasto prerada motora koji su ubitacno teski i ne nesto snazni

 

zar nije najlakse spremiti neku zujku od 600 ili 1000 tipa r1 ninja gsxr... nego se zezati sa sv650 ili cbx???

 

ovde kao da je vecini cilj bio cisto vizuelni bez ikakve funkcionalnosti

 

ili ja negde gresim???

 

 

i jedno pitanje

gde ide prelivni sud od hladnjaka, nigde ga ne vidim na ovim slikama

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5225 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow

Sto ti vozis na 190 gumi kad je ne obaras do kraja  ;D ...sto nosis patike od 150e kad nisu brze od onih od 50e , sto ljudi voze chopere kad nemogu da idu na zadnji , da se valjaju po krivinama.... i tako ...

 

p.s. ova obadva Osmova su imala kracu viljusku od standarda ali valjda covjeku za 25god na motoru dosadilo zadnjacenje ili ko zna...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: BiH

Pa u dosta toga se slazem da je streetfighter za divljanje i sad bi ja mogo da pisem pola sata ovo ono da branim one koji vole fightere,medzutim ja bi skratio.

Braco prosle godine ona nasa voznja Sokoloac-Vlasenica kad je moj motor bio sa kratkom vilicom mislim da sam dokazo(ako cemo se dokazivat)krivine valjanje i to, e posto je mene proslo dokazivanje meni je jos malo pa 45 god i imam staza 25 godina na vecim motorima i meni je dosadilo da kupujem nove motore a i finansijski nije bas jednostavno jer kosta ja sam sebe naso u streetfighterima,zasto zadnja vilica produzena pa dosta se furaju na te vilice po Americi i Holandiji dosta sam gledo na youtube to i zainteresovalo me probo i svidilo mi se i napravio jos fali samo NOS sa strane pa kad neko bude musterija na 400 metara ja sa svojim fighterom pokazem da nije sve u tome da das 20 milja maraka i vise pa da budes najbrzi moze i sa 5 milja plus minus.A kad neko misli da je brzi sa motorom na pr R1 ili K5 ili 6 itd itd onda ja postavim svoju staru vilicu na svoj GSXR1100 legendarna uljara i onda idemo u krivine,ako je vozac bolji to jest iskusniji ludzi bice prvi i ja castim ali ako je neki sminker ko oni po Sarajevu od toga nema nista dobar motor dobra oprema a srce u petama svaka krivina kocenje,naravno da noviji motori imaju bolje karakteristike ali je u vecini slucajeva potreban VOZAC.

Znaci o ukusima je tesko da se raspravlja svako ima svoje jer kao sto kazu 100 ljudi sto 100 cudi.

ps;A prelivni sud to bi trebalo da je posuda za vodu koliko sam razumio to nema kod GSX1100R jer je on uljno hladzenje 156 konja imo 1990 i sad ima isto toliko :D .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

meni nije jasno jedno

 

ovde 90% motora na slikama

 

cemu to sluzi???

 

Ista stvar kao kod čopera, ljudi skidali višak da bi motor bio brži, vremenom postalo moda i otišlo u nekom drugom smjeru. Neki ih rade kao i prije, da budu mašine za vožnju i uživanje, a neki ih prave po modnom principu, da budu za ukras i poziranje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: BiH

E bas tako ukras i da nije isto kao sto sad prave sve na isti kalup, onaj koji se bavi streetfighterima hoce da nije original da je nesto posebno a naravnoi tezina moj motor je original oko 230 kila a 156 konja a sad je 175 kla a konja ostaje isto pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 6 postova
  • Lokacija: Zenica, BiH

Ja sam započeo preradu svog motora iz par razloga,slike ćemo stavit kad se sve završi!

Prvi razlog: Pad i lomljenje oklopa,može se popravit al .....zašto kad može i nešto drugo!!!!

Drugi razlog: Moj motor yamaha FZ750 koncepcijski je nastao 1984-85 i za današnje standarde GADAN JE DO BOLA tako da i kad bi ga vratio u originalno stanje opet ne bi imao motor po svojoj želji!

Treći razlog: Jednostavno želim nešto što niko drugi nema! Nisam neki vozač,vozim tri godine,ne pada mi na pamet da kupujem nekog R nije to za mene,skupo za održavati,a ovi stari motori su povoljni i laki za održavati,dakle idealno za mene! Kod mene će biti mješavina nekih motora al volim tu svoju staru ragu i želim da joj udahnem još par godina života zajedno sa mnom,da budem zadovoljan ja sa njom a ona da me sluša kako treba i to je to!

 

To su moji razlozi,snaga neće ići gore,možda ako stavim neki auspuh dobar,sigurnost ću povećati jer radim i neki servis istovremeno,staviti ksenone za bolju vidljivost i za BITI VIĐEN! Pozdrav svim bajkerima!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 273 postova
  • Lokacija: Prhovo - Pećinci
  • Motocikl: Suzuki RF600R

ps;ako se neko pita zasto zadnja vilica produzena pa zato da se ne dize na zadnji pri startu,a i nesto novo samo da nije normalno.

 

Zar S.F. ne bi trebao da sluzi za divljanje, odnosno za dizanje izmedju ostalog?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 6 postova
  • Lokacija: Zenica, BiH

ps;ako se neko pita zasto zadnja vilica produzena pa zato da se ne dize na zadnji pri startu,a i nesto novo samo da nije normalno.

 

Zar S.F. ne bi trebao da sluzi za divljanje, odnosno za dizanje izmedju ostalog?

Hehe,zar sa 36 godina da divljam! ljepše mije vozat 'nako!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: Krusevac,Srbija
  • Motocikl: Virago 1100 custom

samo da napomenem da je ova prelepa maska sa farom 500$

 

evo josh par njihovih motora

 

 

StreetFighters0020.jpg

StreetFighters0009.jpg

StreetFighters0117.jpg

StreetFighters0172.jpg

 

i specijalno za Bracu

 

StreetFighters0130.jpg

StreetFighters0136.jpg

 

 

Extra! :o

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

Ja licno vise volim da vidim motor(nebitno godiste jer nisam od onih,sto novije to bolje)koji  se razlikuje od mase,jer ga je u 90% pravio sam vlasnik(jer po meni je pravi bajker onaj koji zna kako motor radi,koji zna kako nesto sam da popravi a ne onaj sto kupi novi motor a ne zna ni lanac da podmaze a kamoli nesto ozbiljnije).

 

Ja vrlo moguce sledece godine krenem u ozbiljnije pravljenje jednog fajtera.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1137 postova
  • Lokacija: Beograd

ja podrzavam izradu fajtera ali ako ima funkciju

 

a to bi bio motor za stunt tj divljanje

 

 

podignuti heblovi

 

uklonjene plastike

 

mala maska sa farom napred da vidis nesto kad si na zadnjem a sedis

 

skracen prenos (ali blago da i dalje moze da se vozi po gradu)

 

slajderi ili rol bar

 

zadnje sediste bih zadrzao i to sa fuzasterima obavezno

 

mozda moze rep blago uvis ali ako je pod 90 onda bih ga skroz izbacio i stavio metalne slajdere na zadnji tocak da moze da se stoji na njima

 

prebacio bih zadnju kocnicu napred kod kvacila ili povezao i prednju i zadnju na isti kocioni cilindar (napred)

 

auspuh kraci nikako da viri iza tocka ili repa

 

viljuska zadnja moze fabricka ili blago skracena nikako produzena

 

itd itd

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

Ima vise vrsta funkcija;

 

-za divljanje(propinjanje prednji/zadnji i sl.)

-cisto radi estetike(nekome je taj stil lep,neko zeli da se razlikuje od mase)

-neko izlupa motor pa mu tako lakse da ga skrpi

-a neko ga jednostavno usere pa na kraju ni na sta ne lici :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: BiH

Ja bi samo da dodam da je ovde svaki od nas u pravu ,moja sestra recimo voli Horor filmove ja ne ali ipak jos uvijek ne pljujem po svojoj sestri jer ona to voli i to je njen ukus znaci tako i motori svako ima svoj ukus sta voli a sta ne voli ,i kad neko kaze da moj Fighter ne valja i da je ruzan ja postujem jer to je njegovo misljenje,jer vec sam gore naveo da se o ukusima ne moze raspravljat kad bi posli o zenama pa sve u zivotu recimo moj drug ima zenu koju ja ne bi ni daljinskim dirnuo a on mora da spava sa njom :)i sam mi je prizno da mu je tesko da bude sa njom ali valjda ona ima para ili sta znaci uvijek ima neki razlog zasto neko nesto voli a razloga moze biti dosta:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5225 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow

Ma prijatelju sta se pravdas.Ako je dosao da se smije necijem trudu i radu  zadnje sta treba je  da mu objasnjavas.Sto bi rek'o  jedan prijatelj "kad poraste shvatice"  tj.  kupice novi  R  i praviti fihgtera(sto je meni zelja)  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: BiH

Ma nee daleko od toga da se pravdam nekome niti imam razloga ja jednostavno postujem svacije misljenje a tako ocekujem da i druga strana postuje moje misljenje,ovo je forum za razonodu a ne za rasprave da se tenzije dizu jednostavno svako ima pravo da kaze sta misli to jest sta se njemu svidza .Recimo meni se ne svidzaju motori sa oklopima

zasto pa zato sto se nema gdje voziti po nasim cestama ,znaci samim tim nije potrebna aerodinamika da bi nam vjetar bio problem

sportski motori su uglavnom sportska voznja sagni se i po gasu ja to ne volim

na sportske motore se loze djevojke gotovo svaka bi da sjede nazad , u  mene jedno sjediste dosta sto moram da odgovaram za sebe pa bi trebalo da odgovaram i za onog sto je sjeo nazad itd itditd

prijateljsi pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ¡Siempre adelante!, 2188 postova
  • Lokacija: Kalifornija
  • Motocikl: BMW F650GS... Harley-Davidson Nightster

Očistio sam temu od offovanja; normalna diskusija između *ljubitelja* streetfighter-a može da se nastavi.

 

871939449_Y8ZLQ-M.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja