Jump to content

Moto Zajednica

Za ljubitelje STREETFIGHTER -a

Recommended Posts

  • U prolazu, 72 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica

 

Nije lose, ali ovo je taj takozvani streetfighter koji se dobija samo stavljanjem neke maskice od 60EUR. Ovo je cisti SV 1000 i jedino su mu promenjeni izduv, retrovizori i far od nekog Ra umesto njegovog okruglog. Masina mnogo mocno izgleda, ali sa minimalnom "preradom" (tj. delovima od nekog Ra)

 

pa vidi, SV je vec fabricki SF, sta bi ti hteo da na njemu preradjujes

 

covek je kupio fabricki SF i modifikovao ono sto mu se nije svidjalo, sto uopste ne znaci da je lako ako si nekad probao nesto da uradis znaces o cemu pricam (probaj samo da izmestis auspuh pod rep da vidis kakva je to exkurzija)

 

far je milsim od K5 750, pa samo malo pogledaj koliko taj far kosta sto je daleko od 60e (pogotovo sto ga treba nekako upakovati i pricvrtiti za stapove, a da sve to lepo da izgleda i da radi posao....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest babyboy

Slazem se, runner, da je svaka ili barem vecina prerada "ekskurzija". Samo stavljanje tog fara je vec "posao" sam po sebi, ali onda dolazimo do pojma "prerada". Sta je to ustvari? Ovaj SV je "preradjen" stavljanjem aftermarket opreme, znaci kupis i zalepis, mada se slazemo da ni to nije lako - ali nije ni prerada u pravom smislu te reci. Original ram, viljuske, tockovi, plastike - sve je original i nista nije preradjeno - "samo" zamenjeno ili ugradjeno. A i SV nije Streetfighter, SV je fabricki Naked masina.

Ima taj streetfighter look i priznajem da mi se svidja, ali sama sustina streetfightera nije prisutna. Svako maze da skine plastike (mislim na prednju i oklop) i da ostavi samo goli far i ugradi aftermarket izduv i eto "streetfighter"a, npr gixxer 750 bez maske nije streetfighter - moze samo da lici.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5207 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow

meni se svaki street svidja :) ali ove slike na postoljima prave opticku varku hocu reci jer sam ja radio motor na postolju i kad sam ga spustio skroz druga prica tako da sam posle radio bez postolja :) 

 

post-2592-12878993554385_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1261 postova
  • Lokacija: Beograd

Problem dizanja auspuha u inostranstvu i nije neki problem posto se Izduvne grane i Joshimura top za sv mogu kupiti u svakoj vecoj radnji. Mislim da prepravke ovog tipa nisu fascinantne

martek2.jpg

ipak bi voleo da kupim malo delova od ovog, obratite paznju na agregat, nije od gsxra ......vec od GSX iz 80 ih

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest babyboy

meni se svaki street svidja :) ali ove slike na postoljima prave opticku varku hocu reci jer sam ja radio motor na postolju i kad sam ga spustio skroz druga prica tako da sam posle radio bez postolja :) 

 

Dobro zapazanje, velika razlika!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 72 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica

jbg. sta god da covek napise nadje se bar 5 pametnijih (bez ikakvog prakticno i sa debelim internet iskustvom) koji kazu da je to zajebancija uraditi, a voze motor kod majstora da im podmaze lanac

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: NBG

meni se svaki street svidja :) ali ove slike na postoljima prave opticku varku hocu reci jer sam ja radio motor na postolju i kad sam ga spustio skroz druga prica tako da sam posle radio bez postolja :) 

 

zato sam ja odmah napravio držač prednjeg točka, kad je motor na štenderu ne možeš da oceniš ni visinu ni nagib sedišta... stekneš sasvim krivu sliku o izgledu motora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 72 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica

runner, pa gde su one slike???

Sinoc sam celo vece gledao ovu temu ne bi li video slike onog BMW-a...  ???

 

 

ma nisam postavio ne mogu da nadjem, neznam u kom su mi kompu, ajd sad cu da malo trazim pa postavljam kad nadjem

 

poslao sam ti na MSN onaj broj sto sam obecao  juce

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 642 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Honda CBR 954

Bas me zanima kakv je BMW, po prici mi se cini ko zver.. :)

 

Ae posalji mi br. na PP ili mail, nisam nista primio na MSN... ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5207 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow

meni se svaki street svidja :) ali ove slike na postoljima prave opticku varku hocu reci jer sam ja radio motor na postolju i kad sam ga spustio skroz druga prica tako da sam posle radio bez postolja :) 

 

zato sam ja odmah napravio držač prednjeg točka, kad je motor na štenderu ne možeš da oceniš ni visinu ni nagib sedišta... stekneš sasvim krivu sliku o izgledu motora.

reko da brze odgovorim dok i ti ne napravis istu gresku :) i ja sam isao tom logikom imam ja i prednji drzac ali je poenta u tome sto prdnji drzac za razliku od zadnjeg ne sabija ovijes jer ide na most izmedju stapova a zadnji je pod zadnjom viljuskom i kad stavis tockove i spustis motor tezina masine naravno sabije malo prdnji kraj , dovoljno da zajebe stvar 1-2- su nekad puno :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5207 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow

Dok sam gledao ovu kawu razmisljam kako li zvuce ovi mali izduvi ,da li je neko imao priliku da ih cuje?

 

post-2592-1287899381131_thumb.jpg

post-2592-12878993811638_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest babyboy

I ti mali izduvi se razlikuju, neki su glasni i duboki a neki su opet tihi i tanki. Mada mi ovaj izgleda da je tamo samo da se cevi ujedine da nestrce bezveze a zvuk verovatno bruka. Zanimljiva tema na motorcetu, koji je to model - bio?

 

Edit: Sad sam video  :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: NBG

meni se svaki street svidja :) ali ove slike na postoljima prave opticku varku hocu reci jer sam ja radio motor na postolju i kad sam ga spustio skroz druga prica tako da sam posle radio bez postolja :) 

 

zato sam ja odmah napravio držač prednjeg točka, kad je motor na štenderu ne možeš da oceniš ni visinu ni nagib sedišta... stekneš sasvim krivu sliku o izgledu motora.

reko da brze odgovorim dok i ti ne napravis istu gresku :) i ja sam isao tom logikom imam ja i prednji drzac ali je poenta u tome sto prdnji drzac za razliku od zadnjeg ne sabija ovijes jer ide na most izmedju stapova a zadnji je pod zadnjom viljuskom i kad stavis tockove i spustis motor tezina masine naravno sabije malo prdnji kraj , dovoljno da zajebe stvar 1-2- su nekad puno :)

 

 

malo kasnim, izvini.

 

moj drzac obuhvata tocak, nije onaj stender koji ide ispod donjeg trokuta.

 

evo slike.

 

 

qmQyA_drzacprednjegwd7.th.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5207 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow

 

 

malo kasnim, izvini.

 

moj drzac obuhvata tocak, nije onaj stender koji ide ispod donjeg trokuta.

 

evo slike.

 

E ovaj je OK

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 73 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati Multistrada 1200s DVT ,Triumph Street Triple R ,Triumph Speed Triple 955i , Kawa Z 650 i ostalo

mislim da se pozdrav od saleta z 900 odnosio na mene posto se i ja zovem braca a preradio sam fzr 1000 pre dve godine takodje sam imao hondu cbx u originalnom stanju itd ,sve u svemu moj imenjak je napravio dobar motor svaka cast evo pogledaj moj

 

post-2413-12878994658224_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braveheart, 652 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bmw K1300s, Piaggio Madley 150.

jbg. sta god da covek napise nadje se bar 5 pametnijih (bez ikakvog prakticno i sa debelim internet iskustvom) koji kazu da je to zajebancija uraditi, a voze motor kod majstora da im podmaze lanac

 

:D :D :D Dobrodosao na BJB forum

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1261 postova
  • Lokacija: Beograd

moj streetfighter

Ja po Srbiji jurim ceta 650 a on ga skrnavi. To je moj prvi japanski motor, i mislim da je u seriji jedan od najskladnijih klasika koji je ikada napravljen. Grehota bilo šta dirati, jedino što bi voleo žičane felne i crvenu boju (kawin krupni kristal)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

evo da osvezim temu sa jednim pitanjem i da ne otvaram zbog istog novu. Poceo sam sa sredjivanjem ninje zx6rr 2004 god. planiram da napravim motor namenjen iskljucivo za kratke  voznje i poprilicno divljanje. E sad stigao sam do prenosa. Trenutno je pozadi lancanik sa 41zubom. E sad tu ce ici definitivno veci. Pitanje je za one koji imaju iskustva sa tim,da li je 48 dovoljna i osetljiva razlika ili da idem na nekih 56?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja