Jump to content

Moto Zajednica

Neæe na gurku

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 308 postova

Uglavnom pitanje je: zašto motor neæe da pali na gurku naime kada pokušam blokira mi toèak pa makar i u èetvrtu prebacio nije mi toliko do gurke nego kada ostane bez goriva u vožnji on zablokira toèak što je juèe moglo biti kobno vozio sam devojku i ono toèak blokiro krenuo da klizi sreæa pa sam kvaèilo pritisno pa nismo ozveketali...Jel to neka blokada i ako jeste kako da je skinem

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 585 postova
  • Lokacija: Beograd

Posledica velikog stepena sabijanja. Poskoci malo po sedistu kad ga palis na gurku. Nemam iskustva sa takvim tipom motora pa ne mogu da ti kazem u kojoj brzini da probas da ga palis na gurku(druga ili treca). Tvoj bike verovatno ima automatski dekompresor(pri manje od 600 obrtaja) koji je mozda neispravan ali kolko sam video na netu ljudi pale na kurblu i kad je potpuno skinut taj dekompresor.

 

Ovo sa blokiranjem tocka ti se verovatno desilo pri maloj brzini...sipaj mu corbu sledeci put(makar kad vozis devojku :D ) motori ne rade na osmehe.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 94 postova
  • Lokacija: CH vise Srbija
  • Motocikl: imam ih vise

probaj u 3 al moras da skocis dobro na sediste inace sam na gurku bez necije pomoci tesko da ces da upalis :roll:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

Svaki pokušaj da se motor veeelike kubikaže i malog broja cilindara upali na gurku je , hm, veseo! Jednocilindrièni (500-800ccm) su rekorderi po tvrdoglavosti i stvarno ih je nemoguæe upaliti solo na gurku. Probaj bolje s gorivom, manje ledja bole :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 783 postova
  • Lokacija: Ottawa, Canada

Kod najtvrdoglavijih sam ne pokusavaj, izuzev ako imas dugacku nizbrdicu. Ako te drugi guraju, probaj u najvisem stepenu prenosa i dok guraju saltaj nanize, ali je veoma vazno stojati na motoru pa bubnuti na sediste kada pustas kvacilo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 884 postova
  • Lokacija: Beograd

Defintivno probaj sa nizbrdicom, i ako sumnjas da ces mozda biti knap sa gorivom, parkiraj tako da mozes da ga "sjuris" do neke pumpe (ili odguras, ali to svakako nije za preporuku)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1777 postova
  • Lokacija: Sibir

Ja sam imao DR 650 i ponekad sam ga palio na gurku, bez problema, i jos jednu Cagivu od 600 smo palili na gurku bez problema. Nemoj da skaces na sediste od toga nema nista, nego lepo stoj na fuzasterima savi se u kolenima i pre nego sto ces da pustis kvacilo izdigni se i "skoci" na fuzastere (skoci je malo preterano, nemoj da odvajas noge sa njih nego onako ko kad lift nece da krene :D samo dosta jace) i u trenutku najvece sile pusti kvacilo.

Mada ti je najbolje da na vreme sipas gorivo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 837 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Jednom sam palio Hondu na gurku, sad preko zime posto mi je bendiks proklizavao i ja i radnik smo se prilicno namucili.

Mogu da zamislim tvoje muke.

 

Samo ga zaleti malo vise, kad krenes da pustis kvacilo poskoci i upalices ga.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Motorradfahrer, 1733 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: Race Bike in a Tuxedo
Ja sam imao DR 650 i ponekad sam ga palio na gurku' date=' bez problema, i jos jednu Cagivu od 600 smo palili na gurku bez problema. Nemoj da skaces na sediste od toga nema nista, nego lepo stoj na fuzasterima savi se u kolenima i pre nego sto ces da pustis kvacilo izdigni se i "skoci" na fuzastere (skoci je malo preterano, nemoj da odvajas noge sa njih nego onako ko kad lift nece da krene :D samo dosta jace) i u trenutku najvece sile pusti kvacilo.

Mada ti je najbolje da na vreme sipas gorivo.[/quote']

 

Mali Off...Jesi li ti kupio belo plavog DRa od Vlade?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja