Jump to content

Moto Zajednica

Kako se restaurira motor

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 306 postova

Ovo nema veze sa restauracijom.Restauracija podrazumeva vracanje predmeta u fabricko stanje,originalnim delovima ,farbama i tehnoloskim postupcima koji su se koristili u to doba.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Očigledno nije oldajmerska restauracija al je vrhunska reparacija. Sasvim sigurno je čovek prefinjenog karaktera i vrsan poznavalac sveopšteg automotiva, plus su mu dostupni svi fazoni koji mislim da nisu mogući u Srbiji. Banalno, ja ne mogu da nađem tehnički adekvatnu plastifikaciju za dva obična dekla ventila koji trpe relativno visoku temperaturu, postoje takvi prahovi al sam dobio informaciju da ih niko ne uvozi.

 

Čovek je koristio Dupli Color Superterm sprej, ja nisam smeo da grejem sklop i jednostavno sam obrisao kad sam zaključio da u takvom stanju nije imun na trunku nitra. Da li je različit od hrvatskog tržišta ne znam.

 

Primetio sam da je svojski ojačavao ram. Po mom saznanju iz brodogradnje, sva ugaona ojačanja moraju da budu rasterećenja u samom temenu vađenjem parčeta iz takozvane eštikle.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Banatsko Novo Selo
  • Motocikl: Varadero(Krmaca) 1000

Kompulsivni-opsesivno :moto3: Coveka treba poslati na lecenje! Bas me zanima iznos ispod krajnje crte(zajedno sa satima rada). A ono ojacavanje rama tek ne razumem!!! Kao da ce agregat od 300ks na njega da upase!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

uuuuuu sad si me zajebao kao nikoga, nadao sam se da chu vidit gotov motor a on sobzirom koju pazhnju posvechuje detaljima, to neche skoro biti gotovo.

svaka chast kako je odradio ovo dosad, bukvalno mi stol drzhao vilicu :care:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1361 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE

Imamo i mi jednog takvog člana, isto počeo vrlo pedantno i sa dosta fotki, pa stade...

Nije da prozivam, ali šteta ne završiti.

:Mina:

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

Imamo i mi jednog takvog člana, isto počeo vrlo pedantno i sa dosta fotki, pa stade...

Nije da prozivam, ali šteta ne završiti.

:Mina:

 

Виша сила друже, а не мој избор...:neznam:

 

Па већина вас би одавно одустала од тог мотора, распродала шта се продати може да колико -толико извуче изгубљени новац и кренула би даље. Било како било, тај мотор је још увек на чекању због недостатка делова. Докле ће бити не знам, док ме не изда стпљење и бацим све то у један од 4 велика камионска контејнера који су ми у фирми на располагању...

 

Али, у мом селу кажу: "Стпљен - спасен!"...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja