Jump to content

Moto Zajednica

Honda Africa Twin

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 728 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara

Mrva je požurio da se "hvali", i ja bi da sam na njegovom mestu, "motorrad"... Bez testiranja je prerano govoriti o rezultau na osnovu predpostavki al dobro, sutra će se zasigurno znati.

 

Jesam pozurio da se pohvalim za amortizer ali nije bilo badava. Nije mnogo predjeno, nekih 100-ak km ali je razlika ocigledna. Tvrdji je zadnji kraj, samim tim i stabilniji motor, nema "ljuljanja". Terao sam ga preko turske kaldrme, posto imam jedan potez u kraju i terao sam vec preko nje pa mi je bila dobra referenca za poredjenje i tu sam najjasnije osetio razliku. Ranije je zadnji kraj bas dosta ljuljao i osecao se svaki kamen kroz sediste a sada je mnogo mirniji, "pegla" kako treba i deluje dosta sigurnije u voznji. Daleko sam od nekog strucnjaka da procenjujem suspenziju ali ja sam prezadovoljan :jee1:

 

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 728 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara

Ne bih cackao tudje nisam mehanicar. Svoje diram, tako znam tacno sta je uradjeno pa i ako ne valja moja krivica :moto2:  :D

A ovde sam ionako samo pripomagao, plus sto posao trazi alat za punjenje gasom, visok pritisak, mala zapremina i ne moze pistoljem za gume da se napumpa.

 

Djunta je odradio jedno 5-6 amortizera za koje ja znam tako da ako bi da ga radis mozes sa njim da vidis.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6488 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

 

Mrva je požurio da se "hvali", i ja bi da sam na njegovom mestu, "motorrad"... Bez testiranja je prerano govoriti o rezultau na osnovu predpostavki al dobro, sutra će se zasigurno znati.

 

Jesam pozurio da se pohvalim za amortizer ali nije bilo badava. Nije mnogo predjeno, nekih 100-ak km ali je razlika ocigledna. Tvrdji je zadnji kraj, samim tim i stabilniji motor, nema "ljuljanja". Terao sam ga preko turske kaldrme, posto imam jedan potez u kraju i terao sam vec preko nje pa mi je bila dobra referenca za poredjenje i tu sam najjasnije osetio razliku. Ranije je zadnji kraj bas dosta ljuljao i osecao se svaki kamen kroz sediste a sada je mnogo mirniji, "pegla" kako treba i deluje dosta sigurnije u voznji. Daleko sam od nekog strucnjaka da procenjujem suspenziju ali ja sam prezadovoljan :jee1:

 

 

Nakon još neke stotke po gradu, Mrva je otvorio sezonu lepom turom od tristotinak kilometara po raznoraznim srpskim putevima, kaže ide AT 165 ili 156, naravno, dobro vešanje obezbeđuje stabilnost i omogućava visoke brzine. U gradskoj vožnji suspenzija je diskretna i može se voziti samo na opruzi, onako ljuljkavo udobno, međutim, pri ekstremnim uslovima dobro i pre svega ispravno vešanje dolazi do izražaja. Amortizer praktično drži motor mirnim i stabilnim i ne treba biti neki naročiti stručnjak da se primeti razlika između ispravnog i ne ispravnog. Pri iole manjoj rupi ili hupseru nema tvrdih udaraca i ljuljanja koje  traje inertno, na kočenju se ne gubi olako zadnji točak, pod nagibom motor trakuje mirno. Vrednost vešanja je naj značajnija u iznenadnim sitacijama, recimo pri naglom ubrzanju se pojavi prepreka,"nisam te video", mora se panično kočiti i ići u manervar izbegavanja prepreke, levo pa desno, pa nekad i ponovo otvaranje gasa. Naizmenična promena opterećenja po osovini i samog pravca je naj zahtevnije za vešanje koje mora da absorbuje i neutrališe sve negativne sile koje se tad javljaju  i istovremeno da obezbedi dobar grip i održi ili omogući kretanje u željenom pravcu. Ko nema previše znanja ili iskustva može jednostavno da se rukovodi svojim subjektivnim osećajem sigurnosti i opuštenosti umesto nelagodi i  krutoj napetosti. Mrva je prvi dan sezone baš dobro otvorio i nije bio nit umoran nit bolelo išta što je takođe doprinos mirnog motora. Nakon ovoga mogu da potvrdim da je "operacija uspela i pacijent živ". :happy:

 

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/86141-servis-amortizera/?p=1731888

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 728 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara

kaže ide AT 165 ili 156

 

Nisam bas toliko, jedno 145 po tripmasteru, cajger laze za jedno 10-ak. Moze krava jos ali ubi kaciga koliko susti (Shark nikad vise) :jok: , a i nije Heidenau K60 bas za jurcanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 648 postova
  • Lokacija: Banja Luka-Srpske Toplice
  • Motocikl: AFRICA TWIN RD 03

Evo da se pohvalim, danas sam sebe i krmaču počastio sa bocnim alu koferima, naravno posto je recesija sad a bogami i sledecih 450 godina nabavio sam alu kofere od nikad prezaljene JNA. Nisu manjerke za pasulj ko sto neki odmah pomisle. ovo su vrhunske kutije od Poljske Telefonske Centrale.

Cijena: 50 Eu. Evo slika pa recite misljenje :)

 

2C170884-5E70-FF4F-95B5-43F0469BD1B9_thu

4D88A555-98E2-7349-96DD-C5AB8856B52E_thu

46E8C933-0CC2-A345-9A89-A2E03BDD0CDD_thu

1823B644-B64F-C04F-B921-3440EC5E3052_thu

(Powered by frubar.net)
 

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 77 postova
  • Lokacija: leskovac
  • Motocikl: Honda Africa Twin

Evo i ja da se pohvalim sa zakasnjenjem od godinu dana!!!

Prvi motor, prva ljubav!

 

RD07 98.god

Lep je mnogo, uzdravlje!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 77 postova
  • Lokacija: leskovac
  • Motocikl: Honda Africa Twin

Uzdravlje bas je lep!

I ja da se pohvalim i predstavim moju kraljicu ... jos nalepnice cekam, ovih dana ih lepim...

99', 40000 km pravih ... uvoz ch

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 648 postova
  • Lokacija: Banja Luka-Srpske Toplice
  • Motocikl: AFRICA TWIN RD 03

Ekstra izgledaju. Koliko su litara?

Po mojim proracunima oko 45, to su neke kutije od vojnih radio stanica valjda.....

lagane su jako iako je lim debel sigurno 3mm.

evo jos koja slika od danas

 

FCFDAF31-8F4E-DA4F-B887-A15026DC09FA_thu

 

0C1D097F-0A1D-AB4A-9165-969021590E1F_thu

 

780556F8-C070-4947-93A8-4F5C46BCDBCB_thu

 

E8E673BA-815D-A24F-9F45-F0257AC844F6_thu

 

(Powered by frubar.net)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Dajem dobrog i ful spremnog tdm 2004 za rd 07 u isto tako dobrom stanju...

 

Ako je nekome dosadila paprika, moguć realan dogovor....više detalja na pp :)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Motocikl: KTM 990 Adventure, KTM Lc4 Adventure-R 640

Dajem dobrog i ful spremnog tdm 2004 za rd 07 u isto tako dobrom stanju...

 

Ako je nekome dosadila paprika, moguć realan dogovor....više detalja na pp :)

 

Vlajko, ti li si ?!   :staa:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12248 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Bogami jeste :) Dosta je lutao i nadam se da je sad na pravom putu :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Nikad tašna, kravata i tašta.. :P

 

A vozila? pa posle x promenjenih opet bi se vratio na staro dobro i pouzdano..

 

Rekao sam da ču samo Japance da vozim.. i zajeba se zameni mazdu za c5.. posle 3,5K km izdade me u Hr.. sreća pa sam znao da je kurva francuska po vokaciji..te uplatio ams osiguranje..

 

O kraljici znam da je dobar motor.. i da je precenjena ko i sve kraljice..al verovatno sa razlogom drži toliku cenu..mada ima ih na mobil.de za 2 soma.. videćemo.. polako, nigde ne žurim i nije nikakva frka..ako se desi zgoda desi..ako ne teram to što imam :moto2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblaj Khan, 3245 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: motor, da

Hahaha...kako ga hvalite (fin, na bolje, da ga zenimo, izbacio masnoce), samo na rupu da vam dodje...sektasi jedni  :lol:  :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

Evo Vlajko ako si baš odlučio, makar uzmi novu, nju su valjda napravili kako valja... a i za ostale sektaše da se poraduju i nek je sa srećom ;)

 

http://www.motorcyclenews.com/news/2015/may/new-honda-africa-twin-revealed/

 

 

CRF1000LAfricaTwin1.jpg

 

CRF1000LAfricaTwin2.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja