Jump to content

Moto Zajednica

Honda Africa Twin

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 362 postova
  • Lokacija: pirot
  • Motocikl: africa RD04 plava mamba

aj da ja pripomognem braci afrikancima iako su mi neki vredjali moju STaru Žulijanu... :zdravo: :zdravo:

 

a i čika Jasminko je dobar čova... :moto3::care:

 

to oko crtanja brojeva i gluposti skeniranja mogu ja da odradim...

sto se tice same stampe tih stvari, postoji materijal, beklit (backlit) koji je predvidjen da ima pozadinsko osvetljenje i sija ko lud.... to se odnese na latex stampu ili eko solvent....

 

na zalost, trenutno ne mogu to da odštampam kod mene... tek za mesec dana otprilike..

 

:zdravo:

 

ma brate zulijana ti je carica bolji motor ne postoji 1care.gif1care.gifaj da se i ja prijavim ako nije problem za 2 kompleta

PS st rules kad izumre AT1neznam.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 193 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XTZ 750

hahaha... ma de sam preozbiljno shvatio... :nanana:

'de su mladi, tu je i šala :takoje:

 

aj kad odradim Jasminku, postojaće već neki šablon za to.. moram na nekom da učim :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1181 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

Ja moju polako kockam za sezonu. Nova prednja guma, opran i podmazan lanac, stavljeni nosači bočnih kofera, ksenoni i još dosta sitnica, a najvažnije beli cajgeri uradismo ih ja i Hary, po Smokijevom receptu, evo par slika, čisto da se pohvalim ...

DSC_0286 (Copy).jpg

DSC_0292 (Copy).jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1181 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

Au, to je bio posao. Prvo sam ga namestio ( to je ova situacija koja je uslikana) i ispalo je vrh na dnevnom svetlu, ali........kad sam se zatvorio u garažu i napravio mrak, pa upalio svetla, sve se ispod providi, samo se brojevi ne vide.

Onda sve nanovo,skinem, rasklopim, pa zadnju stranu osenčim sa crnim sprejem, vratim nazad, sad se slabo vidi, ne prodire svetlost , jedva malo "škilji".

Opet skidaj, šmirglaj, pa sam sad zadnju stranu ofarbao u belo, sklopio sve nazad, vratio i pun pogodak  :takoje: !

Sad je i danju i noću lepo i vidljivo.

Hvala na skeniranju, štampanju, ideji........

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Рума
  • Motocikl: XRV 650 RD03

Јел зна можда неко да ли постоји разлика између сензора резерве горива на Африкама или су сви исти?  :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • oddball, 1134 postova
  • Lokacija: Alba Greca
  • Motocikl: tri šrafa u nozi

Ako se dobro secam mislim da pasuje i sa Suzukija nekog posto su se ti senzori pravili za gomilu automobila i motora. Kao i bobine, na Afriku pasuje od Micubisi Kolta. Mislim da Acimo ima kontakt od nekog momka koji reparira senzore za oko 10 EUR po komadu, ali treba da ih sam skines i odneses (sto je ok)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Рума
  • Motocikl: XRV 650 RD03

Ako se dobro secam mislim da pasuje i sa Suzukija nekog posto su se ti senzori pravili za gomilu automobila i motora. Kao i bobine, na Afriku pasuje od Micubisi Kolta. Mislim da Acimo ima kontakt od nekog momka koji reparira senzore za oko 10 EUR po komadu, ali treba da ih sam skines i odneses (sto je ok)

 

 

Mislim da su svi isti.

Хвала :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 728 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara

Malo da se pohvalim, sredjen amortizer :)

 

I5hbYpc.jpg

 

WI7xbBu.jpg

 

bQjTk51.jpg

 

cPo3V2P.jpg

 

OxvJ0sa.jpg

 

qmGo7ud.jpg

 

byLfKH2.jpg

 

Iako nije cureo, ulje je bilo skroz crno (sto i ne cudi posle 23 godine) i bilo ga je ~50% manje nego sto treba, sa azotom verovatno ista situacija. Razlika na ruku pre i posle servisa ogromna. U ponedeljak-utorak se montira pa da vidimo kako ce u voznji da bude.

 

A majstor ce verujem da postavi temu opsriniju temu

 

Usput sredjene i koske estetski, podmazani lageri i zamenjeni isti u viljusci kao i semerinzi.

 

IbHyNvf.jpg

 

umImExb.jpg

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 728 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara

Djunta je sredio amortizer i ofarbao koske i rezervoar gasa na amortizeru (bio pogreban i izudaran pomalo), edit: ispolirao sve i dao na galvanizaciju, a miskomi napravio nalepnice da bude ko original.

Promenio član Mrva
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1181 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

Pazi kad sam pretpostavio.

Hteo sam gore da napišem, ovo izgleda kao da ga je Đunta sređivao, ali reko ne radi on to, bolje da ćutim  da mi se ljudi ne smeju.

Samo je Đunta tako precizan. A još i nalepnice, novo , novo, novo.

Svaka čast !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6488 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Mrva je požurio da se "hvali", i ja bi da sam na njegovom mestu, "motorrad"... Bez testiranja je prerano govoriti o rezultau na osnovu predpostavki al dobro, sutra će se zasigurno znati. Što se tiče rada, on i ja smo to zajednički i bratski podelili,  uživanje će biti samo njegovo a moje na drugi način al jednako; logo i ćevapi su mu dodatno zapali, doduše kod ovog drugog meni uvek duplo teže. :D

 

Šalu na stranu, čast mi je vaše uvažavanje, al da se vratimo projektu mada ću u svojoj temi pridodati par zanimljivih radova. Da ponovim i ovde, servis amortizera je predviđen od strane svakog proizvođača i uglavnom je to do 25k, za off na pola kraće, i za svaku trku. Uvreženo je da se amortizeri ne servisiraju a i kad se to radi da nije dugog veka i sam sam takav stav imao ali je drugojačije skroz. Iz tih razumljivih uvrenja i paronemije i ovaj amortizer je bio vizuelno ko na slici i van funkcije, ulja je bilo svega nešto više od polovine potrebnog a gasa jedva. Ovaj amortizer je bukvalno napako projektovan i izrađen i praktično se sam degradira stajenjem motora na centralnom štenderu. Uz malo mozganja urađena je modifikacija koja će pored trajnosti dati i bolje performanse, plus smo uradili da može da se uvek servisira, puni gasom i koriste rezervni habajući delovi u stndardnoj izradi a ne specijalci što olakšava i drastično pojeftinjuje dalje intervalno održavanje. Naravno, estetski ali  pre svega kvalitativno trajno je sve galvanizovano i ofarbano onako školski zahtevno, čak smo uspeli da dobijemo završni izgled gas rezervoara kao da je eloksiran. Ja ne volim da radim ni sa kim niti da mi neko drugi išta radi ko što padobranac pakuje sam svoj padobran, međutim Mrva se sklopio mojoj "nezgodnoj" naravi i da nije njega ne bi bilo ovako dobrog rezultata ne samo kod njegovog amortizera nego i u mnogo čemu apropo mog motora itd.

 

Ima prilčno snimaka i ja ću ih diskreciono obajviti, sad samo jedna čisto ko upozoravajuća ilustracija šta se sve "vozi", cca 200ml "ulja" umesto 300 i kusur.

 

IMG_20141225_111319_zpsvwjsokxh.jpg

 

I jedna pred završno pakovanje.

 

IMG_20150320_163214_zpsk6vqsokc.jpg

 

.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • oddball, 1134 postova
  • Lokacija: Alba Greca
  • Motocikl: tri šrafa u nozi

Pozz za trojicu Afrikanaca, koji projezdise na obilaznici oko Pozarevca juce oko 11-12h..

Dva Afrikanca i STeneras :) pozdrav i tebi :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja