Jump to content

Moto Zajednica

Honda Africa Twin

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Jos ja hteo moju pumpu da zamenim za Facet... huhm... sad sam u pravoj trilemi!

 

Bice da je fabricka pumpa + relej ipak "naj" resenje. Mada, do sada sam mogao da se zakunem da je Facet "ono pravo". Ovo su stvarno neki novi momenti....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12284 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Ipak je najbolje, što kaže poštovani kolega Hitman, uraditi reparaciju pumpe - zamenu tzv. "platina" i ugraditi rele koji će rasteretiti kontakte platina i time povećati bar duplo njihovu trajnost. Evo objašnjenja kako se to radi:

 

http://forum.bjbiker...vo-africa-twin/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

Do juce pricaste kako nema bolje stvari od Faceta, i kako na svim stranim forumima odavno to ugradjuju i svi prezadovoljni.

Na osnovu te price ja kupih Facet (zamenio sam fabricku iz preventive) i vozim se vec tri sezone bez ikakvih problema. Bilo je i velikih vrucina pod velikim opterecenjem, i svega ostalog sto moze da te snadje i nikad problem.

Ipak vi pogledajte malo bolje neke druge stvari, ne mislim da vam je problem pumpa. Previse je prosta sprava.

U stvari napunite pun rezervoar i prevezite crevo direktno, pa ce te videti da li je do nje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1893 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: XRV 750

Do juce pricaste kako nema bolje stvari od Faceta, i kako na svim stranim forumima odavno to ugradjuju i svi prezadovoljni.

Na osnovu te price ja kupih Facet (zamenio sam fabricku iz preventive) i vozim se vec tri sezone bez ikakvih problema. Bilo je i velikih vrucina pod velikim opterecenjem, i svega ostalog sto moze da te snadje i nikad problem.

Ipak vi pogledajte malo bolje neke druge stvari, ne mislim da vam je problem pumpa. Previse je prosta sprava.

U stvari napunite pun rezervoar i prevezite crevo direktno, pa ce te videti da li je do nje.

 

Mozda ti nisi kupio pumpu kod istog Kineza :nanana:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2150 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: africa twin, durmitor, cb750 boldor

Do juce pricaste kako nema bolje stvari od Faceta, i kako na svim stranim forumima odavno to ugradjuju i svi prezadovoljni.

Na osnovu te price ja kupih Facet (zamenio sam fabricku iz preventive) i vozim se vec tri sezone bez ikakvih problema. Bilo je i velikih vrucina pod velikim opterecenjem, i svega ostalog sto moze da te snadje i nikad problem.

Ipak vi pogledajte malo bolje neke druge stvari, ne mislim da vam je problem pumpa. Previse je prosta sprava.

U stvari napunite pun rezervoar i prevezite crevo direktno, pa ce te videti da li je do nje.

nema razloga da se ljutis, ako tebi radi kako treba i ako si ti zadovoljan sa facetom, super

i ja sam kupio facet na osnovu informacija sa stranih foruma i ljudi koji voze @ mnogo duze od mene i koji kazu je facet super

dzaba cu da prevezujem kada se pumpa pregreva i to toliko da ne mozes da stavis ruku na nju, to definitivno ne treba tako, a zasto se pregreva, iskreno me zabole da istrazujem...

najgore mi je sto sam, izgleda, dzaba menjao relej pumpe prosle godine u grckoj, nije bio problem u njemu, vec u facetu i to zadovoljstvo me je kostalo jos 90e

kupio sam novu fabricku pumpu i za sada nemam problem sa pregrevanjem i ostalim sranjima( nisu bili veliki, ali su me nervirali)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 241 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Opet Africa Twin

A ja nemam problema sa mojom Afrikom sljaka kao leptir ali se slabo ko javlja da je pazari......spustio sam cenu na 2100e.....i cekam1neznam.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bivši vlasnik Super Tenere, Afrike i Varadera, 398 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ADV 350

Sad me prepadoste...ja sam montirao Facet na Varaderu,za sad ( 3000 km) - bez problema. A je li vruce-jeste!

 

Na Varaderu se pumpa nalazi na mestu koje omogućava bolje hlađenje nego na Afrikama, pa verovatno neće biti problema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

Do juce pricaste kako nema bolje stvari od Faceta, i kako na svim stranim forumima odavno to ugradjuju i svi prezadovoljni.

Na osnovu te price ja kupih Facet (zamenio sam fabricku iz preventive) i vozim se vec tri sezone bez ikakvih problema. Bilo je i velikih vrucina pod velikim opterecenjem, i svega ostalog sto moze da te snadje i nikad problem.

Ipak vi pogledajte malo bolje neke druge stvari, ne mislim da vam je problem pumpa. Previse je prosta sprava.

U stvari napunite pun rezervoar i prevezite crevo direktno, pa ce te videti da li je do nje.

nema razloga da se ljutis, ako tebi radi kako treba i ako si ti zadovoljan sa facetom, super

i ja sam kupio facet na osnovu informacija sa stranih foruma i ljudi koji voze @ mnogo duze od mene i koji kazu je facet super

dzaba cu da prevezujem kada se pumpa pregreva i to toliko da ne mozes da stavis ruku na nju, to definitivno ne treba tako, a zasto se pregreva, iskreno me zabole da istrazujem...

najgore mi je sto sam, izgleda, dzaba menjao relej pumpe prosle godine u grckoj, nije bio problem u njemu, vec u facetu i to zadovoljstvo me je kostalo jos 90e

kupio sam novu fabricku pumpu i za sada nemam problem sa pregrevanjem i ostalim sranjima( nisu bili veliki, ali su me nervirali)

 

zbog jebene pumpe ljutnja, daj bre goso ne zajebavaj :D

 

u svakom slucaju ako neko narucuje platine tu sam da se učipim, orginalnu bih da remontujem. mozda zatreba :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2150 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: africa twin, durmitor, cb750 boldor

Do juce pricaste kako nema bolje stvari od Faceta, i kako na svim stranim forumima odavno to ugradjuju i svi prezadovoljni.

Na osnovu te price ja kupih Facet (zamenio sam fabricku iz preventive) i vozim se vec tri sezone bez ikakvih problema. Bilo je i velikih vrucina pod velikim opterecenjem, i svega ostalog sto moze da te snadje i nikad problem.

Ipak vi pogledajte malo bolje neke druge stvari, ne mislim da vam je problem pumpa. Previse je prosta sprava.

U stvari napunite pun rezervoar i prevezite crevo direktno, pa ce te videti da li je do nje.

nema razloga da se ljutis, ako tebi radi kako treba i ako si ti zadovoljan sa facetom, super

i ja sam kupio facet na osnovu informacija sa stranih foruma i ljudi koji voze @ mnogo duze od mene i koji kazu je facet super

dzaba cu da prevezujem kada se pumpa pregreva i to toliko da ne mozes da stavis ruku na nju, to definitivno ne treba tako, a zasto se pregreva, iskreno me zabole da istrazujem...

najgore mi je sto sam, izgleda, dzaba menjao relej pumpe prosle godine u grckoj, nije bio problem u njemu, vec u facetu i to zadovoljstvo me je kostalo jos 90e

kupio sam novu fabricku pumpu i za sada nemam problem sa pregrevanjem i ostalim sranjima( nisu bili veliki, ali su me nervirali)

 

zbog jebene pumpe ljutnja, daj bre goso ne zajebavaj :D

 

u svakom slucaju ako neko narucuje platine tu sam da se učipim, orginalnu bih da remontujem. mozda zatreba :D

porucivacu ja za sebe, ako ti nije hitno, pa cu da uglavim i tebe u porudzbinu :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bivši vlasnik Super Tenere, Afrike i Varadera, 398 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ADV 350

da l neko zna za ovo i shta misli o istom?

http://www.ebay.co.u...#ht_6375wt_1139

 

To su te zamenske platine koje se menjaju na pumpama koje idu na dosta modela Hondi. Cena je tu negde oko proseka. Možeš poručiti i sa sajta Wemoto za otprilike te pare.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati jednom-dvaput nedeljno, 78 postova
  • Lokacija: Srbija, Subotica
  • Motocikl: Suzuki DR800s BIG (SR42)

Ipak je najbolje, što kaže poštovani kolega Hitman, uraditi reparaciju pumpe - zamenu tzv. "platina" i ugraditi rele koji će rasteretiti kontakte platina i time povećati bar duplo njihovu trajnost. Evo objašnjenja kako se to radi:

 

http://forum.bjbiker...vo-africa-twin/

 

Samo jedno pitanje: da li zahvat sa datog linka važi i za RD03, tj da li su pumpe iste? Jer koliko vidim u pitanju je RD07.

Inače vrlo korisno i lepo opisano :)

 

Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 271 postova
  • Lokacija: Livno BiH
  • Motocikl: xrv750 ..... KTM 640 Adventure

Gogo, jesi resio problem ? :zbunjen:

 

 

Evo iz njemačke sam dobio za početak neki adativ zagorivo čisti naslage i nečistoće prvo proba s tim. Danas proba dali će to uspit, a nisam se ovih dana nigdje van asvalta ni vozio pa neznam i trokirali sad ode to usut i proba....:care: :care: :lol: :lol: :moto3: :moto3:

 

 

Evo par dana dobra testiranja i problem koi sam imao otklonjen je s ovim više nemam s tim problema...

55A32A9B-54B7-8946-937D-10978E63296A_thumb.jpg

 

AD33DC25-176D-CF41-8D8F-E6EE423B7DE4_thumb.jpg

 

(Powered by frubar.net)

 

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zbunjen, 888 postova
  • Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
  • Motocikl: XRV 650 RD03, KLE500

 

Evo iz njemačke sam dobio za početak neki adativ zagorivo čisti naslage i nečistoće prvo proba s tim. Danas proba dali će to uspit, a nisam se ovih dana nigdje van asvalta ni vozio pa neznam i trokirali sad ode to usut i proba....:care: :care: :lol: :lol: :moto3: :moto3:

 

Evo par dana dobra testiranja i problem koi sam imao otklonjen je s ovim više nemam s tim problema...

 

A kad ce slike i reportaza sa testiranja ? :Mina::zvizduk:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • - enduro sector -, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: adventure

Odlicno 0takoje.gif

 

Mi smo se bavili zadnja dva dana opet oko mog problema koji je maltene identican kao tvoj, ali bezuspesno .. 1neznam.gif I dalje motor trokira samo na "velikom gasu" kada iz malih obrtaja (2500-3000) zavrnem gas, zatrokira (knedla) pa nastavi kako treba .. Dakle problem mi se manifestuje samo, kad je motor dobro zagrejan, kad je uzbrdca, na off-u .. Kad vozim kao taksista :) problema nema .. Takodje na leru radi izuzetno neravnomerno .. Ne moze da se usteluje jednostavno .. radili sinhronizaciju, menjao iglice, pomerali glavne igle, menjao cdi, menjao izduv, stelovali smesu i ovako i onako, menjali pumpu za gorivo i josh dosta sitnih gluposti i dalje identican problem .. E, da, josh jedna stvar .. zavrnuli ili odvrnuli smesu, motor puca li puca na oduzimanje gasa ..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 372 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW GS, Versys 1000, GSA, ZX-6R, Aprilija Caponord,Africa Twin, Super Tenera XTZ 750

Odlicno 0takoje.gif

 

Mi smo se bavili zadnja dva dana opet oko mog problema koji je maltene identican kao tvoj, ali bezuspesno .. 1neznam.gif I dalje motor trokira samo na "velikom gasu" kada iz malih obrtaja (2500-3000) zavrnem gas, zatrokira (knedla) pa nastavi kako treba .. Dakle problem mi se manifestuje samo, kad je motor dobro zagrejan, kad je uzbrdca, na off-u .. Kad vozim kao taksista :) problema nema .. Takodje na leru radi izuzetno neravnomerno .. Ne moze da se usteluje jednostavno .. radili sinhronizaciju, menjao iglice, pomerali glavne igle, menjao cdi, menjao izduv, stelovali smesu i ovako i onako, menjali pumpu za gorivo i josh dosta sitnih gluposti i dalje identican problem .. E, da, josh jedna stvar .. zavrnuli ili odvrnuli smesu, motor puca li puca na oduzimanje gasa ..

 

Ja imao isti problem na teneri kad su mi membrane na karbu bile bušne

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nemanja Stojanović, 1187 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CF 450 MT

Ćao drugari, od danas sam ponosni vlasnik jedne afrikanke. :takoje:

 

Imam par pitanja:

 

1) Da li paše zadnji disk od nekog drugog motora, ili koja je generalno najjeftinija opcija za to?

2) Koliko vam troše 650ice? (Mislim da je to RD03)

3) Kako podmazujete lanac? (Navikao sam na centralni, ovo samo sa ćopavom mi nije jasno :lol: )

4) Koje ulje sipate u mašinu? I koliko?

 

I ako imate neke savete, pucajte.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja