Jump to content

Moto Zajednica

2014 Suzuki V-Strom 1000 ABS

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 329 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: VFR 800 Fi RC46, Suzuki DL 1000 V-Strom ABS, SCOTT SCALE EXPERT 29"

Naravno da sam hteo da prošvercujem robu... gledam da uštedim gde god mogu... znam da nije cool ali šta ćeš.

 

Iz Mađarske sam na Horgošu uradio to nekoliko puta i niko me kod nas nije pitao ništa pa mi je zato sad to čudno da na Batrovcima postoji tako uređen sistem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1534 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

Borise hvala za tip. Nisam imao pojma da su se tako umrežili. Prošle godine kum je na Batrovcima overio račun i niko nas nije gledao kod nas. Ne mogu da verujem da su takvi likovi da dojavljuju jedni drugima da je overen račun za PDV.

Plus taj PDV nije pun iznos pošto preko Global Blue-a bude uvek manje bar za 8%. Pošto dobijam svakako popust od 20% možda i ne prijavim ništa a možda se vratim preko Mađarske. Aj videću još šta ću da uradim.

 

Hvala još jednom na čestitkama.

Za iste novce možeš kupiti opremu kod nas,batali tu zajebanciju...

Javi se na pp...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Beograd - Cherry Spa

Naravno da sam hteo da prošvercujem robu... gledam da uštedim gde god mogu... znam da nije cool ali šta ćeš.

 

Iz Mađarske sam na Horgošu uradio to nekoliko puta i niko me kod nas nije pitao ništa pa mi je zato sad to čudno da na Batrovcima postoji tako uređen sistem.

 

Nikom nije lako da ispadne glup, a jos je teze to priznati. Ja jesam. Ali, ne bih priznao da su me uhvatili onako: otvori auto, da vidimo... Nego lepo covek dobije papir i onda se jos zabavi. U svakom slucaju, dobro se raspitaj. Kolege novinari koji su po granicama proteklih 12 meseci proveli vise nego kod kuce su mi rekli da je isto sa Madjarima. Ko koga gde laze i za sta, ne znam, ali ovo sto se meni desilo desilo se upravo tako.

Nisam ubacio opis frustracije kada sam shvatio da me deru i na kursu i da sam izgubio gomilu vremena na bacanje para (prvo sam lutao po slovenacko-hrvatskoj granici da prijavim VAT, jer tako mi je rekao drugar u prodavnici - ne zlonamerno, nego jer nije znao)....

:-)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 329 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: VFR 800 Fi RC46, Suzuki DL 1000 V-Strom ABS, SCOTT SCALE EXPERT 29"

Gotovo već sam poručio i dao kaparu. Nema veze neka platim skuplje...  kod nas neću da kupim sad i džabe da daju. Kontaktirao sam dva Givi uvoznika domaća, otresli su me kao blato sa cipela... hvala ali ne hvala. Očigledno da im moj novac nije dovoljno dobar.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 329 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: VFR 800 Fi RC46, Suzuki DL 1000 V-Strom ABS, SCOTT SCALE EXPERT 29"

Pazi već dobijam 20% popusta na svu robu... VAT je u najboljem slučaju 11-12% pošto ide preko Global Blue, odem lepo motorom, montiram sve na motor i nikom ne prijavljujem VAT samo pređem i to je to...

Opet Slo jeste možda i dalje i zajebancija ali tamo imam sve a kod nas su mi rekli da nema, pa neće da poruče, itd... itd...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1064 postova
  • Lokacija: Beograd- Cerak
  • Motocikl: Tracer MT09

Iske, neka je sa srećom kupovina Stroma i da te kući uvek sa osmehom doveze. :takoje:

Što se tiče Givi kofera i ostale dodatne opreme, ja sam kupio Kappa, a to je valjda isto, po daleko nižoj ceni u Motolandu na akcijsku cenu su dali još popusta, što je bilo veoma korektno od njih.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 269 postova
  • Lokacija: Svedska
  • Motocikl: Silver wing 400, Suzuki AN 650 Executive, Suzuki GSX 1100 R, Suzuki DR 350 SE, Kawasaki KLX 300 R, Yamaha Majesty 250 DX, Yamaha TT-R 250, Puch Korado 50

Cestitam, sa srecom da se navozas. Imas u Bosni tj u Brckom prodavnicu SBK ili kod Harisa ,vrlo jednostavno naci.Prodaje Kappa kofere ,prilicno je povoljan a i vrlo korektan pa ako te zanima javi se ili sam potrazi. A na kraju krajeva i granica na Pavlovica mostu ili Raci je znatno poroznija od ostalih.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 329 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: VFR 800 Fi RC46, Suzuki DL 1000 V-Strom ABS, SCOTT SCALE EXPERT 29"

Hvala na čestitkama i na lepim željama. Da sam prvo pitao možda bih tako i uradio ali ja sam već poručio opremu i neću sad da kvarim to. Organizovaću se da to sve donesem nekako. Samo motor još da stigne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Flying wolf, 404 postova
  • Lokacija: Shenzhen / Hong Kong
  • Motocikl: R1200GS ; vespa px200e

Cestitam! Cekamo slike ;) Sto se tice opreme, ako je bas frka na batrovcima, kada se vracas iz hrvatske udji kod banjaluke u bosnu, na izlasku iz hrvatske overi racune i posle mozes ponovo da udjes u hrvatsku pa autoputem za srbiju. Tako izbegavas rizik.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Јахач змајева, 1537 postova

Kako smo mi donosili stvari iz Hrvatske u RS...

Odemo preko granice, jedan motor i jedno auto, tri osobe...

Kolega ide motorom recimo, nas dva autom, tamo kupimo kacigu od 600€, na granici prijavimo povrat poreza, ja izađem iz auta, nabijem šljem na vuglu i idemo preko naše granice dok on iza autom ide, sa računom koji je strpao negdje u kola...

Kada dođe na granicu, nema kacige, nemaju šta da mu naplate iako znaju da je upravo udario pečat na Hrvatskih visokih 25% (da, četvrtina cijene je PDV)...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Beograd - Cherry Spa

Uz zahtev za povraćaj poreza, pored računa, skenira se i pasoš. Ko je voljan da reskira,može da bude dobar 150 na tih 600. Odnosno da ga za 450 osnovice klepe 1800.

Pa izvolt'te, ko će da da pasoš na sken.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1534 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

Misliš 180 evrića  :)

 

Meni ta rabota ne izgleda isplativo uopšte al dobro svako ima svoju računicu...može da prodje,a može i da se nahebe debelo...zna se ko u takvim situacijama izvlači deblji kraj...sigurno ne ''oni''...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Јахач змајева, 1537 postova

Mi nismo nikada imali problema sa tom opcijom...

 

Uglavnom je sve išlo bez ikakvih problema, vjerovatno jer u Kroaciji na izlazu nama nikada ne skeniraju pasoše kada ovjeravamo obrazac...

 

Uglavnom, meni je bilo do Sl. Broda čitavih 30 kilometara tako da mi je bilo isplatno... sada mi svejedno, više ne živim u RS...

 

U svakom slučaju, ja sam uvijek za probati preći sistem...

 

 

P.S. gdje su te slike od koleginog novog stroja???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 329 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: VFR 800 Fi RC46, Suzuki DL 1000 V-Strom ABS, SCOTT SCALE EXPERT 29"

Evo da se javim. Nisam stigao, vozao sam se :). Malo sam se vozao, malo smo se upoznavali sa novim motorciklom. Trenutno sam ga delimično rasklopio, ugrađujem mu instalaciju, GPS, podmazivač lanca i tako te sitnice. Oprema mi nije stigla (koferi, pleksi, ... ) a idem u subotu na put od 2 nedelje... biće zanimljivo... Mislio sam da će biti brže preko Slovenaca, bar su tako obećali ali očigledno da sam se za***ao. Nema veze...

 

Da se vratim na motor... pa šta da kažem... dobar motor, udoban... lepo se vozi u dvoje... vešanje se čini više nego adekvatno... kočnice takođe... agregat... malo je traktorast... ustvari nisam navikao na 2 cilindra ali je ok. Nije neki trkač, doduše nisam ni pokušavao maks brzinu, ali do 160 je ok. Preko toga čini mi se da nije optimalno voziti ovaj motor. Sve u svemu prvi utisak je više nego povoljan... po krivinama se jako lepo vozi, za dvoje je dovoljno prostran a za to sam ga i kupio.

 

Evo malo sličica... nema previše jer nisam stigao da se fotkam.

 

20160701_162642.jpg

 

20160701_161304.jpg

 

20160702_151402.jpg

 

20160702_151413.jpg

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 546 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Beverly 300 i.e. Suzuki GSX650F/GSXR600

Lep... puno sigurnih kilometara želim...

 

Inače, ja u maju prešao Batrovce sa kacigom i čizmama u gepeku, ukupna vrednost 600e, Hrvat hteo da pogleda, niko me od naših nije cimao...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 329 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: VFR 800 Fi RC46, Suzuki DL 1000 V-Strom ABS, SCOTT SCALE EXPERT 29"

Suzuki je natukao već preko 6000km na satu i položio je kod mene sa čistom desetkom.

Sinoć sam se vratio sam puta od 4800km, obišao sam azurnu obalu, alpe, i bio na moru. Suvozač, tri kofera, puna naravno, tank torba, nosi strom ne oseća. Po prevojima mi je nekoliko puta zastrugao nogar o asfalt. Ja sam oduševljen motorciklom. Možda i nisam dovoljno kritičan ali stvarno je motor dobar. Jedva čekam sledeću vožnju. :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5496 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Samo daj neku sliku motora i to bas tako natovarenog.

I ja sam ga skoro gledao, ni trunke one neprilagodjenosti na dizajn od pre nekog vremena kada se pojavio. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 349 postova
  • Lokacija: Runaway hill
  • Motocikl: suzuki dl-650 L7

Ma daj jedan putopis, koliko znam niko sa tim motorom nije pisao, a ima nas puno ljubitelja. :takoje:

Voze se ljudi, nemaju vremena he he

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 329 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: VFR 800 Fi RC46, Suzuki DL 1000 V-Strom ABS, SCOTT SCALE EXPERT 29"

Istina. Nemam vremena a ni volje da pišem putopis. Provozao sam Route des Grandes Alpes (ili kako se već piše) od Mentona do Thonona i to je bilo super. Na put smo išli cura i ja, još jedan drugar iz Minhena sa novim Stromom i drugar sa GSom 1200. Dobro smo se mi jurcali po prevojima. Ni u jednom trenutku strom nije bio inferioran u odnosu na GS ili bilo koji drugi motorcikl. Do sada sam najviše kilometara skupio na VFRu 800. Kada sam natovaren na VFRu to je jedna sasvim druga priča. Čak sam i vešanje menjao i to je dosta popravilo stvari. Na stromu je skoro pa isto. JEdino gde se primeti veća masa je na kočenju, nije da lošije koči već jednostavno se primeti. Jedino šta sam uradio dodao sam 5 klikova preload na zadnjem amortizeru i teraj.

Motor je za svaku pohvalu. Biće i po koja sličica sa puta samo da uploadujem.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja